illiya

تاپیک جامع مصرف سوخت 206 (تمام تیپ ها)

2,318 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 15 ساعت قبل، sadeghmp گفته است :

بله اگر سوراخ کنید حتما تاثیر مثبت داره

صدای موتور تغییر میکنه بیشتر از دور موتور 3 صداش خش دار میشه قشنگ صدای خفه شدن میده

سلام اقا صادق  مپ چند وقت پیشذکه کاتالیزورمو عوض کردم توری و محفظه کامل سرخ شده بود وقتی کاتا کیپ شه حرارتش بالا میره و سرخ میشه که برا شما اصلا سرخ نبود تو عکس همچنین شما میگید زیاد تو شتاب فرقی نکرد من وقتی عوض کردم شتاب محصوص بالاتر رفته بود به‌  نظرم کاتالیزور شما اوعضاش هنوز خیلی خراب نبود که مصرف رو بالا ببره یا باعث کم جون شدن ماشین بشه 

کاتالیزور هم وقتی برداشته میشه و یا شبکه هاش سوراخ میشه چون دود راحتر خارج میشه نفس ماشین بازتر میشه ولی فشار هوای پشت سوپاپها کم میشه حتی کمی مصرف بالا میره 

ولی وقتی کاتا واقعا کیپ شده باشه چون بازدهی ماشین رو‌کم میکنه مصرف بالاتر میره و با تعویضش یا برداشتنش مصرف پایین میاد منم با اینکه نمونه مدیفای شده انداختم یادمه مصرفم صدی یک یکو نیم اومد پایین چون بازدهی ماشین بهتر شده بود 

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 47 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

سلام اقا صادق  مپ چند وقت پیشذکه کاتالیزورمو عوض کردم توری و محفظه کامل سرخ شده بود وقتی کاتا کیپ شه حرارتش بالا میره و سرخ میشه که برا شما اصلا سرخ نبود تو عکس همچنین شما میگید زیاد تو شتاب فرقی نکرد من وقتی عوض کردم شتاب محصوص بالاتر رفته بود به‌  نظرم کاتالیزور شما اوعضاش هنوز خیلی خراب نبود که مصرف رو بالا ببره یا باعث کم جون شدن ماشین بشه 

کاتالیزور هم وقتی برداشته میشه و یا شبکه هاش سوراخ میشه چون دود راحتر خارج میشه نفس ماشین بازتر میشه ولی فشار هوای پشت سوپاپها کم میشه حتی کمی مصرف بالا میره 

ولی وقتی کاتا واقعا کیپ شده باشه چون بازدهی ماشین رو‌کم میکنه مصرف بالاتر میره و با تعویضش یا برداشتنش مصرف پایین میاد منم با اینکه نمونه مدیفای شده انداختم یادمه مصرفم صدی یک یکو نیم اومد پایین چون بازدهی ماشین بهتر شده بود 

سلام.این کاتالیزور مودیفای شده همین قیفی هاست که سوراخ شده؟من به هراگزوز سازی که گفتم نمیدونست چیه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، Hamid00560 گفته است :

سلام.این کاتالیزور مودیفای شده همین قیفی هاست که سوراخ شده؟من به هراگزوز سازی که گفتم نمیدونست چیه

بله همونه من خودم گرفتم اصلا هم توصیه نمیکنم صدایی که از اکزوز یا همون موتور تو دور بالا تو اتاق میاد از ایراداشه و جدیدا معاینه فنی مخصوصا معاینه برتر باید کاتا نصب باشه قیمتشم خیلی فرق نمیکنه من ۱۶۰ خریدم کاتا ۲۶۰ بود 

همون کاتالیزور خودتونم میتونه خالیش کنه و یه قیفی جوش بده ولی چون دستی جوش میده و جا دست خوبی ام برای جوشکاری نداره ممکنه بعدها بشکنه تو حرارت و دستانداز و تولید صدا کنه همچنین چون کیفیت قیفیش مثل اون اماده ها نیست صدا اگزوز بیشتر هم میشه 

اگه میخواید مدیفای شده یا قیفی ببندید همونکاری که اقا صادق کرد خیلی بهتره یعنی سوراخ کردن کاتا هزینشم کمتره صداشم کمتره ولی دیگه کاتالیز کار نمیکنه و برا معاینه به مشکل میخورید 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

بله همونه من خودم گرفتم اصلا هم توصیه نمیکنم صدایی که از اکزوز یا همون موتور تو دور بالا تو اتاق میاد از ایراداشه و جدیدا معاینه فنی مخصوصا معاینه برتر باید کاتا نصب باشه قیمتشم خیلی فرق نمیکنه من ۱۶۰ خریدم کاتا ۲۶۰ بود 

همون کاتالیزور خودتونم میتونه خالیش کنه و یه قیفی جوش بده ولی چون دستی جوش میده و جا دست خوبی ام برای جوشکاری نداره ممکنه بعدها بشکنه تو حرارت و دستانداز و تولید صدا کنه همچنین چون کیفیت قیفیش مثل اون اماده ها نیست صدا اگزوز بیشتر هم میشه 

اگه میخواید مدیفای شده یا قیفی ببندید همونکاری که اقا صادق کرد خیلی بهتره یعنی سوراخ کردن کاتا هزینشم کمتره صداشم کمتره ولی دیگه کاتالیز کار نمیکنه و برا معاینه به مشکل میخورید 

ممنون از پاسختون. همون نو بخرم بهتره پس.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

چندروز قبل به همراه یکی از دوستان که ۴۰۵ موتور xumمدل ۹۶ داشت و خودم که تیپ۲ مدل ۸۸ دارم سفری داشتیم به قم .باک هارو پر کردیم و راه افتادیم پس از پایان سفر که در هر‌خودرو  حامل ۳ سرنشین بود و در طول مسیر هیچ کدام بیشتر از ۱۳۰ کیلومتر‌ در ساعت نرفتیم میانگین مصرف رو حساب کردیم.پس از طی ۳۰۰ کیلومتر‌مسافت خودرو من که البته کتالیزور نیمه  کیپ شده بود به طور میانگین صدی ۶ لیتر و خودرو دوستم تقریبا صدی ۹.۸  سوزونده بود!به گفته خودش مصرف خودرو در شهر حوالی ۱۴ لیتر هست.کارکرد خودروش هم ۲۰ هزارتا بود

ویرایش شده در توسط Hamid00560
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، Hamid00560 گفته است :

ممنون از پاسختون. همون نو بخرم بهتره پس.

خواهش میکنم من خودم با اینکه دستو بالم خالی بود و ماشینم میخواستم چند وقت بعد بفروشم مدیفای انداختم کاملا پشیمون شدم یعنی اگه میشد حاضر بودم ضرر زیان نصب مجدد بدم و پس بدمو کاتا بگیرم 

ولی دیگه نمیشد مدل ماشینم ۸۴ بود ولی برای ماشینهای مدل بالاتر و سالم واقعا حیفه صدای اگزوز تو اتاق بیاد تازه اونزمان معاینه فنی با کاتا کاری نداشت و محیط زیستم اصلا برام اولویت نبود اگر اونارو از اول مد نظر قرار میدادم اصلا سمت مدیفای نمیرفتم 

همچنین چون فشار هوای پشت سوپاپها کم میشه کمی شاید شتاب بهتر بشه ولی مصرف بالا میره همچنین رو ماشینهای دو سنسوره اخطار میاد و ممکنه چک روشن شه یااگه  ماشین تیپ دو تک سنسوره هست بعدها نمیشه سنسور دوم بست و باید مجدد هزینه خرید کاتالیزور کرد

اینم تایپیک خودشه برید توش و مطالعه کنید تجربه های خوبی توش بدست میارید

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

آقا کی این حرف زده  بدون کاتالیزور معاینه نمیدن ؟

بنده بدون کاتالیزور معاینه فنی گرفتم اعداد ارقام هم آلایندیگی ماشین واقعا کم بود عالی

اعداد ارقامش هم تو بخش مورد نظر گذاشتم ببنید بد نیست hc غیره

مصرف سوخت هم بدون کاتالیزور و با کاتالیزور هیچ فرقی باهم نداره طبق تایپ b

قبل و بعد از خالی کردن کاتالیزور تست کردیم با تایپ b  هیچ فرقی نداشت حتی یکم 1 لیتر 2 لیتر هم اشتباه نکنم بهتر شد

ویرایش شده در توسط a.m.i.n
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، Hamid00560 گفته است :

چندروز قبل به همراه یکی از دوستان که ۴۰۵ موتور xumمدل ۹۶ داشت و خودم که تیپ۲ مدل ۸۸ دارم سفری داشتیم به قم .باک هارو پر کردیم و راه افتادیم پس از پایان سفر که در هر‌خودرو  حامل ۳ سرنشین بود و در طول مسیر هیچ کدام بیشتر از ۱۳۰ کیلومتر‌ در ساعت نرفتیم میانگین مصرف رو حساب کردیم.پس از طی ۳۰۰ کیلومتر‌مسافت خودرو من که البته کتالیزور نیمه  کیپ شده بود به طور میانگین صدی ۶ لیتر و خودرو دوستم تقریبا صدی ۹.۸  سوزونده بود!به گفته خودش مصرف خودرو در شهر حوالی ۱۴ لیتر هست.کارکرد خودروش هم ۲۰ هزارتا بود

موتور XUMکه 2لیتری هستش مصرفش بالاست 

وزن موتور بیشتر شده اما قطعات داخل موتور سبک تر شده از شعاع میللنگ-شاتون-پیستون-رینگ کم کردن 

ایران خودرو تاز متوجه شده پیستون با ارتفاع کوتا تر +رینگ پهنای نازک تر و..استفاده که درحالی که امریکا 50 سال پیش این قطعات را نصب کرده

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، cadilac گفته است :

موتور XUMکه 2لیتری هستش مصرفش بالاست 

وزن موتور بیشتر شده اما قطعات داخل موتور سبک تر شده از شعاع میللنگ-شاتون-پیستون-رینگ کم کردن 

ایران خودرو تاز متوجه شده پیستون با ارتفاع کوتا تر +رینگ پهنای نازک تر و..استفاده که درحالی که امریکا 50 سال پیش این قطعات را نصب کرده

روی ۴۰۵ بنزینی ۱۸۰۰ هست 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، Hamid00560 گفته است :

روی ۴۰۵ بنزینی ۱۸۰۰ هست 

چه بنزینی وچه دوگانه سوز 2 لیتریه البته دقیقش 1905cm displacement میشه 

این موتور برای خودروهای کلاس b/c طراحی شده 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری