khordad

تعویض مقاومت فن وسرویس رله ها

110 ارسال در این موضوع قرار دارد

خرداد جان ساختمان داخلی رله چیز خاصی نداره یه سیمپیچه که وقتی جریان توش جاری بشه باعث انرجایز شدن اون کنتاکش میشه حالا اگر اون تیغه که خواصیت فنری داره یکم این خاصیتشو از دست داده باشه نمیتونه خوب کنتاکو وصل کنه حالا شما هرچی پایه هاشو تمیز کرده بشی فایده نداره بیشترین ایراد رله فن هم مربوط میشه به از دست دادن همین خاصیت فنری تیغه که بیشتر بخاطر جنس نامرغوبه شما از رله دور بالا مطمن هستی دیگه که سالمه چون داره کار میکنه اونو بزار جای دور پایین و عملکرد دور پایین رو چک کن یا در رله رو با کن کنتاکو با دست بچسبون ببین فن روشن میشه یا نه

ممنون از نظر کار رله و سلامت سیم پیچ و کنتاکتهای داخلش همه رو متوجه شدم

چیزی که هنوز برام سواله اینه که کدومیک از رله های پایین وبالا مربوط به کدوم دور فن میشه

در هر حال با این آزمایشی که که شما وسایر دوستان فرمودن یعنی چسبوندن کنتاکت رله و مشاهده وضعیت و جابجا کردنشون مشخص خواهد شد انشا ا... فردا انجام میدم

ضمنا می خواستم ادامه تصاویر سرویس BSM رو اینجا قرار بدم اما پیام سیستم میگه که سهمیه ارسال تصویر در این مبحث تموم شده احتمالا زیادی تصویر attach کردم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اره قدم اول رله ها رو(اون تیغه ی فلزی رو)بپسبون با دست اگه کارنکرد مطمئن باش موتور یا سیم کشی از رله تا موتور هست.اگه کار کرد رله مشکل داره.خیلی سادس

لینک به ارسال

با پوزش از آقا khordad

قبل از ظهر، تلفنی بهم شد که مجبور شدم سریع خودم رو جایی برسونم! برای همین نشد که امروز باهم همفکری و مشکلت رو حل کنیم! تازه رسیده ام biggrin.gifbiggrin.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/biggrin.gif' alt='URL>'>

خیالت راحت باشه، بدون pps هم میشه این ایراد رو پیدا و رفع کرد. همین نقشه ای که آقای behzad تو صفحه دوم این تاپیک گذاشته اند، برامون کافیه.

و برای بار دوم هم خیالت راحت باشه، چون موتور فن فقط همین یک سیم پیچ رو داره که اون هم سالم هست! پس فکرت رو پرت این موضوع نکن!

سیم پیچ دور کند نداریم! وگرنه دیگه نیازی به اون مقاومت نبود.

اگه میخوای پلاتین رله ها رو دستی وصلشون کنی، این راه خوبی برای شروع هست!

اگه سختت بود، میتونی بدون اینکه کاور رله ها رو باز کنی، از بیرون پایه های 3 و 5 رو با یک تکه سیم به هم وصل کنی!

با اینکار ، با اتصال پایه 3 و 5 یکی از رله ها دور کند و با دیگری دور تند رو ملاحظه خواهی کرد!

لینک به ارسال

جناب feredi

متشکرم از پیگیری شما

همانطور که تو پست های امروز عرض شد فقط BSM رو باز و بست کردم که ظاهرا مفید نبود

قرار شد فردا این پیشنهاد شما و سایر دوستان که اشاره کردند رو انجام بدم

نتیجه رو باطلاع خواهم رسوند

ممنون

لینک به ارسال

با پوزش از آقا khordad

قبل از ظهر، تلفنی بهم شد که مجبور شدم سریع خودم رو جایی برسونم! برای همین نشد که امروز باهم همفکری و مشکلت رو حل کنیم! تازه رسیده ام biggrin.gifbiggrin.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/biggrin.gif' alt='URL>'>

خیالت راحت باشه، بدون pps هم میشه این ایراد رو پیدا و رفع کرد. همین نقشه ای که آقای behzad تو صفحه دوم این تاپیک گذاشته اند، برامون کافیه.

و برای بار دوم هم خیالت راحت باشه، چون موتور فن فقط همین یک سیم پیچ رو داره که اون هم سالم هست! پس فکرت رو پرت این موضوع نکن!

سیم پیچ دور کند نداریم! وگرنه دیگه نیازی به اون مقاومت نبود.

اگه میخوای پلاتین رله ها رو دستی وصلشون کنی، این راه خوبی برای شروع هست!

اگه سختت بود، میتونی بدون اینکه کاور رله ها رو باز کنی، از بیرون پایه های 3 و 5 رو با یک تکه سیم به هم وصل کنی!

با اینکار ، با اتصال پایه 3 و 5 یکی از رله ها دور کند و با دیگری دور تند رو ملاحظه خواهی کرد!

الان که گفتن یادم اومد که 206اینطوری که گفتم نیست.ممنون که یاد اوری کردید.از اطلاعات غلطی که دادم ببخشیدولی رلرو با دست بچسبونی باید روشن شه (اینو مطمئنم)

لینک به ارسال

سلام و با تشکراز دوستان محسن و مهرداد و بخصوص feredi عزیز

نهایتا باکمک شما خرابی مربوط به فن امروز رفع شد اگر چه برای شما ممکنه خیلی ساده باشه (چون برقکار هستین) ولی برای من مهم بود چون اگه خاطرتون باشه تو پست اول بست باطری مثبت رو برداشته بودم و فقط قطعات رو سرویس می کردم می ترسیدم اتفاقی برای قسمتهای الکترونیکی مثل BSM و ECU بیفته ولی وقتی شما فرمودین فن رو با دست یا سیم یکسره کنم احتیاط رو کنار گذاشتم و خیلی زود نتیجه گرفتم

لینک به ارسال

ایشا... دیگه مشکل نداشته باشی

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان یادم رفت بگم:

رله پایینی مربوط به دور تند فن (جت فن) و رله بالایی مربوط به دور کند است

یه شمایی از مشخصات رله ها رو با paint کشیدم (البته از این جور کارا بلد نیستم ببخشید اگه بد شد) کاش بلد بودم آرم سایتو روش می زدم

لینک به ارسال

سلام

امروز منم دقیقا همین مشکل خردادجان واسم پیش اومد یعنی درو کند فن فعال نمیشه و وقتی دما خیلی بالا میره جت فن کار میکنه ، این کارهارو انجام دادم :

-رله ها و اتصالاتشون رو چک کردم همه سالمند

-اتصال مقاومت فن سالم

- مفاومت بین پایه 1 و 3 مقاومت فن 1.8 اهم

-فیوزها همه سالم

و وقتی بصورت دستی کنتاکت رله دور کند رو متصل میکنم دور کند فعال میشه

گیج شدم ، از دوستان تقاضای کمک دارم

ممنون

لینک به ارسال

پوریا جان اگه تیپ 3 دارین که مشابه همین تاپیکه فقط بفرمایید مدل ماشین چه سالیه و نوع BSM از کدومهاست؟ ببینیم شاید خرابی مربوط به فیوزها و رله های اون باشه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری