hossein179

وجود روغن در خرطومی فیلتر هوا و مباحث مربوط به بخار روغن

88 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام خدمت دوستان

امروز وقتی قسمت فیلتر هوای ماشینو باز کردم، دیدم در از داخل خرطومی فیلتر هوا روغن روغن میریزه بیرون، البته این مشکل زمانی پیش اومد که از قزوین با کولر یکسره تا ساوه رفتم. ایا واقعا مشکلی در فنی ماشین وجود داره؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام,

اخرین بار که روغن رو عوض کردید کی بود و چند لیتر ریختید؟

لینک به ارسال

روغنم الان 5800 کیلومتر کار کرده. فکر کنم 3لیتر میریزن.

-----

روغنی هم که میریزم مارک پروفی کار، با جعبه طلایی.

لینک به ارسال

تو رو خدا یه نظری بدید دوستان اگرم نمی تونید کمک کنید تاپیک بزنید. حداقل حرمت سایتو نگه دارید

لینک به ارسال

سلام حسين جان خوبي؟دوستم مشكل شما رو داشت البته فقط فيلتر هوام كثيف شده بود،دور و بر فيلتر روغن و گيج روغن كه زيرشه چك كن،يه روز كه موتور سرد بود دست بردم سمت گيج روغن ديدم گيج روغنم از داخل سوكت روغن ميده بيرون،چون مي دونيد فشار روغن ساچمه داخل گيج رو فشار ميده سمت كاسه پلاستيكي ته گيج،وقتي فشار روغن كم ميشه ساچمه از كاسه مياد پائين و يه سيگنال منفي واسه چراغ روغن پشت آمپر مي فرسته و چراغ روغن روشن ميشه و اونوقته كه وضعيت خطرناكه يعني مشكلي پيش اومده،بگذريم،هدف از اين همه صحبت اين بود كه ته گيج روغن پلاستيكه و ممكنه در اثر حرارت،ضربه يا ... خراب شده و اونجا نشد كنه،و بريزه رو جعبه تقسيم هوا و چون موتورت گاز مي خورده با فشار زياد به سمت دريچه گاز كشيده شده كه فيلترتو كثيف كرده،پس گيج روغن و سوكتش رو تميز كن و جا بزن اگه دوباره ديدي كثيف كرده بدون گيجت سوراخ شده،دور فيلتر هوا رو هم خشك كن ممكنه از اونم نشد كنه و به اطزاف بپاشه ، يه مورد ديگه هم هست كه بعيد ميدونم مربوط به اون باشه،اونم روغن گيربكسته،كه ننوشتين گيربكس اتوماتيكه يا دستي،كه اگه اتوماتيك باشه روغن هيدروليك مي خوره،و روغن هيدروليك بسيار خشك و خورنده و داراي تحمل حرارت بسيار بالاست و خيلي زياد نشد مي كنه،چون من دو تا ماشين اتوماتيك داشتم هر دو روغن هيدروليك نشد مي كردن،پس گيربكستم چك كن،تو قدم دوم شما جائي كه فيلتر قرار مي گيره رو از جائي كه تو عكس نشونت ميدم باز كن و با يه فشار كوچيك به سمت بالا اونو از جعبه تقسيم هوا كه نزديك سيني هستش جدا كن،اونجائي كه هواكش رفته داخل جعبه تقسيم هوا فقط با يه لاستيك محافظت ميشه،كه خاك توش نره، اين جعبه ورودي ديگه اي هم داره كه با يه خرطومي بلند رفته توي گل گير كه هواي نسبتا پاكي رو به موتور برسونه،ببخشيد كه زياد توضيح دادم ولي دوست دارم كه مشكلت حل بشه.عكسارو با دقت نگاه كن پيداش مي كني.

لینک به ارسال

باقي عكسها

لینک به ارسال

سه عكس آخر

لینک به ارسال

با سلام

خيلي خوب عكسها همه چي رو توضيح مي دن من به نوبه خودم ازتون تشكر مي كنم

لینک به ارسال

خواهش ميكنم آقا يوسف يه مورد ديگه به ذهنم رسيد كه از اونم عكس گرفتم و مربوط به زماني مي شد كه من ماشين آمريكائي داشتم مي ديدم كه تو هواكش روغن جمع ميشه،البته هواكش اون ماشين نمد داشت و فقط نمد خيس ميشد،كه من پرسيدم از مكانيكم گفت يا ماشينت روغن سوزي داره و بخار روغنه "يا روغنت كيفيت نداره چون ميدونيد كه روغن تحمل گرمائيش خيلي زياده" يا اينكه زياد از حد روغن ريختي كه هم سر شمعها رو چرب مي كنه و نميذاره خوب جرقه بزنه،هم كاسه نمد ها رو خراب مي كنه و هم اينكه بصورت بخار از منافذ ديگه ميزنه بيرون.حالا عكسو ببينيد و دوستمون هم دقت كنه كه روغن روي فيلتر ريخته شده يا اينكه نه از مكش موتور از زير روغنو جذب فيلتر كرده.

لینک به ارسال

ممنون ازlemanz عزیز برای توضیحاتشون

بنده هم تصور میکنم این روغن از لوله برگشت بخارات روغن که lemanz در پست بالا قرار دادن اومده

کارکرد ماشینتون چقدره و تیپ چنده؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری