_behzad_

صدائی عجیب هنگام حرکت از زیر ماشین

71 ارسال در این موضوع قرار دارد

تشکر رخش عزیز

من این تاپیکهارو خوندم ولی چون به هیچ کدوم نمیخورد تاپیک جدید زدم

ایشالا مشکل مشخص شد شما باتاپیکها مرجع مربوطه ادغامش کنید

تشکر از همه دوستان

من پیچای اگزوز و طبق و این چیزا رو چک کردم مشکلی نداشت

یعنی نوع صدا اون شکلی نیست

دسته موتورهام سالمن

اما یکی از دوستان حرفی زدن که فکر میکنم خودش باشه

همین دوستمون که گفتن مشکل از ترمز دستیه!

من چون پارکینگ شیبدار هست و چرخهای عقب ده سانتی بالاتره همیشه

وقتی جلو ماشین جک میزنم وقتی ماشین داره میره بالا هی قرچ قرچ صدای ترمزهای عقب میاد که ماشینو نگه میداره!

ممکنه فشار آورده باشه طوری شده باشه؟

وقتی هم که صدا قلنج میاد درسته یه حسی داره انگار ماشین داره جون میکنه تا حرکت کنه

ولی بعدش شتاب ماشین کم نیست به نظرم (گرچه زیاد رانندگی نکردم و مطمئن نیستم)

من سیستم ترمز دستیو ندیدم چطوریه

ولی اگر اینطوری باشه یعنی لنت همیشه درگیره؟

با این تفاسیر سیلندر های ترمز رو چک کن گیرپاژ نکرده باشه.

اگر می تونی یجایی رانندگی کن که ترمز نزنی

بعدش دیسک عقب رو چک کن ببین گرم نشده ؟

ظمن اینکه راه های دیگری هم هست که بشه درگیر بودن لنت هارو چک کرد.

جک بزن چرخو بچرخون ببین چطوریه

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

امروز تمام قسمتهای میل موجگیر رو بازو بست کردم

همه چیز ظاهرا سالم بود تا اینکه خیلی اتفاقی دیدم یکی از موجگیرها با اینکه سیبکهاش کاملا سفت و سالمه ولی تاب برداشته!

میشه گفت میله حدود سی الی چهل درجه تاب برداشته و از دو قسمت هم کمی کج و کوله شده

و من چون سیبکهارو تست میکردم این قضیه به چشمم نخورده بود..تو نگاه اول هم دیده نمیشد که کج شده

عجیبه واقعا...عوضش کردم درست شد

2k5f01f4832f.jpg2k5f01f4832f.jpg"><a href=http://ir206.net/richedit/upload/2k5f01f4832f.jpg' alt='URL>'>

------------ ادغام شده در تاریخ يکشنبه تیر 2, 92 6:42 pm ، لطفا قوانین انجمن را مطالعه کنید ------------

نه بازم مشکل پابرجاست

از اینم نبوده...گرچه باید عوض میشد خلاصه ولی مشکل اصلی حل نشده هنوز..

لینک به ارسال

یه سوال بپرسم ؟ زنون داری ؟

لینک به ارسال

این نوع صدای قولنج مانند یا از ترمز دستیه یا اکسل عقب؛ شما جفت چرخهای عقب رو باز و تست کن، اگه فشاری به ترمز دستی اومده باشه یا سیلندر ترمزها درگیر باشن متوجه میشی. در مورد احتمال دوم هم اگه ماشین سنش زیاد باشه احتمالش هست ولی ماشین جوون بعید میدونم

یه سوالی، رینگ اسپرت زیر ماشینه؟ زیاد میشوریش؟

لینک به ارسال

منم چند روزی میشه ین مشکل رو پیدا کردم

ماشین تیپ ۶ هست وقتی پام روی ترمز هست و دنده رو روی D میذارم یه صدای مثل شکستن قولنج از جلوی ماشین سمت شاگرد میاد

وقتی هم با پام روی پدال گاز فشار لحطه ای میدم این صدای قولنج میاد

من جدیدا ۳ تا کار جداد انجام دادم

باز و بسته کردن کاتالیزور ماشین

برنامه سوپر چیپ

تعویض لنت جلو و عقب

نمیدونم کدوم یکی از این ۳ مورد باعث ایجاد این صدا شده

چون قبلا این صدا نبودbanghead.gifbanghead.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/banghead.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

یه سوال بپرسم ؟ زنون داری ؟

نه دوست عزیز زنون ندارم...

این نوع صدای قولنج مانند یا از ترمز دستیه یا اکسل عقب؛ شما جفت چرخهای عقب رو باز و تست کن، اگه فشاری به ترمز دستی اومده باشه یا سیلندر ترمزها درگیر باشن متوجه میشی. در مورد احتمال دوم هم اگه ماشین سنش زیاد باشه احتمالش هست ولی ماشین جوون بعید میدونم

تشکر اره رینک اسپرت داره...شاید دو هفته یبار بشورمش

لینک به ارسال

تشکر اره رینک اسپرت داره...شاید دو هفته یبار بشورمش

پس به احتمال بسیار قوی دلیلش شستن ماشین بوده؛ چون رینگ اسپرت هست آب به راحتی به سطح دیسک (یا کاسه ترمز) میخوره و باعث ایجاد زنگ خفیف بین لنت و دیسک میشه که شما هرگز متوجه تشکیلش نمیشی... اگه ترمز عقب دیسکی هست 2تا کار کن، لنت ها رو دربیار و با دستمال پنبه ای و مایع گاز پاک کن (یا تمیز کننده غیر روغنی دیگه ای) روشون رو تمیز کن و با سشوار حسابی خشک کن و بعد ببند سر جاش، قبل از بستن لنت سطح دیسک رو (از هر دو طرف از اون قسمتی که از پشت شیار داره) با دستمال نرم و خشک و تمیز به خوبی پاک کن، به سیم دستی و امثالهم هم دست نزن چون ارتباطی نداره

راستی، برای شستن ماشینی که رینگ داره این نکات رو رعایت کنید: همیشه وقتی ماشین رو میشوری حداقل یک ساعت از خاموش شدنش گذشته باشه، طوری که سطح دیسکهای ترمز ولرم یا خنک شده باشه - حتی الامکان از ریختن آب مستقیم روی این مجموعه خودداری کن که ضررای بسیاری داره - وقتی کار شستشو تمام شد و ماشی کاملا خشک شد برو یه دوری باهاش بزن تا هم سطح بین دیسک و لنت خشک بشه هم پز تمیز بودن ماشینت رو داده باشی! Mrgreen.gifMrgreen.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/Mrgreen.gif' alt='URL>'>

باز اگه مشکلی بود در خدمتم happy.gifhappy.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/happy.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

امروز دوباره وقت گزاشتم و کمی دنبال محلهای مشکوک گشتم

بعد از دیدن اون میل رابط موجگیر که تاب برداشته بود یکی از بستهای موجگیر رو هم دیدم که کامل چفت نشده

هر دو بست رو باز کردم و دیدم یکیش کلی کج شده (حدود 1.5 سانت بالا و سمت چپ خم شده) و برای همین چفت نمیشه

جالبتر اینکه داخل سوراخ پیچ همین بست خراشهای تازه هست که رد کشیده شدن رزوه های پیچ روی رام هست

فکر میکنم محل صدا همینجاست که در واقع رزوه های پیچ رام رو داره خراش میده و صدا ایجاد میکنه (چون کاملا معلومه خراشها تازه تازه هستن)

مشکل اینجاست که یکی از این بستها کاملا کج شده و به این راحتیها هم صاف نمیشه (پتک میخواد)

دوستان فکر میکنید این بست توی بازار یدکیش هست؟

اگر هست دیگه نرم دنبال پتک و توسل به زور..

2k4a7a29f08f.jpg2k4a7a29f08f.jpg"><a href=http://ir206.net/richedit/upload/2k4a7a29f08f.jpg' alt='URL>'>

لینک به ارسال

بهزاد جان سلام

اگه یادت باشه این پاسخ من تو صفحه قبلیه

سلام بهزاد جان

گفتی میله رابط موجگیرو چک کردی

خود موجگیر در زیر پا با 2 تا بوش لاستیکی و بستهای روش به رام(زیر پای راننده و شاگرد) فیکس شده

اگه مثلا یه طرف پیچش باز بشه و بست و بوشش آزاد بشه میتونه به زیر پا ضربه بزنه اما این ضربه در دست اندازهایی که ماشینو با سرعت کم می پیچینو مثل قولنج زیر پا شنیده میشه

البته اگه زیر ماشینو یه نگاه بندازی براحتی قابل مشاهده است

منظورم همین بود دیگه این تصویری که گذاشتین جای دیگه ای هست؟

لینک به ارسال

حق با شماست خرداد جان

علت اینکه من فکر میکردم از اونجا نیست این بود که من اون پیچ رو تا حد توان محکم کرده بودم قبلا (ولی بازم چفت نمیشد چون کج شده)

و بعید میدونستم بازم لق باشه و صدا بده

ولی امروز که بازش کردم و دیدم رام رو خراش داده بهش مشکوک شدم که صدا از این باشه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری