محمود

مبـــاحث مــربوط به اکـسـل عـقـب

702 ارسال در این موضوع قرار دارد

246348 سلام

دوستان بنده چندی قبل اکسل عقب رو دادم برای تعمیر و جفت شفت ها تعویض و بلبرینگ ها هم که تعویض شد.

بعد از مدتی(چند روز!) صدای تق تق از سمت شاگرد بلند شد و این دفعه خودم دست به کار شدم و سمت شاگر رو باز کردم که دیدم میل تعادل (میله داخل اکسل) از سمت شاگر شُل شده و لق میزنه سر جایش

بازش کردم و بستم و مهره 13 رو هم کاملا سفت کردم ولی چیزی که توجه بنده رو جلب کرد این بود که شفت خود میل تعادل وقتی داخل اکسل میره کیپ نیست وباید تا انتها فشار بدم و بشینه تا لق نزنه.

من اصلا یادم نیست و در خاطر ندارم که باید همینطور باشه یا نه؟ لقی اش زمانی قطع میشه که به صورت 100% بچسبه یا نه وقتی شفتش رو میزاریم داخل اکسل نباید لق بزنه و کیپ داخل بره؟

این میل تعادل اگر بخواد بازی در بیاره یه سیستم مثل جلو برای عقب پیاده میکنم و از رابط های مزدا 3 استفاده میکنم :banghead:

مزخرف ترین نوع تعلیق همین پیچشیه

ممنون از پاسخت مهدی جان

پس طبیعیه

موردی که بود ، خم شدن همون پوشش قطره مانند بود که انتهاش پیچ 13 میخوره

مقداری کج شده که وقتی تا انتها میشینه و پیچ بسته میشه، خود میل تعادل تا انتها نمیشینه. فکر میکنم باید کمی خمش کنم و به حالت اول برگردونم.

این دفعه عکس میگیریم و نتیجه رو اعلام می کنم :hello:

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

230520 سلام دوستان

من ماشین صفر خریدم 206 صندوقدار تیپ 5

مشکلی که داره اینه که تو دست انداز یه صدای برخورد دو تا قطعه فلزی به هم از طرف صندلی پشت راننده زیر صندلی و از بیرون ماشن میاد که صداش تو اتاق ماشین خیلی بلند و واضحه به نظر میرسه که یه قطعه کاملا شل شده و داره به بدنه ماشین برخورد میکنه و صدا میده. اول بردم نمایندگی که اصلا هیچ کاری برام نکرد وقتی خودم غهمیدم طرف حالیش نیست اومدم بیرون. رفتم پیش اگزوز ساز که شاید اگزوز شل شده و به بدنه میخوره اما مشکلی نداشت. پیش جلو بند ساز که بردم چند دور تو جاده خاکی که زدیم رفت زیر ماشین همه قطعات رو چک کرد مشکلی نبود . صندلیا و کمربندها هم صدا نمیدادن چرخ عقب رو باز کرد و چند تا پیچ رو سفت کرد بازم فرقی نکرد . خلاصه گفت شاید مشکل از بوش محور عقب باشه چون با دست که محور رو ت*** میداد گفت یه زره شلی میزنه باید عوضش کنیم تا بعد ببینیم چی میشه خود نمایندگی هم این قطعه رو نداشت.

میخاستم بدونم اگه خرابی این بوش باشه باعث این سروصداها میتونه باشه؟ و صدا بیاد تو ماشین. تو جاده که اصلا صدا نمیده؟

ممنون میشم اساتید راهنمایی کنند؟؟؟؟؟؟؟

خودروی بنده هم همین مشکل رو داره

نمایندگی درخواست اکسل داد ولی تهران تایید نکرد چون ماشین صفر هست و حالا قرار بلبرینگ رو تعویض کنن

شما به کجا رسوندید مشکلتون رو ؟

لینک به ارسال

246356
246348 سلام

دوستان بنده چندی قبل اکسل عقب رو دادم برای تعمیر و جفت شفت ها تعویض و بلبرینگ ها هم که تعویض شد.

بعد از مدتی(چند روز!) صدای تق تق از سمت شاگرد بلند شد و این دفعه خودم دست به کار شدم و سمت شاگر رو باز کردم که دیدم میل تعادل (میله داخل اکسل) از سمت شاگر شُل شده و لق میزنه سر جایش

بازش کردم و بستم و مهره 13 رو هم کاملا سفت کردم ولی چیزی که توجه بنده رو جلب کرد این بود که شفت خود میل تعادل وقتی داخل اکسل میره کیپ نیست وباید تا انتها فشار بدم و بشینه تا لق نزنه.

من اصلا یادم نیست و در خاطر ندارم که باید همینطور باشه یا نه؟ لقی اش زمانی قطع میشه که به صورت 100% بچسبه یا نه وقتی شفتش رو میزاریم داخل اکسل نباید لق بزنه و کیپ داخل بره؟

این میل تعادل اگر بخواد بازی در بیاره یه سیستم مثل جلو برای عقب پیاده میکنم و از رابط های مزدا 3 استفاده میکنم :banghead:

مزخرف ترین نوع تعلیق همین پیچشیه

سلام بر علی آقای گل

تا جایی که من دیدم همینه!

حالا به خاطر کیفیت ساخت هست یا ساختارش به صورت قیفی طراحی شده که در انتها کاملا درگیر میشه رو نمیدونم...

سلام

این سری صدایی که بازم شروع شده بود از کمک بود و اکسل فعلا ساکته

[prr]

لینک به ارسال

امشب که دقت کردم دیدم عقب ماشین به سمت راست خوابیده یعنی شونه کرده یکم نه خیلی زیاد ولی کاملا مشخصه

با وجود اینکه زیاد نمیشه کل اکسل رو تعمیر کردم از تعویض یوربرینگ تا تراس میل داخل اکس و تعویض تمامی بوش ها

در ضمن لاستیک عقب سمت راننده هم کمی به سمت داخل اتاق کج شده یعنی دقیق صاف نیست

عیب از چیه؟؟؟

قیمت اکس عقب چنده؟؟؟؟

بخاطر ارتفاع زدن این بلا سرش اومده ؟؟ چون ارتفاع عقب رو لب به لب زدم

لینک به ارسال
در در 1/6/2017 در 01:48، armin a گفته است :

امشب که دقت کردم دیدم عقب ماشین به سمت راست خوابیده یعنی شونه کرده یکم نه خیلی زیاد ولی کاملا مشخصه

با وجود اینکه زیاد نمیشه کل اکسل رو تعمیر کردم از تعویض یوربرینگ تا تراس میل داخل اکس و تعویض تمامی بوش ها

در ضمن لاستیک عقب سمت راننده هم کمی به سمت داخل اتاق کج شده یعنی دقیق صاف نیست

عیب از چیه؟؟؟

قیمت اکس عقب چنده؟؟؟؟

بخاطر ارتفاع زدن این بلا سرش اومده ؟؟ چون ارتفاع عقب رو لب به لب زدم

اگه ارتفاع سنگین بزنی مثه من...از همون لحظه ی اول رخ چرخهای عقب...دو طرف بالای لاستیکا که نزدیک گلگیر عقب هستن یه حالت قیافه ی کمبر و خم شدن به سمت داخل میگیرن...اما نه لاستیک سایی ایجاد میکنه نه هیچ..فقد در ظاهر انگار کمبر کرده یه کمی..

اکسل نو هم فک کنم دوملیون بود...من یه تیپ سه صفرکیلومتر وارداتی از یه اوراقی مفته مفت خریدم هفصد تومن اصله اصله فرانسوی..حسابی شانسم زده بود....هر اوراقی دیگه میرفتم تیپ دویی دربو داغون که کلی هم باید خرجش کنی و زنگ زده و مصیبت رو زیر یک و دویست و نهصد و یه ملیون بهم نمیدادن...اخرین اوراقی رو که رفتم دیدم بعله..تیپ دو که هیچ...تیپ سه صفر اما استوک اصل فرانسه شانسم زد شیصدو هشتاد دقیق فک کنم خریدم...کل صداهای عقب ماشینم رفت...مخصوصا کمک گازی هم بستم بهش شده ژله...توو جاده فقد حال میده بندازی توو چالهع چوله و ترک جاده و نرم و راحت و بیصدا رد میشه آدم عشق میکنه...ارتفاع هم که تا دسته خوابوندم...اما از ارتفاع فابریک شتری کارخونه نرمتره...ترمز ه که به لطف توپی چرخ تیپ سه حسابی قوی شده

بگرد یه تمیز نو اوراقی پیدا کن..هزینه بازو بست هم فک کنم صد تومنه اینا میگیرن ولی من خودم عوض کردم باز خرج کمتر شد

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، yashar-206 گفته است :

اگه ارتفاع سنگین بزنی مثه من...از همون لحظه ی اول رخ چرخهای عقب...دو طرف بالای لاستیکا که نزدیک گلگیر عقب هستن یه حالت قیافه ی کمبر و خم شدن به سمت داخل میگیرن...اما نه لاستیک سایی ایجاد میکنه نه هیچ..فقد در ظاهر انگار کمبر کرده یه کمی..

اکسل نو هم فک کنم دوملیون بود...من یه تیپ سه صفرکیلومتر وارداتی از یه اوراقی مفته مفت خریدم هفصد تومن اصله اصله فرانسوی..حسابی شانسم زده بود....هر اوراقی دیگه میرفتم تیپ دویی دربو داغون که کلی هم باید خرجش کنی و زنگ زده و مصیبت رو زیر یک و دویست و نهصد و یه ملیون بهم نمیدادن...اخرین اوراقی رو که رفتم دیدم بعله..تیپ دو که هیچ...تیپ سه صفر اما استوک اصل فرانسه شانسم زد شیصدو هشتاد دقیق فک کنم خریدم...کل صداهای عقب ماشینم رفت...مخصوصا کمک گازی هم بستم بهش شده ژله...توو جاده فقد حال میده بندازی توو چالهع چوله و ترک جاده و نرم و راحت و بیصدا رد میشه آدم عشق میکنه...ارتفاع هم که تا دسته خوابوندم...اما از ارتفاع فابریک شتری کارخونه نرمتره...ترمز ه که به لطف توپی چرخ تیپ سه حسابی قوی شده

بگرد یه تمیز نو اوراقی پیدا کن..هزینه بازو بست هم فک کنم صد تومنه اینا میگیرن ولی من خودم عوض کردم باز خرج کمتر شد

ممنون بابت پاسخ

اون کجی فقط ماله سمت راننده است یعنی سمت شاگرد کمبر نداره

ولی چرا چند روزه اینطوری شده و ماشین به سمت شاگرد کمی کجه ؟؟

لینک به ارسال

سلام دوستان. مدتی هست اکسل عقب سمت شاگرد در هنگام افتادن در دست انداز صدا میده خواستم ببرم برای تعمیر که گریس خور بزارن تا بلبرینگ خراب نشه گفتند اینکارو فقط رو پراید انجام میدن برای 206 فایده ای نداره چون تا گیریس برسه به ته لوله بلبرینگ خراب میشه و گریس خور گذاشتن گفتند هیچ فایده ای نداره با هزینه تراشکاری و جلوبندی 300  تومن گفت !البته یه چیزهارو هم گفت باید بخری عوض بشه!  از دوستان کسی هست که با گریس خور گذاشتن همه مشکلشون حل بشه . بنده هیچ اطلاعی از داخل اکسل ندارم که چه چیزهایی خراب شده و احتمالا خراب شده بنظر تون بهتر نیست اکسل تعمیر بشه؟

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، mohammadreza01 گفته است :

سلام دوستان. مدتی هست اکسل عقب سمت شاگرد در هنگام افتادن در دست انداز صدا میده خواستم ببرم برای تعمیر که گریس خور بزارن تا بلبرینگ خراب نشه گفتند اینکارو فقط رو پراید انجام میدن برای 206 فایده ای نداره چون تا گیریس برسه به ته لوله بلبرینگ خراب میشه و گریس خور گذاشتن گفتند هیچ فایده ای نداره با هزینه تراشکاری و جلوبندی 300  تومن گفت !البته یه چیزهارو هم گفت باید بخری عوض بشه!  از دوستان کسی هست که با گریس خور گذاشتن همه مشکلشون حل بشه . بنده هیچ اطلاعی از داخل اکسل ندارم که چه چیزهایی خراب شده و احتمالا خراب شده بنظر تون بهتر نیست اکسل تعمیر بشه؟

برای بحث تعمیر نظری ندارم که بتونه کمکتون کنه جلوبندی ساز باید چک کنه قطعات رو که کدوم نیاز به تعمیر داره شاید اشکال از بوش های اکسل باشه یا کمک معمولا عیب از دو مورد هست

ماشین خودمو گریس خور گذاشتم ولی تاثیرش رو احساس نکردم چون 4 یا 5 بار هست که یوربرینگ ش***ده رفتم عوض کردم  اونم تو بازه های 6 ماهه تا 9 ماهه خراب شده یوربرینگ ها

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1395/10/26, 21:57:56، mohammadreza01 گفته است :

برای 206 فایده ای نداره چون تا گیریس برسه به ته لوله بلبرینگ خراب میشه

این چه حرفیه....!!!!!!!!!

اصلا ربطی نداره...

گریس خور روی اکسل ۲۰۶ جایی نصب میشه که اصلا ارتباطی با تانک نداره که بخواب گریس داخل تانک اکسل رو پر کنه یا نه....!!!

کسی که گریس خور نصب کرده باشه متوجه میشه که با چند تا تلمبه مختصر گریس اون قسمت رو پر میکنه و به راحتی تمام مجموعه بلبرینگ ژامبون رو پر میکنه....

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

ماشینم تیپ 2 هست چند وقتی صدای تلق تلق از عقب مییومد دیروز اکسل چرخهای عقب رو چلوبندی ساز دادم باز کرد بعد بردم تراشکار 2 تا بلبرینگ و شفت رو از ایساکو خریدم بعد دادم تراشکار جازد بردم جلوبندی ساز بست روش . مشکل اینجاست که صدای تلق تلق بازم مییاد امروز بردم جلوبندی که اکسلو بسته بود یه دوری زد گفت صدای اتاقه یا صدا از جا لاستیک زاپاسه! ولی خودم فکر نمیکنم صدا از اینا باشه چون جاشون سفته و لق نمیزنن! بنظر شما صدا از چییه؟

باتشکر

ویرایش شده در توسط mohammadreza01

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری