illiya

تاپیک جامع مصرف سوخت 206 (تمام تیپ ها)

2,938 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوست عزیز اتفاقاً ماشین منم همسن و هم تیپ ماشین شماست و همین مشکل و داره البته من شمع ها شم با شمع بوش سوپر پلاس عوض کردم چند بارم تاحالا ششتسوی انژکتور دادم ولی زیاد توفیری نکرد نتیجه اینکه تصمیم گرفتم کروز کنترل ماشینو فعال کنم که توی همین چند روزی که فعال کردم تاثیر خودشو تو مصرف بنزین گذاشته البته نباید فراموش کنیم که متاسفانه نه بنزین معمولی و نه سوپر کیفیت لازم و ندارن تمیز بودن فیلتر هواهم میتونه کمی مشکل و حل کنه ولی اون چیزی که ایران خودرو نوشته سیکل ترکیبی 6.6 اصلاً صحت نداره ولی بااین حال بازم میتونم بگم که ماشین ما بهترین کیفیت رو تو ماشینهای ایران خودرو داره این تجربه شخصی خودمه که غیر از 206 سه ماشن دیگه ام از ایران خودرو خریدم و سوار شدم .

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
با سلام . یه v8 دارم . 30000 تا راه رفته . صدی 10 ترکیبی میسوزونه. دور موتور همیشه رو 3000 ره . قبلن 206 تیپ 2 مدل 83 داشتم صدی 6.5 ترکیبی میسوزوند با همین مسیر و گاز و رانندگی. ماشینو تازه گرفتم . مدل 88/9 . یه دوستی هم دارم که همین مدلو داره اونم میگه 9 الی 10 میسوزونه. میگه همشون همینن. طبیعیه. ولی برا من قابل قبول نیست . خود پژو میگه ترکیبی 6.6

تا 10 خیلی فاصله داره.

از صاحب قبلیشم پرسیدم گفت مصرفش از اولم همین بوده .

ممنون میشم راهنمایی کنین .

ممکنه بفرمائید به چه صورتی میانگین مصرف را محاسبه میکنین؟ به این نکته توجه داشته باشید اعدادی که کارخانه اعلام میکنه همیشه در شرایط ایده ال دما،فشار (ارتفاع از سطح آزاد دریا)و .. سنجیده میشه برای اینکه بطور دقیق بتوانید میزان مصرف سوختتونو محاسبه کنید نیاز به استفاده از دیسپلی تیپ B دارید و یا با یک بار دیاگ زدن کاملا میزان مصرف سوخت را بهتون نشون میده با این اوصاف اگر بازهم به همین اعداد رسیدید از انجام سرموقع سرویسهای دوره ای ماشینتون کاملا مطمئن بشین:

تعویض فیلتر روغن، هواکش، روغن موتور و فیلتر ینزین هر 10000 کیلومتر و تعویض شمعها با نمونه استاندارد هر 15000 کیلومتر، شستشوی انژکتور معمولا بعد از 40000 کیلومتر نیاز میشه ولی میتونین از انژکتورشورهای داخل باک استفاده کنین.نکته دیگه ای که هست سعی کنین همیشه از بنزین سوپرجایگاههای شرکتی (نه خصوصی) استفاده کنین.مورد دیگه ای هم که مطرحه شما اول ببینین که ماهیانه چه مسافتی را با ماشینتون طی میکنین اگر این مسافت زیاده خوب ارزش پیگیری داره ولی اگر زیاد نیست اختلاف مصرف بنزینتون ارزش هزینه زیاد یرای کم کردن مصرف ماشینتون نداره.

لینک به ارسال

سلام دوست من

206 v8 داخلی چون سنسور دوم ندارن به خاطره اون مصرفشون زیاد شده اینو من تجربه کردم ecu مال من اشکال داشت از همین ecuهای داخلی بود چون گارانتی داشت تعویض کردند از شانس من گفتند که از صادراتیها نصب کردند که اونها 2تا سنسور میخوره حالا با نصب این ecu مصرف خودرو خیلی اومده پایین فکر میکنم مشکل از این ecu باشه چون کار شناس ایران خودرو اشنا بود بهم کاملا توضیح داد سنسور اکسیژن دم چیکار میکنه یکی از دوستان هم همین را تایید کرد

لینک به ارسال

سلام دوستان

من یه رکورد جدید زدم

قبلا از مشهد تا تهران رو با یه باک رفتم (بدون کولر) حدود 912 کیلومتر

دو سه روز پیش از تهران تا مشهد رو با یه باک 920 کیلومتر رفتم البته از دو راهی شاهرود به بعد رو یکسره کولر گرفتم.

لینک به ارسال

سلام

ماشین من وی 8 صفره

سه ماهه خریدم حدود 4000تا کار کرده مصرف سوخت شهری حدود 12 لیتر در هر 100 کیلومتره

واقعا کلافه شدم کسی میتونه راهنمایی کنه

ممنون

لینک به ارسال

سلام اقا محمد بله سوخت بالاست من هم مثل شما تیپ5 دارم و بین 3 هزار تا 8 هزار کیلومتر اول به صورت فجیع سوخت بالاست هیچ راهی هم نداره به جایی رسید که میخواستم بفروشمش!!

اما از 10 هزار به بعد کمی سوختش کم میشه میرسه به صدی 10 که عادی از ماشین من هم به 12 و 12.5 هم رسید که دیوونم میکرد..

البته 10 هزار به بعد هم اونقدر کم نمیشه که فکر میکنی ولی خوب بهتر میشه....

در کل راهی نیست مگر اینکه گاز ندی خیلی دور موتور و نبری از 3 هزار بالا . دوم اینکه دنده یک و خیلی پر نکنی و شتاب نزاری . سوم اینکه صافی بنزین را زود به زود عوض کنی....(( من روی 5 هزار عوض کردم توی صافی چیزایی شبیه به گل و ریز شن و این چیزا دیدم که جلوی بنزین و میگیره و پمپ بنزین بیشتری میفرسته به موتور چون راهش بسته و مصرف سوخت میره بالا اونم این بنزین های اشغال)) تا جایی میشه کمتر کولر بگیری..

راه اخری که الان بهت میگم انجام دادم و تاثیر گذار بود قبل از بنزین زدنت یک اکتانی بریز توی باک مطمئن باش تاثیر میزاره و سوختتو میاره پایین برای هر 50 لیتر یک نیم لیتری کافی هست...

هیچ هم نه میخواد بری ecu دستکاری کنی نه دریچه گاز و نه هیچ چیز دیگه چون نه اینکه بهتر بشه بلکه بد تر هم میشه....

من خودم اکتان کاسپین میریختم و سوختمو کم میکرد قیمتشم هزار تومن بود ......البته شما خودت میدونی چی بریزی بهت نمیگم اینو بریز...!

امری باشه در خدمتم : keivantapesh@yahoo.com

لینک به ارسال

سلام.تيپ5 همينه تنها راه فروختنه!

لینک به ارسال
سلام

ماشین من وی 8 صفره

سه ماهه خریدم حدود 4000تا کار کرده مصرف سوخت شهری حدود 12 لیتر در هر 100 کیلومتره

واقعا کلافه شدم کسی میتونه راهنمایی کنه

ممنون

مصرفت درست ميشه مشكل همه tu5 همين هست چه هاچ بك چه sd

v8 خودروي كاملي هست من اگه جاي شما بودم با هاش راه مي امدم تا درست شه

لینک به ارسال

من نمي دونم چرا مي گيد مصرف به مرور زمان پايين تر مياد.فكر نكنم علمي باشه !علماي سايت نظربدن؟

لینک به ارسال

دوست عزيز نحوه رانندگي خيلي در مصرف سوخت تاثير داره اگه پر گاز نروني مصرف بصورت محسوس مياد پايين من تيپ5 دارم روزاي اول كه گرفته بودم خيلي گاز ميدادم مصرف نزديك به 10 بود ولي الان داخل شهر به8.2 رسيده

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری