illiya

تاپیک جامع مصرف سوخت 206 (تمام تیپ ها)

3,004 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1398/02/08, 12:06:57، alizadeeh گفته است :

خوب همه ی جاده کفی نبود جاده ایذه که پر پیچ و خم سر بالایی و سر پایینی هستش یه جاهایی مجبور میشی با دنده 1 و 2 حرکت کنی

201508160123241.jpg

من یه سوالی برام پیش اومده جهت رفت و برگشت کدومه ؟تو این عکس

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1398/02/13, 11:26:31، ravenheart گفته است :

دوست من

هرچه سریعتر این مساله رو درست کنید.

دوستمون در خصوص دمای عملیاتی موتور کاملا درست گفتن

اگر شما به همین روند ادامه بدید تنها مشکل شما مصرف زیاد سوخت نخواهد بود و خود موتور هم از این قضیه آسیب خواهد دید

اما چطوری؟

ببینید وقتی موتور سرد تر کار میکنه مصرف سوخت بالاتر میره و چون موتور خنک تر کار میکنه این دو عامل خنکی موتور و مصرف زیاد سوخت دست به دست هم میدن تا مخلوط سوخت و هوا کامل نسوزه

اتفاقی که اینجا می افته اصطلاحا میگن carbon build-up یعنی تو موتور دوده ی کربن می بنده و اصلا چیز جالبی نیست

دلیل اینکه سازنده ها سعی می کنن دمای موتور رو بالاتر نگه دارند همینه که مخلوط سوخت و هوا کامل تر بسوزه و این اتفاق نیفته.

یا مثلا طرفداران فلسفه و مکتب italian tune up میگن بعضی وقتا اینقدر باید به ماشین گازید تا موتور داغ بشه تا برخی از این کربن ها کنده و خارج بشه

پس لطفا هرچه سریعتر دمای موتور رو به حالت استاندارد بر گردونید

اگر نگران‌گرم شدن موتور هم هستید می تونید با راهنمایی دوستان یک رادیاتور مناسب انتخاب کنید تا موتور تو تابستون و ترافیک های طاقت فرسا داغ نشه

امروز رفتم و ترموستاتو ب استانداردش برگردوندم.البته ترموستات ۷۵ رو صاحب قبلی رو ماشین گذاشته بود

اما ی مشکلی ک اذیت میکنه چنروزه ک اصلا اون باعث شد ک فشنگی اب رو عوض کنم و ببینم ک ترموستات ماشین ۷۵ هست اینه ک امپر اب بعضی وقتا یهو میره تا اخر بالا و استپ روشن میشه و فن دور تندم روشن میشه ک هنوزم با وجود عوض کردن فشنگی و ترموستات برطرف نشده

فکر کردم شاید از اتصال پشت فیش فشنگی باشه ( برا همین اتصالشو با پیچگوشتی یکم تنگتر کردم)اما فهمیدم ک امپر تا ماشین ی مقدار خنک نشه پایین نمیاد(بعد از خاموش کردن ماشین چند دقیقه یکبار سوییچو باز کردم و دیدم هنوز امپر بالاس اما بعد از چندقیقه حدودا ۱۵ دقیقه امپر اومد رو ۷۰)

دوستان ب نظرتون این قضیه از چی میتونه باشه؟

و البته میخاستم بدونم ک رادیات مناسب تر یعنی عوض کردن رادیات با دقیقا چه مدل رادیاتی؟

البته میدونم ک تاپیک این مطلب اینحا نیس ولی رو مصرف ماشین بی اثر هم نیس

ممنون از همه

ویرایش شده در توسط ali.rabiee

لینک به ارسال

❗️‌علت  مصرف بالای سوخت ❗️

206 (تیپ 2،3،5،6 و SD) ، پراید، پژو 405، پژو پارس، سمند و تندر 90 ( ال90 ): 
مصرف بالای سوخت در اغلب خودروها دلایل مشابهی دارند که عبارتند از:
1. وجود نقص در هر یک از قسمتهای موتور که وظیفه هوا رسانی به موتور را دارند، مثل فیلتر هوا. تعویض به موقع فیلتر هوا، هرچند کم هزینه است، ولی تأثیر بسزایی در کاهش مصرف سوخت دارد.
2. وجود نقص در هر یک از قسمتهای موتور که وظیفه تراکم، جرقه زنی و انفجار و تخلیه را دارند. مثل تنظیم نبودن زمان بندی باز و بسته شدن سوپاپها (تایم موتور)، زمان و قدرت جرقه زدن شمع، عدم استفاده از شمع مناسب، نقص کوئل خودرو، نقص کاتالیزور خودرو.
3. نقص در هر یک از قسمتهای ماشین که مستقیماً با اطلاعات مصرف سوخت در ارتباط هستند، مثل سنسور اکسیژن، سنسور دمای آب، سنسور فشار هوا و سنسور دور موتور. که تشخیص این نقایص با دستگاه دیاگ مقدور است.
4. انواع نقص در قسمت چرخهای ماشین از قبیل: تنظیم نبودن باد لاستیکها، فرسوده بودن لاستیکها، تنظیم نبودن فرمان، درگیر بودن لنت ترمز با دیسک ترمز.
5. به هم خوردن وضعیت آیرودینامیکی خودرو از قبیل: نصب باربند بزرگ، برداشتن سپر جلو، باز بودن دائمی شیشه ها  و ... 

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال

دوستان یه نظر در مورد مصرف ماشینم اگه میشه بدین ببینم مصرفم زیاد بوده یا نه 

206 تیپ 5 ایرانیزه مدل 95 دریچه سیمی ایسیو کروز

40 لیتر

426 کیلو متر طی شده 

میانگین سرعت 22 کیلومتر در ساعت ینی همش تو ترافیک بودم :grin:

22 ساعت رانندگی ینی این ساعت ماشین روشن بوده با توجه به کامپیوتر ماشین چیزی که ثبت کرده

با توجه به این داده ها حدود صدی 9 لیتر مصرف داشتم 

نظرتون چیه در مورد مصرف سوخت؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

دوستان  مشکل مصرف ماشین یکم زیاد شده صدی ۱۱ ۱۲  شرایط رانندگی با کولر تو شهر  درجا هم زیاد  لامپ چک خاموش

دستگاه زدم ارور سنسور دوم اکسیژن انداخته بود نزاشت بخونمش سریع پاکش کرد خاموش روشن کرد دیگه برنگشت.  ولتاژ سنسورم ۴.۲ تا ۴.۵ نوسان داشت.  نکته  دیدم گرم کن سنسور اول مقدار تو جدول هر از گاهی تغییر می کرد اما سنسور دوم نه صفر بود  

زمان پاشش انژکتور ها بعد از پاک کردن خطا ۳یا ۲ میلی ثانیه بود 

نظر تنظیم موتور اینه یا سنسور عوض کنم یا حذف. کنم سنسور دوم از طرفی نوسان داره سنسور راهنمایی می کنید چیکار کنم 

ماشین تیپ ۵ مدل ۹۳ کارکرد ۱۰۷ ه‍زار کیلومتر. 

لینک به ارسال
در در 1398/03/03, 00:23:57، keivanj گفته است :

دوستان یه نظر در مورد مصرف ماشینم اگه میشه بدین ببینم مصرفم زیاد بوده یا نه 

206 تیپ 5 ایرانیزه مدل 95 دریچه سیمی ایسیو کروز

40 لیتر

426 کیلو متر طی شده 

میانگین سرعت 22 کیلومتر در ساعت ینی همش تو ترافیک بودم :grin:

22 ساعت رانندگی ینی این ساعت ماشین روشن بوده با توجه به کامپیوتر ماشین چیزی که ثبت کرده

با توجه به این داده ها حدود صدی 9 لیتر مصرف داشتم 

نظرتون چیه در مورد مصرف سوخت؟

مصرف خوبه 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

مصرف صدی 6 داخل جاده با کولر و سرعت بین 120 تا 130 خوبه یا کمتر هم میتونه باشه؟تیپ 5 مدل 89

لینک به ارسال

سلام

تو سرازیری وقتی سرعت با کروز مثلا روی ۹۵ست شده و سرعت از ۹۵ بیشتر میشه؛ مصرف لحظه ای در حدود یک و نیم نمایش داده میشه؛ تو این وضعیت به محض اینکه کروز رو خاموش می کنم مصرف لحظه ای کم و بعدا دو خط تیره میشه.

وقتی کروز خاموشه و سرازیریه و پدال گاز فشاری روش نیست؛ پاشش سوخت قطع میشه و مصرف صفر و طبیعتا وقتی هم در اثر شیب سرعت از سرعت ست شده توسط کروز بیشتر میشه نیازی به پاشش سوخت نیست؛ پس چرا مصرف لحظه ای صفر نمیشه؟

دوستان این مورد رو برخورد کردن ؟ و به نظرتون دلیل این مساله چیه؟

ممنون

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، zilamo گفته است :

سلام

تو سرازیری وقتی سرعت با کروز مثلا روی ۹۵ست شده و سرعت از ۹۵ بیشتر میشه؛ مصرف لحظه ای در حدود یک و نیم نمایش داده میشه؛ تو این وضعیت به محض اینکه کروز رو خاموش می کنم مصرف لحظه ای کم و بعدا دو خط تیره میشه.

وقتی کروز خاموشه و سرازیریه و پدال گاز فشاری روش نیست؛ پاشش سوخت قطع میشه و مصرف صفر و طبیعتا وقتی هم در اثر شیب سرعت از سرعت ست شده توسط کروز بیشتر میشه نیازی به پاشش سوخت نیست؛ پس چرا مصرف لحظه ای صفر نمیشه؟

دوستان این مورد رو برخورد کردن ؟ و به نظرتون دلیل این مساله چیه؟

ممنون

توی این حالت چون ماشین می خواد سرعتش از مقدار ست شده توسط کروز پایین تر نیاد یه کوچولو گاز میده. اگه گاز نده سرعت کمتر میشه. اما اگر جایی شیبش تند باشه و سرعت از حد کروز زیاد بالاتر بره، حتی با کروز هم مصرف به صفر می رسه. من خودم اینو تجربه کردم.

اما تو حالتی که کروز خاموشه، دیگه سرعت مهم نیست و با رها کردن پدال گاز، سریع مصرف کم میشه و فقط کافیه ماشین با هر سرعتی در حال حرکت باشه تا مصرف کم بشه و به صفر هم برسه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 7 ساعت قبل، 206AL4 گفته است :

. اما اگر جایی شیبش تند باشه و سرعت از حد کروز زیاد بالاتر بره، حتی با کروز هم مصرف به صفر می رسه. من خودم اینو تجربه کردم.

سلام

چیزی که رو مانیتور ماشین من نشون میده مصرف لحظه ای تو این حالت صفر نمیشه و اینو بارها دیدم که میگم:-o

شما رو تایپ بی تست کردین یا با چه روشی تجربه کردین؟

ویرایش شده در توسط zilamo

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری