illiya

تاپیک جامع مصرف سوخت 206 (تمام تیپ ها)

2,337 ارسال در این موضوع قرار دارد

در ۱ ساعت قبل، mahdi777 گفته است :

سلام ، دوستان این کلیپو ببینید برای تست و تمیز کردن سوزن انژکتور توسط خودتون خوبه، روش جالبیه

https://www.aparat.com/v/lRX7J/شستشوی_دستی_سوزنهای_انژکتور#theEnd

فقط نکتش اینه که: از اسپری جنس خوب استفاده کنید و قطع و وصل سیم انژکتور به باطری رو مثل خود ecuموتور بصورت پالس انجام بدید زیاد نگه ندارید 

بد ترین کار اینه که یه سری ها زورشون میاد دریچه گاز و انژکتور رو باز کنن بعد تمیز کنن و اسپری رو با گاز دادن به دهانه دریچه گاز میپاشن که، این کار هم کاتالیزور رو پر میکنه و هم کثیفی دریچه گاز رو به انژکتور ها میبره و هم الودگی هوا

با شرایط و روش و شتاب پاششی که انژکتور ها دارن، خیلی زود به زود کثیف و کیپ نمیشن بنظرم بعد ۱۰۰ هزارتا نیاز به شستشو دارن، موقع جا زدنشونم بهتره او رینگ هاشونو کمی چرب کنید که راحت تر جا بره.

ممنون از مطلب مفیدت 

فقط وقتی اسپری تو دریچه گاز میزنی باعث کثیفی سوزن انژکتور نمیشه 

چون در خودرو های کاربرات هوا و سوخت بادهم ترکیب میشه توسط کاربرات و به سیلندر تزریق میشه توسط سوپاپ 

ولی در خودرو انژکتوری سوخت جدا توسط سوزن انژکتور تزرمیشه و هوا ام توسط دریچه گاز و از طریق منیفولد میره داخل سیلندر و اونجا با هم مخلوط میشن 

یعنی کسی که اسپری میکنه تو دریچه گاز این اسپری به هیچ عنوان به سوزن انژکتور نمیره که بخواد تمیزش کنه و فقط رو دریچه و منیفولد هوا و سوپاپها اثر میزاره کثیفیهارم تمام با خودش میبره داخل محفظه سیلندر و از سوپاپ دود به اگزون منتقل میکنه به خاطر همینه وقتی اسپری میزنید و گاز میدید ماشین دود سیاه میکنه که به درستی فرمودید باعث کیپ شدن کاتا میشه و عمرشو کم میکنه

پسند شده توسط 4 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 15 ساعت قبل، Mohammad1990 گفته است :

سلام اساتید عزیز.

آیا غیر از تایپ بی روشی برای محاسبه ی میزان مصرف وجود داره؟

سلام دوست عزیز و با اجازه از اساتید 

بله وجود دارد شما به محضی  که چراغ زرد اخطار بنزین روشن شد کیلومتر رو صفر کن یا یاداشت کن رو چنده بعد به پمپ بنزین برو اون مقدار کیلومتری که چراغ روشن شد تا به پمپ رسیدی ام باید حساب کنی عددت دقیقتر باشه 

بعد مثلا ۲۰ لیتر بنزین بزن یا ۳۰ یا ۴۰ هر چه بیشتر بنزین بزنی معدل بزرگتری میتونی بگیری و بنا به علم امار مصرفت دقیقتر در میاد بعد رانندگی کن و به محض اینکه مجدد چراغ روشن شد ببین چند کیلومتر حرکت کردی مثلا ۲۰۰ کیلومتر رفته باشی میشه صدی ده سوزوندی که همیشه انقدر رند نیست که بشه ذهنی حساب کرد پس جلوی لیتر بنزینت دو تا صفر بزار که میشه دو هزار و تقسیم بر کیلومتری که طی کردی بکن عدد دقیق به دست میاد یعنی ۲۰۰÷۲۰۰۰=۱۰

حالا یه عدد غیر رندم مثال میزنم که باید حتما با ماشین حساب حساب کنی شما ۲۵ لیتر بنزین زدی و ۳۵۰ کیلومتر رفتی جلوی ۲۵ لیتر دو صفر میزاری که میشه ۲۵۰۰ و تقسیم بر کیلومتر رفته میکنی که هست ۳۵۰ و عدد ۷.۱۴ بدست میاد که یعنی ماشینت تو این ۳۵۰ کیلومتر در صد کیلومتر ۷.۱۴ لیتر سوزونده 

۳۵۰÷۲۵۰۰=۷.۱۴۲۸۵۷۱

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

ممنون از مطلب مفیدت 

فقط وقتی اسپری تو دریچه گاز میزنی باعث کثیفی سوزن انژکتور نمیشه 

چون در خودرو های کاربرات هوا و سوخت بادهم ترکیب میشه توسط کاربرات و به سیلندر تزریق میشه توسط سوپاپ 

ولی در خودرو انژکتوری سوخت جدا توسط سوزن انژکتور تزرمیشه و هوا ام توسط دریچه گاز و از طریق منیفولد میره داخل سیلندر و اونجا با هم مخلوط میشن 

یعنی کسی که اسپری میکنه تو دریچه گاز این اسپری به هیچ عنوان به سوزن انژکتور نمیره که بخواد تمیزش کنه و فقط رو دریچه و منیفولد هوا و سوپاپها اثر میزاره کثیفیهارم تمام با خودش میبره داخل محفظه سیلندر و از سوپاپ دود به اگزون منتقل میکنه به خاطر همینه وقتی اسپری میزنید و گاز میدید ماشین دود سیاه میکنه که به درستی فرمودید باعث کیپ شدن کاتا میشه و عمرشو کم میکنه

درسته، کثیف شدن انژکتور رو اشتباه نوشتم ممنون از اصلاح مطلب:razz:

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام دوست عزیز و با اجازه از اساتید 

بله وجود دارد شما به محضی  که چراغ زرد اخطار بنزین روشن شد کیلومتر رو صفر کن یا یاداشت کن رو چنده بعد به پمپ بنزین برو اون مقدار کیلومتری که چراغ روشن شد تا به پمپ رسیدی ام باید حساب کنی عددت دقیقتر باشه 

بعد مثلا ۲۰ لیتر بنزین بزن یا ۳۰ یا ۴۰ هر چه بیشتر بنزین بزنی معدل بزرگتری میتونی بگیری و بنا به علم امار مصرفت دقیقتر در میاد بعد رانندگی کن و به محض اینکه مجدد چراغ روشن شد ببین چند کیلومتر حرکت کردی مثلا ۲۰۰ کیلومتر رفته باشی میشه صدی ده سوزوندی که همیشه انقدر رند نیست که بشه ذهنی حساب کرد پس جلوی لیتر بنزینت دو تا صفر بزار که میشه دو هزار و تقسیم بر کیلومتری که طی کردی بکن عدد دقیق به دست میاد یعنی ۲۰۰÷۲۰۰۰=۱۰

حالا یه عدد غیر رندم مثال میزنم که باید حتما با ماشین حساب حساب کنی شما ۲۵ لیتر بنزین زدی و ۳۵۰ کیلومتر رفتی جلوی ۲۵ لیتر دو صفر میزاری که میشه ۲۵۰۰ و تقسیم بر کیلومتر رفته میکنی که هست ۳۵۰ و عدد ۷.۱۴ بدست میاد که یعنی ماشینت تو این ۳۵۰ کیلومتر در صد کیلومتر ۷.۱۴ لیتر سوزونده 

۳۵۰÷۲۵۰۰=۷.۱۴۲۸۵۷۱

ممنون از مطلب بسیار مفیدتون.

امروز به همین روش انجام دادم ۴۱۰ کیلومتر با سرعت ۱۱۰-۱۲۰  تقریبا چهل درصد مسیر کروز شد

۲۲ لیتر.

که با محاسبه میشه ۵.۳۶

چطوره؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

چراغ بنزین اصلا روشن نشه بهتره 

هرچی اشغال ته باک که جمع شده میره داخل ریل سوخت ورگلاتور و...

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، Mohammad1990 گفته است :

امروز به همین روش انجام دادم ۴۱۰ کیلومتر با سرعت ۱۱۰-۱۲۰  تقریبا چهل درصد مسیر کروز شد

۲۲ لیتر.

که با محاسبه میشه ۵.۳۶

چطوره؟

بنزین فول کن آمپر صفر کن 10 کیلومتر رفتی مجدد بنزین بزن ببین چقدر میگیره باکت

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، cadilac گفته است :

چراغ بنزین اصلا روشن نشه بهتره 

هرچی اشغال ته باک که جمع شده میره داخل ریل سوخت ورگلاتور و...

پس نقش صافی بنزین چیه این وسط؟

اگه قرار باشه کف باک پر از آشغال باشه و به مرور زمان هم هی بیشتر بشه، با تکون های ماشین توی چاله چوله ها، توی باک معلق میشن و بازم وارد مسیر میشن.

اما صافی بنزین جلوی این آشغالا رو می گیره. جای نگرانی نیست.

.

برای محاسبه دستی هم، همون روش بنزین زدن بعد از روشن شدن چراغ بنزین بهتره. چون همیشه تو یه نقطه روشن میشه. اما با پر کردن باک، هر دفعه ممکنه یکی دو لیتر بیشتر یا کمتر جا بگیره.

بهتره بعد از روشن شدن چراغ بنزین، سوختگیری کنیم. اونم نه اینکه باک رو پر کنیم. مثلا ۳۰ تا یا ۳۵ تا بنزین بزنیم.

بعد در مدقع روشن شدن مجدد، مقدار کیلومتر پیموده شده با اون ۳۵ لیتر رو محاسبه کنیم.

البته بهتره که اگر چند بار این کارو می کنیم، همیشه از یه جایگاه و با یه سرعت نسبتا ثابت و در زمان مشابه سوختگیری کنیم.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Mohammad1990 گفته است :

۲۲ لیتر.

که با محاسبه میشه ۵.۳۶

چطوره؟

خواهش میکنم داداش 

عالیه مصرفت این راهی که گفتم به نظر من از تایپ بی ام دقیقتر در میاد 

چون دقیق داری با بنزینی که زدی و مسافتی که رفتی حساب میکنی 

همونطور که گفتم هر چی کیلومتر بیشتری طی کنی معدل قابل اعتماد تری به دست میاد 

مثلا من خودم تایپ بیرو صفر میکنم مسیرم مستقیمه و سرپایینی تو ۲۰-۳۰ کیلومتر یهو صدی ۴ در میاد یا برعکس تو ترافیکم و صفر میکنم صدی ۱۰-۱۱ در میاد ولی تو چهارصد پونصد کیلومتر عدد دقیقتری بدست میاد من خودم الان ۷۵۰ کیلومتر طی کردم تو تایپ بی مسیرمم تو شهر بوده ولی تو شب که خلوته و بیشتر اوتوبان بوده مصرفم ۶.۴ فعلا و خیلی حواسمم جمع میکنم گاز الکی ندم ماشین درجا کار نکنه و...

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

اگه قرار باشه کف باک پر از آشغال باشه و به مرور زمان هم هی بیشتر بشه، با تکون های ماشین توی چاله چوله ها، توی باک معلق میشن و بازم وارد مسیر میشن.

.

برای محاسبه دستی هم، همون روش بنزین زدن بعد از روشن شدن چراغ بنزین بهتره. چون همیشه تو یه نقطه روشن میشه. اما با پر کردن باک، هر دفعه ممکنه یکی دو لیتر بیشتر یا کمتر جا بگیره.

بهتره بعد از روشن شدن چراغ بنزین، سوختگیری کنیم. اونم نه اینکه باک رو پر کنیم. مثلا ۳۰ تا یا ۳۵ تا بنزین بزنیم.

بعد در مدقع روشن شدن مجدد، مقدار کیلومتر پیموده شده با اون ۳۵ لیتر رو محاسبه کنیم.

البته بهتره که اگر چند بار این کارو می کنیم، همیشه از یه جایگاه و با یه سرعت نسبتا ثابت و در زمان مشابه سوختگیری کنیم.

سلام اقا مصطفی کاملا باهاتون  موافقم  قبلا در تایپیک پمپ بنزین نظرتون رو شنیده بودم که ‌میگفتید همیشه وقتی امپر کاملا پایین میاد حدود یک خونه اخر  سوختگیری میکنید و معتقد بودید با اینکار مشکلی برای پمپ پیش نمیاد 

اصولا کلا بنزین از کف باک کشیده نمیشه حتی وقتی بنزین رو به پابان هست باز هم ورودی پمپ بنزین یک یا دو سانت بالاتر از کف باک قرار دارد 

علاوه بر ان خوبی باک ۲۰۶ این است که پلاستیکی است و در نتیجه زنگ نمیزند و تولید ناخالصی و زنگار نمیکند موضوعی که بنده به شخصه در موتور سیکلتهایی که باک فلزی دارند دیده ام که از داخل زنگ میزند و ته باک زنگار جمع میگردد که همین موضوع باعث شده حتی موتور سیکلتهای جدید مثل ns ،بنلی و ... هم از باک فایبر گلاس استفاده کنند 

بعضی هم دلیل میاورند که اگر باک از نصف یا سه چهارم کمتر باشد باعث داغ شدن و اسیب به پمپ بنزین میشود 

حتی اگر هم این موضوع رو  قبول کنیم ،وقتی چراغ اخطار روشن میشود هنوز هفت یا هشت لیتر بنزین  در باک باقیمانده که قسمتی از پمپ در داخلش باشد و خنک شود  حتی اگر اینکار عمر پمپ را کم کند در حدی نیست که با چند بار بنزین پایین امدن پمپ بسوزد و شاید مثلا پمپ بنزینی که قرار است ۱۰۰ هزار کیلومتر کار کند به طور تقریبی  در هشتاد یا هفتاد هزارتا عمرش به پایان برسد 

ولی باید این را در نظر گرفت از محاسن ۲۰۶ باک نسبتا بزرگش هست نسبت به اندازه و مدل ماشین که نیاز به سوختگیری و اتلاف وقت را کم میکند اگر من قرار باشد در ماه با روشن شدن چراغ به پمپ برم مثلا ماهی دو بار نیاز دارم به پمپ برم ولی اگر بخواهم امپر از نصف یا یک سوم پایینتر نیاد باید در ماه سه یا چهار بار به پمپ برم و پمپ بنزین هم که همیشه در سر راه نیست و گاها باید مسیر را طولانی تر کرد یا کسانیکه در تهران هستند و شهرهای شلوغ گاها در صفهای طولانی پمپ بنزین زمان که با ارزشترین چیز دنیاست را حدر داد یا اینکه مثلا در طی روز که پمپها شلوغ است خیلیها بنزین نمیزنند و در شب که خلوت هست فقط برای بنزین زدن ماشین رو روشن میکنند و به پمپ بنزین میروند که این خود یعنی در سال چندین کیلومتر فقط برای سوختگیری متعدد تر از حالت نرمال بیشتر رفته است 

و در طولانی مدت وقتی این مسیرهای اضافه شده و زمانهایی که برای زدن بنزین صرف کرده ایم تا پمپ بنزیمان کمی عمرش بیشتر شود حساب میکنیم میبینیم که هم از لحاظ مالی و استهلاک و از لحاظ زمانی و انرژی ضرر بزرگی کرده ایم و زمانی را که میشد صرف اسراحت یا کنار خانواده بودن را صرف در صف پمپ کرده ایم 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

املاح وکثیفی بعد از خاموش کردن ماشین وبه ته باک نشست میکنه اون برای بنزین درست حسابیه نه بنزین داخل ایران که یقاطی داره وموقع بنزین میزنی میبینی یه لیترش میپره 

صافی بنزن ممکنهبگیره انقدر هم قدرت نداره که بخوا دتمام کثیفی را نگه داره اگر هم بگیره فشار بنزین بهم میریزه من خودم یه بار برای دوستم را باز کردم دیدم لجن بسته بود 

قدیم باک فلزی روی خودروها بود مثل رنو وته باک یه پیچ الن خور داشت که اونو باز میکردی املاح جمع شده بنزین خارج میشه یه بار برای دوستم که رنو داشت این کارا انجام دادم 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری