yousef.ahmadi

تاپیک جامع روغن هیدرولیک(سرویس و رسیدگی)

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

316 ارسال در این موضوع قرار دارد

همين يه ساعت پيش ماشينو كه روشن كردم ديدم موقع چرخوندن فرمون صدايي مثل صداي برخورد لاستيك با گلگير داره مياد. خيلي زود ذهنم رفت به سمت روغن هيدروليك. درست فكر كرده بودم مخزن روغن خالي بود. حالا چند سؤال:

1- با توجه به اينكه جايي كه ماشينو پارك كرده بودم هيچ اثري از روغن رو زمين نيست، به نظرتون آيا نشتي داره؟ (ماشينم معمولاً فقط آخر هفته‌ها حركت ميكنه در طول هفته يه جايي پاركه)

2- تو 5-4 ماهي كه ماشينو خريدم احساس ميكنم نسبت به ماشين 206 قبليم يه كم فرمونش سفت تره. آيا روغن كم داشته؟

3- آيا خودم ميتونم روغن داخلش بريزم؟ چه روغني و چند ليتر؟ قيمتش چنده؟

ممنون ميشم پاسخ بديد. (براي راهنمايي: تيپ 6 مدل 85 طبق گفته صاحب قبليش تا حالا هم روغن هيدروليكش عوض نشده)

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به من گفتن روغن هیدرولیک هر 60 هزار تا باید عوض بشه

ماشین من 70 تا کار کرده و من روغنشو عوض کردم،

روغن بوش آلمانی ریخت توش و بعدش فرمونم که نرم بود نرم تر شد

کلا خسیس نباشین، روغنا رو عوض کنید بزارید ماشین حال کنه

نذارید با دیر تعویض کردن برای ماشین مشکلی پیش بیاد و خرج های

بیشتری توی این گرونی براتون بتراشه

لینک به ارسال

سلام

روغن هیدرولیک برای تیپ 3 total atx خوبه یا حتما باید total atf باشه؟

لینک به ارسال

سلام دوستان

میشه نوع روغنهایی که در 206 مصرف میشن را بگید

لینک به ارسال
سلام دوستان، من روغن هیدرولیک ماشین رو یک ماه قبل عوض کردم بعد از دو روز رنگش از حالت قرمزی به رنگ قهوه ای تغییر کرد دوباره منبع هیرولیک ساکشن کردم دوباره همین اتفاق افتاد لطفا راهنمایی کنید

لینک به ارسال

سلام دوستان من روغن هیدرولیک ماشین رو یک ماه قبل عوض کردم بعد از دو روز رنگش از حالت قرمزی به رنگ قهوه ای تغییر کرد دوباره منبع هیرولیک ساکشن کردم دوباره همین اتفاق افتاد لطفا راهنمایی کنید

لینک به ارسال

سلام دوستان من روغن هیدرولیک ماشین رو یک ماه قبل عوض کردم بعد از دو روز رنگش از حالت قرمزی به رنگ قهوه ای تغییر کرد دوباره منبع هیرولیک ساکشن کردم دوباره همین اتفاق افتاد لطفا راهنمایی کنید

سلام

چون روغن فقط در مخزن نیست، لوله ها جعبه فرمان و... هم حاوی روغن هستند

لینک به ارسال

برای تخلیه اش راه حلی وجود داره .سپاس

لینک به ارسال

برای تخلیه اش راه حلی وجود داره .سپاس

با سلام در مورد سوالات مکرر برای سفت شدن فرمان که معمولا وقتی خودرو صفر هست خوبه و بعد از مدتی اون نرمی اولیه رو نداره باید عرض کنم که در صورت سالم بودن شیر هیدرولیک فرمان و پمپ هیدرولیک که معمولا هم کمتر به این زودی ایراد پیدا میکنن فقط چازه تعویض کامل روغن با روغن مرغوب هست.(کیفیت پایین روغن اولیه)

روغن مرغوب توصیه شده پژو هم یعنی فقط ESSO ATF D یا TOTAL AT42 که اسو اصلا پیدا نمیشه ولی توتال به سختی قابل خرید هست و قیمتش الان حدود 18-20 تومن شده به خاطر تحریم و ازین حرفا فقط دقت کنین همین نوع توتال نه نوع دیگه مثل TOTAL ATX که 6-7 تومن هم هست چون اکثر لوازم یدکی و روغن فروشها برای فروش جنسشون میگن هیچ فرقی نداره ولی در اصل زمین تا آسمون تو مشخصات این روغن ها فرق هست.

در تعویض هم هواستون باشه که فقط از بالا ساکشن نکنین و روغن جدیدو بریزین چون مقدار زیادی روغن کهنه و جرم و رسوبات تو سیستم باقی میمونه باید بعد از ساکشن فشنگی روغن از روی لوله باز شه و 1 ظرف زیرش بگیرید تا روغن روی موتور و سیم کشی نریزه بعد با باد توی مخزن بگیرید و همزمان با موتور خاموش فرمان را چند بار به چپ و راست کامل بچرخانید تا کل روغن تخلیه شود(برای فیت شدن نازل باد با دهانه مخزن دور نازل را دستمال بپیچید تا فشار باد کامل لوله ها و شیر پایین را تخلیه کند)

فشنگی رو دوباره ببندید روغن رو از بالا بریزید موتور روشن و فرمان را به چپ و راست کامل بچرخانید دقت کنید در این زمان مخزن کامل خالی نشه و کم کم همزمان با چرخاندن فرمان کمبود روغن جبران شه ایقدر این عمل تکرار شه تا جایی که کل سیستم پر شه و دیگه مخزن مکش نکنه و سطح روغن ثابت بمونه.

کار تمومه و فرمان کاملا نرم شده فقط جهت اطمینان از کم نبودن روغن تا 2-3 روز هر بار قبل از شروع رانندگی سطح روغن رو چک کنین

لینک به ارسال

سلام

این روغن TOTAL AT42 گیر میاد اصلا یا نه؟

من که گشتم نبود

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری