_behzad_

صدائی عجیب هنگام حرکت از زیر ماشین

71 ارسال در این موضوع قرار دارد

ما قبلنا یدونه 405 داشتیم از روی سرعت گیر ها که میخاستیم رد بشیم یه صدای عجیب غریبی مثله اینکه یه چیزی زیر ماشین قل بخوره قرچی صدا میکرد بردم نمایندگی چندتا پیچ بشت چرخها جلو دوطرف سفت کرد درست شد نمیدونم به مشکل شما ربطی داره یا نه گفتم شاید بتونم کمکی کرده باشم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام به همه برو بچ 206 سوار علی الخصوص اساتید گرا قدر خودم عزیزان مدت دوهفته است از اکسل عقب 206 اس دی وی هشت من در ست وقتی که از روی دستنداز رد میشم یا سر پیچ و سر کوچه دور می زنم سه صدای دیییییییینگ یا دوووووووووونگ مثل نت موسیقی میاد با مکانیک صحبت کردمگفت از بلبرینگهای عقبه و هزینشم زیاد راستش من فکر نمی کنم از بلبرینگ باشه شما چی فکر می کنید؟چه شکلی امتحان کنم که از بلبرینگه یانه؟

لینک به ارسال

کیس نیست جوابمو بده؟

لینک به ارسال

دوست عزیز فکر کنم باید سوالتون رو در بخش مربوط به اکسل عقب میپرسیدید

این تاپیک برای مورد "صدای شبیه شکستن قلنج در شروع حرکت" بود که خیلی از دوستان گرفتارش بودند

اگر سوالتون رو در بخش خودش مطرح کنید احتمالا زودتر جواب بگیرید

اما در حدیکه من میتونم حدس بزنم با توجه به صدائیکه میگید که شبیه نت موسیقی هست

این صدا بعیده به طور مستقیم مربوط به بلبرینگ باشه (خورد شدن بلبرینگ صدای خرت خرت و لق زدن میده)

صدای به این شکل باید از یک قطعه فنری باشه

به احتمال زیاد از میله های پیچشی که نقش فنر در تعلیق عقب رو دارند و یا کمکها و یا میله موجگیر عقب که داخل لوله اکسل عقب هست باید باشه

برای آزمایش شما با یک پیچ گوشتی هم به این میله پیچشی ها ضربه بزنید صدا نت موسیقی میدن

برای تست بلبرینگ هم همونطور که دوستان توضیح دادند باید جک بزنید و چرخ رو بچرخونید و به اطراف فشارش بدید و چک کنید صدای خرت خرت نده

ضمن اینکه چرخ فیکس باشه و لق نزنه

لینک به ارسال

بابک جان از توضیح بسیار واضح کامل وجامعت سپاسگزارم خیلی لطف کردی در مورد اینکه اینجا مشکلمو مطرح کردم باز معذرت چون من در اون مبحث اکسل عقب نیز تایپینگ زدم وجوابی نگرفتم وسه همین اینجا گذاشتم متأسفانه این مکانیکهای شهر ماهم که همشون ای کیو و... به هرکی نشون دادم فوری گفته بلبرینگ در حالی که همون تستهایی که جنابعالی گفتی به عمل اوردم و نه لق میزنه نه چرخ صدا میده تنها رو دستنداز و پیچیدن سمت شاگرد عقب اون صدا رو می ده که منم مطمئنم از همون جاهایی باشه که گفتید

لینک به ارسال

متاسفانه پستهای آخر تاپیک بعد از مشکلاتیکه برای سایت پیش اومد حذف شدن

نتیجه نهائی بعد از گدشت بیش از یکسال این بود که من کلی قسمتهای مختلف رو بررسی کردم

مشکل طوریکه بحث کردیم راجبش میتونست از موجگیرها و میل تعادل و چاکدارهاش و پلوس و طبقها و حتی لنت ترمزها باشه

و در نهایت مشکل من با "تعویض بوشهای طبق" حل شد

لینک به ارسال

سلام

من چند روزیه که انگار احساس میکنم که چرخ سمت راننده موقع حرکت به یه چیزی گیر میکنه ، چرخ رو دیروز واسه تعمیرات جلوبندی که باز بود نگاه کردم و یادم رفت به جلوبندی سازه بگم .

بدین صورته که تا موقعی که چرخ سمت راننده (حالا تو هر سرعتی که باشه ) بچرخه ، سرعت کم یا سرعت زیاد ، یه صدای خرررت خرررت میاد ، با این توضیح که دیروز کل جلوبندی شامل میل موج گیر ها ، سیبک ها ، طبق ها و قورقوری فرمون تعویض شدند ، این صدا از بلبرینگ چرخ و یا توپی چرخ هست یا نه ؟

سپاس که کمک میکنید :razz:

لینک به ارسال

سلام

من چند روزیه که انگار احساس میکنم که چرخ سمت راننده موقع حرکت به یه چیزی گیر میکنه ، چرخ رو دیروز واسه تعمیرات جلوبندی که باز بود نگاه کردم و یادم رفت به جلوبندی سازه بگم .

بدین صورته که تا موقعی که چرخ سمت راننده (حالا تو هر سرعتی که باشه ) بچرخه ، سرعت کم یا سرعت زیاد ، یه صدای خرررت خرررت میاد ، با این توضیح که دیروز کل جلوبندی شامل میل موج گیر ها ، سیبک ها ، طبق ها و قورقوری فرمون تعویض شدند ، این صدا از بلبرینگ چرخ و یا توپی چرخ هست یا نه ؟

سپاس که کمک میکنید :razz:

یه نگاه به لنتات بنداز شاید لنت ها در گیره با دیسکه ترمز لنتو هر دو طزف پشتو و جلو رو چک کن ببین دو طرف یه اندازه خورده شده

سیلندر ترمزت چک کن ببین از اون نباشه صدا

اینارو اگه بلبرینگ چرخ نبود چک کن چون این مشکله من داشتم

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستان عزیز

چند روزیه یه sd v8 نیمه فول گر فتم سی چهل کیلومتری باهاش بیشتر نر فتم که یه صدای لق لق تو اتاق ماشین می پیچه به نظر میاد صدا از عقب ماشین باشه کسی می تونه به من کمک کنه مشگل کجاست :blush:

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستان عزیز

چند روزیه یه sd v8 نیمه فول گر فتم سی چهل کیلومتری باهاش بیشتر نر فتم که یه صدای لق لق تو اتاق ماشین می پیچه به نظر میاد صدا از عقب ماشین باشه کسی می تونه به من کمک کنه مشگل کجاست :blush:

مطمئنی صدا از عقبه ، اگه آره ، هر چی تو صندوق داری رو خالی کن ( زاپاس و جک فراموش نشه ) بعد دور بزن ببین بازم صدا هست یا نه .

اگر بتونی موقع رانندگی یه نفر رو رو صندلی عقب بنشونی و به صدا گوش کنه ، بهتر میشه تشخیص داد

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری