illiya

تاپیک جامع مصرف سوخت 206 (تمام تیپ ها)

2,033 ارسال در این موضوع قرار دارد

ببخشید سوالام خیلی شد...

جنس نوع فیلتر هوا توی سوخت تاثیر داره؟؟؟

و پائین نیومدن سریع دور موتور در حالتی که پا از روی گاز برداشتی مربوط به سنسور استپ موتوره و چقدر تو مصرف سوخت تاثیر داره؟؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
ببخشید سوالام خیلی شد...

جنس نوع فیلتر هوا توی سوخت تاثیر داره؟؟؟

و پائین نیومدن سریع دور موتور در حالتی که پا از روی گاز برداشتی مربوط به سنسور استپ موتوره و چقدر تو مصرف سوخت تاثیر داره؟؟

فیلتر خیلی تاثیر داره ولی بیشتر از جنسش و کیفیتش میزان تمیزی تاثیر گذاره

عموما فیلت های نا مرغوب راحت تر هوا رو عبور میدن :shock:

بله این یعنی استپر موتور مرخص شده ولی استپر تو مصرف تاثیر نداره(داره، ولی خیلی کم) و در صورتی که تمیزش کنین احتمالش هست که مشکلش حل بشه

لینک به ارسال

سلام بجه ها-خسته نباشِِّین

ماشین من یه مشکلی داره-اونم اینه که مصرفش خیلی زیاده-100 12 تا می سوزونه-

چکار کنم؟

لینک به ارسال

یادم رفت بگم

فیلتر هواش تازس

یه دست شمع نو هم انداختم

لینک به ارسال

دوست عزیز سلام و خوش آمدی

در صفحات قبلی من در مورد مصرف سوخت و دلایلش کمی نوشتم لطفل ملاحضه فرمائید

ماشین شما تیپ چنده؟ چقدر کار کرده؟

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

مرسی

تیپ 2 سال 84 130 تا کارکرده

داخل شهر 15 تا بیشتر می سوزونه

ویرایش شده در توسط

لینک به ارسال

موارد بالا رو خوندم- ولی اینایی که پایین نوشتم رو تعویض نکردم

تسمه تایم/ فیلتر بنزین

راستی میتونه از باد لاستیکها هم باشه ؟ تو این فصل سرما مخصوصا شهر ما (ماکو) باد لاستیکها (جلو + عقب) چقدر باید باشه؟

از وایر ها نباشه؟

راستی انژکتور رو شستو بدم؟

تا یادم نرفته بگم وقتی می خوام شتاب بگیرم حس میکنم خفه میکنه-یعنی وقتی گاز میدم یه ثانیه بعدش گاز میخوره

لینک به ارسال

سلام

فشار باد لاستیک 100% تاثیر داره ولی نه در حد 5-6 لیتر در 100 کیلومتر، فشار باد در هر منطقه و هر دمایی باید حدودا روی 30 psi تنظیم بشه

انژکتور رو هم بی دلیل شستشو ندین چون باعث کمی گشاد شدن سوزن میشه و خودش مصرف رو بالا میربه

فیلتر بنزین رو حتما تعویض کنین، با دستگاه pps هم بگین پارامتر map سنسور و سنسور اکسیژن رو بخونن و از سلامتشون مطمئن بشن

چراغی چیزی روشن نشده تاحالا؟

لینک به ارسال

چشم فیلتر بنزین رو عوض میکنم.تسمه تایم چی؟ عوض کنم یا بمونه؟

راستیتش من این ماشینو 1 ماه میشه خریدم-ماشین تمیزیه-2 روز اول هم که دستم بود اصلا احساس نکردم زیاد می سوزونه-تا اینکه فرداش دادم دست پسر عمم از صبح تا ظهر-اونروز هم یه برف شدید میومد-وقتی ماشینو ازش گرفتم و نشستم پشتش گاز که دادم ماشین به پته پته افتاد-راه نرفت-چراغ چک روشن شد-به زور رسوندم تعمیرگاه-یارو گفت از سنسور اکسیزنه-رطوبت خورده اینجوری شده-خطاشو پاک کرد درست شد-1 ساعت بعد دوباره همونجوری شد چراغ چک هم روشن شد باز-بردم پیش یکی دیگه.گفت سنسور 206 بالاست امکان نداره از رطوبت باشه-ولی سنسورت خرابه خطا میده-گفت من یه کاری میکنم که پول اضافه واسه سنسور ندی (تضمینی)-آورد یه ترانزیستور و یه مقاومت وصل کرد به سیمایی که میرسه به سوکت قبل سنسور و سوکت خود سنسور را در آورد-یعنی عملا ماشین بدون سنسور بود-گفت اینجوری مصرفت هم میاد پایین-فرداش پراغ چک روشن شد ولی ماشین کار میکرد بردم پیشش خطا رو پاک کرد چراغ خاموش شد-یکی دو روز اونجوری باهاش کار کردم ولی بعدش حس کردم زیاد می سوزونه-رفتم گفتم اینجوریه-وصل کرد به کامپیوتر گفت نه مصرفت زیاد نیست-زمان سوخت پاشت 3/3 هست و داخل شهر و درجا یعنی 6/6 لیتر می سوزونه-گفتم نمی خوام-در آورد یه سنسور بوش آلمان اصل داشت گفت اینو بندازم گفتم به شرط اینکه زمان سوخت پاش از 3/3 کم بشه-سنسور جدیدو انداخت ولی زمان سوخت پاش به 4/9 رسید-درش آورد.وقتی می خواست سنسور خودمو بندازه سر سنسور بنزین زد و سمباده کشید و انداخت- از اونروز به بعد چراغ روشن نشد-ولی حس میکنم وقتی گاز میدم که سریع شتاب بگیرم در حد 1 ثانیه شایدم بیشتر مکث میکنه بعد گاز میخوره-

لینک به ارسال

اوه اوه چه کار هایی کردن باهاش

اون ترانزیستور و مقاومت که گذاشته بود، این کارو کرد که ولتاژ نرمال و ثابت برای ماشین شبیه سازی کرد

کار خوبیه ولی نه برای کارکرد ماشین، برای آزمایش و کسب تجربه خوبه یا شرایطی که دسترسی به سنسور نیست

الان در درجه اول شما باید سنسور رو عوض کنین و سنسور جنس خوب و ترجیحا درجه 1 ببندین

تایم پاشش انژکتور که درجا باید 3 میلی ثانیه باشه ولی وقتی سنسور سوخته باشه میشه 5 الی 6 میلی ثانیه

این هم معیار نیست! تایم انژکتور ها وقتی ماشین گاز میخوره چندین برابر میشه، این جمله که میگم درست نیست ولی برای درک قضیه اینطوری میگم، اگه درجا تایم استاندارد 3 میلی ثانیه باشه ولی وقتی سنسور میسوزه میشه 6 میلی ثانیه، حالا وقتی که موقع گاز خوردن فرضا 30 میلی ثانیه باشه، خودتون فکر میکنین چقدر بیشتر میشه؟

سنسوری که سوخته باشه مصرف رو بالا میبره و طبیعیه

سوختن سنسور هم اگه به سوکتش آب برسه احتمالش هست که بسوزه چون کوچکترین اتصالی سنسور رو میسزونه ولی سوکتش ضد آب و بعیده آب واردش بشه

عمر سنسور ها ثابت نیست ولی عموما از 60-70 هزار تا به بعد احتمال سوختنش زیاد میشه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری