محمود

مبـــاحث مــربوط به اکـسـل عـقـب

701 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 19 ساعت قبل، cadilac گفته است :

سیستم تعلیق نیمه مستقل (ژامبونی) محور عقب 206 در اکثر خودروهای تولید ایرانی نصبه

اما جای گریس خور کردن نداره فقط کمک تلسکوبی 
ژامبون+ رام لولهای
 ــ فنر پیچشی سمت راست ـ فنر پیچشی سمت چپ
 ــ طبق ــ میلۀ موجگیر
ـ کمک فنر ــ اتصالات لاستیکی جلو
 ــ اتصال عقب داره

ولی

یه مکانیک گفت بدی تراشکار میتونه 

از یه قسمت از هر دو طرف سوراخ»قلاویز»نصب قطعه تزریق.

در 27 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

ممنون اقا مهدی

اخه من که اکسل عقب رو پارسال تعمیر کردم مکانیکه که اشنا ام بود‌ برام لوازمو که نوشت برم بخرم چهارتا بربرنگ ریلی ژامبون نوشت 

بعد که خریدم گفت فابریک دو تا روشه یعنی هر طرف یکی ولی چون شفتاشون بزرگه و جا داره من به‌ تراشکار میگم هر طرف دو تا میندازه تا تقویت شه اکسل و عمرش بیشتر میشه

البته مکانیک نیست جلوبندی سازه ادم درستی ام هست

ولی نمیدونم حرفش چقدر درسته چون اکسل رو دادیم تراشکار باز کنه و بربرنگاشو عوض کنه حالا فابریکم هر طرف دوتا بوده یا نه دیگه ندیدم

اینم عکسشه منظورم این بلبرینگه من چهارتا با یه سایز خریدم  سوای بقیه لوازم و برلبرینگهای دیگه

بلبرینگ ژامبون 206 بیرونی.jpg

بلبرینگ ژامبون 206 بیرونی.jpg

کار درستی.

من الان هر طرف 4تا انداختم

خداروشکر،اکسل قرصه قرصه.

چون با ماشین کار میکنم،قشنگ تفاوتش با زمانی که هرطرف 2تا بود محسوسه.

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 39 دقیقه قبل، saeid206h گفته است :

ولی

یه مکانیک گفت بدی تراشکار میتونه 

از یه قسمت از هر دو طرف سوراخ»قلاویز»نصب قطعه تزریق.

اگر لازم میدونید که میتونید انجام بدید 

در کل اون قطعاتی که گریس خور داره همون قطعات جلوبندی مثل چپقی و میل فرمان و.. هست و میشه از نوع گریس خور خرید ونصب کرد وبا فشار پمپ گریس زن پر کرد واون تیوب یا لاستیک گردگیر چپقی یه حالت باد کرده میشه چون با گیریس پر میشه 

اما اکسل عقب را تاحالا ندیدم سوراخ کنن وگیریس خور نصب کنن 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان 

يه سوْال مهم 

امكان اين وجود داره كه روي اكسل عقب ٢٠٦ فنر تعبيه بشه؟ البته با درجه سختي مناسب كه زياد تعادل به هم نخوره

لینک به ارسال

سلام خدمت تمامی اساتید خدمت شما عرض کنم که من یه ۲۰۶ مدل ۹۳ دارم که بعد از خرید این ماشین متوجه شدم که قسمت عقب سمت شاگرد در دست انداز صدای تلق تلوق میده که بردم جلوبندی ساز روبلبرینگم عوض کرد درست شد مدتی گذشت لاستیک ماشین و عوض کردم از سایز ۱۸۵ به سایز پهن ۲۰۵ ده دوازده روزی درست بود و مشکلی نداشتم ولی از روز سیزدهم لاستیک سمت شاگرد عقب در حرکت بدون سرنشین خرت خرت در حرکت گیر می کرد حدودا یه ساعت بعدش خود ب خود خوب شد ولی مشکل اساسی من از اینجا شروع شد که توجه من جلب شد با این گیر کردن اونم اینه که چرخ های عقب ماشین من سمت شاگرد دروغ نگم قسمت داخلی که سمت شل گیر میشه یا شاسی نمیدونم اسمشو یه میلیمتر شایدم کمتر فاصله داره (,البته گیر نمیکنه ها )ولی لاستیک عقب سمت راننده تقریبا یه سانت شایدم بیشتر مشکل از چی میتونه باشه 

در ضمن آیا جلوبندی سازی که دادم روبلبرینگم عوض کنه بد بسته یا اکسل تاپ داره خواهشان راهنمایی بفرمایید که خیلی عصبیم کرده این موضوع ممنونم و شرمنده طولانی شد 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/01/13, 02:20:18، Satan2009 گفته است :

سلام خدمت تمامی اساتید خدمت شما عرض کنم که من یه ۲۰۶ مدل ۹۳ دارم که بعد از خرید این ماشین متوجه شدم که قسمت عقب سمت شاگرد در دست انداز صدای تلق تلوق میده که بردم جلوبندی ساز روبلبرینگم عوض کرد درست شد مدتی گذشت لاستیک ماشین و عوض کردم از سایز ۱۸۵ به سایز پهن ۲۰۵ ده دوازده روزی درست بود و مشکلی نداشتم ولی از روز سیزدهم لاستیک سمت شاگرد عقب در حرکت بدون سرنشین خرت خرت در حرکت گیر می کرد حدودا یه ساعت بعدش خود ب خود خوب شد ولی مشکل اساسی من از اینجا شروع شد که توجه من جلب شد با این گیر کردن اونم اینه که چرخ های عقب ماشین من سمت شاگرد دروغ نگم قسمت داخلی که سمت شل گیر میشه یا شاسی نمیدونم اسمشو یه میلیمتر شایدم کمتر فاصله داره (,البته گیر نمیکنه ها )ولی لاستیک عقب سمت راننده تقریبا یه سانت شایدم بیشتر مشکل از چی میتونه باشه 

در ضمن آیا جلوبندی سازی که دادم روبلبرینگم عوض کنه بد بسته یا اکسل تاپ داره خواهشان راهنمایی بفرمایید که خیلی عصبیم کرده این موضوع ممنونم و شرمنده طولانی شد 

سلام

احتمالا بوش اکسلت بر اثر خرابی بلبرینگ خورده شده 

که حتی اگر شما فقط بلبرینگ تعویض کنید مجددا بازهم بلبرینگ خراب میشه ،چرخ بازم زاویه پیدا میکنه...

بده جلوبندیساز ماهر یه بار دیگه نگاه کنه.

لینک به ارسال
در در 1397/01/13, 02:20:18، Satan2009 گفته است :

اگر صدا میده ما در اکسل عقب قطعاتی داریم مثل کمک عقب--کنس بلبرینگ چرخ-بلبرینگ چرخ-کاسه نمد -یه بخش دیگه-میل پیچشی راست و چپ-میل موجگیر-بلبرینگ ژامبون-لاستیک محافظ بلبرینگ ژامبون و..

حالا شما جک بزن لاستیک را محکم از بالا وپائین وچپ وراست تکون بده ببین صدا میده ؟

کمک های تلسکوپی عقب را با دست محکم تکون بده ببین لق میزنه ؟

عقب ماشین را از سمت ستون بالا به سمت پائین چند بار تکان بده ببین صدایی میشنوی ؟

لینک به ارسال
در در 1394/01/23, 23:08:20، rasoul225 گفته است :

این همه هزینه صرف تعمیر اکسل کردی میتونستی باهاش یه اکسل RC بخری! :cool:

اكسل RCيعني چي؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 50 دقیقه قبل، Ahmad Asadi گفته است :

اكسل RCيعني چي؟

نمونه ارتقا یافته اکسل هاچبک ایرانی که روی 206 فرانسوی مدل (آرسی ) نصب بود وایران آن را نصفه ونیمه روی 206 ایرانی (بیسیک)در بقیه کشورها هم نصب شد

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام خدمت همه دوستان عزیزم

من میخواستم اکسل رو تبدیل به اکسل ارسی کنم ولی متاسفانه تانک اکسل مثلثی هست و گرد نیست

سوالی که هست  اینه که میشه تانک وسط رو با نمونه گرد عوض کنم؟ شدنی هست یا نه

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، ZieRO گفته است :

سلام خدمت همه دوستان عزیزم

من میخواستم اکسل رو تبدیل به اکسل ارسی کنم ولی متاسفانه تانک اکسل مثلثی هست و گرد نیست

سوالی که هست  اینه که میشه تانک وسط رو با نمونه گرد عوض کنم؟ شدنی هست یا نه

سلام بلی کاری بسیار ساده ودر عین حال کار آمد است

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری