مهدي

تاپیک جامع عدم روشن شدن 206 ( برق ،استارت و مباحث مربوطه)

1,037 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 15 ساعت قبل، meh206 گفته است :

با سلام خدمت اساتید

نمیدونم مشکلم را در کدام تاپیک باید مطرح کنم اگر لازم دیدید پستم را منتقل بفرمایید

دو باری هست که وقتی ماشین سرد هست (صبحها) و استارت میزنم ماشین با قدرت و خوب روشن میشود (در دو سه ماه اخیر باطری و پمپ بنزین تعویض شدند) اما به محض روشن شدن موتور، یک صدای جیرجیر مانندی شبیه به موقعی که ماشین روشن هست و اشتباها آدم استارت میزنه هم می آید که زود هم قطع میشه. ربطی هم به بنظرم به نگهداشتن طولانی استارت هم نداره چون هم وقتی من میشینیم و هم وقتی خانومم میشه اینطور شده. 

بار اول که رخ داد صدای خیلی بلندی داشت ولی دفعه دوم که امروز صبح بود صدا خفیف تر بود. به نظر اساتید مشکل از چی میتونه باشه؟ بهتر صبر کنم ببینیم ادامه پیدا میکنه یا اینکه اقدامی کنم؟ چون صدا در همه استارتها نیست نمیشه به کسی هم نشون داد

ماشین تیپ 2 89 با 122 کارکرد هست

با تشکر از راهنماییهای خوبتون

سلام

مطمئنین که استارت گیر نمیکنه؟ ممکنه مغزی سوئیچ باشه خصوصا اگر دزدگیر تصویری دارید یا جاسوئیچی سنگین! گاهی هم اتومات استارت (سلونوئید) گیر میکنه ولی عموما وقتی گیر کنه دیگه ول نمیکنه

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 6 ساعت قبل، 206 گفته است :

سلام

مطمئنین که استارت گیر نمیکنه؟ ممکنه مغزی سوئیچ باشه خصوصا اگر دزدگیر تصویری دارید یا جاسوئیچی سنگین! گاهی هم اتومات استارت (سلونوئید) گیر میکنه ولی عموما وقتی گیر کنه دیگه ول نمیکنه

سلام، و ممنونم از توجهتون، صدای استارت که طبیعی است و در مورد مغزی سوئیچ نمی دونم که مشکل دارد یا خیر، ما تقریبا هر روز از ماشین استفاده میکنیم و این دو بار در این دو هفته فقط رخ داده اونم فقط اول صبح، دزدگیر ماجیکار تصویری دارم و به همراه سوئیچ چند کلید و ریموت درب هم هست که سنگینترش میکنه، 

این صدای جیرجیری که به مدت دو سه ثانیه بعد از استارت و روشن شدن ماشین اومد رو از سمت راست یعنی شاگرد حس میکنم و یه مقداری هم خشن تر از صدایی که موقع روشن بودن ماشین آدم اشتباها استارت میزنه.

اول گفتم شاید تسمه ها هستن که بازدید ظاهری کردم هم تسمه تایم و هم دینام که در زمان روشن بودن ماشین کاملا بی صدا کار میکنند به گیربکس و صفحه کلاچ فکر کردم که من همیشه موقع استارت کلاچ میگیرم و عملکرد گیربکس و کلاچ هم در مواقع دیگه عالی هست.

انگار از الان باید به پولی برای خرابی در آینده نزدیک بذارم کنار.[wait]

لینک به ارسال
در در 1397/07/12, 07:39:09، meh206 گفته است :

سلام، و ممنونم از توجهتون، صدای استارت که طبیعی است و در مورد مغزی سوئیچ نمی دونم که مشکل دارد یا خیر، ما تقریبا هر روز از ماشین استفاده میکنیم و این دو بار در این دو هفته فقط رخ داده اونم فقط اول صبح، دزدگیر ماجیکار تصویری دارم و به همراه سوئیچ چند کلید و ریموت درب هم هست که سنگینترش میکنه، 

این صدای جیرجیری که به مدت دو سه ثانیه بعد از استارت و روشن شدن ماشین اومد رو از سمت راست یعنی شاگرد حس میکنم و یه مقداری هم خشن تر از صدایی که موقع روشن بودن ماشین آدم اشتباها استارت میزنه.

اول گفتم شاید تسمه ها هستن که بازدید ظاهری کردم هم تسمه تایم و هم دینام که در زمان روشن بودن ماشین کاملا بی صدا کار میکنند به گیربکس و صفحه کلاچ فکر کردم که من همیشه موقع استارت کلاچ میگیرم و عملکرد گیربکس و کلاچ هم در مواقع دیگه عالی هست.

حقیقتا تا صدا رو نشنوم نمیتونم کمکی کنم ولی امیدوارم بیشتر نشه اگر شد، شرح بدید ببینیم چیه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان عزیز، منم مشکل مشابه دوستمون رو بالا دارم.

وقتی صبح ماشین رو استارت میزنم ( هوای سرد و گرم فرقی نداره، بیشتر سرد! بعضی وقتا میشه بعضی وقتا نه!) ماشین مثل همیشه روشن میشه ولی یه نیم ثانیه صدای گیر کردن استارت میاد انگار نگهش داشتی!( صداش بلند تر از اونه البته، مثل سابیدن دو تا کاسه فلزی بهم که با یه صدای ویژژژ گیر کردن استارت قاطی شده باشه!) میخواستم بدونم کسی مشکل مشابه داشته دقیقا بتونه راهنماییم کنه؟ استارت باید سرویس بشه؟

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، soomsar گفته است :

سلام دوستان عزیز، منم مشکل مشابه دوستمون رو بالا دارم.

وقتی صبح ماشین رو استارت میزنم ( هوای سرد و گرم فرقی نداره، بیشتر سرد! بعضی وقتا میشه بعضی وقتا نه!) ماشین مثل همیشه روشن میشه ولی یه نیم ثانیه صدای گیر کردن استارت میاد انگار نگهش داشتی!( صداش بلند تر از اونه البته، مثل سابیدن دو تا کاسه فلزی بهم که با یه صدای ویژژژ گیر کردن استارت قاطی شده باشه!) میخواستم بدونم کسی مشکل مشابه داشته دقیقا بتونه راهنماییم کنه؟ استارت باید سرویس بشه؟

سلام

بله دقیقا باید بدی استارت رو واستون سرویس کنن

احتمالا دندهاش برنمیگرده عقب و با فلایویل میچرخه و این صدا رو ایجاد میکنه

ببریش پیش یه برقکار، اونا خودشون میدونن مشکلش چیه

در در 1397/07/12, 07:39:09، meh206 گفته است :

سلام

ماشینو ببر پیش یه برقکار تا دنده های استارتت بدتر نشده

به احتمال زیاد واسه همونه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در در 1396/06/25, 09:48:20، nima.sh گفته است :

سلام دوستان 

من یه پژو تیپ ۲ دارم که ناگهانی تو حرکت خاموش می شه و تو دنده هم دیگه روشن نمی شه  مجبور می شم ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنم تا روشن بشه یا سر باطری رو بردارم و دوباره بزارم  اون موقع ماشین روشن می شه 

ممنون میشم راهنماییم کنین مشکل از چیه

سلام

از سرسیلندر یه سیم 16 وصل کنید به منفی باتری، مشکل حل خواهد شد

ویرایش شده در توسط hadi_es

لینک به ارسال

سلام به همه دوستان 

ماشین من مدلش 87 یک هفته ای میشه که وقتی استارت میزنم  بعضی مواقع بد روشن میشه بعضی موقع ها هم وقتی ماشین  خاموش میکنم زمانی که موتور گرم بعد دوبار استارت زدن روشن میشه کسی از شما دوستان به این مشکل بر خورده اگر راه حلش میدونین راهنمایم کنید ممنونتون میشم  

ویرایش شده در توسط vahid8637
بد استارت خوردن ماشین

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری