illiya

تاپیک جامع مصرف سوخت 206 (تمام تیپ ها)

2,318 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 7 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

ین من اولا فکر میکردم سود کاتالیزور فقط برای محیط زیست هست و با برداشتنش بازدهی ماشین بهتر میشه و غیر از ضرر برا ماشین چیزی نداره  

ولی با‌خوندن نظرات اهل فن که تو تایپیک مربوطه تو همین سایت هست و تجربه هایی که خودم کسب کردم متوجه شدم این کاتالیزور رو دو منظوره طراحی کردن یعنی جوری که کارکرد بقیه قطعات مثل سنسور اکسیژن مخصوصا خودروهای دو سنسوره و سرسیلندرو اگزوز و ... جوری هست که با بودن کاتالیزور نتیجه بهتر باشه 

یعنی خودرویی که به صورت کارخونه ای کاتالیزور براش طراحی نشده اگه بیای واسش کاتا نصب کنی ممکنه رو کارکردش تاثیر منفی بزاره

ولی خودرویی که به صورت فابریک براش کاتالیزور طراحی شده با برداشتنش مشکلاتی به وجود میاد 

بله اقا ایدین کاتالیزور خودش کارایی دیگه ای هم داره 

برداشتن کاتالیزور دود آن قدر ها هم که همه فکر میکنند ساده نیست هر خودرویی در سال خودش و با تجهیزات خودش تولید می شه و این جوری نیست که چون خودرو 1980 کاتالیزور دود نداشت پس امرزو هم اگر خودرو من هم نداشته باشه خوب خواهد بود تنظیمات موتور سال 1980 بر اساس تجیهرات نصب شده روی موتور بوده و با موتور امروز من بسیار متفاوت هستخودروهای امروزی همگی با کلی سنسور و برنامه ریزی از پیش تعیین شده تولید شدن

خودرو مسابقه هر روز قبل از هر مسابقه روی دینامومتر تنظیم میشن بسیاری از سنسورها را هم ندارد مثل سنسور ناک بسیاری از خودروهای مسابقه در حین مسابقه اصلا سنسور اکسیژن هم ندارن الکی این قطعه را در خودرو نو به بهانه افزایش شتاب تخلیه میکنن  بعد از تخلیه کاتالیزورد دود بسیاری از خودرها در دور پایین و رانندگی شهری دچار مشکل می شن که این یعنی استهلاک موتور در آینده.

همه ما اینجا ماجرای ناک و نسبت سوخت فقیر را میدونیمم ولی برای یک خودرو شهری هر دو طرف خطرناک است تنها با 10 درصد افزایش غلظت سوخت تا 400 درصد دیواره سیلندرها دچار سایش بیشتر می شود که علتش وجود بنزین اضافی است که روغن روی دیواره سیلندر ها را می شوره این تنها با 10 درصد افزایش سوخت است 

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 3 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

اقا صادق حالا تاثیر داشت رو فشار منیفولد؟

والا کاتالیزور چندین مدله ایساکوییها گرونتره حتی نوع اورجینالشم هست که تا پونصد ششصد  من دیدم تو همین اینترنتو کانلهای تلگرام 

من پارسال بود تقریبا از یه اگزوز ساز تو سطح شهر قیمت گرفتم 

که قطعا اصلی یا شرکتی نبود اگه خواستید قیمت دقیق و مارکشو براتون میپرسم 

ولی به‌هر حال همون کاتای ۲۵۰ تومنی رو‌من به مدیفای شدترجیح میدم 

به نظرم اگه به جای مدیفای شده یه سوراخ رو‌همون شبکه کاتا بزنیم نتیجه خیلی بهتر میشه یعنی همون کاری که‌شما کردی هم صدای گزوز تو اتاق خیلی زیاد نمیشه مثل مدیفای شده یا قیفی و هم هزینه کمتر میشه 

بنده دقیقا به خاطر اینکه دا تغییر نکمنه سوراخ کردم وگرنه خالی میکردم

ایساکو قیمت داد به من 850 تومن - رو سیستمسون قیمتش اینه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، sadeghmp گفته است :

بنده دقیقا به خاطر اینکه دا تغییر نکمنه سوراخ کردم وگرنه خالی میکردم

ایساکو قیمت داد به من 850 تومن - رو سیستمسون قیمتش اینه

ایشون قیمت تیپ 2 گذاشتن تیپ 2 ارزونه کلا

دقیقا درسته قیمت اصلیش 850 هست برای tu5 متفرقه بازاری هم  500

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

ایشون قیمت تیپ 2 گذاشتن تیپ 2 ارزونه کلا

دقیقا درسته قیمت اصلیش 850 هست برای tu5 متفرقه بازاری هم  500

اقا امین سلام بله درست فرمودید منطورم تیپ دویی بود  بنده هم کاتا لازم شدم 

لطف میکنید بگید چه مارکی خوب هست و هول هوش قیمت برای تیپ دو 

والا انقدر قیمتها متفاوته ادم به شک میفته تو مرکز بیهقی گذاشته بود ۴۰۰ فکر کنم با نصب مارک ایران دلکو من گفتم همون ایران دلکو رو محلن ما گذاشته ۲۵۰ که گفت برای ما اصلیه و کد داره اونی که تو میگی بندازی جواب نمیده و باز هم معاینه رد میشی 

یه‌ایساکویی ام تماس گرفتم گفت اصلی ۳۸۰ حالا نفهمیدم منظورش از اصلی اورجینال بود یا اصلی شرکتی 

یه ایساکو دیگه ام تماس گرفتم گفت شرکتی ایران دلکو۳۹۰

87861174701959913540.png

اینم که یه سایت اینترنتی ^ که اصولا قیمتهاشون بالاتره ۲۱۵ تومن ایا ایران دلکو مدلهای مختلف یا نوع تقلبی داره که انقدر تفاوت قیمت هست؟

ممکنه از نوع ارزون استفاده شه و تو دستگاهای معاینه فنی نتیجه مثبت حاصل نشه 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 41 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

والا انقدر قیمتها متفاوته ادم به شک میفته تو مرکز بیهقی گذاشته بود ۴۰۰ فکر کنم با نصب مارک ایران دلکو من گفتم همون ایران دلکو رو محلن ما گذاشته ۲۵۰ که گفت برای ما اصلیه و کد داره اونی که تو میگی بندازی جواب نمیده و باز هم معاینه رد میشی 

ایدین خان اگر کاتالیزور سالمه و شبکه های اون نریخته میتونی شستشو بدی و حلش کنی کلی نفس موتور هم بهتر میشه 

اگر خرابه میخوای عوض کنی ماشین شما کاتالیست +مافلر- داره و 3پایه یا 3 منظوره هست 

جنس اصلی بایدمنولیتباپوشش زنبوری از مواد قیمتی =رادیم+پارادیم+پلاتین درست شده باشه وگرنه بدرد نمیخوره 

این رو توجه کن که حرارت کاتالیست باعث خرابی اون میشه البته اگر به 1000 درجه برسه خرابش میکنه اگر به درجه 350 نرسه نمیتونه الایندگی را از بین ببره درجه حرارت مناسب بین 600 تا 800درجه هست 

نکته اینه که  این درجه حرارت توسط سیستم مخلوط سوخت واوانس جرقه تعیین میشه این دو پارامتر مهمه ECU طبق ارسال سیگنال سنسور اکسیژن این مخلوط را کنترل میکنه 

3 سال پیش کاتالیزور 206 تیپ 2 شرکتی پارت نامبر : 0634384327899 این بود 

در تیپ 5 کاتالیزوز بزرکتر از تیپ 2 هست.
2- در تیپ 5 کاتالیزوز در انتها نیز محلی برای نصب سنسور دوم اکسیزن داره که در بعضی از تیپ 2 هست.
3- در تیپ 5 دهانه کاتالیزوز ضخیمتر از تیپ 2 هست.
مورد 2و 3 را فقط با توجه بهماشین  و یک کاتالیزور دیگه قید کردم.

براي رسيدن به حد مطلوب بايد از انتهاي سيستم اگزاست شروع به تغيير كرد يعني ابتدا بايد منبع اخر را با نوع اسپرت كه انواع مختلفي تو بازار هست عوض كرد كه خروجي دود بهتر بشه بعد لوله وسط را با نوعي كه قطر بيشتر داره عوض كرد تا حجم بيشتري از دود را بتونه عبور بده بعد بريم سراغ كاتاليست خالي 
اگر اول كاتالييست را خالي كنيم يك حجم زياذي از دود مياد پشت سنتر (لوله وسط) و نميتونه با سرعت خارج بشه بعد از اينكه دود از سنتر خارج شد وارد مافلر( منبع اگزوز اخر ) ميشه كه اون هم يك حد معيني را از خودش خارج ميكنه كه باعث اون ميشه كه نتونيم حالت ايده عالي را از كاتاليست خالي بگيريم پس بايد از اخر به اول بيايم 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

اقا امین سلام بله درست فرمودید منطورم تیپ دویی بود  بنده هم کاتا لازم شدم 

لطف میکنید بگید چه مارکی خوب هست و هول هوش قیمت برای تیپ دو 

یه‌ایساکویی ام تماس گرفتم گفت اصلی ۳۸۰ حالا نفهمیدم منظورش از اصلی اورجینال بود یا اصلی شرکتی 

یه ایساکو دیگه ام تماس گرفتم گفت شرکتی ایران دلکو۳۹۰

87861174701959913540.png

اینم که یه سایت اینترنتی ^ که اصولا قیمتهاشون بالاتره ۲۱۵ تومن ایا ایران دلکو مدلهای مختلف یا نوع تقلبی داره که انقدر تفاوت قیمت هست؟

ممکنه از نوع ارزون استفاده شه و تو دستگاهای معاینه فنی نتیجه مثبت حاصل نشه 

این سایت نمیدونم ولی همون 280 تا 400 برای تیپ 2 درسته ایران دلکو  - اونی که قیمت پایین میده واقعا شک بر انگیز هست عجیب !

این شرکت برای تیپ 2 یه مدل با یه کیفیت میزنه حالا این چرا ارزون میده اطلاعی ندارم

تیپ هم که بلا گفتم قیمت ها بالاتره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/01/23, 22:59:35، sadeghmp گفته است :

کاتالیزور رو باز کنید اول با یه مته آهن که تیزه یه سوراخ ایجاد کنید بعد با مته به قطر حدود 1.5 تا 2 سانتی و بلند (مته هایی که لوله کش ها برا سوراخ کردن دیوار استفاده میکنند) وسط کاتالیزور رو سوراخ کنید تا ته کاتالیزور سوراخ ایجاد بشه .

نحوه قرار دادن فیلم رو بلد نیستم وگرنه فیلم میذاشتم

سلام اقا صادق تو شهر شما به معاینه فنی گیر میدن؟ 

بیزحمت هر وقت برای معاینه اقدام کردین عکس برگه معاینه که مقدار گازهای خروجیرو نوشته بزارید 

میخوام ببینم بدون کاتالیزور چه شماره هایی برای گازهای خروجی میشه کسب کرد 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

مصرف داخله شهر با یه باک پر  هنوز هم چراغ روشن نشده  راضیم اساسی برای اتومات واقعا خوبه داخل شهر

2018-04-26_000634.jpg

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

بعله برای اتومات خیلی هم خوبه.معمولا صدی ۱۳ تا ۱۴ من شنیدم میسوزونن اتومات ها

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 28 دقیقه قبل، Hamid00560 گفته است :

بعله برای اتومات خیلی هم خوبه.معمولا صدی ۱۳ تا ۱۴ من شنیدم میسوزونن اتومات ها

اشتباه به عرضتون رسوندن. من تو شهر ۹ می سوزونم. تازه با رانندگی پر شتاب.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری