illiya

تاپیک جامع مصرف سوخت 206 (تمام تیپ ها)

2,937 ارسال در این موضوع قرار دارد

مرتضی خان من هم اهل کرمان هستم و 206 تیپ5 جدید دارم برای مثال از بلوار جمهوری (شفا) تا جنگل قائم که برم و برگردم حدودا نیم خط کم میکنه مدل85 همون موتور اس دی هست با ecu7.4.5 و فیلتر هوای جدید از من وقتی باک پر باشه و 100 کیلومتر در شهر رانندگی کنم 11 لیتر میگیره تا دوباره پر شه اینجوری اندازه گیری کن.باک کیپ کیپ شه هوا نداشته باشه.اگر تک سنسوره هست راحت میتونی کاتالیزور را برداری ممکنه پر شده باشه کتالیزور را خراب نکن یک خمره خالی بگذار جاش اگه بد تر شد دوباره بگذاریش ولی اگه پر شده باشه سوختت زیاد میشه.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام به همه دوستان

من تیپ 3 تحویل آخر اسفند ثبت نام کردم .

توی لینک زیر متوجه شدم که وقتی میخوام ماشین رو تحویل بگیرم باید باک بنزینم پر باشه .این درسته ؟

http://kartesookht.blogfa.com/post-34.aspx

بعدش میخوام بدونم در تیپ 3 قاب آینه بغل باید همرنگ بدنه باشه ؟

اگه ماشین عیب و ایرادی داشت ، مثلاً یه خط روی بدنه یا هر چیز دیگه ای که امکان داره ، من باید ماشین را تحویل بگیرم یا نه ؟

در کل چه مواردی را هنگام تحویل گرفتن باید چک کنم ؟

ممنون

لینک به ارسال
سلام به همه دوستان

من تیپ 3 تحویل آخر اسفند ثبت نام کردم .

توی لینک زیر متوجه شدم که وقتی میخوام ماشین رو تحویل بگیرم باید باک بنزینم پر باشه .این درسته ؟

http://kartesookht.blogfa.com/post-34.aspx

بعدش میخوام بدونم در تیپ 3 قاب آینه بغل باید همرنگ بدنه باشه ؟

اگه ماشین عیب و ایرادی داشت ، مثلاً یه خط روی بدنه یا هر چیز دیگه ای که امکان داره ، من باید ماشین را تحویل بگیرم یا نه ؟

در کل چه مواردی را هنگام تحویل گرفتن باید چک کنم ؟

ممنون

سلام دوست عزیز

بنزین هیچ وقت پر که نمیشه ولی عموما موقع تحویل بیشتر از 3/4 باک پره

بله قاب بالای آینه باید همرنگ باشه

خیر، خط و خش خصوصا شدید به هیچ عنوان تحویل نگیرین و به شدت روی رنگ حساس باشین، در نور افتاب به خوبی همه چیز رو چک کنین و با لمس کردن و حساسیت زیاد بررسی کنید، مدتی پودر رنگ روی بدنه وجود داشت که اعلام شد این نقص برطرف شده ولی باز هم چک کنین

((این 2 پست پس از روئیت نویسنده به تاپیک مربوطه منتقل می شوند))

لینک به ارسال

اولاً که این سایت خیلی دمش گرمه مخصوصاً Mr.206 :D

به خاطر این که بلافاصله بعد گرفتن پاسخ از 206 ، نمایندگی زنگ زد گفت بیا ماشینتو زودتر از 10 روز تحویل بگیر .

بنزین همون 3/4 که گفتید بود .

بازم ممنون از راهنمایی سریع و به موقع شما .

لینک به ارسال

سلام آقا مرتضي منظور از كاتاليزور چيه؟خمره رو هم واقعا نميدونم چيه اينا چيزاي داخل باك هستن منم 206 مدل 84 تيپ 5 دارم اونم مصرفش زياده همه چيشم نو كردم شمع ها صافي بنزين صافي هوا دياگ هم زدم ولي مصرفم بالاست تو جاده با 110 تا سرعت و دور موتور هم زير 5/3 مصرفم 3/8 ليتر اين درسته ؟ به نظرم بايد كمتر باشه ممنون مي شم اگه راهنمائي كنين.

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز,

کاتالیزور در خودرو های انژکتوری و جود داره و وظیفه اش حزف بعضی الاینده های مضر یا رسوندن اون ها به حد اقل هستش. خمره هم متوجه نشدم منظورتون چیه؟ من از مصرف تیپ 5 خبر ندارم ولی تا جایی که می دونم باید تو جاده کمتر از 8.3 باشه. اگر اشتباه گفتم پوزش می خواهم. در ضمن MAP سنسور شما تا حالا تمیز شده؟ تا جایی که می دونم میتونه روی شتاب و مصرف تاثیر گزار باشه.

موفق باشید.

لینک به ارسال
سلام دوست عزیز,

کاتالیزور در خودرو های انژکتوری و جود داره و وظیفه اش حزف بعضی الاینده های مضر یا رسوندن اون ها به حد اقل هستش. خمره هم متوجه نشدم منظورتون چیه؟ من از مصرف تیپ 5 خبر ندارم ولی تا جایی که می دونم باید تو جاده کمتر از 8.3 باشه. اگر اشتباه گفتم پوزش می خواهم. در ضمن MAP سنسور شما تا حالا تمیز شده؟ تا جایی که می دونم میتونه روی شتاب و مصرف تاثیر گزار باشه.

موفق باشید.

با سلام

در کامل تر کردن جواب اقای اسدی کیهان باید بگم

کتالیزور یا کتالیست کانورتور یه وسیله مثل طوری هست و درون انباری اگزوز وجود داره به شکل زیر

tbiwgc6mwqrkd17qmsbt.jpg

این کاتالیزور ماشینی هست که 85 تا کارکرد داشته با بنزین سوپر ولی بدون مکمل (عکس : تیونینگ تاک )

کار اصلی این قطعه همون طور که اقای اسدی کیهان گفتن حذف برخی الایندگی های مضر هست حذف این قطعه رو به هیچ کس پیشنهاد نمیکنم چون هم محیط خودمون رو الوده میکنیم هم در طولانی مدت اگه کاتالیزور مدیفای نشه باعث میشه ماشین در اینده دور قدرتش رو از دست بده همچنین باید یه صدای بد مثل تراکتور رو هم تحمل کنید

این مصرف ماشین من هست

در شهر 8.8 هست (خودم تست کردم) به 10 هم میرسد

در جاده 5.1 هست (خودم تا 6 رو تست کردم) به 7 هم میرسد

مصرف ترکیبی هم 6.4 هست

با احترام

لینک به ارسال

سلام امير خان خيلي از راهنمائيت ممنونم خيلي سازندست مپ سنسور و دريچه گاز رو با اسپري خشك كاملا تميز كردم واقعا كثيف بود اصلا دست نخورده بود يعني جاي آچار و هيچ كدوم از پيچ ها و قالپاق هاي ديچه گاز نديدم بعد 5 سال فكر كنم اولين كسي بودم كه تميزش كرده خيلي بهتر شد صبحها كه استارت ميزني لحظه اول تا مرز خاموش شدن نميره همونجوري آروم كار مي كنه به نظرت پدال 5 سيم بگيرم؟خوبه؟كپ اوليش رو برطرف مي كنه؟شما خودت استفاده كردي؟در ضمن واسه تست ديسك و صفحه هم اقدام كردم اين با دنده 5 هم راه ميفته با دنده چهار كه بي اذيت راه ميفته ولي تو دنده 5 دور موتور رو تا 3000 بردم كه بدون لرزش راه افتاد. بازم از همه راهنمائيهات ممنونم.مصرفمم خوب شد واقعا تغيير كرد تو شهر بين 8 تا 9 تا جاده هم زير 5/6 و اتوبان هم زير 6 واقعا متشكرم ازت در مورد آمپر بنزين 206 هم بعضي وقتا يه جا گير ميكنه باك رو فول مي كني بازم نميره سر جاش من سوال كردم همه 206 ها اينطورن آره؟

لینک به ارسال
سلام امير خان خيلي از راهنمائيت ممنونم خيلي سازندست مپ سنسور و دريچه گاز رو با اسپري خشك كاملا تميز كردم واقعا كثيف بود اصلا دست نخورده بود يعني جاي آچار و هيچ كدوم از پيچ ها و قالپاق هاي ديچه گاز نديدم بعد 5 سال فكر كنم اولين كسي بودم كه تميزش كرده خيلي بهتر شد صبحها كه استارت ميزني لحظه اول تا مرز خاموش شدن نميره همونجوري آروم كار مي كنه به نظرت پدال 5 سيم بگيرم؟خوبه؟كپ اوليش رو برطرف مي كنه؟شما خودت استفاده كردي؟در ضمن واسه تست ديسك و صفحه هم اقدام كردم اين با دنده 5 هم راه ميفته با دنده چهار كه بي اذيت راه ميفته ولي تو دنده 5 دور موتور رو تا 3000 بردم كه بدون لرزش راه افتاد. بازم از همه راهنمائيهات ممنونم.مصرفمم خوب شد واقعا تغيير كرد تو شهر بين 8 تا 9 تا جاده هم زير 5/6 و اتوبان هم زير 6 واقعا متشكرم ازت در مورد آمپر بنزين 206 هم بعضي وقتا يه جا گير ميكنه باك رو فول مي كني بازم نميره سر جاش من سوال كردم همه 206 ها اينطورن آره؟

خواهش میکنم کار خاصی انجام ندادم

کار بسیار خوبی کردین من که هر 3 ماه دریچه رو تمیز میکنم

مطمعنا پدال گاز 5 سیمه بهتر از چهار سیمه بوده و کپ اولیه رو بر طرف میکنه و همچنین اگه کروز داشته باشید لیمیتر رو فعال میکنه

بله استفاده کردم و راضی هستم مخصوصا برای تیپ 6 که خیلی بهتر از 4 سیمه هست

والا مورد اخر رو من دقیقا نمیدونم ولی فکر نکنم باید مشکل از توپی و ... داخل باک باشه

راستی یادمه دیشب داشتم یه سری تاپیک رو میدیدم درباره پی پی اس و دیاگ 2000 که گفته بود میتونید تعریف کنید ماشین چقدر مصرف کنه اگه بالا باشه شتاب هم بالاست اگه کم باشه شتاب پایینه (شاید از این راه مصرف ها رو بشه جا به جا کرد)

حالا اقا علی و دوستان بیان توضیح بدن بهتره

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستان واساتید محترم من یه تیپ 6 دارم امروز دیاگ زدم توجاده 9.2 زده چه کار کنم که مصرف ان کم باشه ایا استاندارد این مقدار است یا کمتر است

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری