illiya

تاپیک جامع مصرف سوخت 206 (تمام تیپ ها)

2,157 ارسال در این موضوع قرار دارد

من هم از مصرف تیپ 5 خسته شدم 10 لیتر مصرف میکنه تو هر 100 کیلومتر ماشین کلا 1000 کیلومتر راه رفته اگر به نتیجه ای رسیدید به من هم اطلاع بدید لطفا

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوستان عزیز شما ماشینتون تازه هست و طول میکشه تا مصرف عادی بشه

البته کیفیت این ماشین های جدید هم بی دلیل نیست که باید چک بشه

لینک به ارسال

سلام دوستان من هم یک 206 تیپ5 مدل 89 دارم مصرف سوختش توی شهر به 11.8 هم در 100 کیلومتر میرسه. خیلی از مصرف سوختش نارا ضیم دهن ما رو سرویس کرده البته از من کاتالیزور نداره با کاتالیزور توی شهر مصرفش بیشتر میشد اما الان توی جاده بیشتره در سرعت های بالای110 بدون کاتالیزور اگر ماشینتون نو هست کاتالیز رو تا 10 هزار تا برندارید.

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

دریچه گاز مشکل داره.

ویرایش شده در توسط

لینک به ارسال
سلام دوستان من هم یک 206 تیپ5 مدل 89 دارم مصرف سوختش توی شهر به 11.8 هم در 100 کیلومتر میرسه. خیلی از مصرف سوختش نارا ضیم دهن ما رو سرویس کرده البته از من کاتالیزور نداره با کاتالیزور توی شهر مصرفش بیشتر میشد اما الان توی جاده بیشتره در سرعت های بالای110 بدون کاتالیزور اگر ماشینتون نو هست کاتالیز رو تا 10 هزار تا برندارید.

با سلام

برداشتن کاتالیزور کار اشتباهای هست

چون قدرت موتور رو در طولانی مدت کم میکنه (دربارش بحث زیادی شده و نتیجه گیری این بوده)

این خودرو دارای سنسور داخل کاتالیزور و سیستم خروجی دود بوده با این کار موتورتون بد کار میکنه

از همه بد تر زمین عزیزمون هواش کثیف تر میشه

مصرف شما تا 20 هزار تا بهتر میشه

من گاهی اوقات که مصرفم بالا هست انژکتورم رو ریست میکنم خیلی تاثیر داره (البته باید سعی کنید در طولانی مدت هم همین جوری بماند)

با احترام

04.03.2011

لینک به ارسال

اقای اسدی ecu های 7.4.5 خیلی سوختشون بیشتر هست حدودا2 لیتر بیشتر میسوزن البته فیلتر هواشون هم موثره تا نسبت به زیر مدل 85 تغییر کردن و طراحی داخل هستن اگر کسی بتونه ecu و دریچه گاز که معلوم نیست چه مارکی هست چینیه؟ ایرانیه؟ را عوض کنه هم سوختش کمتر میشه و هم گشتاورش بیشتر میشه این ecu طوری برنامه ریزی شده که دریچه گاز را کم باز میکنه . فیلتر هوا تغییر کرده . سیفون هوا در بالای چراغ جلو قرار داره و هوا باید از همه ی این موانع عبور کنه و باعث میشه موتور هوای بیشتری احتیاج داشته باشه سوخت بیشتر میشه.

لینک به ارسال
اقای اسدی ecu های 7.4.5 خیلی سوختشون بیشتر هست حدودا2 لیتر بیشتر میسوزن البته فیلتر هواشون هم موثره تا نسبت به زیر مدل 85 تغییر کردن و طراحی داخل هستن اگر کسی بتونه ecu و دریچه گاز که معلوم نیست چه مارکی هست چینیه؟ ایرانیه؟ را عوض کنه هم سوختش کمتر میشه و هم گشتاورش بیشتر میشه این ecu طوری برنامه ریزی شده که دریچه گاز را کم باز میکنه . فیلتر هوا تغییر کرده . سیفون هوا در بالای چراغ جلو قرار داره و هوا باید از همه ی این موانع عبور کنه و باعث میشه موتور هوای بیشتری احتیاج داشته باشه سوخت بیشتر میشه.

با سلام

متسفانه نمیشه 7.4.5 رو به 7.4.4 تبدیل کرد چون وسایل زیادی مثل:

دریچه گاز

انژکتور

ای سی یو

و...

لازم دارید که هزینه ای معادل 1.400 تومن در حالت عالی داره تازه اگه همه چیش گیر بیاد

لینک به ارسال

امیر جان: 206 های مدل جدید تیپ5 مدل89 سنسور دوم اکسیژنشون را برداشتن و دیگه سنسوری نیست که هوای خروجی را به رایانه گزارش بده البته درسته که هوا را الوده میکنه ولی موقعی که سایر تیپ5 ها نمیتونن از کنارت رد بشن و 1 ماشین ازشون جلوتر هستی معلوم میشه تاثیرش همچنین در سربالایی ها خیلی نفس ماشین بیشتر میشه من از اینکه موتور در بلند مدت ضعیف میشه اطلاعی ندارم ولی تا جایی میدونم کاتالیزور از اسمش هم پیداست فقط از الودگی هوا با تسفیه هوای خروجی جلوگیری میکنه.

لینک به ارسال
امیر جان: 206 های مدل جدید تیپ5 مدل89 سنسور دوم اکسیژنشون را برداشتن و دیگه سنسوری نیست که هوای خروجی را به رایانه گزارش بده البته درسته که هوا را الوده میکنه ولی موقعی که سایر تیپ5 ها نمیتونن از کنارت رد بشن و 1 ماشین ازشون جلوتر هستی معلوم میشه تاثیرش همچنین در سربالایی ها خیلی نفس ماشین بیشتر میشه من از اینکه موتور در بلند مدت ضعیف میشه اطلاعی ندارم ولی تا جایی میدونم کاتالیزور از اسمش هم پیداست فقط از الودگی هوا با تسفیه هوای خروجی جلوگیری میکنه.

متاسفانه بازم از کار های اقتصادی ایران خودرو :x

کلا کیفیت تو ماشین های جدید اومده پایین

ولی مثلا ماشین من با سیستم اگزوز سوپر اسپریم هم فرق زیادی با 7.4.5 فابریک نداره میدونی چرا چون این موتور روی high performance طراحی شده و با این کارا اختلاف زیادی نداره

به نظر من ادم باید سیستم ورودی هوای 7.4.5 رو عوض کنه و 7.4.4 کنه که بهتر بشه

والا تو فروم همسایه (اسم نمیبرم اگه بخواین براتون مسیج میکنم) بحث زیادی البته علمی شده و میگه در طولانی مدت مثلا 5 تا 10 سال با افت قدرت مواجه میشوید

لینک به ارسال

امیر جان به گفته رئیس ایرانخودرو موتور های tu5 ایرانی شده اینا نمیتونستن این موتور را تولید کنن ولی اکنون نصف این موتور ایرانی شده . تغذیه موتور از بالای سیلندر ها انجام میشه. ecu745 ورودی هوای بدتر شده . دریچه گاز تیپ2 روش نصب میشه و... اینا همه باعث میشه سوخت بره بالا و گشتاورش هم کمتر شده من نمیدونم چرا روی پژو405 تیپ5 دریچه اصلی گاز بوش نصب میشه و ecu بهتری ولی در 206 با پول دریافتی بیشتر اکثرا قطعات تقلبی نصب میشه این را باید از مدیر ایران خودرو پرسید؟؟؟!!! چرا اینقدر این ماشین ها دستکاری میشن و عوض بهتر شدن بد تر میشن و فکر میکنن بهتر شده.! اگر کسی وضع مالیش خوب باشه میتونه دریچه گاز اصلی. ecu744 بگیره ولی با ecu سیستمbsi هم باید عوض شه عوض کنه همچنین فیلتر هوا و.. تا حدی ماشین بهتر میشه ولی افت قدرت هم باید دید چه تغییری میکنه در دراز مدت!!

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری