illiya

تاپیک جامع مصرف سوخت 206 (تمام تیپ ها)

2,337 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 6 دقیقه قبل، Mehdi.T گفته است :

حالا ما قبلا دو دستی میخوردیم یا شما درست میفرمایید....

از اونجایی که هر کاری از دست این شرکتهای سازنده پمپها و... هست وعدم کالیبره دستگاهای انتقال بنزین هر طور حساب کنیم ممکنه ولی تغییر اندازه باک فکر نکنم ....

وگرنه من قبلا قبل از اینکه بنزین تموم میشد دقیقا 50 لیتر میگرفت

قبلا بحسش شده بود بیخیالش بشیم وگرنه میریم سمت عمامه پوشها :::P

البته سوختگیری سریع و در هوای گرم باعث میشه کمی لیتراژ واقعی کمتر از عدد پمپ باشه، ولی در حد یکی دو لیتر تو پنجاه لیتر. نه دیگه هفت هشت لیتر تو ۴۵ لیتر.

بعد جالبه یه سری دوستان با این پمپ ها و جایگاه ها، مصرف سوخت رو حساب می کنن و تایپ بی رو قبول ندارن.

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در هم اکنون، endwaiter گفته است :

البته سوختگیری سریع و در هوای گرم باعث میشه کمی لیتراژ واقعی کمتر از عدد پمپ باشه، ولی در حد یکی دو لیتر تو پنجاه لیتر. نه دیگه هفت هشت لیتر تو ۴۵ لیتر.

بعد جالبه یه سری دوستان با این پمپ ها و جایگاه ها، مصرف سوخت رو حساب می کنن و تایپ بی رو قبول ندارن.

تایب بی رو زمانی میشه قبول کرد که بنزین درست حسابی تو ماشین ریخته باشیم  کالیبره بودن قطعات واصلی بودن اونها تایید شده باشه وعملکرد پدال رو با مقدار مصرف تجزیه تحلیل کنیم وگرنه اندازه گیری مصرف تایپ بی با دو تا حساب کتاب ic در bsi شمرده میشه ونمیشه اطمینانی بهش کرد برای همین ماشینهایی که نو هستند وقطعات اصلی روی اون هست تایپ بی سی و.... دقیقتر ومتمعا تر هستند

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام
 بر دوستان و اساتید محترم

من دیروز داشتم توی جاده رانندگی میکردم

در مسافت 400 کیلومتر 35 لیتر مصرفی داشتم به نظر خودم خیلی زیاده و نباید اینقدر مصرف داشته باشه

lcd type B  دارم میانگینش زده 7 و نیم لیتر

با سرعت 105 کیلومتر با کروز

تیپ 2

از شتاب های بیهوده و ترمز ها نیز دوری کردم (بدون استفاده از کولر و پایین بودن شیشه ها)

شیب  ، در کل متعادل بوده

160500 کیلومترم کار کرده مدل 90

کلیه سرویس ها نیز به موقع انجام میشه

در ضمن مگه نمیگن مصرف سوخت توی جاده با 206 صدی 5 داره ولی ماشین من فکر کنم 8 و نیم داره

به نظرتون علتش چیه ؟

در 7 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

من توی یه جایگاه رفتم بنزین زدم

چراغ بنزین روشن شده بود و حدود 30 کیل.متر رانندگی کردم وقتی بنزین زدم باک ماشینم 49 لیتر جا گرفت

مگه باکش 45 لیتری نیستت؟

ویرایش شده در توسط lophalab
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 41 دقیقه قبل، lophalab گفته است :

سلام
 بر دوستان و اساتید محترم

در مسافت 400 کیلومتر 35 لیتر مصرفی داشتم به نظر خودم خیلی زیاده و نباید اینقدر مصرف داشته باشه

تیپ 2

از شتاب های بیهوده و ترمز ها نیز دوری کردم (بدون استفاده از کولر و پایین بودن شیشه ها)

شیب  ، در کل متعادل بوده

در ضمن مگه نمیگن مصرف سوخت توی جاده با 206 صدی 5 داره ولی ماشین من فکر کنم 8 و نیم داره

به نظرتون علتش چیه ؟

چراغ بنزین روشن شده بود و حدود 30 کیل.متر رانندگی کردم وقتی بنزین زدم باک ماشینم 49 لیتر جا گرفت

مگه باکش 45 لیتری نیستت؟

باک ۲۰۶ پنجاه لیتری هست. البته یه کم بیشتره، ولی پنجاه تاش رو پمپ می کشه.

مصرف سوختی که توی دفترچه می زنه، در شرایط ایده آله و به موارد زیادی بستگی داره. جنس لاستیک، کیفیت سوخت، وضعیت فیلتر ها، روغن موتور، سلامت موتور و اجزای مختلف مربوط به احتراق مثل سنسور اکسیژن، شمع و غیره، شیب جاده، باد موافق یا مخالف و خلاصه خیلی چیزای دیگه تو مصرف موثرن.

با توجه به کارکرد ماشین شما، یه سری لوازم ممکنه احتیاج به شستشو یا تعویض داشته باشن.

ملاک سرعت برای مصرف صدی پنج تا پنج و خرده ای هم ۹۰ کیلومتر بر ساعته. نه ۱۰۵ تا.

خیلی جاها هم تو جاده چون قدرت تیپ دو کمتره و زور بیشتری می زنه، مصرفش بیشتر از تیپ پنج و شش میشه. با اینکه موتور کم حجم تری داره.

اما در کل با انجام یه سری کارا یه سرویس اصولی، ممکنه مصرفت کمی پایینتر بیاد.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، lophalab گفته است :

سلام
 بر دوستان و اساتید محترم

تیپ 2

شیب  ، در کل متعادل بوده

به نظرتون علتش چیه ؟

مگه باکش 45 لیتری نیستت؟

در جاده مصرف کمتره اما کروز که زدی یه مقدار ممکنه بیشتر بشه 

مصرف به خیلی چیزا بستگی داره شاید کاتالیزور گرفته یا شمعها دهانه اونا باز تر شده و....

وقتی چراغ بنزین روشن میشه پمپ داخل باک هر چی اشغاله ته باک هستش میبره سمت سوزن انژکتور ها وممکنه کثیفشون کنه وممکنه پمپ ننیم سوز بشه چون گرم میشه وبنزین خنکش میکنه 

باک 50تا55لیتری هستش 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، lophalab گفته است :

سلام
 بر دوستان و اساتید محترم

تیپ 2

شیب  ، در کل متعادل بوده

به نظرتون علتش چیه ؟

مگه باکش 45 لیتری نیستت؟

سلام مصرف بنزینتون خیلی بالاست به نظرم حتما یه تنظیم موتور کلی ببرید شمعها و فیلترهوا رو عوض کنید دیاگ بزنید و تمام پارامترهارو چک کنید 

شما که تایپ بی داریدهمیشه بزارید رو مصرف لحظه ای تا حواستون باشه و گاز مرده بیخودی ندید که مصرف شدیدا بالا میره

البته اگه با کروز رفتیدکه دیگه گاز دست شما نبوده‌ ولی کلا کروز بهتره مصرفو پایین میاره من خودم حتی تو اتوبانهای شهری رو کروز میزارم و به وضوح‌میبینم مصرف لحظه ای پایین میاد تا خودم گاز بدم تازه من خیلی حساس گاز میدم مصرفم نره بالا 

شما وقتی ۳۵ تا بنزین زدی تایپ بیرو صفر کردی؟ 

اگه صفر کردی و ۷.۵ رو ثبت کرده شاید شما داری اشتباه میکنی اگرم صفر نکردی که‌خوب اون با کارکردهای قبلی معدل گرفته و ۷.۵ نشون میده

تیپ دو ام سالم باشه مصرفش خیلی پایینه تیپ دو خود‌من مدل ۸۹ تو شهر ۶.۳ میسوزونه بنا به گفته تایپ بی تازه خودم حساب میکنم کمترم میشه مثلا چراغ بنزین روشن میشه ۴۰ تا میزنم و نزدیک ۶۹۰/تا ۷۰۰ تا میرم  تا دوباره چراغ بنزین روشن میشه ولی همون تایپ بیرو ملاک قرار میدم زیادم مسافرت نمیرم یه بارم قم رفتم از دم در خونه صفر کردم و تو شهر تهران جاده و کمی گشتن تو قم و برگشت تا خونه ۵.۲ ثبت شد

باکم ۵۰ لیتره ولی خودم شخصا رکورد ۵۷ لیترم زدم  ولی باک قشنگ خالی بود و امپر چسبیده بود پایین چون لوله باک تا بالا وسط سطون اومده چند لیتری تو خود اون فقط جا میشه  وقتی ام بنزین میزنی و بنزین تا لب در میاد چند ثانیه صبر کنی پایین میره و مجدد میتونی پر کنی تا چندین بار پایین میره تا دیگه فول میشه و پایین نمیره بستگی به شتاب بنزین زدنت و گرمای هوا باک هوا میگیره به خاطر همینه بعضی وقتا ۴۵ تا میزنی پر میشه. بعضی وقتا بالای ۵۰ چون توش هوا میگیره و اگه پمپ خلوت باشه و اروم و با حوصله بزنی بیشتر میتونی توش جا بدی

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ظرفیت باک ۲۰۶ پنجاه لیتره. اتفاقا سوختگیری سریع و توی گرما باعث میشه کمتر جا بگیره، نه بیشتر. منتها عدد پمپ میره بالاتر.

پر کردن باک تا خرخره هم درست نیست. مشکلاتی ایجاد می کنه.

با کروز هم مصرف کمتر میشه، نه بیشتر.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، lophalab گفته است :

سلام
 بر دوستان و اساتید محترم

تیپ 2

شیب  ، در کل متعادل بوده

به نظرتون علتش چیه ؟

مگه باکش 45 لیتری نیستت؟

بنزین ایران کیفیت لازم نداره

سعی کن اکثرا از اکاتان استفاده کنی جدا بریزی باز بهتره

همین کیفیت پایین بنزین ایران روی مصرف خیلی تاثیر داره

لینک به ارسال

ممنونم از دوستان

توضیح های شما بیشتر جنبه نصیحت داشت :grin:

من مشکلمو میخوام

من ماشین رو 2 ساله که دارم و بار اولی که این مسافت مشهد تا شهرمونو رفتم باک رو که فول میکردم تا مقصدم نصف میشد یعنی حدود 25 لیتر  ولی الان حدود 35 تا لیتر میسوزه

در 3 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

شما وقتی ۳۵ تا بنزین زدی تایپ بیرو صفر کردی؟ 

آره من معمولا همیشه اینکارو میکنم هروقت بخوام مسیر بیرون شهری برم اینکارو میکنم (منظورم صفر کردن type B)

در مورد 35 لیتر بگم که من باکم رو فول میکنم تا جایی که عقربه به آخر یعنی بالاترین سطحش برسه

بعد که به مقصد برسم تعداد خونه هایی که تموم میشه رو میشمارم و حدودی جمع بندی میکنم

• :-)این بر اساس جمع بندی خودمه و هیچ دلیل کتبی ندارم

مثلا 8 تا خط داره هر خط رو به جز قرمزه

فاصله بین هر خط 5.5 لیتر میگیره  و 6 خونه مصرف میکنه که 33 لیتر میشه

در 3 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

اگه صفر کردی و ۷.۵ رو ثبت کرده شاید شما داری اشتباه میکنی اگرم صفر نکردی که‌خوب اون با کارکردهای قبلی معدل گرفته و ۷.۵ نشون میده

با خودم میگم شاید مشکلی توی تجزیه و تحلیل تایپ بی هست شاید اطلاعات درست پردازش نمیشه

به هر حال خودم دارم ماشینو میرونم و بنزین میزنم و عقربه بنزین و اون پول گزاف بنزین خدا تومنی رو میدم و میبینم

• در مورد نحوه بنزین زدن::::

همیشه با آرامش کامل و نازل رو با اون درجه اولش قفل میکنم تا بدون هوا سوخت گیری بشه

و 90 در صد اوقات یا شب یا سرصبح زود بنزین میزنم مثلا ساعت 6 صبح

یکی دو بارم تینر 20000 ریختم توش

• نتیجه خودم اینه:

میخوام ببرم سوزن های انژکتور رو شتشو بدن

اولا: به نظر شما کار درستیه ؟ یا بیخیالش بشم

دوم: با چه روشی جواب بهتری میبینم ؟(روی خود ماشین باشه یا بازش کنم که با دستگاه شستشو داده بشه)(چون شنیدم که یه واشر داره که خراب میشه البته از توی اینترنت شنیدم)

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، lophalab گفته است :

همیشه با آرامش کامل و نازل رو با اون درجه اولش قفل میکنم تا بدون هوا سوخت گیری بشه

و 90 در صد اوقات یا شب یا سرصبح زود بنزین میزنم مثلا ساعت 6 صبح

یکی دو بارم تینر 20000 ریختم توش

اولی که درسته چون نازل بنزین 3 دور کند ومتوسط وتند داره که کند وارام باید زده بشه 

صبح زود که بهتره چون تانکرها خنک هستن وهوا ی اونا کمتره وشب که هوای تانکرها بیشتره و...

تینر که اتکان بنزین را بهم میزنه ودر ضمن سوزن انژکتور ها خراب میشن این تینرقدیم ما برای کاربرات میریختیم تا ژیگلو رها کاربرات و...تمیز بشه 

شستن سوزن ها کار خاصی نمیکنه اگر سوزن ها گشاد کننسر شمع دوده میزنه شما باید بررسی کنی 

سوزن انژکتور ها اگر خراب بشن وکار نکنن صدای پت پت از اگزور میاد چون درست بازوبسته نمیشن 

واشر دور سوزن اگر خراب بشه هوا میکشه شما میتونی یه مقدار اب دور واشر ویا کف دور واشر بزنی وگاز بدی و اگر واشر خراب بشه اب داخل نفوذ میکنه 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری