illiya

تاپیک جامع مصرف سوخت 206 (تمام تیپ ها)

2,937 ارسال در این موضوع قرار دارد

ماشین اتومات هاچبک مدل 84 صدی 10 توی شهر میسوزونه.

1- معمولا 10000 کیلومتر اول مصرف بالاتر از معمول هست.

2- ماسین های بعد از سال 85 مصرف سوخت بیشتری نسبت به سال های قبل دارند.

ولی با این حال صرف شما غیر عادیه. توی محاسباتتون اشتباه نمیکنید.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان

چند ماه پيش يه 206 تيپ 2 مدل 83 از يه بنده خدايي در خونه خريدم كه 118000 تا دويده بود و الانم 130500 دويده.

مصرفش زيادي بالا است . صدي چندش رو نميدونم

تنظيم موتور بردم و شمع هاش رو به علاوه فيلتر بنزين رو باز بعلاوه عيب يابي كامپيوتري انجام دادم. چند روز پيش هم تو سفر كه رفته بوديم باز بابامو در آورد و برا بار دوم بردم تنظيم موتور. باد لاستيك ها هم تنظيمه. روغنش سر وقت تعويض ميكنم.

فيلتر هوا رديفه. فيلتر روغن عوض كردم. تسمه تايم و تسمه دينام رو عوض كردم. ساكن بوشهر هستم ولي محل كارم بيرون از شهره و هر روز ميرم بيرون شهر و كم تو شهري ميرونم كه اين تو شهري مصرفش اشكم رو در آورده . الانم كه مطلب ميزنم عيده و هوا عاليه پس به گرما نميشه گير داد.

اهل سرعت رفتن نيستم و نهايت سرعتم 110 هستش اونم اگه از دستم در بره. به طور معمول 90 .

پرسش ها:

1) در مصرف بيش از حدش شك ندارم راهنمايي كنيد لطفا ديگه از چيش ميتونه باشه

2) يه باك 206 چند تا بنزين ميگيره (برا تست ميخوام يه بار پرش كنم و كيلومتر بزنم ببينم 100 تا دقيقا چقد ميسوزونه)

3) اين ماشين منم ecu داره و اگه داره چه مدليه و كلا ربطي به مصرف داره؟ (اين قسمت تابلو شد از ماشين هر رو از بر نميفهمم eek.gif)

با تشكر

لینک به ارسال

اگه باک خالی باشه تقریبا 50 تا بنزین میخوره

ecu داره مدلش را نمیدونم ولی در کل ربط داره مخصوصا به ورژن نرم افزار داخلش

در کل میزان مصرف به شیوه رانندگی خیلی ربط داره hi.gif

لینک به ارسال
سلام دوستان

چند ماه پيش يه 206 تيپ 2 مدل 83 از يه بنده خدايي در خونه خريدم كه 118000 تا دويده بود و الانم 130500 دويده.

تنظيم موتور بردم و شمع هاش رو به علاوه فيلتر بنزين رو باز بعلاوه عيب يابي كامپيوتري انجام دادم. چند روز پيش هم تو سفر كه رفته بوديم باز بابامو در آورد و برا بار دوم بردم تنظيم موتور. باد لاستيك ها هم تنظيمه. روغنش سر وقت تعويض ميكنم.

فيلتر هوا رديفه. فيلتر روغن عوض كردم. تسمه تايم و تسمه دينام رو عوض كردم. ساكن بوشهر هستم ولي محل كارم بيرون از شهره و هر روز ميرم بيرون شهر و كم تو شهري ميرونم كه اين تو شهري مصرفش اشكم رو در آورده . الانم كه مطلب ميزنم عيده و هوا عاليه پس به گرما نميشه گير داد.

اهل سرعت رفتن نيستم و نهايت سرعتم 110 هستش اونم اگه از دستم در بره. به طور معمول 90 .

پرسش ها:

2) يه باك 206 چند تا بنزين ميگيره (برا تست ميخوام يه بار پرش كنم و كيلومتر بزنم ببينم 100 تا دقيقا چقد ميسوزونه)

3) اين ماشين منم ecu داره و اگه داره چه مدليه و كلا ربطي به مصرف داره؟ (اين قسمت تابلو شد از ماشين هر رو از بر نميفهمم eek.gif)

با تشكر

با سلام

من چند تا سوال دارم

1- دمای ماشین معمولا چنده؟

2- کولر استفاده میشه؟

3- 100 چند میسوزونه؟

4- شما این 110 کیلومتر رو یا 90 تا رو اوپن لوپ میرید؟

5- وسایل اضافه داخل ماشین ندارید؟

6- انژکتور های ماشین چک شده ؟

7- شتاب ماشین نسبت به خودش و دیگر تیپ 2 ها چجوری هست؟

جواب ها:

1- اول لطف کنید یه pps بزنید و ببینید مصرف ماشین رو چند تنظیم شده

2- 50 تا لبریز (اصلا این کارو نکنید قطعات باک رو خراب میکنه )

3- یحتمل باید زیمنس باشه (مطمعن نیستم) مدل هم با pps به شما میگن، یه جایی خوانده بودم که مصرف ماشین رو میتونی با pps کم و زیاد کنی شاید برای شما در حداکثر هست

لینک به ارسال
سلام دوستان

پرسش ها:

با تشكر

با سلام

من چند تا سوال دارم

2- کولر استفاده میشه؟

3- 100 چند میسوزونه؟

4- شما این 110 کیلومتر رو یا 90 تا رو YaKhoda.gif میرید؟

جواب ها:

3- یحتمل باید زیمنس باشه (مطمعن نیستم) مدل هم با pps به شما میگن، یه جایی خوانده بودم که مصرف ماشین رو میتونی با pps کم و زیاد کنی شاید برای شما در حداکثر هست

با سلام و تشكر:

1) دماي ماشين 90 هست كه البته هر 2 روز به اندازه 250 cc آب راديات بايد بهش اضافه كنم. دليل خشك شدن آبشو نميدونم و نميدونم مهم هست پيگيريش يا نه

2) فعلا كولر استفاده نميشه

3) 100 چندش رو دقيقا تست ميزنم و تا چند روز ديگه مينويسم ولي زياديش زياد ميسوزونه

4) كاملا ريلكس رانندگي ميكنم و بدون عجله

5) وسيله اضافي ندارم

6) انژكتورهاشم به چشم ميبرم سرويس

7) شتابش خوبه و كم نمياره

pps با اينكه نميدونم چيه ميگم چك كنن و ببينم مصرفش رو چنده.

لینک به ارسال
سلام دوستان

پرسش ها:

با تشكر

با سلام

من چند تا سوال دارم

2- کولر استفاده میشه؟

3- 100 چند میسوزونه؟

4- شما این 110 کیلومتر رو یا 90 تا رو YaKhoda.gif میرید؟

جواب ها:

با سلام و تشكر:

1) دماي ماشين 90 هست كه البته هر 2 روز به اندازه 250 cc آب راديات بايد بهش اضافه كنم. دليل خشك شدن آبشو نميدونم و نميدونم مهم هست پيگيريش يا نه

2) فعلا كولر استفاده نميشه

3) 100 چندش رو دقيقا تست ميزنم و تا چند روز ديگه مينويسم ولي زياديش زياد ميسوزونه

4) كاملا ريلكس رانندگي ميكنم و بدون عجله

5) وسيله اضافي ندارم

6) انژكتورهاشم به چشم ميبرم سرويس

7) شتابش خوبه و كم نمياره

pps با اينكه نميدونم چيه ميگم چك كنن و ببينم مصرفش رو چنده.

1- به نظر من به علت موقعیت جغرافیایی محل زندگی شما این مشکل زیاد حاد نباشه ولی بهتره چک کنید

3- تو شهر اگه بالاتر از 10 بسوزونه و در جاده بالاتر از 8 باید حتما چک بشه چون مشکل حاد هست

4- اصلا گاز های ناگهانی یا دنده مرده نمیدید؟ (دوری که بیشتر دنده رو توش عوض میکنید چنده؟)

6- فقط شستشو ندید که کار هر کسی نیست و امکان داره گشاد بشه

پی پی اس دیاگ مخصوص پژو و سیتروئن هست که با اون همه چی ماشین رو از عقربه کیلومتر تا انژکتور و جرقه زنی میتونید چک کنید

لینک به ارسال
amir EVO:

1- به نظر من به علت موقعیت جغرافیایی محل زندگی شما این مشکل زیاد حاد نباشه ولی بهتره چک کنید

3- تو شهر اگه بالاتر از 10 بسوزونه و در جاده بالاتر از 8 باید حتما چک بشه چون مشکل حاد هست

4- اصلا گاز های ناگهانی یا دنده مرده نمیدید؟ (دوری که بیشتر دنده رو توش عوض میکنید چنده؟)

پی پی اس دیاگ مخصوص پژو و سیتروئن هست که با اون همه چی ماشین رو از عقربه کیلومتر تا انژکتور و جرقه زنی میتونید چک کنید

سلام

گاز ناگهاني و دنده مرده ميدم. اينم الان فهميدم كه بده و از فردا اصلاحش ميكنم شايد مشكل از نحوه رانندگي باشه

انژكتور رو هم ميبرم پيش يه اوستا و بي عجله

پي پي اس دياگ با اون دستگاهي كه تنظيم موتوريا دارن فرق ميكنه؟ چون تنظيم موتوري و عيب يابي بردم

گفتيد ممكنه مصرفش رو حالت بيشينه تنظيم شده باشه ، با همين دستگاه ميتونن برا حالت كمتر تنظيمش كنن؟ اگه بله چه مقدار بايد براش تعريف كنن؟

با تشكر

لینک به ارسال
amir EVO:

سلام

گاز ناگهاني و دنده مرده ميدم. اينم الان فهميدم كه بده و از فردا اصلاحش ميكنم شايد مشكل از نحوه رانندگي باشه

انژكتور رو هم ميبرم پيش يه اوستا و بي عجله

پي پي اس دياگ با اون دستگاهي كه تنظيم موتوريا دارن فرق ميكنه؟ چون تنظيم موتوري و عيب يابي بردم

گفتيد ممكنه مصرفش رو حالت بيشينه تنظيم شده باشه ، با همين دستگاه ميتونن برا حالت كمتر تنظيمش كنن؟ اگه بله چه مقدار بايد براش تعريف كنن؟

با تشكر

به جز مصرف سوخت عمر مفید قطعات و موتور هم کم میشه

فقط خیلی مواظب باشید

اگه دیاگ 2000 باشه هیچ فرقی نداره ولی اگه دیاگ معمولی باشه بسیار فرق داره کار هایی نظیر پرزنت کردن اپشن و ... با این دستگاه انجام میدن

برای تعریف کردن (البته فکر کنم اگه مصرف رو بیاری پایین شتاب ماشین هم کم بشه)

شهر : 9 - 8.5

جاده : 5.5

لینک به ارسال

سلام

سبك رانندگي رو تغيير دادم و ديگه دنده مرده نميدم و به شتاب كافي ميزارم برسه. جالبه كه تاثير گذاشت. مصرف بيرون شهرم هر 100 كيلومتر 6.8 تا 6.9 شده.....خوبه ديگه؟ داخل شهر رو نميدونم چون زياد تو شهري نميرونم

يه 2 هفته ايه كه هوا گرم شده و بساط كولر شده....مصرفش يه خورده بيشتر شده كه فك كنم طبيعيه.....وقتي كولر ميزنم درجه آبش يه خط از 90 بالاتر مياد....اين طبيعيه؟

با تشكر از راهنمايي دوستان

لینک به ارسال
سلام

سبك رانندگي رو تغيير دادم و ديگه دنده مرده نميدم و به شتاب كافي ميزارم برسه. جالبه كه تاثير گذاشت. مصرف بيرون شهرم هر 100 كيلومتر 6.8 تا 6.9 شده.....خوبه ديگه؟ داخل شهر رو نميدونم چون زياد تو شهري نميرونم

يه 2 هفته ايه كه هوا گرم شده و بساط كولر شده....مصرفش يه خورده بيشتر شده كه فك كنم طبيعيه.....وقتي كولر ميزنم درجه آبش يه خط از 90 بالاتر مياد....اين طبيعيه؟

با تشكر از راهنمايي دوستان

با سلام،

بسیار عالی شده و به نظر من در طولانی مدت کار ساز میشه (انژکتور و دریچه گاز با رانندگی شما ستاپ بشه)

اونم هیچ مشکلی نداره

با احترام

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری