hamid reza

تقویت ترمز 206 ( تیپ 2 و 5 )

198 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 2 ساعت قبل، amir_.mo گفته است :

سلام دوستان 

برای تیپ 5 چه دیسک و چه لنتی پیشنهاد میدید مدل 90 

برای عقب متاسفانه تکستار انداختم سوت میکشه  و نظرتون راجبه سرامیکیا چیه

دیسک های جلو هم لبه داره که بهم گفتن تراش کار درست میکنه اما خطرداره خواستم ببینم کسی یسک سوراخ دار انداخته 

سلام اگه میتونید هزینه کنید دیسک تکستار و لنت اورجینال بگیرید . دیسک سوراخ دار اصلی خیلی گرونه از آقا مهرداد میتونید سوال کنید ایشان برمبو شیار دار قبلا گرفتن . 

لنت بوش هم به نظرم خوبه .البته اگه دیسک لبه داشته باشه هر لنتی بندازید بازم  سوت دارید 

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000
پسند شده توسط 4 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 3 ساعت قبل، amir_.mo گفته است :

سلام دوستان 

برای تیپ 5 چه دیسک و چه لنتی پیشنهاد میدید مدل 90 

برای عقب متاسفانه تکستار انداختم سوت میکشه  و نظرتون راجبه سرامیکیا چیه

دیسک های جلو هم لبه داره که بهم گفتن تراش کار درست میکنه اما خطرداره خواستم ببینم کسی یسک سوراخ دار انداخته 

سلام آقا عمر زیاد و دوام و ترمز خوب فقط با لنت و دیسک اصلی ولاغیر بوش جوریدی که ۳سال پیش خریدم هنوزم داره کار میکنه نه سوت میکشه نه لبه انداخته نه تموم شده😃

لنت سرامیکی دیسک شیاردار میخواد با دیسک معمولی خیلی جواب نیست.

دیسک جلو رو باید تراشکار بررسی کنه ببینه میره تراش یا نه دیسک های شیاردار و سوراخ دار که تو دیوار آگهیاش زیاد من تجربه استفاده نداشتم دوستانی که استفاده کردن باید نظر بدن.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/07/05, 13:13:36، zilamo گفته است :

سلام

والا من هرچی فکر می کنم؛ در حالت عادی برا ۲۰۶ سالم(نشونش اینه که با ترمزگیری؛ ای بی اس فعال میشه)؛ چیزی تحت عنوان تقویت ترمز امکان پذیر نیست. الا استفاده از لاستیک باکیفیت و در صورتی که امکان پذیر باشه(که تا حالا ندیدم)؛ یونیت ترمز با سرعت و دقت بالاتر.

وقتی پدال رو فشار میدیم و لاستیک قفل می کنه؛ این یعنی اینکه سیستم ترمز داره کار خودش رو کامل انجام میده؛ دیگه غیر جلوگیری از چرخش چرخ؛ ترمز چیکار باید بکنه؟

و در این لحظه ای بی اس شروع  به قطع و وصل ترمز میکنه. که تنها جایی که میتونه ترمز رو تقویت کرد؛ همین سرعت قطع و وصل ترمزه که اونم کار یونیت ای بی اس هست.

یا اگر میشد فقط در  صورت انحراف ماشین از مسیر؛ ای بی اس فعال میشد اون موقع خط ترمز کوتاهتر میشد.

البته عرض کردم همه اینا در صورتیه که ماشین سالمه.سیستم هوانداره و اجزا سالمن و لنت استاندارده و چراغ یونیت ترمز روشن نیست و روغن ترمز هم سالیانه تعویض شده

باز اساتید بهتر میدونن

درود

سیستم ترمز ۲۰۶ برا رینگ و لاستیک ۱۴ بله کاملا قابل قبوله(  تیپ ۵ و اس دی v8 )

ولی شما بیا رینگ ۱۶ با لاستیک ۲۰۵ استفاده کن حتی رینگای فابریک پژو

ترمزگیری ضعیف میشه و نیاز ب تقویت داری(اصطلاحا چوب میکنه)

فکر کنم برای مدلای زیر ۹۰ بوستر ترمز تیپ ۶ مناسب باشه برای تقویت ترمز

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 48 دقیقه قبل، Majidw980 گفته است :

درود

سیستم ترمز ۲۰۶ برا رینگ و لاستیک ۱۴ بله کاملا قابل قبوله(  تیپ ۵ و اس دی v8 )

ولی شما بیا رینگ ۱۶ با لاستیک ۲۰۵ استفاده کن حتی رینگای فابریک پژو

ترمزگیری ضعیف میشه و نیاز ب تقویت داری(اصطلاحا چوب میکنه)

فکر کنم برای مدلای زیر ۹۰ بوستر ترمز تیپ ۶ مناسب باشه برای تقویت ترمز

درود بر شما

والا بنده الان بوستر ارسی نصب کردم، باور بفرمایید تفاوتی ندیدم.

البته برگ معاینه فنی هر دو بوستر فابریک و ارسی رو هم گذاشتم که تفاوتی تو نتایج ثبت نشده.

دلایلش رو هم تو همین پستی که شما نقل فرمودین نوشتم.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، zilamo گفته است :

درود بر شما

والا بنده الان بوستر ارسی نصب کردم، باور بفرمایید تفاوتی ندیدم.

البته برگ معاینه فنی هر دو بوستر فابریک و ارسی رو هم گذاشتم که تفاوتی تو نتایج ثبت نشده.

دلایلش رو هم تو همین پستی که شما نقل فرمودین نوشتم.

درود مجدد

والا دیدم نوشتید که abs زودتر تو مدار میاد 
خوب وقتی abs وارد مدار میشه قدرت ترمز گیری کاهش پیدا میکنه 
اگه رینگ و لاستیکی داشته باشید که جلوگیری از ورود زود هنگام abs جهت جلوگیری از قفل شدن چرخا داشته باشید ممکنه خیلی متفاوت باشه نتایج
ما الان بوستر ترمز تیپ 6 با پمپ mk60 رو همراه با esp داریم رو مدل 84 و خودم بوستر ترمز تیپ 5 و پمپ mk60 فابریک هردو ماشین رینگ و لاستیک 16 وزن رینگ ها 9.5 کیلو قدرت ترمز گیری مدل 84 که بوستر ترمز تیپ 6 و پمپ abs mk60 داره کاملا متفاوت هست با ماشین من. در اصل ماشین من اکثر مواقع چوب میکنه ترمز ولی اون ماشینو با عوض کردن بوستر ترمز مشکلشو حل کردیم.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 42 دقیقه قبل، Majidw980 گفته است :

درود مجدد

والا دیدم نوشتید که abs زودتر تو مدار میاد 
خوب وقتی abs وارد مدار میشه قدرت ترمز گیری کاهش پیدا میکنه 
اگه رینگ و لاستیکی داشته باشید که جلوگیری از ورود زود هنگام abs جهت جلوگیری از قفل شدن چرخا داشته باشید ممکنه خیلی متفاوت باشه نتایج
ما الان بوستر ترمز تیپ 6 با پمپ mk60 رو همراه با esp داریم رو مدل 84 و خودم بوستر ترمز تیپ 5 و پمپ mk60 فابریک هردو ماشین رینگ و لاستیک 16 وزن رینگ ها 9.5 کیلو قدرت ترمز گیری مدل 84 که بوستر ترمز تیپ 6 و پمپ abs mk60 داره کاملا متفاوت هست با ماشین من. در اصل ماشین من اکثر مواقع چوب میکنه ترمز ولی اون ماشینو با عوض کردن بوستر ترمز مشکلشو حل کردیم.

درود بر شما

ای بی اس هنگامی وارد مدار میشه که چرخش متوقف بشه و هر چی اصطکاک بیشتر باشه(ترمز قویتر و لاستیک پهنتر)،  چرخش هم زودتر متوقف میشه.

به نظر میرسه که یونیت تنها بخشیه که میتونه هط ترمز رو کوتاهتر کنه؛ اونم با سرعت قطع و وصل بیشتر

شرایط معاینه فنی بنده با یونیت ام کی ۶۰ و دو بوستر فابریک وی۸ مدل۹۰ و بوستر آرسی بوده.

البته تجربه با تئوری بعضی اوقات متفاوت میشه که احتمالا بنده یه متغیر دیگه رو در نظر نگرفتم.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان کسی میدونه  بوستر ترمز تیپ ۳ و ۲ هم اندازن یا فرق داره؟

و اینکه من اگه برای تیپ ۳ دیسک و کالیپر تیپ ۵ بندازم ترمزم قوی تر میشه ؟ با توجه به اینکه ترمزهای عقبم کاسه ای هست .

البته کاسه چرخها بزرگتر از تیپ ۲ هستش.

اینم عکس مشخصات سیستم ترمز تیپ ۳

Screenshot_20191009-171408_Chrome.jpg

ویرایش شده در توسط armin.sol
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، armin.sol گفته است :

و اینکه من اگه برای تیپ ۳ دیسک و کالیپر تیپ ۵ بندازم ترمزم قوی تر میشه ؟ با توجه به اینکه ترمزهای عقبم کاسه ای هست .

روی هر بوستر برچسب داره نوشته چند اینچ هست بوستر بزگ تر پدال ترمز رو نرم تر میکنه

کالیپر جلو هم تاثیر داره و عقب هم دیسکی کنی همگی با هم تاثیر خوبی داره

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، armin.sol گفته است :

سلام عقبو دیسکی کنی عالی میشه ولی به نظرم بیخودی خرج  کالیبرو دیسک جلو و بوستر نکن چون خرجت خیلی میره بالا و ارزش نداره  مگر اینکه توی شوش یا اوراغچیا بتونی یه سیستم تیپ 5 کامل بخری با قیمت مناسب و برا خودتم بتونی بفروشی کامل ولی بخ نظر من همون عقبو دیسکی کنی کافیه قدرت دیسک از کاسه خیلی بیشتر و هم اینکه عمر لنت دیسکی و دیسکشو ترمزش خیلی بیشتره کاسه ای هم کاسه زود زودگشاد میکنه هم هی روغن میزنه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام

چند روز پیس لنت جلو تکستار اصل انداخته بودم  یه صداهایی از چرخ میومد مکانیک بی سواد گفت از لنت

خلاصه یه سمباده کشید روش اومد با کمون اره چند تا تو چند جهت شیار عمیق انداخت رو لنت میخوام بدونم  لنت به فنا رفته یا کار میکنه 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری