illiya

تاپیک جامع مصرف سوخت 206 (تمام تیپ ها)

2,337 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 11 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

زمانی که گاز رها شده باشه و ماشین در حال حرکت باشه، ایسیو موتورهای انژکتوری اینو تشخیص میده و کم کم مصرف رو پایین میاره، تا جایی که اگر حرکت تداوم داشته باشه و ماشین نیروی لازم برای حرکت رو داشته باشه، مصرف حتی به صفر می رسه. اگر هم کامل قطع نشه، اونقدر ناچیز میشه که با صفر فرقی نداره.

سوپاپ ها و پیستون ها هم با حرکت میل لنگ به بالا و پایین شدنشون ادامه میدن. وقتی سوختی نیاد، تراکم سوخت و هوایی هم انجام نمیشه و تشخیص زمان جرقه هم اونقدر مهم نیست.

در ضمن، پاشش بنزین در هر چهار سوزن بطور یکنواخت کاهش پیدا می کنه. بنابراین دلیلی برای سه کار کردن یا ریپ زدن وجود نداره. اون مال زمانیه که سه تا سوزن بنزین بپاشن و یکی نپاشه.

این چیزیه که از طرف شرکت های سازنده طراحی و تعبیه شده. با گاز دادن مجدد پاشش بنزین توسط انژکتورها شروع میش

پس همینطور که گفتید سوخت قطع نمیشه کمتر میشه اونم دلیلی داره -من فکر کردم شما فرمودید کلا سوخت 4سیلندر قطع میشه 

رها کردن گاز =شتاب منفی --ایسیو توسط سنسور ها ودور موتور ... اینو تشخیص میده وسوخت را کم میکنه چون یکی از مواردش سنسور دریچه گازه زاویه اون تغییر پیدا میکنه 

سوخت که جریان داره چون ماشین روشنه پمپ بنزین داره کار میکنه دور موتور افت میکنه اما موتور روشنه مونده و این سنسور میللنگ هست که زاویه چرخشی میللنگ را در زاویه 360درجه منفی +360+720+1080 درجه برای مقدار پاشش و توسط سنسورهای دیگه گزارش میده 

مرحله تراکم سوخت و هوا برای انفجار توسط دیود نوری در سیستم جرقه زنی 206 انجام میشه چون سنسور میل سوپاپ نداره از طریق phase تراکم سیلندر 1 انجام میشه اگر انجام نشه که ما قدرتی در تراکم سیلندر نداریم که به تاج پیستون ضربه بزنه تا حداقل خودرو را روشن نگه داره 

درمورد پاشش بنزین در 4سیلندر بطور یکنواخت در 206 متوجه نشدم چون ما کلا در سیستم های خودروهی داخلی 3 مدل پاشش سوزن داریم شاید منظورتون به صورت همزمان هست که این مربوط به سیستم 206 نمیشه فرق داره وبرای حالت پاشش خودروهاي پژو پرشيا و سمند اوليه با ECUمدل MM8Pبصورت همزمان انجام میشه وبصورت همزمانپاشش سوخت يك مرتبه در هر دور گردش ميللنگ )دو مرتبه در هر سيكل كامل موتور و هر بار نيمي از بنزين مورد نياز براي احتراق سيلندر( در يك زمان معين و در تمامي انژكتورها صورت انجام میشه .

این مدارهای الکترونیکی تایپ bبه نظربنده چون خطا دارن زیاد برای بنده مورد قبول نیست 

در 6 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام آقا آرمين به نظر منم تایپ بی بی نهایت دقیق نشون نميده مثلا مصرف منو 7.5 نشون ميده ولی دستی با بنزینی که زدم و کیلومتری که رفتم حساب میکنم 7 به دست مياد 

ولی اینکه توی حرکت بعضی وقتها مصرف رو صفر نشون ميده اشتباه نیست این فقط در صورتی که ماشین دنده سبک مثلا چهار یا پنج باشه و شیب زیاد باشه و بدون اینکه گاز بدی ماشین پنجاه به بالا سرعتش باشه در اون صورت حتی اگه سوییچ هم ببندی و باز کنی  ماشین صداش هیچ تغییری نمیکنه

اقا ایدین 

همینطوره که فرمودید

منتهی من نظر خودم را گفتم که برام زیاد قابل قبول نیست چون خطاهایی دارن

اما اینکه صفر میشه چون برنامه بهش اینطوری ثبت شده 

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 1 ساعت قبل، cadilac گفته است :

پس همینطور که گفتید سوخت قطع نمیشه کمتر میشه اونم دلیلی داره -من فکر کردم شما فرمودید کلا سوخت 4سیلندر قطع میشه

درمورد پاشش بنزین در 4سیلندر بطور یکنواخت در 206 متوجه نشدم چون ما کلا در سیستم های خودروهی داخلی 3 مدل پاشش سوزن داریم شاید منظورتون به صورت همزمان هست که این مربوط به سیستم 206 نمیشه فرق داره وبرای حالت پاشش خودروهاي پژو پرشيا و سمند اوليه با ECUمدل MM8Pبصورت همزمان انجام میشه وبصورت همزمانپاشش سوخت يك مرتبه در هر دور گردش ميللنگ )دو مرتبه در هر سيكل كامل موتور و هر بار نيمي از بنزين مورد نياز براي احتراق سيلندر( در يك زمان معين و در تمامي انژكتورها صورت انجام میشه .

این مدارهای الکترونیکی تایپ bبه نظربنده چون خطا دارن زیاد برای بنده مورد قبول نیست 

من با قطعیت نگفتم قطع نمیشه. ممکنه قطع بشه.

توی سراشیبی گاهی تایپ بی مصرف رو یک دهم لیتر می نویسه. تا این حد دقت داره. اگر واقعا صفر نشه خب همون یک دهم یا دو دهم رو می نویسه. دلیلی نداره بهش برنامه بدن که صفر اعلام کنه.

در مورد پاشش همزمان، شما گفتید اگه یه سیلندر کار نکنه موتور دچار مشکل میشه، چه برسه به چهارتاش.

منم جواب دادم که این مدل قطع سوخت با ایراد فنی موتور فرق داره. اینجا خود ایسیو موتور دستور کاهش سوخت رسانی و قطع اون توسط انژکتورها رو بصورت هماهنگ صادر می کنه و اینجوری نیست که یهو یکیشون یا دو تاشون قطع کنن.

منظورم این نبود که چهار تا سیلندر همزمان احتراق دارن.

شما اگر به تایپ بی اعتماد ندارید، پس به دیاگ هم نباید اعتماد کنید. چون دقیا همون BSI که اطلاعات رو به دیاگ یا PPS ارسال می کنه، داره اطلاعات رو هم به تایپ بی ارسال می کنه. تایپ بی یا کامپیوتر سفری در اصل خودش یجور دیاگ ساده برای راننده هستش که اطلاعات ضروری مثل مصرف سوخت و یک سری خطاهای خودرو رو گزارش میده.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

امروز بردم معاینه فنی

معاینه فنی هم مثل همه گفت ماشینت وضعیتش عالیه و همه چی اوکیه

اما مصرف سوختم بالاست

با پی پی اس 14 نشون میده - خودم هم حساب میکنم 14 هستش

توی جاده مصرف کمتر از 7 لیتره اما داخل شهر خیلی میسوزونه

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، sadeghmp گفته است :

امروز بردم معاینه فنی

معاینه فنی هم مثل همه گفت ماشینت وضعیتش عالیه و همه چی اوکیه

اما مصرف سوختم بالاست

با پی پی اس 14 نشون میده - خودم هم حساب میکنم 14 هستش

توی جاده مصرف کمتر از 7 لیتره اما داخل شهر خیلی میسوزونه

توی جاده با چه سرعتی ۷ می سوزونه؟

توی کفی و سرعت ۱۱۰ تا ۱۲۰ باید ۷ باشه. روی ۹۰ تا ۱۰۰ باید ۵ تا ۵/۵ بسوزونه.

اگر تو جاده یکی دو لیتر بیشتر باشه، قطعا توی شهر میشه سه چهار لیتر بالاتر.

در توقف های بیشتر از ۳۰ ثانیه ماشین رو خلاص کنید. موندن زیاد تو حالت حرکت (D) باعث بالا رفتن مصرف میشه. گاز دادن زیاد، رها نکردن گاز تا آخرین لحظه قبل از رسیدن به خودروی جلویی، و خیلی عادات دیگه می تونه مصرف رو بالا ببره.

خرابی قطعاتی مثل کنیستر و ترموستات و غیره هم می تونن مصرف رو بالا ببرن.

طبق گفته معاینه فنی احتراق شما مشکل خاصی نداره. بیشتر دنبال ایراداتی مثل همین کنیستر و ترموستات و غیره باش. شمع هم همینطور.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

توی جاده با سرعت بین 140 و 160 مصرف سوخت حدود 7 میشه

توی شهر هم خیلی با مدارا و با ملایمت و خیلی رعایت میکنم که مصرف بالا نره اما 14 رو میسوزونه

همه چی سالمه

فقط کنیستر مونده که امروز میخوام چک کنم - چطوری شو نمیدونم

چی رو بررسی کنم؟که بفهمم کنیستر سالمه یا خرابه؟

لینک به ارسال
در 43 دقیقه قبل، sadeghmp گفته است :

توی شهر هم خیلی با مدارا و با ملایمت و خیلی رعایت میکنم که مصرف بالا نره اما 14 رو میسوزونه

همه چی سالمه

بازش کن تکونش بده ببین اگه ریخته شده باشه تعویضش کن البته قیمتی هم نداره تعویض کنی بهتره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، sadeghmp گفته است :

همه چی سالمه

با سرعت ۱۴۰ تا ۱۶۰ سوزوندن ۷ لیتر عالیه. شما مطمئنی؟

با تایپ بی تست کردی یا دستی؟ فکر کنم داری اشتباه می کنی.

مگر اینکه جادش کمی شیب داشته باشه.

اگر مصرف تو جاده اینقدر خوبه، ممکنه از قطعاتی باشه که تو کارکرد طولانی خودشو نشون نمیده و تو رانندگی شهر بروز می کنه. مثل همین کنیستر یا مثلا ایرادی در گیربکس خودرو.

wp_ss_20180107_0001 (2).png

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام..... تجربه شخصی

من یه 206 تیپ 2 مدل 96 گرفتم از روزی که این ماشین گرفتم هرچه سعی کردم مصرفش بیارم رو 5 لیتر نشد که نشد به دلیل وجود عوامل زیر (بین 6.5 تا 8 خارج شهر و 9 تا 11 درون شهر) با رانندگی معمولی نه پر شتاب . 

در مرحله اول کنیستر ماشین خراب بود که در 2000 کیلومتر متوجه شدم .میدیم که بوی بنزین میاد اون تعویض کردم 

اما باز مصرف سوخت زیاد بود روغن خوب فیلتر هوا و شمع ها رو کامل عوض کردم زیاد انچنان فرقی نکرد 

در کیلومتر 20000 متوجه پایین بودن امپر دمایی موتور بود به جرات میگم و شک ندارم پایین بودن دمای موتور  زیر میزان دمای 89 درجه(ایدال دمای پژو ) مصرف سوخت رو 2 لیتر خارج شهر و 3 لیتر درون شهری مخصوصا وقتی زمشتون باشه افزایش میده.

با تعویض ترموستات نکته ریزی منو متوجه خودش کرد درگیر بودن چرخ های ماشین که اگر حتی کمی درگیر باشن خیلی کم .... راحت 0.5 تا 1.5 لیتر بر مصرف سوخت تاثیر (بسته به میزان درگیری ) میزاره

تست هم اینه جک بزنید زیر چرخ و در حالت ازاد چرخشش تست کنید متوجه درگیری میشید . و نکته دیگر در درگیری کم کردن روغن ترمز در مدل های جدید با گرفتن ترمز شدید به دلیل وجود سیستم EBA پمپ با فشار کامل ترمز میگیره و اگر مخزن روغن ترمز خالی باشد در حد min در مکانیزم برگشت لنت کمی به دیسک نزدیک میشود به شکلی که رفته رفته(در طول یک تا دوماه ) پدال ترمز زیرپاتون سفت تر میشه پس خواهشا همیشه روغن ترمز ماشین فول باشه.

حال که از تمام این نکات گذشتیم میرم سراغ روغن ، باد لاستیک، فیلتر هوا، وضعیت احتراق (نبودن در دمای مناسب موتور ناقص سوزی و کاهش توان موتور)، وضعیت جرق زنی موتور، و بررسی ECU خودرو با دستگاه 

البته مواردی چون بررسی ترمز دست . وضعیت صفحه کلاچ (رگلاژ دقیق و به جا ) و وضعیت دینام و باتری ماشین هم در آخر باید در مصرف سوخت بالا بررسی و در صورت دیدن مشکل رفع کرد 

در آخر بگم من بالاخره توانستم مصرفم به 5.2 برسونم اما دیگه واقعا 5 سخته [:-'']:sigar:

ویرایش شده در توسط hepc0
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، hepc0 گفته است :

با سلام..... تجربه شخصی

من یه 206 تیپ 2 مدل 96 گرفتم از روزی که این ماشین گرفتم هرچه سعی کردم مصرفش بیارم رو 5 لیتر نشد که نشد به دلیل وجود عوامل زیر (بین 6.5 تا 8 خارج شهر و 9 تا 11 درون شهر) با رانندگی معمولی نه پر شتاب . 

در مرحله اول کنیستر ماشین خراب بود که در 2000 کیلومتر متوجه شدم .میدیم که بوی بنزین میاد اون تعویض کردم 

اما باز مصرف سوخت زیاد بود روغن خوب فیلتر هوا و شمع ها رو کامل عوض کردم زیاد انچنان فرقی نکرد 

در کیلومتر 20000 متوجه پایین بودن امپر دمایی موتور بود به جرات میگم و شک ندارم پایین بودن دمای موتور  زیر میزان دمای 89 درجه(ایدال دمای پژو ) مصرف سوخت رو 2 لیتر خارج شهر و 3 لیتر درون شهری مخصوصا وقتی زمشتون باشه افزایش میده.

با تعویض ترموستات نکته ریزی منو متوجه خودش کرد درگیر بودن چرخ های ماشین که اگر حتی کمی درگیر باشن خیلی کم .... راحت 0.5 تا 1.5 لیتر بر مصرف سوخت تاثیر (بسته به میزان درگیری ) میزاره

تست هم اینه جک بزنید زیر چرخ و در حالت ازاد چرخشش تست کنید متوجه درگیری میشید . و نکته دیگر در درگیری کم کردن روغن ترمز در مدل های جدید با گرفتن ترمز شدید به دلیل وجود سیستم EBA پمپ با فشار کامل ترمز میگیره و اگر مخزن روغن ترمز خالی باشد در حد min در مکانیزم برگشت لنت کمی به دیسک نزدیک میشود به شکلی که رفته رفته(در طول یک تا دوماه ) پدال ترمز زیرپاتون سفت تر میشه پس خواهشا همیشه روغن ترمز ماشین فول باشه.

حال که از تمام این نکات گذشتیم میرم سراغ روغن ، باد لاستیک، فیلتر هوا، وضعیت احتراق (نبودن در دمای مناسب موتور ناقص سوزی و کاهش توان موتور)، وضعیت جرق زنی موتور، و بررسی ECU خودرو با دستگاه 

البته مواردی چون بررسی ترمز دست . وضعیت صفحه کلاچ (رگلاژ دقیق و به جا ) و وضعیت دینام و باتری ماشین هم در آخر باید در مصرف سوخت بالا بررسی و در صورت دیدن مشکل رفع کرد 

در آخر بگم من بالاخره توانستم مصرفم به 5.2 برسونم اما دیگه واقعا 5 سخته [:-'']:sigar:

روغن ترمز فقط زمانی که لنت ها نو هستن باید فول باشه. چون با خورده شدن لنت ها سطحش کمی پایین میره و با تعویض لنت دوباره به سطح حداکثر برمی گرده. اگه تو حالت لنت ضعیف فول باشه، بعد از تعویض لنت از سطح حداکثر بالا می زنه.

شما با چه وسیله ای تشخیص دادی که مصرف ۵/۲ لیتره؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/10/20, 14:16:59، endwaiter گفته است :

روغن ترمز فقط زمانی که لنت ها نو هستن باید فول باشه. چون با خورده شدن لنت ها سطحش کمی پایین میره و با تعویض لنت دوباره به سطح حداکثر برمی گرده. اگه تو حالت لنت ضعیف فول باشه، بعد از تعویض لنت از سطح حداکثر بالا می زنه.

شما با چه وسیله ای تشخیص دادی که مصرف ۵/۲ لیتره؟

بسیار ساده چندین بار کیلومتر صفر کردم و در خط مشخص از آمپر بنزین در جاده بین شهر رفتم هر بار مصرف رو به دست آوردم ... 8 بار این کار رو کردم میانگینش رو اعداد ریاضی شد 5.2 حالا چطوری شد که شد 5.2 من دیگه نمیدونم فقط میدونم میانگین این عدد رو به من داد  .

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری