_behzad_

صدائی عجیب هنگام حرکت از زیر ماشین

71 ارسال در این موضوع قرار دارد

امروز تمام قسمتهای میل موجگیر رو بازو بست کردم

همه چیز ظاهرا سالم بود تا اینکه خیلی اتفاقی دیدم یکی از موجگیرها با اینکه سیبکهاش کاملا سفت و سالمه ولی تاب برداشته!

میشه گفت میله حدود سی الی چهل درجه تاب برداشته و از دو قسمت هم کمی کج و کوله شده

و من چون سیبکهارو تست میکردم این قضیه به چشمم نخورده بود..تو نگاه اول هم دیده نمیشد که کج شده

عجیبه واقعا...عوضش کردم درست شد

2k5f01f4832f.jpg2k5f01f4832f.jpg"><a href=http://ir206.net/richedit/upload/2k5f01f4832f.jpg' alt='URL>'>

------------ ادغام شده در تاریخ يکشنبه تیر 2, 92 6:42 pm ، لطفا قوانین انجمن را مطالعه کنید ------------

نه بازم مشکل پابرجاست

از اینم نبوده...گرچه باید عوض میشد خلاصه ولی مشکل اصلی حل نشده هنوز..

بهزاد جان می خواستم یه نکته دیگه راجع به این پروسه حل مشکل عرض کنم

البته قبلا این پست رو دیده بودم ولی راجع بهش اظهار نظر نکردم اما الان که دوباره تاپیک رو دیدم گفتم نظرمو بگم

این سیبک رابط موجگیر رو که تو شکل مشخص کردین با توجه به اینکه گفتین سفت هست و با دست جابجا نمی شه کاملا سالمه و اتفاقا اگه با دست تو جاش لق می خورد خراب بود!

انحراف محور رو که تو شکل مشخص کردین کاملا طبیعیه و محور مربوطه نسبت به مرکزباید در تمام جهات به همون اندازه بازی کنه ولی باید خیلی سفت باشه طوری که با دست نشه تکونش داد

اگه یه آچار رینگی بزرگتر از گل پیچ بندازی دورش و اهرمش کنی باید اونوقت تکون بخوره (این یعنی سیبک سالم)

میخواستم بگم اون میل رابط موجگیرت اگه اون طرفشم اینطوریه بیرون ننداز سالمه!

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

فکر کنم منظورم رو متوجه نشدین خرداد جان

شما الان تو این عکس ببین کف سیبکی که دورتر هست توی تصویر

کاملا مماس با میز هست

ولی کف سیبکی که جلو تصویر هست با میز زاویه داره

یعنی میله ای که این دو تا سیبک رو به هم متصل میکرده تاب برداشته

علاوه بر تاب دو تا هم کجی داره وسطش ولی به قول شما بله خود سیبکها سالمن

لینک به ارسال

حرف دوستمون جناب Khordad کاملا درسته.رابط میل موج گیر یه میله با دوتا مفصل از نوع >گوی و کاسه< هستش. nono.gifnono.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/nono.gif' alt='URL>'> نشونه سالم بودنش اول نداشتن لقی دو گوی دو سر رابطه تا حدی که با دست به سختی حرکت میکنه و دوم پاره نبودن گردگیر روی مفصلهاست yaftam.gifyaftam.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/yaftam.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

باسلام

khordad عزیز درمورد اشکالات و مشخصه سالم بودن موجگیر درست میگن

اما در این مورد هم آقا بهزاد درست میگن , درمورد این عکسی که گذاشتن , مشکل از پیچیدن خود میل موجگیرا بوده

راستای دوتا سیبک نسبت بهم انحراف داره

لینک به ارسال

فکر کنم منظورم رو متوجه نشدین خرداد جان

شما الان تو این عکس ببین کف سیبکی که دورتر هست توی تصویر

کاملا مماس با میز هست

ولی کف سیبکی که جلو تصویر هست با میز زاویه داره

یعنی میله ای که این دو تا سیبک رو به هم متصل میکرده تاب برداشته

علاوه بر تاب دو تا هم کجی داره وسطش ولی به قول شما بله خود سیبکها سالمن

درسته من منظورتون رو متوجه نشده بودم الان که خودتون و میثم توضیح دادین مشخص شد برام

فکر کنم majid آقا هم همین برداشت رو کرده بودند

لینک به ارسال

خوب خلاصه مشکل حل شد و امرزو کلی با ماشین دور زدم و رو دست انداز رفتم و صدا مطمئنا قطع شده

جهت توضیح : این بست رو من چند بار تا حد ممکن سفت کرده بودم ولی چون کج بود به هیچ وجه چفت بسته نمیشد

منم فکر نمیکردم وقتی اینقدر محکمش میکنم بازم لق بخوره.. ولی وزن و نیروی ماشین خیلی بیشتر از این حرفهاست!!

نتیجه گیری:

در مورد مشکل من صدا از همین کج بودن و در نتیجه اون چفت نشدن کامل بست روی یکی از بوشهای پلاستیکی میل موجگیر بود

با پتک تا حد ممکن صافش کردم و باز برای اطمینان بیشتر جای دو تا بست رو هم با هم عوض کردم

اما طبق توضیحات دوستان این صدا میتونه از سفت بودن ترمز دستی

با مشکلات لنت و دیسک ترمز هم باشه که باید بررسی کنید

یه تجربه هم که من گرفتم اینکه علاوه بر تست کردن خود قطعه باید به دفرمگی اونها هم دقت بشه

پروژه بعدی :

یه صدای لوق لوق هم گاهی روی ترکهای ریز جاده و در حین چرخش ماشین وجود داره

شبیه به اینکه یکی با انگشت به یه دبه پلاستیکی تند تند ضربه بزنه

البته محلش رو مطمئن نیستم و شاید هم حتی صدای لاستیکا باشه

لینک به ارسال

سلام مجدد به دوستان

بعد از اینکه مشخص شد این صدای قلنج از کجا بوده

حدس زدم احتمالا صدای "لوق لوق" هم مربوط به همین حوالی باشه

صدا شبیه اینه که با یه فلز به یه لاستیک توپر ضربه بزنین

یعنی نه مثل فلز با فلز هست و نه مثل پلاستیک

دفعه قبل فهمیدم علاوه بر بست فولادی و رابطها خود میله اصلی موجگیر هم کمی خم شده!

گفتم احتمالا در اثر همین خم شدگی در حین چرخش به بوش لاستیکیش ضربه میزنه و این صدارو میده

امروز میله اصلی رو باز کردم و میخوام قبل از اینکه فردا این میله رو تعمیر یا تعویض کنم نظر دوستان رو بدونم

میبینین که یه طرف میله فاصله دار می ایسته و کج شده

2kc18890031c.jpg2kc18890031c.jpg"><a href=http://ir206.net/richedit/upload/2kc18890031c.jpg' alt='URL>'>

جالبتر اینکه زیر بوش همین قسمت آثار سایش تازه هست

این قسمت دقیقا قسمتی هست که خمیده شده و برای همین با فشار زیاد توی بوش جا میگیره

2kc28f7d9bed.jpg2kc28f7d9bed.jpg"><a href=http://ir206.net/richedit/upload/2kc28f7d9bed.jpg' alt='URL>'>

دوستان کسی این میله رو تعویض کرده قیمت این میله چقدر هست ؟ و آیا جنس خوب و بد داره ؟

لینک به ارسال

با سلام

من هم دقیقا همین مشکلو دارم یعنی بعد از اینکه ترمز میکنم و یهو راه میوفتم یه صدای تق از عقب ماشین سمت شاگرد میاد بنظرتون دلیلش چی میتونه باشه ؟

چند جا بردم گفتن ماله لنت های عقب یه دستکاری و جابجایی کردن یه چند روزی خوب بود دوباره شروع شد ؟؟؟

لینک به ارسال

بهزاد جان

چاکدار ها ( بوش ) سالم بودن؟

اگر هر کدوم از چاکدار ها خراب بشن و جا باز کنن به مرور زمان میل موجگیر خم میشه ولی در این حد ندیدم تابحال

شاد بر اثر تصادف ( داشته؟) یا ضربه خیلی خیلی شدید از دست انداز باشه

به هر حال، این قطعه پیدا میشه و تو فروشگاه های ایساکو میتونین پیدا کنین

میل موجگیر

لینک به ارسال

سلام رئیس جان

بله بوشها سالمه هیچ ترک و خشک شدگی نداره

خم شدن میل اصلی هم فکر کنم از تصادف بوده(زمان مالک قبلی) چون رابط موجگیر و بست روی چاکدار اون طرف هم به شدت کج شده بود

میله اصلی موجگیر یا به قول فروشنده ها میل تعادل رو من گزاشتم روی یه تیر برق سیمانی و با پتک صافش کردم و دیگه نیاز نشد عوضش کنم

احتمال داره صدای لوق لوق از بوشهای طبق باشه؟

چون هر دو طرف بوشهای طبق ترک ترک شده

------------ ادغام شده در تاریخ چهارشنبه مرداد 23, 92 9:37 pm ، لطفا قوانین انجمن را مطالعه کنید ------------

گویا این مشکل قلنج خیلی همه گیر هست و کسی هم نتونسته درست حسابی رفعش کنه

دوستان اگه بازم تجربه ای دارن لطف کنن بگن شاید از لابلای صحبتها مشکل برخی دوستان هم حل بشه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری