مهدي

تاپیک جامع عدم روشن شدن 206 ( برق ،استارت و مباحث مربوطه)

1,005 ارسال در این موضوع قرار دارد

درضمن استارت خوردن در مرتبه اول هم معموليه

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
سلام

شمع

برای موتور TU3 بوش FR 7 DC +

شمع

برای موتور TU5 بوش FR 8 SC

post655.html?hilit=%D8%B4%D9%85%D8%B9#p655

آخه تو تاپیک های قبل خوندم که یکی از دوستان گفته بود شمع بوش FR7DC+ انداخته بود و میگفت هم ماشین موقع روشن شدن لرزش داره و هم مصرفش بیشتر شده!

و ظاهرا گفته بود شمع FR7DE از ایساکو گرفته و خیلی عالی بوده

حالا نظر شما چیه؟

برای ماشین شما اکیوم 58 بهتره جواب میده.

لینک به ارسال

سلام

شمع EYQUEM مدل RFN58LZ شمعی است که در خودروهای 206 نسب بود که از فرانسه وارد شده بود وتایید شده فرانسه است ودر حال حاظر کیفیت خود را حفظ کرده است.

لینک به ارسال

سلام

دوستان ماشین من 206 تیپ 2 مدل 83 هستش

وقتی موتور داغ هست،خاموش میکنم بعضی وقتا روشن نمیشه،اصلا استارت نمیزنه.اون کامپیوتر که کنار باطری هستش رو که دست میزنم بعضی وقتا روشن میشه(3تا فیش بزرگ داره که وسطیشو در میارم دوباره میزنم)

تازگیا دیگه اون فیشه هم کاری نمیکنه cry.gif

راستی هرموقع هم وارد تونل توحید توی مسیر جنوب به شمال(سربالایی) که میشم،ماشین خیلی خفه کار میکنه و سرعتم به زور به 70 برسه

امروز توی تونل ماشین خاموش شد و دیگه استارت نزد شانس آوردم یه جرثقیل راهنمایی رانندگی اونجا بود که بکسل کرد و آورد بیرون تونل Mrgreen.gif

اونکه داشت بکسل میکرد,خواستم مثل اون موقعی که ماشین روشن نمیشه و هل میدن عمل کنم ولی ماشین باز روشن نشد(البته روشن بودا چون ترمز ها کار میکرد ولی وقتی خلاص میکردم باز خاموش میشد)

بیرون تونل که اومدم حالا استارت میزد ولی یاز روشن نمیشد.باز همون فیش وسطی کامپیوتر رو دست زدم،فوری روشن شد.

میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاست یه به کجا مراجعه کنم واسه رفع اشکال؟

ممنون

لینک به ارسال

سلام,

با این چیزایی که شما گفتین داخل سوکت کثیف شده و ارتباط بین سوکت و کامپیوتر خوب برقرار نمیشه. بهترین کار اینه که با اسپری کنتاکت شور خشک سوکت رو شست و شو بدید که میتونید خودتون این کار رو بکنید با این که به یک تعمیرات پخش بگید که سوکت رو با اسپری براتون تمیز کنه. حالا فعلا خودتون سوکت رو در بیارید و داخلش با شدت فوت کنید ( هم جای سوکت روی کامپیوتر هم خود سوکت).

لینک به ارسال

ممنون از راهنماییتون

حتما این کارو میکنم

لینک به ارسال
سلام .دوستان

بیش از حد موضوع بحث پیچیده کردین

اول اینکه مشکل شما از bsi بود چون که ورژن از 45 به 38 نزول داشته و علت این موضوع بخاطر این بوده که شما ماشین دستگاه زدین و دستگاه شخص تعمیرکار ورژن 38 داشته که موجب کندی bsi شده که حتی ریموت شما 100% از کار افتاده و اگه دزد گیر داشتین متوجه این موضوع نشدین.

دوم اینکه سیم کشی ماشینتون دستکاری شده حالا یا سیستم صوتی یا دزد گیر

که اتصال بدنه اتاق از bsi یا com2000ضعیف شده

همون اتصالی که گفتین .....

دوست عزيزم!

سلام

اول عذرخواهي مي كنم كه مدت طولاني پيگير اين بحث نبودم و دير دارم پاسخ ميدم. zir.gif

دوم تشكر مي كنم كه براي مشكل بنده وقت گذاشتيد. rose.gif

اما چرا اينقدر خشن؟ Aha.gif

كاش مطالب پيچيده بنده رو مطالعه مي كرديد. wink.gif

ماشين من با ورژن 45 هم روشن نمي شد. تعمير كار كه تصور كرده بوده اين مشكل ممكنه نوعي ناهماهنگي نرم افزاري باشه ورژنهاي نرم افزار BSI رو يكي يكي به سمت پايين تست كرد و بر حسب اتفاق روي 38 ماشين روشن شده بود. اما بعداً مشكل دوباره برگشت و فهميديم كه مشكل ماشين ربطي به نرم افزار نداره. ريموت هم هرگز از كار نيافتاد و دزدگير هم روي ماشين نصب نشده بوده.

بر حسب اتفاق هنوز هم پخش فابريك روي ماشين نصبه و دزدگيري هم كه قبلاً نصب شده بوده پرس و جوكردم روي سوكت فابريك نصب شده بوده.

من تمام اينترنت رو شخم زدم و سايتهاي فارسي و انگليسي رو خط به خط در اين مورد بررسي كردم.

دلايل گوناگوني باعث ميشن كه ماشين روشن نشه و البته يكي از مهمترين اين دلايل اتصال بدنه هست. كوئل، شمعها، كانكتورها، BSI، جعبه فيوز، كانكتورها، ECU، ايموبيلايزر و .... و البته سيم كشي ميتونن عامل اين مشكل باشن.

ما اينجا هستيم كه دانسته هامون رو، هرچند ساده و سطح پايين به اشتراك بذاريم و هم مطالب جديد ياد بگيريم و هم به همديگه كمك كنيم. اينكه شما بگيد مشكل از BSI بوده اولاً ممكنه تشخيص اشتباهي باشه و ثانياً بنده يا هر كسي كه سوالي مطرح ميكنه دنبال راه حل هستيم كه متاسفانه شما ارائه نكرديد.

در پايان اميدوارم اگر اين نوشته رو خونديد از من دلگير نشيد. اين يك نقد دوستانه بود در يك محيط دوستانه. rose.gifrose.gifrose.gif

لینک به ارسال

سلام كمكم كنيد

امروز رفتم ماشين روشن كنم در ها باز نشود با كليد وا كردم روشنش كنم صداي بوق داد ظبتم خاموش روشن ميشود صفحه كيلومترم خود به خود تيك ميزد از جعبه فيوزم صداي تخ تخ ميومد يك مهندسي راهنماي كونه

لینک به ارسال

الان ديگه اصلان روشن نميشه انگار ماشين برق نداره اصلا

لینک به ارسال

سلام

ببين كاپوت رو بزن بالاو سر باطري رو چك كن

بعد ببين باتري ماشينت در چه وضعيه فكر ميكنم باتريت دشارژ شده چون مال من هم همينطوري شده بود رفتم باتري نوانداختم و درست شد

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری