illiya

تاپیک جامع مصرف سوخت 206 (تمام تیپ ها)

2,545 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 4 ساعت قبل، saeid206h گفته است :

اخه اصلا معلوم نیست چیه

نه مارکی نه چیزی

سیمش خیلی بلنده

ولی مارک سنسور منیفولدشboush

فکر کنم ایساکویی همون boushهست،درست نمیگم؟

مگه میشه هیچ نوشته ای روش معلوم نباشه؟اگه بوش باشه یکم سخت خونده میشه و با نور فلش موبایل سعی کن یجوری حداقل مارکشو بخونی

بعد هم اندازه سیمشو دقیق متر کن یا 41 سانتی متره یا 55 سانتی متر که اگه مارک سنسور هم بوش ماشه میشه مدل دقیقو فهمید

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان

من یه تیپ ۲ مدل ۹۱ تازگی خریدم.

اول اینکه احساس میکنم ماشن خیلی کم جون و هن هست و موقعی که از ۳ به ۲ معکوس میکنم تا بیاد به شتاب برسه خیلی طول میکشه.همین مدل رو سوار ماشین یه نفردیگه شدم خیلی شتاب داشت و موقع گاز دادن  آدمو به صندلی می چسبوند‌.

دوم اینکه مصرف خیلی بالایی داره و توی شهر که اکثرا هم اتوبانه و سرعت ۸۰ الی ۹۰ میرم چیزی حدوده ۱۰ می سوزونه و با ۵۰ لیتر حدود ۵۳۰ کیلومتر میره

به نظر شما واسه حل این مشکلات چه کارهایی باید انجام بدم

در ضمن دیاگ هم چیزی نشون نمیده.

لینک به ارسال
در 23 ساعت قبل، Fgd گفته است :

بله سیاه هست

سلام

اگردوده جمع شده پس مصرف بالا رفته 

باید چک کنی ببینی مشکل از کجاست 

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در در 1396/12/21, 11:25:42، Nima_matris گفته است :

سلام دوستان

من یه تیپ ۲ مدل ۹۱ تازگی خریدم.

اول اینکه احساس میکنم ماشن خیلی کم جون و هن هست و موقعی که از ۳ به ۲ معکوس میکنم تا بیاد به شتاب برسه خیلی طول میکشه.همین مدل رو سوار ماشین یه نفردیگه شدم خیلی شتاب داشت و موقع گاز دادن  آدمو به صندلی می چسبوند‌.

دوم اینکه مصرف خیلی بالایی داره و توی شهر که اکثرا هم اتوبانه و سرعت ۸۰ الی ۹۰ میرم چیزی حدوده ۱۰ می سوزونه و با ۵۰ لیتر حدود ۵۳۰ کیلومتر میره

به نظر شما واسه حل این مشکلات چه کارهایی باید انجام بدم

در ضمن دیاگ هم چیزی نشون نمیده.

شما اول برو روغن و فیلتر هوا و شمع و وایر رو عوض کن.احتمالا مصرف زیاد  برای همیناست اگه مصرف کم نشد باید به سوزن های انژکتور و سنسور اکسیژن شک کرد.از طرفی  بسته به نوع رانندگی شما مصرف متغییره.اگه دور بالا دنده بدید مصرف بالاست.از اونجایی که احتمالا خودرو شما صفحه کلاچ نداره شما مجبورید برای شتاب و سرعت بیشتر ،گاز بیشتری بدید. برای شتاب کم  هم احتمال قوی صفحه کلاچ تموم شده

شما دستی رو تا اخر بکش ماشین رو بزار دنده ۴ نیمکلاچ کن اگه خاموش شد که صفحه داره اگه ماشین میل به حرکت داشت و خاموش نشد صفحه تموم شده.

در در 1396/12/21, 06:20:09، saeid206h گفته است :

اخه اصلا معلوم نیست چیه

نه مارکی نه چیزی

سیمش خیلی بلنده

ولی مارک سنسور منیفولدشboush

فکر کنم ایساکویی همون boushهست،درست نمیگم؟

سیم بلند ها غیر فابریک و متفرقه هستند.فقط سیم سبز ntkبا سوکت فابریک بگیرید

ویرایش شده در توسط Hamid00560
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دیشب مسیر همیشگیمو ایندفه با سرعت ثابت بین 115 تا 120 رفتم و مصرف عالی بود.

570 کیلومتر با 33 لیتر بنزین سوپر صدی 5/8

نمیدونم چرا اینقدر به دور موتور حساسه. دور موتور و سرعت که میره بالا مصرف تصاعدی بالا میره

کاش میشد یه vvt بزاری رو این tu5(همون ec5!!)

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

با سلام:

درصد استاندارد سوخت سوخت اعلامی از سوی سازنده خودرو با حد اکثر سرعت زیر 90 کیلو متر است، نه با سرعت 110 و120. از سرعت 120به بالا حتی ممکن است مصرف سوخت به بسش از دو برار بر هم برسد. در خودرو های آمریکایی حد اکثر سرعت در های وی ها 55 مایل( حدود 88 کیلو متر) می باشد.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/12/23, 22:54:33، yoosefheidari گفته است :

نمیدونم چرا اینقدر به دور موتور حساسه. دور موتور و سرعت که میره بالا مصرف تصاعدی بالا میره

دور موتور حساس نیست

پدال گاز تاثیر داره وقتی یکدفعه گاز میدیم ECU به اشتباه سوخت بیشتری تزریق میکنه و سوزنها بیشتر از زمان خودش باز میمونه ومصرف بالاتر میره 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان

الان ۴ ماهی هست که ۲۰۶ تیپ دو رو تحویل گرفتم ولی مصرف سوختش بدجور رو مخه و توی شهر راحت صدی ۹ میسوزونه بنظرتون چیکار کنم ؟همه چیزش هم فابریک کارخونس. البته معمولا  دور بالا دنده عوض میکنم. اگه قراره چیزی عوض کنم لطفا برندش هم بگین مرسی

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام 

من ماشین صفر گرفتم تیپ 5 

110 کیلومتر رفتم 20 لیتر سوزوند از این 110 کیلومتر نصفش شهری بوده این طبیعیه ؟؟؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Ehsan Amery گفته است :

سلام 

من ماشین صفر گرفتم تیپ 5 

110 کیلومتر رفتم 20 لیتر سوزوند از این 110 کیلومتر نصفش شهری بوده این طبیعیه ؟؟؟

والا مصرف شما بیش از حد نامعقوله.معمولا خودرو صفر اوایل کارکردش داخل شهر   از صدی ۱۳ تا ۱۴ هم ممکنه بسوزونه که بعدش اوکی‌میشه با کارکرد بیشتر.اما مصرف شما صدی  ۱۸ هست!

در 4 ساعت قبل، m6788 گفته است :

سلام دوستان

الان ۴ ماهی هست که ۲۰۶ تیپ دو رو تحویل گرفتم ولی مصرف سوختش بدجور رو مخه و توی شهر راحت صدی ۹ میسوزونه بنظرتون چیکار کنم ؟همه چیزش هم فابریک کارخونس. البته معمولا  دور بالا دنده عوض میکنم. اگه قراره چیزی عوض کنم لطفا برندش هم بگین مرسی

داخل شهر طبیعی هست مصرف تا ۱۰ هم ممکنه بره .با دور موتور پایین حرکت کنین تغییر توی مصرف کاملا معلوم میشه.رانندگی شهری باید سبک و بدون تعویض دنده د دورهای بالا باشه چون هم مصرف و به طبع اون گاز و کلاچ و ترمز های متعدد زیاد میشه  واینا استهلاک رو هم بالا میبره

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری