ehsan110

مباحث و مشکلات مربوط به فن موتور (روشن شدن/نشدن،دور تند/کند)

1,069 ارسال در این موضوع قرار دارد

اقا ماشین شما مشکل نداره که دست کاری کردید یکسره کردن به فن و باطری دینام فشار میاره ماشین شما نرمال کار میکنه 

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 21 دقیقه قبل، mobilemehdi گفته است :

اقا ماشین شما مشکل نداره که دست کاری کردید یکسره کردن به فن و باطری دینام فشار میاره ماشین شما نرمال کار میکنه 

والا همه چی نرمال بود ، قطع و وصل فن ، آمپر ، ولی میگم ک از یه طرف چون آمپر همیشه بالای خط وسط بود و از طرف دیگم هوای وحشتناک خوزستان ک یه چیزی میگم یه چیزی میشنوید  ظهرا به 55 تا 60 میرسه این  یخورده آدم نگران میکنه  ک نکنه یهو یه اتفاقی بیوفته، پس حالاکه اینجوریه ورش میدارم

ممنون از راهنماییاتون دوستان

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

با یک برنامه  ورژن فابریک و مناسب  که با سیستم  سیمکشی و برق ماشینم همخوانی داشته باشه مشکل حل شد-باید با دستگاه  دیاگ  خیلی خوب و آپدیت برنامه زده شود-فقط دوستان اینو بدونن اگر در حالت درجا تازه کولر را روشن کنی  و ماشین را حرکت ندی فن دیرتر خاموش بشه مشکلی نیست ، بشرط اینکه سپس  که حرکت میکنی  مجدد چک کنی و میبینی که بعد تقریبا دو دقیقه فن خاموش میشه

ویرایش شده در توسط yahya_gsm

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، شهرام نعمتی گفته است :

والا همه چی نرمال بود ، قطع و وصل فن ، آمپر ، ولی میگم ک از یه طرف چون آمپر همیشه بالای خط وسط بود و از طرف دیگم هوای وحشتناک خوزستان ک یه چیزی میگم یه چیزی میشنوید  ظهرا به 55 تا 60 میرسه این  یخورده آدم نگران میکنه  ک نکنه یهو یه اتفاقی بیوفته، پس حالاکه اینجوریه ورش میدارم

ممنون از راهنماییاتون دوستان

آقای نعمتی من ساکن اهواز هستم

شما ماشینت دنده دستی است من اتوماتیک

یعنی من  دوتا منبع تولید گرما دارم شما یکی (شما فقط موتور /من موتور وگیربکس )

سیستم خنک کننده ماشین من هم فابریک هست

دما هم بدون کولر همیشه بین 89 الی 98 هست

یعنی بیشتر اوقات دما روی یک خط بالاتر از نصف هست

وبیش از یک دهه هم انواع اقسام 206 ومدلها رو داشتم خدا رو شکر تا کنون هیچ مشکلی پیش نیامده ونخواهد آمد

چون تعریف  گرمای موتور توسط سازنده بدین شکل بوده

حساسیت نشون ندید

نمیگم هم اون کاری که برقکار کرده ضرری به موتور میزنه نه

ولی قطعا به سیستم برق ماشینتون فشار خواهد آمد

موفق باشید.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام 

۲۰۶ تیپ ۵مدل ۹۰

امروز بعد حدود ۷۰ کیلومتر رانندگی از غرب تهران به شرق که دماسنج دمای ۴۴نشون میداد بدون کولر توی پارکینگ بعد از خاموش شدن فن کند وخاموش کردن موتور تقریبا بعد ۵دقه مجددا استارت زدم وچون آمپر رفته بود بالا کولر رو روشن کردم روی کم که فن جت شروع به کار کرد تا آمپر اومد روی خط وسط  .بعد خاموشن کردن تهویه همچنان دور تند میزد تا آمپر آب اومد روی ۸۵ و چون دیدم فن جت خاموش نمیشه دوباره کولر رو خاموش وروشن کردم که بعد ۲۰ ثانیه فن خاموش شد. در صورتی که قبلا با هوای خنک تر وتردد کمتر بعد از خاموش کردن کولر برای پایین آوردن درجه آب  سریع فن جت هم خاموش میشد 

نمیدونم یعنی رله فن چسبونده بوده یا به خاطر فشار گاز کامپیوتر اجازه خاموش شدن فن رو نمی داده

البته دور جت با زدن کولر روشن شد نه در حالت عادی 

لینک به ارسال

سلام 206 تیپ 5 دارم 2 ماهه ماشینو روشن میکنم صبا خود به خود میره روی کولر بر میگرده ینی میره رو کمپرسور و دوباره خاموش میشه . فن رادیاتور خود به خود روشن میشه وقتی ماشین سرده الانم ماشینم که خاموش میکنم چراغای پنل کولر  روشن میمونه تا سیم باتریو در نیارم دباره جا نزنم درست نمیشه چیکار کنم مدلشم 92 هستش 

لینک به ارسال

در در 1398/04/20, 15:18:20، yahya_gsm گفته است :

با یک برنامه  ورژن فابریک و مناسب  که با سیستم  سیمکشی و برق ماشینم همخوانی داشته باشه مشکل حل شد-باید با دستگاه  دیاگ  خیلی خوب و آپدیت برنامه زده شود-فقط دوستان اینو بدونن اگر در حالت درجا تازه کولر را روشن کنی  و ماشین را حرکت ندی فن دیرتر خاموش بشه مشکلی نیست ، بشرط اینکه سپس  که حرکت میکنی  مجدد چک کنی و میبینی که بعد تقریبا دو دقیقه فن خاموش میشه

در ضمن بیش تر دقت میکنم و مجدد چند بار چک کردم فهمیدم اصلا ماشینم مشکلی نداشته-فقط اینکه کولر را در حین رانندگی  روشن و  خاموش کنی فن رادیات هم چند ثانیه بعدش خاموش میشه_ اما در حالت درجا  کولر را روشن و خاموش کنی  فن رادیات شاید  خیلی دیرتر خاموش بشه_فکر کنم این خاصیت 206 فرانسویه

در در 1398/04/26, 13:18:59، sam sami گفته است :

سلام 206 تیپ 5 دارم 2 ماهه ماشینو روشن میکنم صبا خود به خود میره روی کولر بر میگرده ینی میره رو کمپرسور و دوباره خاموش میشه . فن رادیاتور خود به خود روشن میشه وقتی ماشین سرده الانم ماشینم که خاموش میکنم چراغای پنل کولر  روشن میمونه تا سیم باتریو در نیارم دباره جا نزنم درست نمیشه چیکار کنم مدلشم 92 هستش 

برق ماشین مشکل داره _به یه برق کار ماهر بده بصورت فابریک و اصولی درستش کنه  خودت هم بالا سرش واستا_اول بده برنامه ماشینتو یه بار دانلود کنه بشرط تضمینی  که درست شه بعد پول بدی_اگه نشد شاید فکر کنم یه رله یا آیسی در یکی از این سه مورد به مشکل خورده_آخرش گاز و نشتی کولر را هم چک کنید

Bsi_bsm_ecu

ویرایش شده در توسط yahya_gsm

لینک به ارسال

سلام 

دوستان ماشینم فنش نمیره رو دور تند

کولر هم گرفتم هرچی صبر کردم روشن نکرد

ماشینم خاموش کردم تا امپر 98 رو رد کنه باز روشن کردم اما دور تند نیومد تو مدار

فیوزش تو bsm شماره 8 میشه؟ ؟

چیارو چک کنم؟

رله هاشو چند روز پیش باز کرده بودم سپرو نگا کردم مشکلی نداشت

حالا شاید بعد اینکه دوباره جا زدم قط شده باشه!

تیپ 5 84

ویرایش شده در توسط saeedtm

لینک به ارسال

سلام مجدد.

فشنگی ابو کشیدم دور تند اومد تو مدار

ولی تو وقتی کولر میزنم اصلا نمیاد تو مدار

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام

فرق بین رله ۸۰ آمپر با رله ۳۵ آمپر در چیه ؟ 

اگر رله ۸۰ آمپر رو جایگزین رله ۳۵ آمپر برای فن رادیاتور قرار بدیم مشکلی پیش نمیاد؟؟

در 2 ساعت قبل، saeedtm گفته است :

سلام مجدد.

فشنگی ابو کشیدم دور تند اومد تو مدار

ولی تو وقتی کولر میزنم اصلا نمیاد تو مدار

رله دور تند فن رادیاتور که پایینی میشه از اون دوتا همون سوخته درش بیار نگاه پایه هاش بکن پایه شماره ۸۷ ببین یکم اگر حالت سوختگی داره یعنی سوخته باید تعویض بشه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری