khordad

تعویض مقاومت فن وسرویس رله ها

110 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

ممنون از توضیحات مفیدتون

موردی در BSM نیست که چک کنید؟

سلام قربان شما

به نکته خوبی اشاره فرمودین

چون یادم میاد قبل از باز کردن سر سیلندر فن سالم بود و یادمه می خواستم داخل موتورو با آب و مواد پاک کننده بشورم لذا کابلها و کانکتورهای BSM و ECU رو از جاشون درآوردم و داخل نایلون گذاشتم و شستشو رو انجام دادم

نمی دونم این دست کاری عاملش بود یا نه

بهرحال اگه به BSM مربوط باشه بنظرتون چی رو باید چک کنم؟

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

نقشه سیمکشی سیستم خنک کننده

1370412249.jpg1370412249.jpg"><a href=http://www.up.p4i.ir/uploads/1370412249.jpg' alt='URL>'>

فیوز f8 مربوط به بوبین دور کند میشه و سیمکشیها هم مشخصه ومیتونین با ولتمتر ببینین ولتاژ تا کجا اومده و بعد قطع شده

البته جسارت نباشه خرداد جان شما استاد من هستید

لینک به ارسال

بهزاد جان اختیار دارین ممنون از کمکت البته فیوز f8 و برای احتیاط همه فیوزها رو چک کردم همه سالم بودند اما سایر مدارها رو شما تو نقشه آوردین چک نکردم (فکر نمی کنم از عهده اش بر بیام)

دوستمون علیرضا فرمودن BSM چک بشه

مهرداد عزیز هم که فرمودن برای جلو گیری از خرج زیاد با PPS میشه چک کرد که البته خودم pps ندارم .

بنظرم در مورد این خرابی دارم با چشم بسته جلو میرم که طبیعتا کار درستی نیست با جمع بندی نظرات دوستان رفع این خرابی کار خودم نیست چون نه ابزار لازم و کافی در اختیارم هست و نه خیلی برقکار هستم

از همه دوستان که کمک کردند متشکرم

به هر شکلی که خرابی رفع بشه خبرتون می کنم

ارادتمند همه دوستان

لینک به ارسال

یه سوالی میخواستم بپرسم دیشب یادم رفته خرداد جان

توی اون مرحله که رله هارو در آوردین و شستشو دادین چرا به قول دوستمون جابجاشون نکردین که ببینین چطور میشه؟

شاید رله مشکل داشته باشه

شما وقتی رله دور کند رو بازش کردین تستش هم کردید که سالم باشه؟

لینک به ارسال

جناب Khordad

پست آخر دیروزی من، با پست شما همزمان شد و بعدا پایه های سولفاته شده یکی از رله های شما رو دیدم.

آیا بعد از تمیزکاری، دوباره چک کردید تا ببینید عیب رفع شده؟ چون مقدار سولفاته شدنش زیاد بود و احتمال محل اشکال همین نقطه هم میتونست باشه. فقط اگه خواستین دوباره امتحان کنید، حتما جای دوتا رله رو عوض کنید تا خیالمون از سلامتی رله هم راحت بشه.

چرا نا امید شدی؟!

حالا که نقشه سیم کشی رو هم که داریم! پس دیگه چشمهامون بسته نیست و بصورت علمی ایراد یابی میکنیم.

خیالت راحت باشه، تو مرحله بعدی حتما محل ایراد پیدا خواهد شد. eek.gifeek.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/eek.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

سیمپیچ های دور کندو تست کردین ؟.بعضی اوقات رله و مقاومت عمل میکنه ولی وقتی سیمپیچ دور کند بسوزه یا قعطی پیدا کنه عمل نمیکنه.برای تستش میتونی رله ی دور کندو با دست بچسبونی ببینی که شروع به گردش میکنه(وقتی وصله به فیشاش باید چسبوند).اگه مقاومت فنت سالم باشه رلرو بچسبونی کار نکنه یا سیم قعطی داره یا سیمپیچ موتور فنت.سوالی بود در خدمتم

لینک به ارسال

یه سوالی میخواستم بپرسم دیشب یادم رفته خرداد جان

توی اون مرحله که رله هارو در آوردین و شستشو دادین چرا به قول دوستمون جابجاشون نکردین که ببینین چطور میشه؟

شاید رله مشکل داشته باشه

شما وقتی رله دور کند رو بازش کردین تستش هم کردید که سالم باشه؟

بهزاد جان رله ها رو تمیز کردم و کنتاکتهاشو شستشو دادم و با اهم متر چک کردم ولی بهش جریان ندادم ببینم سالمه حتی جاشونو عوض نکردم

چون راستش نمی دونستم دقیقا کار رله ها تو مدار چیه

امیدوار بودم با سرویس کردن حل بشه (ولی حالا که بیشتر دوستان در این مورد اتفاق نظر دارند میرم جابجاشون می کنم)

یه مطلب دیگه به تصویر زیر نگاه کن در مورد این 2 تا رله نوشته رله پایینی شماره 6 رله الکتریکی 35 آمپر در مورد بالایی نوشته محافظ رله راستش یه علت اینکه با هم عوضشون نکردم با استناد به این تصویر فکر نمی کردم رله ها مربوط به دور کند وتند باشه

جناب Khordad

پست آخر دیروزی من، با پست شما همزمان شد و بعدا پایه های سولفاته شده یکی از رله های شما رو دیدم.

آیا بعد از تمیزکاری، دوباره چک کردید تا ببینید عیب رفع شده؟ چون مقدار سولفاته شدنش زیاد بود و احتمال محل اشکال همین نقطه هم میتونست باشه. فقط اگه خواستین دوباره امتحان کنید، حتما جای دوتا رله رو عوض کنید تا خیالمون از سلامتی رله هم راحت بشه.

چرا نا امید شدی؟!

حالا که نقشه سیم کشی رو هم که داریم! پس دیگه چشمهامون بسته نیست و بصورت علمی ایراد یابی میکنیم.

خیالت راحت باشه، تو مرحله بعدی حتما محل ایراد پیدا خواهد شد.

feredi عزیز تشکر

فکر کنم پاسخ شما رو همزمان با بهزاد دادم راستش نا امید نشدم ولی همانطور که قبلا گفتم ابزار کافی در اختیار ندارم (یکیش همون pps که مهرداد عزیز گفت راحت میتونی باهاش حالتهای فن رو چک کنی

در ضمن بگم که امروز رفتم سراغ BSM و بازش کردم و سرویس کردم اونهم چندین عکس دارم که برای دوستان حتما همینجا می گذارم اما پس از سرویس BSM باز آزمایش کردم تو 98 درجه مستقیما فن دور تند روشن میشه با این تفاوت که وقتی دما به 92 می رسه فن قطع میشه (مطمئن هستم دور تند روشن میشه چون هم قبلا دور تند و کند رو دیده بودم هم با حالت کولر روشن مقایسه میکنم)

در هر صورت باشه من با همین شرایط منظورم عدم در اختیار داشتن ابزار لازم با کمک دوستان حاضرم ادامه بدم

سیمپیچ های دور کندو تست کردین ؟.بعضی اوقات رله و مقاومت عمل میکنه ولی وقتی سیمپیچ دور کند بسوزه یا قعطی پیدا کنه عمل نمیکنه.برای تستش میتونی رله ی دور کندو با دست بچسبونی ببینی که شروع به گردش میکنه(وقتی وصله به فیشاش باید چسبوند).اگه مقاومت فنت سالم باشه رلرو بچسبونی کار نکنه یا سیم قعطی داره یا سیمپیچ موتور فنت.سوالی بود در خدمتم

محسن جان سلام

ممنون از مشارکت و نظر شما

اما من فکر میکردم فن یه سیم پیچ بیشتر نداره و با همون مقاومت دورش تعییر میکنه در مورد دور کند وتند اگه اطلاعاتی داری لطفا بیشتر توضیح بده

لینک به ارسال

کاش همونجا تست میکردین که با ولتاژ دادن به بوبین واقعا رله عمل میکنه یا نه

و اینکه اینبار وقتی فن روشن شد اگر بتونین چک کنید که کدوم رله عمل کرده کاملا مطمئن میشین که دور تند هست یا نه

مثلا با لامپ تست یا با ولتمتر ببینید بوبین کدوم رله ولتاژ دار شده

فکر میکنم برای این گفته رله محافظ چون رله دور تند حتی اگر مقاومت فن سوخته باشه

و حتی اگر بی اس آی فرمانی نده مستقیما از طریق ای سی یو فن رو با دور تند روشن میکنه

ایشالا که حل بشه

منم توی این تعطیلات زیبا میخوام رادیات بخاری رو باز کنم نشتیش رو بگیرم :D

لینک به ارسال

کاش همونجا تست میکردین که با ولتاژ دادن به بوبین واقعا رله عمل میکنه یا نه

و اینکه اینبار وقتی فن روشن شد اگر بتونین چک کنید که کدوم رله عمل کرده کاملا مطمئن میشین که دور تند هست یا نه

مثلا با لامپ تست یا با ولتمتر ببینید بوبین کدوم رله ولتاژ دار شده

فکر میکنم برای این گفته رله محافظ چون رله دور تند حتی اگر مقاومت فن سوخته باشه

و حتی اگر بی اس آی فرمانی نده مستقیما از طریق ای سی یو فن رو با دور تند روشن میکنه

ایشالا که حل بشه

منم توی این تعطیلات زیبا میخوام رادیات بخاری رو باز کنم نشتیش رو بگیرم :D

ممنون

حالا قرار شد دوباره برم اینکارو انجام بدم

در مورد تصویر اشتباه کرده بودم دوباره که بدقت نگاه کردم دیدم شماره 6 مربوط به هر 2 رله است و شماره 7 به اون قاب پلاستیکی (به عنوان محافظ رله ) اشاره می کنه ببخشید شمارو هم به اشتباه انداختم

راستی برای گرفتن نشتی رادیات بخاری حتما 2تا اورینگ داره حتی اگه ظاهرا سالم بود عوضشون کنی و چسب مزدا فراموش نشه من 1.5 سال پیش عوض کردم هنوز داره بدون نشتی کار میکنه موفق باشی

لینک به ارسال

خرداد جان ساختمان داخلی رله چیز خاصی نداره یه سیمپیچه که وقتی جریان توش جاری بشه باعث انرجایز شدن اون کنتاکش میشه حالا اگر اون تیغه که خواصیت فنری داره یکم این خاصیتشو از دست داده باشه نمیتونه خوب کنتاکو وصل کنه حالا شما هرچی پایه هاشو تمیز کرده بشی فایده نداره بیشترین ایراد رله فن هم مربوط میشه به از دست دادن همین خاصیت فنری تیغه که بیشتر بخاطر جنس نامرغوبه شما از رله دور بالا مطمن هستی دیگه که سالمه چون داره کار میکنه اونو بزار جای دور پایین و عملکرد دور پایین رو چک کن یا در رله رو با کن کنتاکو با دست بچسبون ببین فن روشن میشه یا نه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری