yousef.ahmadi

تاپیک جامع روغن هیدرولیک(سرویس و رسیدگی)

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

351 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

روش تعویض روغن هیدرولیک به چه شکلی مثل تعویض روغن موتوره؟اصلا هوا گیری داره؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مقدار کمی از روغن هیدرولیک در مخزن جمع اوری میشه و بیشتر در لوله ها و اتصالات هست

من ندیدم از جعبه فرمان باز کنند ولی از اتصال لوله پر فشار پایین خودم به دلیل تعویض اورین باز کردم و مقدار زیادی روغن خارج شد

برای هواگیری هم باید درب مخزن باز بشه و فرمان در یک محل مناسب(مثل کف پارکینگ سنگ یا جایی که اصطکاک لاستیک کمه) 10 بار به چپ و راست چرخیده بشه

اگر هوا داشته باشه مشاهده میشه که روی سطح روغن داخل مخزن حباب های ریز میاد

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

پس کاملا خارج نمیشه ببخشید دوباره سوال می کنم اصلا روغن هیدرولیک باید تویض بشه نفهمیدم دوستان در این مورد چی کفتن؟اگه روغن کم کرده باشه بهش اضافه کنیم کافی بعد از7سال یا باید تویض بشه؟

لینک به ارسال
پس کاملا خارج نمیشه ببخشید دوباره سوال می کنم اصلا روغن هیدرولیک باید تویض بشه نفهمیدم دوستان در این مورد چی کفتن؟اگه روغن کم کرده باشه بهش اضافه کنیم کافی بعد از7سال یا باید تویض بشه؟

عزیز اگر روغن فرمان شما از قرمز روشن به قهوه ای یا یه رنگ مثل قهوه ای که به مشکی میزنه رفته باید تعویض بشه و هواگیری بشه ماشین من دیدم نمایندگی رنگش اینطوری بود نمیدونم چقدر کار کرده بود اومده بود برای تعویض rose.gif

لینک به ارسال

یا سلام و تبریک سال نو

ماشین من روغن هیدرولیکش خالی میشه و از طرف چرخ جلو سمت راننده چکه میکنه البته خیلی کمه ولی هر هفته مجبورم روغن بریزم یک بار تا پر شه

ممکنه بگین ایرادش چیه؟

من از زیر که دیدم از یه لوله خرطومی که فنری حالت بود نشتی داشت این همون فشنگیه؟؟؟؟

لطفا هزینه تعمیر و اجرت تعمیرگاهم بگین حدودا

ممنون

لینک به ارسال
یا سلام و تبریک سال نو

ماشین من روغن هیدرولیکش خالی میشه و از طرف چرخ جلو سمت راننده چکه میکنه البته خیلی کمه ولی هر هفته مجبورم روغن بریزم یک بار تا پر شه

ممکنه بگین ایرادش چیه؟

من از زیر که دیدم از یه لوله خرطومی که فنری حالت بود نشتی داشت این همون فشنگیه؟؟؟؟

ممنون

دوست عزیز چون مدتی هست که نشتی داره نمیشه از زیر نگاه کرد، چون روغن به جاهای دیگه چکه میکنه

اما مشکل شما به احتمال قوی از کاسه نمدهای جعبه فرمون هست، که اونم هزینه زیادی نداره،

لینک به ارسال
با سلام خدمت تمامی دوستان من ماشینم فرمونش تا حدی سفته وبعدش هم رنگ روغن هیدرولیک کاملا سیاه هستش،یه بار بردم روغن هیذرولیک رو عوض کردن ولی باز همین موضوع پیش اومد و رنگ روغن هیدرولیک کاملا سیاه شد از دوستان اگه راهنمایی بکنن ممنون میشم

سلام دوست گرامی

تعویض روغن کامل تقریباکاردشواری هست وکار هرکس نیست

اول از همه طریقه صحیح برای تعویض روغن فرمان برای شما دوست عزیز میگزارم

1-بین دینام وپمپ فرمان یک مقواقراردهید

2-بست فلزی شیلنگ برگشت پایین مخزن پمپ راباز کنیدوشیلنگ راجداکنید

3-بایک کورکن سمت لوله پلاستیکی زیرمخزن رامحکم کنید وبایک بست محکم کنید

4-یک شیلنگ باقطرکمی بزرگترازشلینگ مشکی رنگ برگشت به طول 1 متری واردشیلنگ برگشت کنیدوسردیگرشیلنگ رادریک بشکه 4لیتری قراردهید

5-ازاین به بعدبایدتوسط 2نفرانجام شود

6-مخزن پمپ راپرروغن کنید

7- ماشین روبدون گاز دادن روشن کنیدوتوسط نفردوم سطح روغن رانزاریدخالی شود

8-یک بارفرمان رابه سمت راست وچپ بچرخانیدتاروغن تمیزازلوله خروجی نمایان شودوموتورراخاموش کنیدمابین این کارسطح روغن سریع کم میشودبه همان

نصبت روغن ازشیلنگ خروجی خالی میشودپس کارچرخاندن فرمان واضافه کردن روغن راسرسع انجان دهیدکه روغن کمتری هدررود

9-حال سیستم عاری ازروغن سیاه است وباید شیلنگ برگشت درجای خودبسته شود

10- بابستن شیلنگ درزیرمخزن پمپ فرمان سطح روغن به حد مناسب برسانید

11- موتورراروشن ویک بارفرمان رابه راست وچپ بچرخانیدموتورراخاموش وسطح روغن راچک کنید تمام

این روش صحیح وکامل تعویض سیستم هیدرولیک است ونیازبه حداقل سه لیترروغن دارد

یک سوال وقتی روقن راتعویض کردیدفرمان نرمترشدیانه؟

لینک به ارسال

سلام دوستان

من يه مقاله ديدم تو مجله ماشين شماره 352 صفحه 30... مقاله جامع و تا اندازه اي كامله.... مطالعه كنين كار دستتون مياد

لینک به ارسال
یا سلام و تبریک سال نو

ممکنه بگین ایرادش چیه؟

ممنون

سلام.پارسال من مشکل روغن ریزیه پمپ هیدرولیک (206) داشتم.تعمیرکار گفت باید تعویض بشه.پمپ اصلی خریدم که روش هک شده بود لیون(یکی از شهرای فرانسه).قیمت 90 .اجرت 50.بعد تعمیر فرمون به طور خیلی عجیبی نرم شد. به گونه ای که با انگشت کوچک قابل هدایت کامل بود. اما تنها مشکل بعد تعمیر کار نکردن بوق بود که دوباره هزینه ی 20 هزار تومانی کردم تا سیم پاره شده در کام 2000 لحیم شود.

لینک به ارسال

دوستان ما ماشینو برج 5 یا 4 سال 90 گرفتیم

بعد اولش از دریچه هیدرولیک روغن میداد عوض کردن یه مدت خوب بود بعد چند ماه احساس کردم فرمون سفت شده و یکم صدا میده موقه چرخوندن تا اینکه امروز روشن کردم چراغ چک روشن شد و دیدم کا مخقظه روعغن هیدرولیک خالیه

بردم نمایندگی طرف گفت احتمالا از بست شلنگ نشتی داده یه روخن توتال از همون نمایندگی گرفتم 10 تومن اما روش زده بود اوتوماتیک عکس دنده اوتوماتیک هم داشت به یارو گفتم همینه گفت اره رنگشم قرمز شرابی مانند بود ---همون بوده؟ اخه قبلی که توی ماشین بود یره بود

بعد ریخت تا سر توش گفت روشن کن کن یه بار کامل راستی چرحوندم یه بازم چب بعدش با سورنگ از روش چنبار برداشت از روغنه بد دوباره همون چرخوندن فرمون گفت فعلا برو ببین چجوره

الان نرم شده تقریبا اما هنوز اون صدارو یکم داره

اینا فرخوان هیدورلیک ندارن؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری