illiya

تاپیک جامع مصرف سوخت 206 (تمام تیپ ها)

2,295 ارسال در این موضوع قرار دارد

من دیاگ دارم وقتی لحظه ای بخوای نشون بده خیلی عدد بازی می‌کنه حتی تو یه اتوبان با گاز ثابت هم باید کمی تغییر عدد تغییر می‌کنه تو شهر که عملا چیزی نشون نمیده چون عدد مدام بالا و پایین میاره ولی متوسط ۳۰ ثانیه عددش با عکس الهام ها تغییر می‌کنه ولی تغییر پرت نیست مثلاً از ۶ یکدفعه بشه ۱۶ یعنی بعبارتی داده رو ملموس تر می‌کنه و عدد های بیخودی که شاید فقط تو یه لحظه در اثر گاز دادن بوجود میاد تو دل عدد های دیگه تعدیل میشه البته متوسط ۵ذثانیه هم داره که مطمئنا عکس التماس به تغییر وضعیت سریع تره من حس میکنم از یکی ازین فرمول ها ecuاستفاده می‌کنه چون داده خام نمودارش خیلی نافرمه و بازی زیاد داره در حالی که معلومه تایپ بی نمودارش تعدیل شده هست.

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 7 ساعت قبل، reza206na گفته است :

من دیاگ دارم وقتی لحظه ای بخوای نشون بده خیلی عدد بازی می‌کنه حتی تو یه اتوبان با گاز ثابت هم باید کمی تغییر عدد تغییر می‌کنه تو شهر که عملا چیزی نشون نمیده چون عدد مدام بالا و پایین میاره ولی متوسط ۳۰ ثانیه عددش با عکس الهام ها تغییر می‌کنه ولی تغییر پرت نیست مثلاً از ۶ یکدفعه بشه ۱۶ یعنی بعبارتی داده رو ملموس تر می‌کنه و عدد های بیخودی که شاید فقط تو یه لحظه در اثر گاز دادن بوجود میاد تو دل عدد های دیگه تعدیل میشه البته متوسط ۵ذثانیه هم داره که مطمئنا عکس التماس به تغییر وضعیت سریع تره من حس میکنم از یکی ازین فرمول ها ecuاستفاده می‌کنه چون داده خام نمودارش خیلی نافرمه و بازی زیاد داره در حالی که معلومه تایپ بی نمودارش تعدیل شده هست.

سلام من تایپ بیرو کنار مصرف لحظه ایه دیاگ بلوتوسی گذاشتم که رو گوشی مینداخت پارامترهارو 

واقعا تایپ بی عالیه و کارامد واقعا همونجور که اسمش روشه به قول اقا مصطفی مصرف همون لحظه رو نشون میده که خیلی کمک میکنه راننده بتونه رانندگیشو اصلاح کنه تا مصرف سوخت پایین بیاد ولی پارامترهایی که تو دیاگ elm بلوتوسی بود اصلا با تایپ بی همخوانی نداشت و با گاز دادنو ول کردن گاز مثل تایپ بی سریع و دقیق نبود پارامترها که فکر میکنم همون حرف شما باشه و چند ثانیه رو در نظر میگیره و میانگین عدد میده حالا چند ثانیه باشه پنج یا سی ثانیه یا ... مطمعن نیستم 

تایپ بی ولی فکر نکنم اصلا پارامترهاش تعدیل شده یا میانگین باشه فقط برای اینکه دقیقتر باشه و کارامد تر سرعت بالاتر از سی کیلومتر رو نشان میده ولی دیاگها به محض حرکت عدد نشون میده

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

من این تاپیک رو زیاد مطالعه نکردم

ولی خواستم تجربه خودم رو در مورد ۲۰۶ مدل وی ۹ که داشتم خدمتتون بگم

مدل ۸۹ بود و از اول دست خودمون بود.

مصرفش کم کم بالا رفته بود تا حدود ۱۲ 

بنده آدمی بسیار وسواسی در مورد ماشین هستم

چندین جا بردم و بعد از کلی هزینه و سشتشو انژکتور و هر چی که پیشنهاد  دادن باز چیزی عوض نشد.

مکمل هم ریختم که دیگه بد تر شد.

کلی کار کردم فشار منیفولد هم بالا بود

همه مکانیک های شاخ اصفهان هم میگفتن اتومات همینه مصرفش بالاس

ولی به همه بگم مصرف ماشینم توی جاده شد صدی چهار و نیم و توی شهر هم که به نظر من قابل اندازه گیری نیست.

خداییش وی ۹ ماشین عالی هستش

و البته قضیه شانس رو باید مد نظر قرار بدید.

پس دنبال اون باشید که مصرف رو بیارید پایین. دنبال حرف مکانیک های بی مصرف هم نباشید.

راه حل ها:

شستشوی انژکتور

نشت یابی منیفولد و سوزن ها

شمع بوش

کاتالیزور هم همون فابریکش بود

روغن کاسترول مگنت

کاهش فشار منیفولد

پیدا کردن تعمیرکار خلاق و حرفه ای

نصب کروز 

لاستیک  هانکوک

پمپ بنزین و صافی 

آپدیت گیربکس

تعویض فیلتر ها هر بار با تعویض ۵۰۰۰ تایی روغن

توجه کنید که روغن رو همیشه زیر ۵۰۰۰ عوض کنید.

شاید کسی باورش نشه مصرف ۵ یا چهار و نیم در صد کیلومتر ولی من داشتم که میگم.

با بنزین معمولی

به نظرم در صورت استفاده درست از گیربکس al4 و تعمیرکار باشعور ، بسیار بسیار رانندگی لذت بخشی دارید.

الان هم یدونه تیپ دو مدل ۹۰ دارم که کم کم دارم روش کار میکنم. و الان توی جاده حدود ۶ هست.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/04/07, 20:52:36، ehsan rabiee گفته است :

من این تاپیک رو زیاد مطالعه نکردم

ولی خواستم تجربه خودم رو در مورد ۲۰۶ مدل وی ۹ که داشتم خدمتتون بگم

مدل ۸۹ بود و از اول دست خودمون بود.

مصرفش کم کم بالا رفته بود تا حدود ۱۲ 

بنده آدمی بسیار وسواسی در مورد ماشین هستم

چندین جا بردم و بعد از کلی هزینه و سشتشو انژکتور و هر چی که پیشنهاد  دادن باز چیزی عوض نشد.

مکمل هم ریختم که دیگه بد تر شد.

کلی کار کردم فشار منیفولد هم بالا بود

همه مکانیک های شاخ اصفهان هم میگفتن اتومات همینه مصرفش بالاس

ولی به همه بگم مصرف ماشینم توی جاده شد صدی چهار و نیم و توی شهر هم که به نظر من قابل اندازه گیری نیست.

خداییش وی ۹ ماشین عالی هستش

و البته قضیه شانس رو باید مد نظر قرار بدید.

پس دنبال اون باشید که مصرف رو بیارید پایین. دنبال حرف مکانیک های بی مصرف هم نباشید.

راه حل ها:

شستشوی انژکتور

نشت یابی منیفولد و سوزن ها

شمع بوش

کاتالیزور هم همون فابریکش بود

روغن کاسترول مگنت

کاهش فشار منیفولد

پیدا کردن تعمیرکار خلاق و حرفه ای

نصب کروز 

لاستیک  هانکوک

پمپ بنزین و صافی 

آپدیت گیربکس

تعویض فیلتر ها هر بار با تعویض ۵۰۰۰ تایی روغن

توجه کنید که روغن رو همیشه زیر ۵۰۰۰ عوض کنید.

شاید کسی باورش نشه مصرف ۵ یا چهار و نیم در صد کیلومتر ولی من داشتم که میگم.

با بنزین معمولی

به نظرم در صورت استفاده درست از گیربکس al4 و تعمیرکار باشعور ، بسیار بسیار رانندگی لذت بخشی دارید.

الان هم یدونه تیپ دو مدل ۹۰ دارم که کم کم دارم روش کار میکنم. و الان توی جاده حدود ۶ هست.

تعمیر کار خلاق؟؟؟ شما تعمیر کار خلاق رو به ما هم نشون بده داداش...چون تعمیرکارهایی که ما دیدیم کار خودشونم درست انجام نمیدن....خلاقیت پیشکش!

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، Ali207 گفته است :

تعمیر کار خلاق؟؟؟ شما تعمیر کار خلاق رو به ما هم نشون بده داداش...چون تعمیرکارهایی که ما دیدیم کار خودشونم درست انجام نمیدن....خلاقیت پیشکش!

سلام ماشالاه مکانیکهای ما همشون خلاقیت دارن ولی خلاقیت تو سرکیسه کردن و هر کاری بلدن میکنن مثلا صفحه کلاجی که باید شش ساعت وقت مفید بزارن تا اصولی عوض کنن با خلاقیتشون یه ساعتم مفید روش کار نمیکنن البته بازم میگم نه همشون ولی خیلیاشون چون ممکنه یه مکانیک این مطلبو بخونه و خوشش نیاد ولی من منظورم بقیه مکانیکهان غیر از ایشون که این پستو میخونن :grin:

به نظرم مکانیکی جزو معدود شغلهاییه که انقدری که ماشینها زیاد شدنو کیفیتها پایین اومده توی این شغل دست زیاد نشده 

مثلا اگه سی سال پیش پونصد هزار ماشین تو تهران داشتیم الان شده پنج ملیون و کیفیتاشونم پایین و خرابیاشون زیادتره نسبت به ماشینهای قدیم یعنی اگه ماشینها ده برابر شدن صنف تعمیرکارهای خودرو نهایت دو برابر شدن نسبت به سی سال پیش به همین دلیل پیش هر مکانیکی میری وقت نداره و باید مثل دکترها ازشون وقت گرفت که مثلا فردا صبح اول وقت بیا یا پس فردا ظهر بیا یا بزار باشه اگه رسیدم اگه نرسیدم فردا خلاصه انقدر مشتری دارن که نمیترسن فلان مشتریشون بر اثر نا رضایتی و تعمیرات بد ناراحت شه و دیگه نیاد و به دلیل همین امنیت شغلی که دارن و اون فراونی ماشینهای خراب و بی کیفیته زیاد سعی نمیکنن مشتریو راضی نگه دارن با قیمتها و کار مناسب و بیشتر به تعمیراتی که زمان کم و دستمزد بیشتری داره روی میارن مشکلات مصرف بالا ام اکثرا زمان زیادی میخواد برای کشفش که برای تعمیرکارها نمیصرفه

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری