illiya

تاپیک جامع مصرف سوخت 206 (تمام تیپ ها)

2,696 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 15 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام امین خان اگه مقدارباک پر تا روشن شدن چراغ رو 50 لیتر فرض کنیم که حتی ممکنه کمتر باشه میشه 5000تقسیم بر 801=6.24 که نشون میده شما 6.2 مصرف کردید که به نظرم عالیه با توجه به اینکه بیشترش تو شهر بوده تازه حتی ممکنه کمتر از 50 لیتر بنزین بوده ومثلا 45 لیتر بنزین بزنید هنگام روشن شدن چراغ باک کاملا پر شه 

آقا آیدین حدست کاملا درست صحیح بود :hello:

روی برچسب انرژی هم 6.4 نوشته شده  که تو واقعیت صدی 6 تا 6.2  مصرف میکنه 

از بر چسب انرژی اعلام شده شرکت هم یه چند تا کمتر میسوزنه  با اینکه شمع هم هنوز فابریک هست 

براساس تجربه شخصیم چه روی 207 و 206 که دارم شمع روی مصرف سوخت تاثیری نداره  چه بهترین برند شمع سوزنی استفاده کردم چه الان هم شمع مزخرف فابریک روی یه ماشین دیگه ام هست بهترین عملکرد روی مصرف سوخت داشتم

هزینه زیاد به صرف اینکه با تغییر شمع مصرف سوخت کم بشه صحیح نیست .

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 2 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

آقا آیدین حدست کاملا درست صحیح بود :hello:

روی برچسب انرژی هم 6.4 نوشته شده  که تو واقعیت صدی 6 تا 6.2  مصرف میکنه 

از بر چسب انرژی اعلام شده شرکت هم یه چند تا کمتر میسوزنه  با اینکه شمع هم هنوز فابریک هست 

براساس تجربه شخصیم چه روی 207 و 206 که دارم شمع روی مصرف سوخت تاثیری نداره  چه بهترین برند شمع سوزنی استفاده کردم چه الان هم شمع مزخرف فابریک روی یه ماشین دیگه ام هست بهترین عملکرد روی مصرف سوخت داشتم

هزینه زیاد به صرف اینکه با تغییر شمع مصرف سوخت کم بشه صحیح نیست .

شمع که دقیقا همینطوره من هم ندیدم شمع معمولی و سوزنی تاثیر خاصی رو مصرف داشته باشه درست هم هست یه جرقه میزنه دیگه

چند لیتر بنزین گرفت تا دوباره به اندازه قبل از این ۸۰۰ کیلومتر پر بشه؟

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

شمع در مصرف سوخت تاثیر داره

الان یه شمع با گپ 0.75 بنداز ویه شمع با گپ 1.1 --مسلما وقتی بنزین وهوا بین گپ بیشتر از حد باشه خام سوزی بوجود میاد ---یه شمع 4پلاتینه با 1پلاتینه تفاوت مصرف دارن --اگر اینطوری بود که دیگه این همه مدل شمع ساخته نمیشد هدف کم کردن مصرف سوخت وکامل سوختن بنزین وهوا هست 

یه عامل دیگه هر چی فشار ورودی هوا در انتیک طراحی درستی داشته باشه روی مصرف تاثیر داره این هواست که بنزین را کف الود میکنه تا بهتر بسوزه 

حتی سفت کردن شمع هم مهمه بخاطر همین تورک اندازه داره -چون بیشتر سفت بشه نوک الکترود پایین تر میره وحرارت اون بیشتر میشه ودرست حرارت به سیلندر انقال نمیده 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 15 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

شمع در مصرف سوخت تاثیر داره

الان یه شمع با گپ 0.75 بنداز ویه شمع با گپ 1.1 --مسلما وقتی بنزین وهوا بین گپ بیشتر از حد باشه خام سوزی بوجود میاد ---یه شمع 4پلاتینه با 1پلاتینه تفاوت مصرف دارن --اگر اینطوری بود که دیگه این همه مدل شمع ساخته نمیشد هدف کم کردن مصرف سوخت وکامل سوختن بنزین وهوا هست 

یه عامل دیگه هر چی فشار ورودی هوا در انتیک طراحی درستی داشته باشه روی مصرف تاثیر داره این هواست که بنزین را کف الود میکنه تا بهتر بسوزه 

حتی سفت کردن شمع هم مهمه بخاطر همین تورک اندازه داره -چون بیشتر سفت بشه نوک الکترود پایین تر میره وحرارت اون بیشتر میشه ودرست حرارت به سیلندر انقال نمیده 

من دو دست شمع دارم پارسال موقع ارزونی خریدم چند مدت یبار عوضشون میکنم...یه دست NGK سوزنی ایریدیوم دارم با گپ 1.1 یه دست هم اکیوم LZ58 فابریک جلد سفید ک ارم پژو سیترون روشه با گپ 0.9

وقتی شمع سوزنی روی ماشین بود یبار مپ سنسور خراب شد زمان پاشش خیلی رفته بود بالا و مصرف صدی 15 ولی اصلا ماشین دود نمیکرد وقتی از مکانیک پرسیدم پس چرا دود نمیکرد گفت بخاطر شمعت بوده و خاصیت سوزنی اینه ک همه بنزینو میسوزونه! تاثیری هم روی مصرف سوخت نداره بنظرم یخورده تاثیر منفی توی شتاب هم داره تنها نکته قوتش اینه ک نیاز به تمیز کردن نداره و عمر بالایی داره الان اکیوم روی ماشینه از اکیومه راضی ترم نست به ان جی کا ک سوزنی اریدیومه

نظر شما نسبت به این دوتا شمع چیه؟؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، nima.rhn گفته است :

من دو دست شمع دارم پارسال موقع ارزونی خریدم چند مدت یبار عوضشون میکنم...یه دست NGK سوزنی ایریدیوم دارم با گپ 1.1 یه دست هم اکیوم LZ58 فابریک جلد سفید ک ارم پژو سیترون روشه با گپ 0.9

وقتی شمع سوزنی روی ماشین بود یبار مپ سنسور خراب شد زمان پاشش خیلی رفته بود بالا و مصرف صدی 15 ولی اصلا ماشین دود نمیکرد وقتی از مکانیک پرسیدم پس چرا دود نمیکرد گفت بخاطر شمعت بوده و خاصیت سوزنی اینه ک همه بنزینو میسوزونه! تاثیری هم روی مصرف سوخت نداره بنظرم یخورده تاثیر منفی توی شتاب هم داره تنها نکته قوتش اینه ک نیاز به تمیز کردن نداره و عمر بالایی داره الان اکیوم روی ماشینه از اکیومه راضی ترم نست به ان جی کا ک سوزنی اریدیومه

نظر شما نسبت به این دوتا شمع چیه؟؟

الا ن در موتورهای مدرن شمع سوزنی نصب میکنن که هم عمرش بیشتره وهم جرقه پرتابش بیشتره ومیتونه مخلوط سوخت وبنزین را کامل بسوزونه وهمین عامل انفجار کامل که پیستون هنوز به نقطه TDCنرسیده جرقه شمع زده میشه --اگر سوخت کامل بسوزه مسلما پیستون که بالاترین نقطه رسیده اون انفجار اگه درست باشه قوی تره بخاطر همین تاج پیستون را با قدرت به پایین هل میده وادامه تراکم و....

اگه این جرقه ناقص باشه مخلوط سوخت وبنزین کامل نمیسوزه وشمع دوده میگیره -صدای اضافی از اگزوز و...داریم وٍECU هی ریتارد میکنه تا سوخت زیاد پاشش نکنه---اونطوری نیست که شما میفرمایید از اگزوز دود خارج بشه 

اتفاقا شمع اگه درست انتخاب بشه وبنزین کامل بسوزه که مصرف بالا نمیره تازه کم تر هم ممکنه بشه 

مشکل شمع بوده بخاطر اینکه قطعاتی که اورهال شده کیفیت نداشته یعنی مقاومت رزیستوری و...کمتر داشته وهمین عامل باعث نویز در سیستم شده ومپ سنسور را از کار انداخته وقتی مپ خراب بشه دیگه فشار انتیک درست به eCUارسال نمیشه وECU فشار را بالاتر میخونه وپاشش بیشتر میشه مشکل اینه که سیستم ECU درواقع بجای اینکه علائم را کم کنه بیشتر کرده 

ممکنه به کوئل هم اسیب برسونه 

وقتی شمع مشکل داشته باشه مسلما شتاب هم تاثیر میزاره چون اون جرقه مهمه 

اکیوم هم ما استفاده کردیم خیلی خوب عمل کرده وجدیدا میگن تقلبی هم داره

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

الا ن در موتورهای مدرن شمع سوزنی نصب میکنن که هم عمرش بیشتره وهم جرقه پرتابش بیشتره ومیتونه مخلوط سوخت وبنزین را کامل بسوزونه وهمین عامل انفجار کامل که پیستون هنوز به نقطه TDCنرسیده جرقه شمع زده میشه --اگر سوخت کامل بسوزه مسلما پیستون که بالاترین نقطه رسیده اون انفجار اگه درست باشه قوی تره بخاطر همین تاج پیستون را با قدرت به پایین هل میده وادامه تراکم و....

اگه این جرقه ناقص باشه مخلوط سوخت وبنزین کامل نمیسوزه وشمع دوده میگیره -صدای اضافی از اگزوز و...داریم وٍECU هی ریتارد میکنه تا سوخت زیاد پاشش نکنه---اونطوری نیست که شما میفرمایید از اگزوز دود خارج بشه 

اتفاقا شمع اگه درست انتخاب بشه وبنزین کامل بسوزه که مصرف بالا نمیره تازه کم تر هم ممکنه بشه 

مشکل شمع بوده بخاطر اینکه قطعاتی که اورهال شده کیفیت نداشته یعنی مقاومت رزیستوری و...کمتر داشته وهمین عامل باعث نویز در سیستم شده ومپ سنسور را از کار انداخته وقتی مپ خراب بشه دیگه فشار انتیک درست به eCUارسال نمیشه وECU فشار را بالاتر میخونه وپاشش بیشتر میشه مشکل اینه که سیستم ECU درواقع بجای اینکه علائم را کم کنه بیشتر کرده 

ممکنه به کوئل هم اسیب برسونه 

وقتی شمع مشکل داشته باشه مسلما شتاب هم تاثیر میزاره چون اون جرقه مهمه 

اکیوم هم ما استفاده کردیم خیلی خوب عمل کرده وجدیدا میگن تقلبی هم داره

توضیحاتتون کامل و بسیار مفید بودن ممنون از شما

البته ماشین من مشکل شتاب کم و مصرف زیاد داره و با گذشت یکسال و تعویض کلی قطعات  این مشکل هنوز کم و بیش پا برجاست ولی خب چند از دوستان هم ک از شمع سوزنی استفاده کردن راضی نبودن و عملکرد شمع فابریکو بهتر میدونستن

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، nima.rhn گفته است :

توضیحاتتون کامل و بسیار مفید بودن ممنون از شما

البته ماشین من مشکل شتاب کم و مصرف زیاد داره و با گذشت یکسال و تعویض کلی قطعات  این مشکل هنوز کم و بیش پا برجاست ولی خب چند از دوستان هم ک از شمع سوزنی استفاده کردن راضی نبودن و عملکرد شمع فابریکو بهتر میدونستن

باید برای مصرف ماشینتون دیاگ بزنید تا پارامترها مشخص بشه 

مدل ماشین چیه ؟

شمع سوزنی بستگی به گپ وجنس و...داره ونوع موتور ---

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 23 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

مدل ماشین چیه ؟

تیپ 3 مدل 85 پارسال خریدمش تعمیر موتور کلی کردم بعدشم طی چند ماه متوجه شدم ماشین کشش لازمو نداره شروع کردم مشکل یابی و از جلو قطعاتو عوض کردن منیفولد دود و هوا- خالی کردن کاتالیزور-تعویض اگزوز و انبار-شنشتسوی انژکتورها و تعویض یکی از انژکتورها -فیلر گیری سوپاپ ها - ستسمه تایم هم چک شده- سنسور اکسیژن بوش 0028 سیم ابی سوکت سبز(البته خودم یکم بهه این سنسور شک دارم) ولی پارامتر میندازه و مشکلی ندارع وخیلی قطعات دیگه ک تعیض کردم.... تو این مدت مصرف در همه حال صدی 10 بوده و تقریبا یک ماهه ک مصرف یخورده اومده پایین و شده صدی 9 الی نو نیم شتاب ماشینم خیلی کمه صفر تا صد ماشین بین 20 تا 25 ثانیه میشه 

پارمترها:

زمان پاشش 3.2

فشار منیفولد 312

اکسیژن بین 0.1 تا 0.9

استپر 24

اوانس جرقه 2.5

ویرایش شده در توسط nima.rhn
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 40 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

مدل ماشین چیه ؟

سلام. دوستان من دیروز شمع سوزنی بوش fr7mpp10 با گپ 0/7 انداختم یعنی با این تفاسیر به مشکل بر خواهم خورد؟ 

لینک به ارسال

سلام دوستان ۲۰۶ تیپ ۵ ایرانیزه دارم مصرف سوخت به شدت بالاس باک ۴۰ تایی رو ۵۰۰ تا بیشتر نمیره اونم تو جاده به نظرتون مشکل از چیه دیسک صفحه  رو باید عوض کنم به نظرتون ربطی داره دیسک صفحه به سوخت ؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری