illiya

تاپیک جامع مصرف سوخت 206 (تمام تیپ ها)

2,337 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 4 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

خیر اقا نیازی به باز شدن ecu  نیست روی کار انجام میشه

با همین دیاگ ها ولی مخصوص خودش انجام میشه

فقط نرم افزاری هستش ربطی به سخت افزار نداره

ماشین شما در حالت نرمال تمام توان 110 اسب شرکت کاری نکرده بشه ازش کار گرفتش ولی با ریمپ تمام توان موتور در اختیار شما قرار میگیره و محدودیت هایی که شرکت ها به بصورت نرم افزاری روی ماشین ها قرار داده شدن کامل برداشته میشه

مرسی امین جان

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 14 ساعت قبل، cadilac گفته است :

مقاومت که نباید یکسره ولتاز را  کم کنه فشار هوای انتیک در اتوبان ودر داخل شهر تغییر میکنه و ولتاژکم وزیاد بایدبشه 

شما یه ولوم پتانسومتر از قطعه فروشی میخری و بهش توضیح میدی چی کار میخوای کنی بعد در مپ سنسور یه سیم برگشتی ولتاژ داریم که سنسور بعد از تنظیم فشار انتیک و دما یه ولتاژ به ecu ارسال میکنه که سوخت کم ویا زیاد بشه 

این سنسور هم دما وهم فشار ر تنظیم میکنه یعنی دو کار انجام بده ما دیگه سنسور دمای ورودی هوا ندریم 

مقاومت به نسبت یکسان ولتاژ رو کم میکنه یعنی فرض کنید نمودار تغییرات ولتاژ رو چند واحد میاره پایین تر

اما اینی که شما میگی با عرض معذرت اشتباهه

پتانسیومتر که منظور شماست عملا سنسور مپ رو بی فایده میکنه و یه ولتاز ثابت ارسال میکنه انگار که اصلا مپ وجود نداشته باشه

ضمنا : مپ سنسور و هیچ سنسور دیگه ای هیچ پارامتری رو تنظیم نمیکنه فقط سنس میکنه و گزارش میکنه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، sadeghmp گفته است :

مقاومت به نسبت یکسان ولتاژ رو کم میکنه یعنی فرض کنید نمودار تغییرات ولتاژ رو چند واحد میاره پایین تر

پتانسیومتر که منظور شماست عملا سنسور مپ رو بی فایده میکنه و یه ولتاز ثابت ارسال میکنه انگار که اصلا مپ وجود نداشته باشه

ضمنا : مپ سنسور و هیچ سنسور دیگه ای هیچ پارامتری رو تنظیم نمیکنه فقط سنس میکنه و گزارش میکنه

پتانسیومتر همون مقاومت هست فقط متغییره و اجازه مانور خیلی بیشتری در شرایط متنوع میده

لینک به ارسال

دیروز از مشهد باکمو پر کردم و اومدم گرگان. هنوز چراغ بنزینم روشن نشده بود. ولی ۴۵ لیتر بنزین زدم.

باکم بزرگه یا جایگاهیه دزد بود؟

مدیونید اگه فکر کنید گزینه دوم صحیحه.

خیلی جالب بود که یه جاهایی تو جاده، دقیقا سراشیبی به نظر میومد، ولی ماشین راه نمی رفت. با ارتفاع سنج تست کردم دیدم هی ارتفاعمون داره زیاد میشه. متوجه شدم که ظاهر جاده سراشیبی هست. در حقیقت سر بالاییه.

مصرف بنزینم ۱۲ به بالا بود.

اینجور جاها با کروز رفتن یا دنده سبک، بخصوص واسه اتومات، نابود کنندست. حتما حواستون باشه.

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، sadeghmp گفته است :

سلام 

مشخصه مقاومت که قرار میدی ولتاژ کمتر میشه اما در چه وضعیت خودرو ؟در حالت ترافیک ویا در اتوبان ؟اینا به هم فرق دارن چون فشار انتیک متفاوت هست ecu در زمان ترافیک ولتاژ را بیشتر میکنه تا سوخت بیشتری مپ ارسال کنه که موتورکه گرم میشه سوخت اونو خنک تر کنه 

اینی که من میم اشتباه نیست انجام دادیم اتفاقا خودم ولتاژ را کم وزیاد میکردم وسوخت کمتر میشد 

پتانسومتر منظورم ولوم بود که ثابت نمیشه کم ویاد میشه 

مپ سنسور پس چی رو گزارش میده ؟ 

خوب این که مشخصا فشار انتیک را کنترل میکنه و طبق اون سوخت را تغییر میده

اونی که شما میگی اصلا در ماشین شما نصب نیست که بخواد کم وزیاد کنه این برای خودروهای مدرن مثل مزدا وغیره هست که ولتاژ را بر اساس کارکرد موتور اتومات توسط ecu تنظیم میکنه 

در 7 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

پتانسیومتر همون مقاومت هست فقط متغییره و اجازه مانور خیلی بیشتری در شرایط متنوع میده

ممنون اقا یوسف که نکته خوبی را اشاره کردید 

لینک به ارسال

سلام

اين FUEL OPTIMISER كاهنده مصرف سوخت(مكنت دور شيلنگ سوخت) كسي اطلاعي داره درموردش سركاريه يا واقعا كارايي داره؟

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، tabakhi گفته است :

سلام

اين FUEL OPTIMISER كاهنده مصرف سوخت(مكنت دور شيلنگ سوخت) كسي اطلاعي داره درموردش سركاريه يا واقعا كارايي داره؟

بله سرکاری

قبل این هم خیلی چیزا امدن ولی هیچ کدوم کارایی نداشتن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/02/20, 15:40:08، endwaiter گفته است :

دیروز از مشهد باکمو پر کردم و اومدم گرگان. هنوز چراغ بنزینم روشن نشده بود. ولی ۴۵ لیتر بنزین زدم.

باکم بزرگه یا جایگاهیه دزد بود؟

مدیونید اگه فکر کنید گزینه دوم صحیحه.

خیلی جالب بود که یه جاهایی تو جاده، دقیقا سراشیبی به نظر میومد، ولی ماشین راه نمی رفت. با ارتفاع سنج تست کردم دیدم هی ارتفاعمون داره زیاد میشه. متوجه شدم که ظاهر جاده سراشیبی هست. در حقیقت سر بالاییه.

مصرف بنزینم ۱۲ به بالا بود.

اینجور جاها با کروز رفتن یا دنده سبک، بخصوص واسه اتومات، نابود کنندست. حتما حواستون باشه.

در ارتفاعات مصرف خیلی زیاد میشه حتی سرازیری

از عملکرد گیج بنزینتون مطمئنید؟ برای اون 45 لیتر میگم

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، arash_a59 گفته است :

در ارتفاعات مصرف خیلی زیاد میشه حتی سرازیری

از عملکرد گیج بنزینتون مطمئنید؟ برای اون 45 لیتر میگم

بله، گیج مشکلی نداره. همیشه بعد از روشن شدن چراغ بنزین و چند ده کیلومتر پیمایش توی شهر، بیشتر از ۴۵-۴۶ لیتر بنزین جا نمی گیره.

در در 1397/02/25, 23:21:08، tabakhi گفته است :

سلام

اگه واقعا چنین چیزی باشه، خود شرکت های خودروساز (غیر ایرانی و غیر دزد) سریع نصبش می کنن.

لینک به ارسال
در هم اکنون، endwaiter گفته است :

بله، گیج مشکلی نداره. همیشه بعد از روشن شدن چراغ بنزین و چند ده کیلومتر پیمایش توی شهر، بیشتر از ۴۵-۴۶ لیتر بنزین جا نمی گیره.

حالا ما قبلا دو دستی میخوردیم یا شما درست میفرمایید....

از اونجایی که هر کاری از دست این شرکتهای سازنده پمپها و... هست وعدم کالیبره دستگاهای انتقال بنزین هر طور حساب کنیم ممکنه ولی تغییر اندازه باک فکر نکنم ....

وگرنه من قبلا قبل از اینکه بنزین تموم میشد دقیقا 50 لیتر میگرفت

قبلا بحسش شده بود بیخیالش بشیم وگرنه میریم سمت عمامه پوشها :::P

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری