illiya

تاپیک جامع مصرف سوخت 206 (تمام تیپ ها)

2,696 ارسال در این موضوع قرار دارد

در هم اکنون، nima.rhn گفته است :

الان ای سی یو روی ماشین ساژم اس 2000 کد 23 ک من یه مدت پیگیر شدم گفتن فابریک ماشین والو pl4  بوده  این ای سی یو الان روی ماشینه هم اروپاییه و اوردن یه سری از کد های ای سی یو والو توش زدن ک مشکلی نداشته باشه...صاحب قبلی ماشینو پیدا کردم گفت ای سی یو دزدیدن چند سال پیش وقتی رفته ای سی یو بخره والو پیدا نکرده یجا براش این ای سی یو  پروگرام کردن دادن بهش یبارم یه ای سی یو 3e  تستی انداختم رو ماشین شتاب هیچ فرقی نکرد تازه ماشین بدترم کار میکرد بهم گفتن مشکل از جی دیگس و دست به ای سی یو نزن حالا نظر شما در این باره چیه؟؟

سنسور اکسیژنم خودم نظرم روی ان تی کا سیم طوسی سوکت سبز بنظرم رو ماشین من خوب جواب نمیده

ساژم چند مدله 3F-35ویا3Eاینا برحسب موتورنصب شده --نه اقا دریچه سیمی فابریکی قبلااز 86 ساژم نصبه حالا شاید 7.4.4 هم باشه اما والئو چیزی که میدونم نیست 

ورژن اروپایی دوسنسوره هست اما تیپ 2تک سنسوره ---حالا ممکنه یورو 4ریخته باشن نمیدونی برنامه یورو 3هم یا 4؟

ساژم 2000میدونم 2تادرایو سنسوراکسیژنECUداره 

موتورماشین K6Dهست یا KFW؟

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 3 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

ساژم چند مدله 3F-35ویا3Eاینا برحسب موتورنصب شده --نه اقا دریچه سیمی فابریکی قبلااز 86 ساژم نصبه حالا شاید 7.4.4 هم باشه اما والئو چیزی که میدونم نیست 

ورژن اروپایی دوسنسوره هست اما تیپ 2تک سنسوره ---حالا ممکنه یورو 4ریخته باشن نمیدونی برنامه یورو 3هم یا 4؟

ساژم 2000میدونم 2تادرایو سنسوراکسیژنECUداره 

موتورماشین K6Dهست یا KFW؟

والا یه اشنایی یه تیپ دو 86 داشت دریچه سیمی عین ماشین من اون والو pl4  فابریک روش بود چندجاهم بهم گفتن این فابریکش والو صاحب ماشینم گفت والو بوده دیگه نمیدونم 

این ای سی یو روی ماشین کد 23 خب اروپاییه مال 206 های تیپ یک بوده فک کنم... اون موقع یورو 4 و یورو 3 بوده مگه؟؟؟

موتور ماشین kfw

لینک به ارسال
در 28 دقیقه قبل، nima.rhn گفته است :

والا یه اشنایی یه تیپ دو 86 داشت دریچه سیمی عین ماشین من اون والو pl4  فابریک روش بود چندجاهم بهم گفتن این فابریکش والو صاحب ماشینم گفت والو بوده دیگه نمیدونم 

این ای سی یو روی ماشین کد 23 خب اروپاییه مال 206 های تیپ یک بوده فک کنم... اون موقع یورو 4 و یورو 3 بوده مگه؟؟؟

موتور ماشین kfw

شما فرمودید مدل 85 هستش بخاطر این من گفتم ساژم میشه 

23 باشه تیپ 1باشه غیر مالتی پلکس هست ویورو 4نمیشه من منظورم برنامه ای که ریختید بود 

من فکر کنم ECUبا سیستم ماشین شما مچ نمیشه 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 42 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

شما فرمودید مدل 85 هستش بخاطر این من گفتم ساژم میشه 

23 باشه تیپ 1باشه غیر مالتی پلکس هست ویورو 4نمیشه من منظورم برنامه ای که ریختید بود 

من فکر کنم ECUبا سیستم ماشین شما مچ نمیشه 

بله درسته ماشین 85 ولی میگن ک از 85 تا 86 تیپ دو سه اگه دریچه سیمی باشن valeo pl4 اگرم دریچه برقی باشه j34  

والا برنامه ک الان روی ای سی یو دقیقا نمیدونم چیه اینجوری ک به من گفتن برنامه والو حالا چ والویی با چ کدی دیگه معلوم نیست...یه تنظیم موتوری بهم گفت میتونم ای سی یو برات با جی تگ خام کنم و هرکد برنامه ساژم ک خواستی واست بزنم ولی نمیشه برنامه والو کامل بزنی! نمیدونم دقیقا منظورش از کامل نبودن برنامه چی بود؟!

یبارم ک ساژم 3e  تست کردم گاز ک میدادم دور موتور اول یه لحظه میفتاد بعد میرفت بالا موتور لرزش داشت بد کار میکرد ک بنظر میاد ساژم هم بکارم میاد

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 22 ساعت قبل، aminnasiry گفته است :

سلام دوستان ۲۰۶ تیپ ۵ ایرانیزه دارم مصرف سوخت به شدت بالاس باک ۴۰ تایی رو ۵۰۰ تا بیشتر نمیره اونم تو جاده به نظرتون مشکل از چیه دیسک صفحه  رو باید عوض کنم به نظرتون ربطی داره دیسک صفحه به سوخت ؟

ممنون میشم جواب بدین

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، aminnasiry گفته است :

ممنون میشم جواب بدین

سلام

نحوه رانندگیتون چطوریه؟ پر گاز میرید؟ کم گاز میرید؟ مسیری که رفت و آمد دارید چجوریه؟ کوهستانی؟ با شیب منفی یا مثبت؟

ماشین مدل چنده؟ چقدر کار کرده؟

لطفا کمی توضیح بدید

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، nima.rhn گفته است :

بله درسته ماشین 85 ولی میگن ک از 85 تا 86 تیپ دو سه اگه دریچه سیمی باشن valeo pl4 اگرم دریچه برقی باشه j34  

والا برنامه ک الان روی ای سی یو دقیقا نمیدونم چیه اینجوری ک به من گفتن برنامه والو حالا چ والویی با چ کدی دیگه معلوم نیست...یه تنظیم موتوری بهم گفت میتونم ای سی یو برات با جی تگ خام کنم و هرکد برنامه ساژم ک خواستی واست بزنم ولی نمیشه برنامه والو کامل بزنی! نمیدونم دقیقا منظورش از کامل نبودن برنامه چی بود؟!

یبارم ک ساژم 3e  تست کردم گاز ک میدادم دور موتور اول یه لحظه میفتاد بعد میرفت بالا موتور لرزش داشت بد کار میکرد ک بنظر میاد ساژم هم بکارم میاد

من چیزی که میدونم از سال 86 به بعد والئو نصب شده با تراتل برقی واینی که شما میفرماییدنمیدونم چون قبل از این دو مدل ساژم نصب بود یه مدلبرایموتورkfwویهمدلk6d که گشتاور اینا فرق دارن 

اگرpl4.والئو نصب شده برنامه برد ecu نسبت یه ساژم ضعیف تره ومیکرو پردازنده اصلی ای سی یو هم با هم فرق دارن 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 44 دقیقه قبل، 206 گفته است :

سلام

نحوه رانندگیتون چطوریه؟ پر گاز میرید؟ کم گاز میرید؟ مسیری که رفت و آمد دارید چجوریه؟ کوهستانی؟ با شیب منفی یا مثبت؟

ماشین مدل چنده؟ چقدر کار کرده؟

لطفا کمی توضیح بدید

سلام کم گاز میرم مسیر صاف داخل خیابون مدل ۹۳ ۱۳۵۰۰۰ تا کارکرد تیپ ۵

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، aminnasiry گفته است :

ممنون میشم جواب بدین

مپ سنسور،سنسور اکسیژن،پر گاز رانندگی کردن،دنده مرده روندن،با دور گاز خیلی  پایین رانندگی کردن،سوزن انژکتور،شمع معیوب و...

بهترین کار دیاگ زدن و بررسی پارامتر هاس.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، aminnasiry گفته است :

ممنون میشم جواب بدین

سلام به نظرم صفحه کلاج اخرین چیزی باشه که باید بهش فکر کنید قبل از اون خیلی چیزهای دیگه مثل گیر نداشتن چرخها به خاطر خورد شدن برلبرینگ یا درگیر بودن لنت  وضعیت سوزنهای انژکتور سنسورها خطاهای دیاگ دریچه گاز منیفولد هوا و نداشتن نشتی سیستم اگزوز و نداشتن ترک و ریختگی باد لاستیکها 

دیسکو صفحه ام در صورتی میتونه مصرف رو بالا ببره که به حدی مستهلک شده باشه ماشین گاز هرز بخوره و وقتی گاز میدید نتونه نیروی موتور رو کامل به گیربکس انتقال بده که خیلی به ندرت پیش میاد و قبل اون لرزشو سفت شدن کلاجو بد جا رفتن دنده ها مجبورتون میکنه دیسکو صفحه رو عوض کنید 

به نظرم قبل از هر چیز بدید یه تن اپ ماهر ماشینو دیاگ بزنه و تمام پارامترهارو چک کنه 

گاهی اوقاتم چند مشکل کوچیک دست به دست هم میدن باعث میشن مصرف خیلی بالا بره مثلا شمعها مستهلک شده فیلتر هوا کثیفه ماشین میزون باد نیست و لاستیکها خشک یا پهننن و شما زیاد به نهوه گاز دادن و رانندگی توجه نمیکنید و هر کدوم صدی نیم تا یک لیتر مصرفو بالا میبرن و مصرف میره بالای 10 و ادم فکر میکنه ماشین یه مشکل اساسی داره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری