ashariati941

راهنمایی برای خرید گیربکس اروپایی

47 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 15 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

به نظر من که گیربکس رو عوض نکن 

خ انقلاب حد فاصل پیچ شمرون تا ۴ راه ولیعصر اگه بدونید مرکز تعمرگاهها و نمایندگی های اکثر خودروهای پیشرفته در قدیم بود مخصوصا ماشین های آمریکایی و بنزو بینوه و فولکسو گاها ژاپنی

الان اکثر اون مکانیکها یا مردن و گاراژهاشون و مغازه هاشون تغییر کاربری داده بغضی از گارژعاشونم هستن و تا ۱۰ _۱۵ سال پیش کار میکردن ولی الان متروکه شدن ولی هنوزم تکو توک بعضی مغازه ها موندن توی اون راسته که بورس بوده مثلا زیر پل چوبی مرکز قطعات ماشین های پاسادو گلفو گالانتو ا ئو دیبود هنوزیه مغازه مونده و یه پیر مردم  صاحبشه 

تو دروازه دولت هم یه مغازه هست با ویترین چوبی کارش فقط گیربکس دستی و تراشکاری مربوط به گیربکسه مثل سنگ زدن دنده ها یا پرس و ....

اون نزدیکها اکثر مکانیکها گیربکسو باز میکنن و میبرن پیش اون تعمیر کنه 

کارش واقعا محشر من خودم چند بار گیربکس بردم دیگه مادامی که ماشین دستم بوده از گیربکس راحت بودم 

یه بار داشتم باهاش در مورد گیربکسم صحبت میکردم که باز کنم ببرم پیشش گفت قبل از اینکه گیربکسو باز کنی کیستماشین رو بیار من ببینم شاید اصلا گیربکست ارزش تعمیر نداشته باشه و یه استوک اروپایی بهری ببندی هم ارزونتر شه هم بهتر جواب بده 

بعد ازش پرسیدم شما گیربکس اروپایی ۲۰۶ داری گفت یه بار چنتا آوردم ولی ضریباشون با گیربکسهای ۲۰۶ های ایران متفاوت و ماشین و کند میکنه و دیگه نیاوردم 

و تو تحقیقاتی که خودم کردم دیدم اکثر ۲۰۶ های اروپا موتورهای ضعیف و کم حجمی روشونه و شاید به همین دلیله که ضریب این گیربکسهای مناسب موتورهای ضعیفه و مخصوصا تیپ پنج رو کند میکنه

سلام خدمت شما دوست عزیز

مرسی از مطالب خوب تون . من گیربکسم خدارو شکر مکلی نداره البته ی سال پیش ی صدای ریزی داشت که دادم تعمیر کردن البته گرونم شده ولی بدش صدای خوب و استانداره و کشش و شتابشم خوبه البته از دنده چنجش اصلا رازی نیستم یعنی با تمام قدرتم برم و دنده چهار رو در دور 6500 عوض کنم بزنم دنده پنج فقظ 16 کیلومتر به سرعت ماشین من اضافه میشه البته 0یعنی ماکسیم سرعت ماشین من تو دنده چهار 160 هستش و بدش اخر دنده پنج 176 تا بیشتر نرفت ) البته این رو هم بگم اعداد گفته شد با جی پی اس هستش چون قبلش عقربه خطا داشت تا 190 رو هم نشون میداد ولی بدش عقربه رو درست کردم ولی تو تست با جی پی اس این عدد ها شدش . تا دنده چهار با شتاب خوبه ولی پنج خوب نیست . ریمپ که جواب نمیده روش تا حالا روی ماشین من . (البته جادی هم که رفتم بادش خیلی شدید و البته اگر برای تست برم همیشه 2 شب میرم و سه لاین جاده و کامل بدون ماشین های عبوری هستش )

البته گیربس های اروپایی تا جای که من پرسیدم از کسانی که در این کار هستن میگن که سریع تر دور میگیره به خاظر ضریبشون ولی کشش هر دنده و هم پنین تاپ اسپید کم تر میشه .

چون میخوام شتاب ماشینم ی مقدار بیشتر بشه میخوام ی گیربکس دست جین شد شاید جور کنم . اونم به خاظر این هستش که زیاد تمایلی به استفاده از هدرز ندارم چون یک سری از مشکلات برای برخی افراد ایجاد شده مثلا صدای زیاد و اب شدن قعطات پلاستیکی کنار هدرز . روغن ریزی و اسیب به قطعات کناری و خطای سنسور اکسیژن .( البته بازم تکید میکنم برای برخی دوستان و نه همه ) به موتورم نمیخوام الان دست بزنم چون خوبه در حال حاضر .

اون ماشین دوستان رو دیدم داستانی شده برای من ذهن منو درگیر کرده :::P

البته شاید مشکل ماشینم از فلایول باشه چون حالتش اینه ماننده شد .شاید ی مقدار تاثیر داشته باشه در کشش و شتاب .

12345678.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 15 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

1g7j_screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9

عکس بالا رو نگاه کنید جدول موتورها و گیربکسهایی که روی ۲۰۶ های اروپا و معمول دنیا نصب شده 

۵ مدل موتور ضعیف از ۹۹۹ سیسی تا ۱۳۶۰ سیسی که همون tu3 هم داره و گیربکس تمام اینها ma5 هست 

موتور gti یا ارسی ام که کاملا متفاوت و موتور و گیربکسش فرق داره

موتور tu5 هم داره که سه مدل گیربکس داره al4 اتومات be4 و ma5 که احتمالا ضریبش هم فرق داره و از اونجایی که این مدل گیربکس خیلی کنه و فقط روی بعضی tu5 ها نصب شده 

و میشه راحت فهمید که اکثر اون گیربکسهایی ma5 که از اروپا وارد میشه مربوط به همون موتورهای ضعیفه که گاها ۹۹۹ سیسی حجم دارن و طبیعیه اگه رو ۲۰۶ ایران مخصوصا تیپ پنج بندازی ماشینو کند کنه 

اینها و اون حرفی که آقای وفایی منش متخصص گیربکس دستی که پنجاه ساله کارش گیربکسه و گفت گیربکسای اروپایی ماشینو کند میکنه

منو به این نتیجه رسوند تا جای ممکن و اگه ایراد گیربکس جزئیه باید تعمیرش کرد حتی اگه هزینه تعمیر بالاتر از خرید گیربکس استوک شه 

ولی اگه گیربکس مثلا بدون واسگازین کار کرده دنده ها سوخته و صدای شدید داره دیگه به ناچار باید گیربکس استوک خرید و پی کند شدن هم به تن مالید 

ولی گاها خیلیا برعکس اینو فکر میکنن و فکر میکنن چون گیربکس اروپاییه احتمالا از گیربکس های ایران خودرو بهتره و ماشین سرعتش و شتابش بهتر میشه در صورتی که همون گیربکسهایی ایران خودرو رم فرانسه داده و با توجه به حجم موتور و ضرایب مناسبتر

در ضمن گیربکس استوک همیشه خالی از ایراد نیست و گاها با نصب روی ماشین بسته به شانس زوزه های ضعیف تقه روغنریزی سفت جا رفتن دنده رو ممکنه داشته باشه

با سلام مجدد خدمت دوست عزیز اقا آیدین عزیز

تشکر بابت قرار دادن جداول . بله این گیربکس اروپایی ها فقط سریع تر دنده پر میشه ولی کشش هر دنده کم میشه از چند نفر که فروشنده بودن پرسیدم ولی خوب ماشین سریع تر دور میگیره ولی بدیش اینکه در رانندگی معمولی دور موتور بالاتر میاد به نظرم .

البته یک سری گیربکس بهش میگن گیربکس سرعتی که کشش و سرعت نهایی بالاتر میره و صدای موتور هم کمتر میشه فقظ ی مقدار شتابش از نمونه فابریک کمتر هستش .

در مجموعه هر کدوم از گیربکس ها یک سری معیاب و یک سری مزایا دارن و اون چیزی که ادم میخواد جور در نمیاد . الان همین پرشیا تی یو فایو موتورشو با 206 یکسان هستش و حداقل تقزیبا 100 کیلو ماشن سنگین تر هستش ولی با دو تا شون از دوستان تست کردم خیلی خوب اومد ولی عقب میفتن ولی کشش ماشینشو رو که داخل ماشینش بودم دنده چهارش خیلی کشش بالای داشت راحت 180 تا با جی پی اس در جاده پر باد داشت میرفت پس نوع گیربکس خیلی تاثیر داره .

در کل گیربکس چینی شاید جواب بده ولی اگه بخوام انجام بدم روی ی گیربکس دیگه دنده چینی انجام میدم که گیربکس ماشین ی موقع مشکلی براش پیش نیاد .

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، سیاوش 1122 گفته است :

با سلام مجدد خدمت دوست عزیز اقا آیدین عزیز

تشکر بابت قرار دادن جداول . بله این گیربکس اروپایی ها فقط سریع تر دنده پر میشه ولی کشش هر دنده کم میشه از چند نفر که فروشنده بودن پرسیدم ولی خوب ماشین سریع تر دور میگیره ولی بدیش اینکه در رانندگی معمولی دور موتور بالاتر میاد به نظرم .

البته یک سری گیربکس بهش میگن گیربکس سرعتی که کشش و سرعت نهایی بالاتر میره و صدای موتور هم کمتر میشه فقظ ی مقدار شتابش از نمونه فابریک کمتر هستش .

در مجموعه هر کدوم از گیربکس ها یک سری معیاب و یک سری مزایا دارن و اون چیزی که ادم میخواد جور در نمیاد . الان همین پرشیا تی یو فایو موتورشو با 206 یکسان هستش و حداقل تقزیبا 100 کیلو ماشن سنگین تر هستش ولی با دو تا شون از دوستان تست کردم خیلی خوب اومد ولی عقب میفتن ولی کشش ماشینشو رو که داخل ماشینش بودم دنده چهارش خیلی کشش بالای داشت راحت 180 تا با جی پی اس در جاده پر باد داشت میرفت پس نوع گیربکس خیلی تاثیر داره .

در کل گیربکس چینی شاید جواب بده ولی اگه بخوام انجام بدم روی ی گیربکس دیگه دنده چینی انجام میدم که گیربکس ماشین ی موقع مشکلی براش پیش نیاد .

بله حرف شما کاملا درسته در اصل دنده ها سنگینتر هست که موتور ضعیفی مثل 999 سیسی بتونه دنده هارو تو سربالاییها پر کنه و کم نیاره 

این گیربکس برای کسی که دنبال رانندگی اسپرته و شتابو پر کردن دنده ها شتابو بالا میبره و دنده ها زودتر پر میشه و میره دنده بعد ولی همونطور که گفتید تاپ اسپید کم میشه

ولی برای کسی که معمولی و پیرمردی و با صدای موتور دنده عوض میکنه و قبلا مثلا با دنده سه 60 تا میرفت دنده میداد الان 50 تا میره موتور نعره میزنه و مجبوره دنده بده و به اصطلاح میگن کند شده درست مثل خاور که مثلا دنده های سبکی داره وقتی ماشین خالیه و تو کفی من گاها با دو راه میندازم و بعد پر شدن میرم دنده 4 و ماشین راحت میره و با رانندگی معمول اینطوری زودتر سرعت بالا میره تا بخوای هر دنده رو بری 

ولی وقتی بار داره و یا جاده کمی شیب مخالف داره مجبوری تک تک دنده هارو بری 

در مورد دنده چینی و جمع کردن گیربکس سفارشی مطمئن باش اونهم مشکلات خودشو داره گیربکس ma5 همینطوریش که فابریکه خرابی زیاد داره چه برسه دستکاری شه همچنین چون دنده ها با ضرایب مختلف در دسترس نیست احتمالا میخواد دنده های دیگه رو با تراشکاری بخورونه و چون مثلا دنده ها روی هم ابندی نشدن و نو و کهنه هستن احتمال زوزه هم زیاد میشه 

ولی اگه واقعا طرف وارد باشه و تجربه اینکارو داشته باشه و نتیجه مثبت گرفته باشه ممکنه بتونه راضیت کنه وگرنه بخواد ماشین و گیربکس تو رو موش ازمایشگاهی کنه و هزینه هنگفت بگیره احتمالا نتیجه مثبت نمیده

در مورد توربو هم میتونید فکر کنید 

البته پورتو پلیش سرسیلندرو سبک سازی میل لنگو فلاویل هم هست ولی گاها بوده مشکل ایجاد شده 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 22 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

بله حرف شما کاملا درسته در اصل دنده ها سنگینتر هست که موتور ضعیفی مثل 999 سیسی بتونه دنده هارو تو سربالاییها پر کنه و کم نیاره 

این گیربکس برای کسی که دنبال رانندگی اسپرته و شتابو پر کردن دنده ها شتابو بالا میبره و دنده ها زودتر پر میشه و میره دنده بعد ولی همونطور که گفتید تاپ اسپید کم میشه

ولی برای کسی که معمولی و پیرمردی و با صدای موتور دنده عوض میکنه و قبلا مثلا با دنده سه 60 تا میرفت دنده میداد الان 50 تا میره موتور نعره میزنه و مجبوره دنده بده و به اصطلاح میگن کند شده درست مثل خاور که مثلا دنده های سبکی داره وقتی ماشین خالیه و تو کفی من گاها با دو راه میندازم و بعد پر شدن میرم دنده 4 و ماشین راحت میره و با رانندگی معمول اینطوری زودتر سرعت بالا میره تا بخوای هر دنده رو بری 

ولی وقتی بار داره و یا جاده کمی شیب مخالف داره مجبوری تک تک دنده هارو بری 

در مورد دنده چینی و جمع کردن گیربکس سفارشی مطمئن باش اونهم مشکلات خودشو داره گیربکس ma5 همینطوریش که فابریکه خرابی زیاد داره چه برسه دستکاری شه همچنین چون دنده ها با ضرایب مختلف در دسترس نیست احتمالا میخواد دنده های دیگه رو با تراشکاری بخورونه و چون مثلا دنده ها روی هم ابندی نشدن و نو و کهنه هستن احتمال زوزه هم زیاد میشه 

ولی اگه واقعا طرف وارد باشه و تجربه اینکارو داشته باشه و نتیجه مثبت گرفته باشه ممکنه بتونه راضیت کنه وگرنه بخواد ماشین و گیربکس تو رو موش ازمایشگاهی کنه و هزینه هنگفت بگیره احتمالا نتیجه مثبت نمیده

در مورد توربو هم میتونید فکر کنید 

البته پورتو پلیش سرسیلندرو سبک سازی میل لنگو فلاویل هم هست ولی گاها بوده مشکل ایجاد شده 

سلام خدمت آقا آیدین عزیز

بله درسته مطالب شما . معمولا خیلی جا ها تبلیغ گیربکس چینی رو انجام میدن ولی زیاد تجربشو ندارن و فقط به فکر جذب مشتری هستن . همین پیدا کردن کسی که واقعا در این زمینه تجربه خوبی داشته باشه خیلی مهم هستش . شاید به صورت غیر مستقیم با 15 نفری که در این کار هستن مشورت کردم حتی کسی که کارش ساخت هدرز هست هم میگه من انجام میدن گیربکس چینی در صورتی که در تخصص نیست و یا شایدم میخواد مشتری رو جذب کنه و در جای که اشنا داره کار رو انجام بده . یک سری افراد هم معمولا گیربکس های اماده رو پیشنهاد دادن و یک سری گیربکس چینی رو پیشنهاد دادن برخی هاشون هم که در کار ماشین های درگ مسابقه ای دویست شش هستن اطلاعاتی ندادن فقط گفتن اگه میخوای بیا انجام مدیم برات .

یکی از مشکلاتی که داره این هستش که اگر گیربکس چینی هم انجام بشه و از نتیجه آدم رازی نباشه هم خودش زمان بره همین باز و بسته شدنش .

فلایول ماشینم که اکثر میگن باید تراشکاری بشه البته خود مکانیک ماشینم گفت نمیخواد . کلا مشکل این هستش که چه فردی واقعا تخصص و تجربه رو داره که کار رو بسپاری بهش . الان یک سری هستن کارشون خوب ولی باز آدم نمیدونه کدوم بهتر و تخصص کامل دارن .

چون موتور ماشین در وضعیت خوبی هستش نمیخوام در حال حاضر به موتور دست بزنم و مواردی همچون سبک سازی میل لنگ خوبه ولی واقع باید اون فرد تخصص داشته باشه اگرم بخوام در ایند که موتور نیاز به باز کردن داشته باشه شاید روی تغییر پیستون و میل سوپاپ کار کنم .

سبک سازی فلایول هم با چند نفر صحبت کردم ولی باز ممکنه مشکل ساز بشه . یک سری فلایول با جنس الومنیوم هستش که بالانس استاندارد هم داره . ولی چون ظاهر فلایول من اینه شد شاید ببرم برای تراشکاری که فقط سطحش رو مرتب بشه البته قیمت گرفتم با دستگاه سی ان سی و بالانسش قیمتش دو برابر تراشکاری در میاد که البته کار هم دقیق تر میشه .

در خصوص توربو هزینش زیاد آمار قیمتش گرفته بودم فکر میکنم ارزشو نداره در حال حاضر برای من .

هدرزم که صداش ی جوری زیاد دوس ندارم .

حالا فلایول رو هشتاد و پنج درصد گفتن نیاز به تراشکاری داره .

12345678.jpg

لینک به ارسال
در در 1398/07/04, 02:08:48، aidin1384 گفته است :

تو دروازه دولت هم یه مغازه هست با ویترین چوبی کارش فقط گیربکس دستی و تراشکاری مربوط به گیربکسه مثل سنگ زدن دنده ها یا پرس و ....

اون نزدیکها اکثر مکانیکها گیربکسو باز میکنن و میبرن پیش اون تعمیر کنه 

کارش واقعا محشر من خودم چند بار گیربکس بردم دیگه مادامی که ماشین دستم بوده از گیربکس راحت بودم 

یه بار داشتم باهاش در مورد گیربکسم صحبت میکردم که باز کنم ببرم پیشش گفت قبل از اینکه گیربکسو باز کنی کیستماشین رو بیار من ببینم شاید اصلا گیربکست ارزش تعمیر نداشته باشه و یه استوک اروپایی بهری ببندی هم ارزونتر شه هم بهتر جواب بده 

بعد ازش پرسیدم شما گیربکس اروپایی ۲۰۶ داری گفت یه بار چنتا آوردم ولی ضریباشون با گیربکسهای ۲۰۶ های ایران متفاوت و ماشین و کند میکنه و دیگه نیاوردم

سلام آیدین جان

میتونی شماره و ادرسش رو بهم بدی یه سر بهش بزنم؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، saeedtm گفته است :

سلام آیدین جان

میتونی شماره و ادرسش رو بهم بدی یه سر بهش بزنم؟

سلام اقا سعید من غلط بکنم

:::P:::P:::P

:budo:

چند وقت پیش شمارشو به یکی از دوستام دادم تو همین سایت حالا متاسفانه تعمیر موفق از اب در نیومد منم خیلی ناراحت شدم و خودم اینجا مطرح کردم که اره دوستمو به صالحی منش معرفی کردم و تعمیر درست نبوده این رفیقمونم شهرستان بود و نمیتونست مجدد بیاد تهران همونجا گیربکسو مجدد باز کرد 

حالا این وسط یه بنده خدایی که عقل درست درمونی نداشت کلید کرده بود تو باید خسارت بدی حالا این رفیق ما میومد میگفت به تو چه ربطی داره با اونم دعوا میکرد پول نداری ماشین سوار نشو اصلا یه وعضی بود یه هفته اینجا جنگ و دعوا بود آخر دوستان انقدر مسخرش کردن خودش گذاشت رفت حالا بگذریم به نظرم شماره واچیکو از اقا مصطفی بگیر من تا حالا قسمت نشدهخ پیشش برم چون از ما دوره منم وقت ندارم ولی وقت داشته باشم خودمم میرم پیش همون 100 تومن بیشتر هم بگیره خیالت راحته 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام اقا سعید من غلط بکنم

:::P:::P:::P

:budo:

چند وقت پیش شمارشو به یکی از دوستام دادم تو همین سایت حالا متاسفانه تعمیر موفق از اب در نیومد منم خیلی ناراحت شدم و خودم اینجا مطرح کردم که اره دوستمو به صالحی منش معرفی کردم و تعمیر درست نبوده این رفیقمونم شهرستان بود و نمیتونست مجدد بیاد تهران همونجا گیربکسو مجدد باز کرد 

حالا این وسط یه بنده خدایی که عقل درست درمونی نداشت کلید کرده بود تو باید خسارت بدی حالا این رفیق ما میومد میگفت به تو چه ربطی داره با اونم دعوا میکرد پول نداری ماشین سوار نشو اصلا یه وعضی بود یه هفته اینجا جنگ و دعوا بود آخر دوستان انقدر مسخرش کردن خودش گذاشت رفت حالا بگذریم به نظرم شماره واچیکو از اقا مصطفی بگیر من تا حالا قسمت نشدهخ پیشش برم چون از ما دوره منم وقت ندارم ولی وقت داشته باشم خودمم میرم پیش همون 100 تومن بیشتر هم بگیره خیالت راحته 

:grin: دور از جون

بله حق داری

پس بی خیالش میشم و همین قزوین بازش میکنم :grin:

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری