yousef.ahmadi

تاپیک جامع روغن هیدرولیک(سرویس و رسیدگی)

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

468 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 20 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

سلام امین خان

یا علی چقدر گرون شده خدا رحم کنه یعنی 3 لیتر بخوایم بخریم عوض کنیم فقط 300 روغنش میشه؟

من میخواستم تو عید روغن هیدرولیکو ترمز رو بدم عوض کنن با این اوضاع باید بیخیال شم البته بعضیا با ساکشن عوض میکنن 1 لیتر لازمه ولی بخوای شیلنگارو باز کنی و اصولی شنیدم حد اقل 3 لیتر لازمه

quality,q_80

امین خان منظورتون همین روغنه؟که در بالا هست؟ دیجیکالا ام گذاشته لیتری 115 البته نوشته برای گیربکس اتومات

quality,q_80

این مدلم داره لیطری 39 تومن که نوشته برای گیربکس اتومات و فرمون و سیستم هیدرولیک با توجه به قیمت مناسبترش نمیشه از این استفاده کرد؟و دلیل اختلاف قیمتشون چیه؟

روغن ارزونتر داخلی ام هست کیفیت مطلوبی داشته باشه ؟

آقا آیدین قیمتش لیتری 40 بود یهویی بعد از شهریور کشید بالا

پژو سیتروین داخله کاتالوگ این روغن پیشنهاد داده فقط Total Fluide AT42   - مشخصات فوق العاده خوبی هم داره .

Approvals and specifications:

• GM DEXRON III-G
  • FORD MERCON
  •   PSA PEUGEOT CITROEN   ZF TE-ML 02F, 03D, 04D, 11B, 14A, 17C
  • PSA IF 4HP14 / IF 4HP18 (SF)
  • BMW group 24-3.0
  • VOITH 55.6335.32
  • MB Approval 226.1
  • MAN 339 type V1 & Z1

wk9a_2019-02-06_223930.jpg

این روغن خیلی عالیه حتی روی گیربکس  هم استفاده میشه  -  ممهترین نکته مثبت این روغن اینه وقتی روغن گرم میشه مثله سایر برند ها نیستش که خاصیتش از دست بده . فرمان کاملا نرم هست مثله زمانی که موتور سرد هست فرمان نرمه  بحرحال الان متاسفانه قیمتش رفته بالا  وگرنه لیتری 40 بود همیشه هم تو دیجی آف میخورد تا 35

والا از روغن های داخلی اطلاعاتی ندارم باید ببنی کدوم محصول بهران یا ایرانول  این استاندارد داره at42    استفاده کنی

ویرایش شده در توسط a.m.i.n
پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

روغن هیدرولیک برندهای ایرانی بدرد میخورن؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/11/17, 20:58:25، a.m.i.n گفته است :

برند total   توصیه شده استاندارد پژو   لیتری هم حدودا 100

Total Fluide AT42

این روغن مخصوص گیربکس هست برای هیدرولیک هم میشه استفاده کرد؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 10 دقیقه قبل، Saeedsuprise گفته است :

این روغن مخصوص گیربکس هست برای هیدرولیک هم میشه استفاده کرد؟

بله توصیه شده پژو همینه برای هیدرولیک

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

همی

در در 1397/11/17, 22:20:36، aidin1384 گفته است :

سلام امین خان

یا علی چقدر گرون شده خدا رحم کنه یعنی 3 لیتر بخوایم بخریم عوض کنیم فقط 300 روغنش میشه؟

من میخواستم تو عید روغن هیدرولیکو ترمز رو بدم عوض کنن با این اوضاع باید بیخیال شم البته بعضیا با ساکشن عوض میکنن 1 لیتر لازمه ولی بخوای شیلنگارو باز کنی و اصولی شنیدم حد اقل 3 لیتر لازمه

quality,q_80

امین خان منظورتون همین روغنه؟که در بالا هست؟ دیجیکالا ام گذاشته لیتری 115 البته نوشته برای گیربکس اتومات

quality,q_80

این مدلم داره لیتری 39 تومن که نوشته برای گیربکس اتومات و فرمون و سیستم هیدرولیک با توجه به قیمت مناسبترش نمیشه از این استفاده کرد؟و دلیل اختلاف قیمتشون چیه؟

روغن ارزونتر داخلی ام هست کیفیت مطلوبی داشته باشه ؟

همینطور که آقای امین گفتن و دوستان گفتن تفاوت این روغن با بقیه زیاده.

من همین دو ماه پیش طی دو خرید 10 عدد ازین روغن از دیجیکالا خریدم. برای هیدرولیک و گیربکس اتومات. چون طبق بررسی هام این بهترین روغن برای هیدرولیک و بهترین روغن خارجی با قیمت قابل قبول برای گیربکس اتوماته که مشخصاتش از اسو یا پرو اورجینال هم بهتره.

کمتر از 1.5 لیتر برای تعویض هیدرولیک 207 ام مصرف کردم و همین حدود هم برای هیدرولیک v9 . رو هم رفته حدود 0.3 لیتر از 3 قوطی باقی موند. اتفاقی که افتاد نرم شدن و نرم موندن فرمان به وضوح هستش. این روغن رنگ قرمز بسیار قشنگی داره. من روی 207  ام پمپ اورجینال DHB دارم و لاستیک میشلن 185 نو، قبلش روغن کاسپین داخلش بود که قهوه ای روی به سیاه شده بود. واقعا فرمونم با تعویض روغن نرم  شد و نرم هم موند! چون بعد از تعویض خیلی روغنها مثل کاسپین معمولا فقط مدت کوتاهی فرمون نرمتره و به سرعت مثل قبلش میشه یا بدتر.

توی وی 9 هم ظاهرا قبلش lhm plus بود چون رنگش سبز بود و مشخص بود که خیلی از زمان تعویض نمیگذشت چون زیاد بدرنگ و قهوه ای نشده بود. ولی من اطلاع ندارم دقیقا صاحب قبلی کی عوض کرده و چی ریخته ولی کلا رسیدگیش خوب بوده. پمپش همون پمپ فابریکیسه که بعید میدونم اورجینال باشه، نمیدونم روی مدل 90 کارخونه چی میذاشته، بهر حال نرمی فرمونش با لاستیک سومیتومو 205، قابل قبول بود. ولی اون هم با تعویض روغن به توتال at42 بازهم نرمتر شده و این نرمی تاحالا توجه دونفر دیگه هم که پشتش نشستن رو جلب کرده.

بهر حال بعید میدونم بیش از 2 لیتر برای تعویض کامل لازم باشه و در انتخاب این روغن هم شک نکنید! 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام روغن هیدرولیک میخوام عوض کنم برای فرمان 

چی بریزم؟

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، amir_.mo گفته است :

سلام روغن هیدرولیک میخوام عوض کنم برای فرمان 

چی بریزم؟

آقا شما 3 یا 4 تا پست بالا سرت بخون  جوابت میگیری - بالا پستت هم دوستمون نوشتن

Total Fluide AT42

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام

ميخواستم بدونم ميزان مورد نياز روغن جهت تعويض كامل روغن هيدروليك فرمان 206تيپ٥ چند ليتر؟

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، arc2mail گفته است :

سلام

ميخواستم بدونم ميزان مورد نياز روغن جهت تعويض كامل روغن هيدروليك فرمان 206تيپ٥ چند ليتر؟

۱ لیتر ظرفیتش هست منتها اگر به روش اصولی تعویض بشه کمی بیشتر میخای تا سرریز کنی

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/11/24, 17:21:56، jzamani گفته است :

همی

همینطور که آقای امین گفتن و دوستان گفتن تفاوت این روغن با بقیه زیاده.

من همین دو ماه پیش طی دو خرید 10 عدد ازین روغن از دیجیکالا خریدم. برای هیدرولیک و گیربکس اتومات. چون طبق بررسی هام این بهترین روغن برای هیدرولیک و بهترین روغن خارجی با قیمت قابل قبول برای گیربکس اتوماته که مشخصاتش از اسو یا پرو اورجینال هم بهتره.

کمتر از 1.5 لیتر برای تعویض هیدرولیک 207 ام مصرف کردم و همین حدود هم برای هیدرولیک v9 . رو هم رفته حدود 0.3 لیتر از 3 قوطی باقی موند. اتفاقی که افتاد نرم شدن و نرم موندن فرمان به وضوح هستش. این روغن رنگ قرمز بسیار قشنگی داره. من روی 207  ام پمپ اورجینال DHB دارم و لاستیک میشلن 185 نو، قبلش روغن کاسپین داخلش بود که قهوه ای روی به سیاه شده بود. واقعا فرمونم با تعویض روغن نرم  شد و نرم هم موند! چون بعد از تعویض خیلی روغنها مثل کاسپین معمولا فقط مدت کوتاهی فرمون نرمتره و به سرعت مثل قبلش میشه یا بدتر.

توی وی 9 هم ظاهرا قبلش lhm plus بود چون رنگش سبز بود و مشخص بود که خیلی از زمان تعویض نمیگذشت چون زیاد بدرنگ و قهوه ای نشده بود. ولی من اطلاع ندارم دقیقا صاحب قبلی کی عوض کرده و چی ریخته ولی کلا رسیدگیش خوب بوده. پمپش همون پمپ فابریکیسه که بعید میدونم اورجینال باشه، نمیدونم روی مدل 90 کارخونه چی میذاشته، بهر حال نرمی فرمونش با لاستیک سومیتومو 205، قابل قبول بود. ولی اون هم با تعویض روغن به توتال at42 بازهم نرمتر شده و این نرمی تاحالا توجه دونفر دیگه هم که پشتش نشستن رو جلب کرده.

بهر حال بعید میدونم بیش از 2 لیتر برای تعویض کامل لازم باشه و در انتخاب این روغن هم شک نکنید! 

سلام دوست عزیز شما به چه روشی روغن هیدرولیکو عوض کردید؟ روغن منبع رو ساکشن کردید؟ 

یا شیلنگ برگشتو باز کردید و ماشینو روشن کردید و انقدر روغن ریختید تا از شیلنگ برگشت روغن جدید بیرون بزنه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری