محمود

مبـــاحث مــربوط به اکـسـل عـقـب

714 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 1 دقیقه قبل، راهی۹۷ گفته است :

سلام. ماشین من 206 وی 8 است. چند وقت پیش عقب ماشین توی دست انداز ناجور می افتاد صدای تق تق می کرد. همین جوری هیچ صدایی نداره یا آرام دست انداز را رد کنم. هفته پیش بردمش  تعمیرکار گفت چیزی اش نیست. امروز بردم پیش جلوبندی ساز گفت که بلبرینگ هات خرد شدن، باید بازش کنم ببینم شفت هم خرابه یا نه. یکی دیگه هم نشان دادم همی را گفت فقط گفت کلا باید عقبش را باز کنیم و اکسل تعویض بشه رنجش هم حدود 500 تومان. چون می خوام مسافرت جلوبندی  ساز اولی  بهم گفت حالا  مسافرت برو بعد بیا تا بازش کنم فقط داخل دست انداز  و چاله  را آرام برو. حالا خواستم ببینم مشکلی در مسافرت پیش نمی آد؟ بعد لازمه که کل بخش عقب باز و تعویض بشه. چون احتمالا فقط سمت راننده ایراد داره .

سلام

حداقل همون سمتی که خرابه وصدا داره رو تعمیر کنید که بعدا برای خراب شدن یک سمت شافت مجبور به تعویض کل مجموعه  تانک اکسل نباشه

معمولا صدا باعث نگه داشتن ماشین نمیشه ولی مشکل بالا ممکنه خسارتهای بیشتری رو ....

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان

من روی دست انداز ها صدای لق میشنیدم بردم جلوبندی...

طرف گفت دو طرف اکسلت خورد شده...بهم نشون هم داد بعدش که عوض کرده..مشکل حل شده ولی احساس میکنم روی چاله چوله ها خیلی اتاق چپ و راست میشه یعنی شدید تر از قبله...چون من ماشینم ارتفاع داره به هر حال قبلا هم مشکل داشتم با حس شدن چاله چوله ها ولی الان خیلی چپ و راست میشه اتاق!!! میتونه ربط به این داشته باشه؟ که کار رو خوب انجام نداده باشه؟؟؟؟؟؟؟ بلبرینگ و تانکی و ..هم عوض کرده

لینک به ارسال

سلام دوستان. من یه ۲۰۶ تیپ ۳ مدل ۹۱ دارم . وقتی کسی عقب سمت راننده میشینه موقع دست انداز صدا میاد از عقب . پیش یکی بردم نشون دادم گفت از زاپاسه زیرش ابر بزار . یکی دیگه هم گفت از کمکه . کسی میتونه راهنمایی کنه؟

لینک به ارسال
در در 1397/05/28, 10:06:50، Ali207 گفته است :

سلام دوستان

من روی دست انداز ها صدای لق میشنیدم بردم جلوبندی...

طرف گفت دو طرف اکسلت خورد شده...بهم نشون هم داد بعدش که عوض کرده..مشکل حل شده ولی احساس میکنم روی چاله چوله ها خیلی اتاق چپ و راست میشه یعنی شدید تر از قبله...چون من ماشینم ارتفاع داره به هر حال قبلا هم مشکل داشتم با حس شدن چاله چوله ها ولی الان خیلی چپ و راست میشه اتاق!!! میتونه ربط به این داشته باشه؟ که کار رو خوب انجام نداده باشه؟؟؟؟؟؟؟ بلبرینگ و تانکی و ..هم عوض کرده

سلام

شاید اینقدر وضعیت خراب بوده که ژامبون درست بازی نمیکرده و الان نرمال شده

اگر اکسل توسط جلوبندی ساز کاربلد تعمیر شده و تاییدش میکنه و کمک ها هم سالمه ، مشکل از شماست :gol2:

در 13 ساعت قبل، armin.sol گفته است :

سلام دوستان. من یه ۲۰۶ تیپ ۳ مدل ۹۱ دارم . وقتی کسی عقب سمت راننده میشینه موقع دست انداز صدا میاد از عقب . پیش یکی بردم نشون دادم گفت از زاپاسه زیرش ابر بزار . یکی دیگه هم گفت از کمکه . کسی میتونه راهنمایی کنه؟

سلام

کاری نداره، زاپاس و جک و دم دستگاهش رو باز کنید و روی دست انداز تست کنید ، اگر صدا نداد که چندین تراول 100 تومنی جلو هستید ، اگر صدا داد هم میتونه از کمک باشه و هم از اکسل

اگر صدا میداد،  کمک ها رو باز کنید و دستی چک کنید وقتی به کورس باز شدن یا فشرده شدن میرسن لقی دارند یا نه؟ بوش ها سالمه یا نه؟

اگر سالم بودند ماشین باید جک بخوره و کسی که اشنایی داره مثل جلوبندی ساز اکسل رو چک کنه. چه رو زمین با دیدن زاویه چرخ ها چه وقتی جک خورده با بازی کردن با هر چرخ و فشار عرضی وارد کردن.

همه این ها به کنار ،کسی که وارد باشه و تو ماشین بشینه و صدا رو بشنوه تشخیص میده از کجاست!

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 8 ساعت قبل، 206 گفته است :

سلام

شاید اینقدر وضعیت خراب بوده که ژامبون درست بازی نمیکرده و الان نرمال شده

اگر اکسل توسط جلوبندی ساز کاربلد تعمیر شده و تاییدش میکنه و کمک ها هم سالمه ، مشکل از شماست :gol2:

من نگفتم اکسل تعمیر شده. گفتم عوض کرد اکسل رو!

کمک ها رو هم باز نکرده بود نگاه کنه..به من گفت دیدم کمک هات سالمه دیگه بازش نکردم! الان باز بعد اینکه زیاد میرم روی دست انداز ها یه صدای لق کم از عقب میاد دوباره!!!بعدش که جریان این صدا پیش اومد دوباره بردم میگم مرد حسابی مگه اکسل عوض نشده چرا صدا میده.. برگشته میگه مشکل از اکسل جدید نیست شاید از کمکت باشه من دیگه دقیق نشدم روی کمک ت که ! شابد باز کنم خراب باشه!

ویرایش شده در توسط Ali207
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 39 دقیقه قبل، Ali207 گفته است :

من نگفتم اکسل تعمیر شده. گفتم عوض کرد اکسل رو!

کمک ها رو هم باز نکرده بود نگاه کنه..به من گفت دیدم کمک هات سالمه دیگه بازش نکردم! الان باز بعد اینکه زیاد میرم روی دست انداز ها یه صدای لق کم از عقب میاد دوباره!!!بعدش که جریان این صدا پیش اومد دوباره بردم میگم مرد حسابی مگه اکسل عوض نشده چرا صدا میده.. برگشته میگه مشکل از اکسل جدید نیست شاید از کمکت باشه من دیگه دقیق نشدم روی کمک ت که ! شابد باز کنم خراب باشه!

خب شما که اکسل عوض کردید از سلامت اکسل اول مطمئن میشدید بعد میذاشتید زیر ماشین

تک به تک اجزا باید دقیق چک بشه از کمک گرفته تا بلبرینگ ها و بوش ها

لینک به ارسال
در 23 ساعت قبل، armin.sol گفته است :

سلام بعضی وقتها فلز صندلی با فلز  کف برخورد داره حالا صندلی باز کن ببین رنگ کف یا فلز سابیدگی داره یا نه 

یه تیکه فوم یا ابر ی قرار بده بین  فلزات صندلی و فلز کفی احتمالن صدا نده

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/07/12, 10:16:41، MAHDI.R گفته است :

سلام بعضی وقتها فلز صندلی با فلز  کف برخورد داره حالا صندلی باز کن ببین رنگ کف یا فلز سابیدگی داره یا نه 

یه تیکه فوم یا ابر ی قرار بده بین  فلزات صندلی و فلز کفی احتمالن صدا نده

سلام . نگاه کردم ساییدگی نداره. ولی یه تیکه فوم میزارم ممنون.

لینک به ارسال

دوستان سلام

من یک 206sd مدل 95 دارم با کارکرد 90هزارتا

از صفر هم زیر پا خودم بوده

الان چن وقته توی اکسل عقبش به مشکل خودم. حدود 3 ماه پیش صدا میومد دادم تعمیرکار بلبرینگ ژامبون سمت راست عقب  خورده شده بود ک عوض کرد. بعد از یک هفته دوباره همین اتفاق تکرار شد و بلبرینگ ژامبون سمت راست و  چپش هم خورد شد. هر چی بوش و بلبرینگ داشت عوض کرد و اون میل کرومی رو هم نو گرفتم تراشکار جا زد و دوباره همین اتفاق تکرار شد و بلبرینگ ژامبون سمت راست خورد شد. این بار بردم پیش یک تعمیرکار دیگه تو اهواز و کل میل تانک و بوش ها و میل کروم سمت چپ و راست و بلبرینگها رو عوض کرد برام. بازم بعد دو هفته دوباره چرخ سمت راست عقب داره صدا میده. دیگه کلافه شدم

بنظرتون عیبش از کجاست؟ چکارش کنم؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان

من  ۲۰۶ تیپ ۵ دارم که مدتی هست روی دس اندازها از عقب به شدت صدا میده(میکوبه) و توی برخی موارد روی دس انداز هم صدای تق مثل خورد شدن شیشه از عقب میاد، بردم تعمیرگاه میگن که اکسل عقبت کج شده (که راست میگه البته چون چرخ عقب سمت چپ کج شده ) حالا میگن که اگر قابل تراشکاری باشه و تعمیر بشه حدود ۸۰۰ به بالا میشه هزینه، اگر تعویض نیاز باشه حدود ۲.۷۰۰ میشه خرجش، کمک ها هم اگر نیاز باشه تعویض شه هزینش جداس، به نظرتون تعمیر یا تعویض؟ ایا تعمیرش کفاف میده و دوام میاره؟؟

ممنون

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری