محمود

مبـــاحث مــربوط به اکـسـل عـقـب

685 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام.من از مدت ها عضواين انجمن بودم بنامAhmad komaniولي الان منو ميزنه تازه وارد ونميتونم عكس براي پروفايلم و....ويرايش رااعمال كنم.

غرض سال٩٥تصادفي داشتم با موتوري كه از سمت راننده  از پشت زد وبعد از پاره شدن سپروقرشدن لاستيك وخرابي بدنه نهايتاچرخ عقب بسمت بيرون منحرف شدبعد ازتحقيقات فراوان وبردن پيش صافكاران وجلوبندي سازي معلوم شد كه بدنه آسيب نديده ونهايتايكيشون گفت كه برات درست مي كنيم وكارصافكاري نداره.ماهم داديم بازكردند وخودشون دادندبه تراشكارموردنظرشون وپس ازبازكردن كل اكسل وقطعات آن درحضورخودم كه منجربه تعويض كليه رولبرينگ ها ،بلبرينگ ها،ميله بوش داخلي ،تاب گيري محورافقي زيردستگاه سه نظام،داغ كردن حلقه اي كه ژامبون را به محور متصل مي كند سپس جوش دادن آن به محوربراي جلوگيري ازلغزش(غيرفابريك)،گذاشتن گريس خور،ونهيتاتعويض طبق هاي متصل كننده به بدنه بازحمت زيادي توسط تيم جلوبندي نصب شد ماهم راهي خانه شديم.بعد ازيك سال واندي ديديم درسرعت هاي بالا صدايي مي پيچدكه سرنشين سرعت بالاي١١٠رامتوجه مي شود وآن آرامش قبلي نداردوبالاخره درسفراخيربه مشهدمتوجه شدم كه درددست اندازهمرا ه پيچ جاده ته مي اندازد وبقول خودشون دلهره دارد.برديم به جلوبندي باتوجه باصرارم وقبلش چندبارهم برده بودم وهمش مي گفتندخوبه خيلي گيرميدي و...باتوصيه اينكه اين ماشينورد كن برام اندازه گيري كردندومعلوم شد كه انحراف كمي داشته.البته اين انحراف از اول موجودبوده وبامراجعه به تراشكاركه تشخيص داد ژامبون سمت راننده تاب برداشته وبايستي تعويض بشه حال بماند ازاينكه آن جلوبندي ساز بخاطر ندادن كار به آن تراشكار منوفرستاده كه تقصيروبگردن اون بيندازه و...نهايتا بازم به جلوبندي ساز ديگري كه بهمراه صافكار(تشخيص من حركت ميليمتري محل ورود پيچ قطعه ژامبون به بدنه بوده)كه ايشان آنرا رد كرده وجلوبنديساز جديدگفته بايد كامل بازبشه ودوباره بره تراشكاري ماهم تو اين فكريم  چكار كنيم....البته تراشكار گفت من با اطمينان كه تشخيصم تعويض ژامبون كار راحل خواهد كرد ونيازي به بازكردن كل اكسل نيست برات عوض مي كنم وبعدازOKشدن شما قطعه رو حساب مي كني....ماهم مونديم كه آيا اين راه رو برم يا به فكر ديگه اي باشم.

ممنون ازمطالعه شماماشينم٢٠٧ALXمدل١٣٨٩

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

بنده  تیپ۲ مدل ۹۰ دست دوم خریدم.

کلی هم تا حالا خرج گذاشته رو دستم.

با این وسایل گرون تقریبا ۳ تومن شده تا حالا.

بعد از همه اینها

متوجه شدم چرخ های عقب و بیشتر سمت راننده کمبر داره. و بالای لاستیک به سمت داخل رفته.

صدایی داخل اتاق نمیده

ولی بدلیل حساسیت رفتم تعمیرگاه

زیربندساز گفت احتمال ۹۰ درصد بلبرینگ و ژامبون فقط باید عوض شه. و با اجرت حدود ۲۰۰ خرجشه. احتمال ده درصد هم باید اکسل باز بشه.

اما وقتی بردم پیش میکانیک خودم گفت بزار بفرستیمش یه کارگاه که کارش همینه و تراشکاری میکنه خودش بلبرینگ و ژامبون جا میزنه و کلیه هزینه هاش حدود ۴۰۰ میشه.

میکانیکم گفت بدون تراش کاری و با چکش و ضربه بازم ایراد برمیگرده. مورد بوده تا سه تا بلبرینگ گذاشته و هنوز درست نشده.

حالا به دلیل اینکه هزینه هام روی این ماشین زیاد شده و خسته شدم از دستش از اساتید سوال دارم که باید سریع تعمیر بشه یا فعلا میشه باهاش گذروند؟؟

اگه بزارم به حال خودش بمونه هزینه بیشتر رو دستم میزاره؟ اصلا اهمیت موضوع چقدره؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/02/30, 11:47:20، ehsan rabiee گفته است :

با سلام

بنده  تیپ۲ مدل ۹۰ دست دوم خریدم.

کلی هم تا حالا خرج گذاشته رو دستم.

با این وسایل گرون تقریبا ۳ تومن شده تا حالا.

بعد از همه اینها

متوجه شدم چرخ های عقب و بیشتر سمت راننده کمبر داره. و بالای لاستیک به سمت داخل رفته.

صدایی داخل اتاق نمیده

ولی بدلیل حساسیت رفتم تعمیرگاه

زیربندساز گفت احتمال ۹۰ درصد بلبرینگ و ژامبون فقط باید عوض شه. و با اجرت حدود ۲۰۰ خرجشه. احتمال ده درصد هم باید اکسل باز بشه.

اما وقتی بردم پیش میکانیک خودم گفت بزار بفرستیمش یه کارگاه که کارش همینه و تراشکاری میکنه خودش بلبرینگ و ژامبون جا میزنه و کلیه هزینه هاش حدود ۴۰۰ میشه.

میکانیکم گفت بدون تراش کاری و با چکش و ضربه بازم ایراد برمیگرده. مورد بوده تا سه تا بلبرینگ گذاشته و هنوز درست نشده.

حالا به دلیل اینکه هزینه هام روی این ماشین زیاد شده و خسته شدم از دستش از اساتید سوال دارم که باید سریع تعمیر بشه یا فعلا میشه باهاش گذروند؟؟

اگه بزارم به حال خودش بمونه هزینه بیشتر رو دستم میزاره؟ اصلا اهمیت موضوع چقدره؟

اساتید نظری ندارن؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، ehsan rabiee گفته است :

اساتید نظری ندارن؟

سلام داداش اگه الان باز کنی ممکنه  نخواد شفتها عوض شه و‌تراشکاری نخواد و حدود صدتا صدو پنجاه  تومن هزینه هات کمتر شه ولی سوار هم شی  چند وقت هیچ اتفاق خاصی نمیفته که بگی خطرسازه و نهایت اخر سر چرخ خیلی کج میشه تو دست اندازها صدا میده و دیگه اون موقع باید کامل باز کنی ببری تراشکاری شفتهارو برات عوض کنه و جا بزنه من پارسال باز کردم هم تراشکاری رفت شفتها نو شد  هم دو تا رولبرنگ انداختم که تقویت شه کلا شد ۳۵۰  تومن با تمام لوازمو اجرت جلوبندیساز و تراشکار 

ولی  اگه مثلا شفتها سالم بود تراشکاری نمیرفت با ۲۰۰ جمع میشد 

حالا  خودت دو دو تا چهارتا کن البته نه اینکه الان باز کنی صد در صد شفتها سالمه ولی احتمال خرابیش کمتره بیشتر سوار شی  احتمال خرابی بیشتر میشه ولی خوب وقتی تراشکاری بره شفتها نو شه رولبرنگها ام نو شه تا شش هفت سال راحتی  ولی الان باز کنی فقط رولبرنگ عوض کنیدممکنه شفتها دو سال دیگه یا سال دیگه یا چهار سال دیگه خراب شه 

مکانیکتم فکر نکنم حرف صادقانه ای زده بابا اپولو که هوا نمیخواد بکنه به هر کی دوست داری  بده برات انجام بده  اتفاقا از تعمیراتیه  اکسل عقب که عمر بالایی داره چون چرخ عقب مستقیمه و انتقال نیرو ام نداره ولی چرخهای جلو هم به طرفین میچرخه هم انتقال نیرو توسط چرخها جلوست طبعا خرابیشم بیشتره جلو بندی نسبت به چرخ عقب 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام

تیپ ۵ ۹۳ دارم ، چند وقته از چرخ های عقب یک صدای جیر جیر بسیار بدی میاد ، طوری که هم از بیرون و هم از توی ماشین شنیده میشه ، وقتی تازه راه افتادم نمیاد ، ولی بعد ۵ تا ۱۰ دقیقه این جیر جیر از چرخ های عقب شروع میشه که تو دست انداز ها یا آسفالت نا هموار بیشتر هم میشه ، خیلی ناجوره صداش . مشکل از کجا میتونه باشه ؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری