محمود

مبـــاحث مــربوط به اکـسـل عـقـب 206

896 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 6 ساعت قبل، Dariush-Es گفته است :

مدتی بود عقب ماشین صدا میومد هرچی برسی کردم به نتیجه ای نرسیدم  از چک کردن زاپاس تا غیره

گذشت 

الان مدتی هست صدای حالت قرچ و قورج حالت کش اومدن از چرخ عقب میومد نگاه کردم گردگیر کمک کامل از بین رفته 

حالا صدا میتونم مربوط به خرابی کمک باشه؟ چطوری چک کنم؟

در صورت نیاز به تعویض منطقی هم هر دوسمت تعویض بشن؟

سلام 

دستی رو بخوابون جعبه رو بزن بالا از یکی بخوا که با دست ماشینو بالا پایین کنه خودتم از زیر نگاه کن صدا از چیه

شاید صدا از بوش های بازویی اکسله که به اتاق وصله شایدم رولبرینگاش اگر چیزی دستگیرت نشد باید با آچار ۲۱ کمکارو دونه دونه باز کنی و چک کنی بوش هام که چشمی معلومه

ولی اینکه گردگیر خراب بشه یعنی کمک خراب شده حرف حساب نیست...

شادو پیروز باشید...

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اینم بوش بازویی اکسل که به اتاق وصله

کلا دوتان

این به سمت عقبه از عقب ماشین دیده میشه

ویکی دیگم اونوره رو به جلوی ماشین که نتونستم ازش عکس بگیرم شرمنده

حالا چجوری چشمی معلوم میشه خرابع یا سالم میری زیر ماشین با نور چراغ قوه بوشارو نگاه میکنی که سالم باشن

راستی بوش های کمکارو هم نگاه کن

IMG_۲۰۲۰۰۳۲۶_۰۸۱۹۵۰.jpg

ویرایش شده در توسط tofan206
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام این چه حرفیه اتفاقا تعمیر اکسل یکی از طولانیترین عمرهارو داره شما اکسلو باز کنید درست تعمیر کنید با اجناس خوب حد اقل 5 سال کار میکنه چون اکسل عقب مثل جلوبندی نیست چرخهای جلو هم به طرفین میچرخن هم نیروی موتور به اونها منتقل میشه هم وزن سنگین موتور رو چرخهای جلو هست  و به همین دلیل قطعات بیشتری داره و فشار روی قطعات بالاست ولی چرخ عقب هم ثابته و به طرفین چرخشی نداره هم عقب سبکتره هم نیروی موتور به اونها منتقل نمیشه به همین دلیل خرابی خیلی کمتری داره 

من حدس میزنم یا اجناس متفرقه برات میندازن یا طرف اینکاره نیست یا مثلا نیازه اکسل باز شه و بره تراشکاری و شفتها عوض شه و طرف برای اینکه خرج بالا نره به تعویض رولبرینگ اکتفا میکنه  و باعث میشه شما هر سال اکسل باز کنی 

تازه خودرو شما sd هست که اکسل rc یا تقویت شده هاچ بک روشه و دو بازویی بزرگ اضافه داره و هندلینگو بالا میبره همه ماها که هاچبک داریم ارزومونه بتونیم اکسل ارسی یا همون sd رو ماشینمون سوار کنیم

به نظر من شما به جای اینفکرا و خروندن یه اکسل دیگه رو ماشین و از استاندارد خارج کردن ماشین از استاندارد اونم قطعات اشغال و ایرانی خودروهای دیگه مثل پژو سمندو پرشیا برید پیش یه مکانیک خوب و قطعات اورجینال و اصلی تهیه کنید و حتما بگید باز کنه تراشکارم ببرید برای تعویض شفتها و اگه دو تا گریسخور هم به تراشکار بگید براتون بزاره که بتونید دوره ای گریسکاری کنید تا سالهای سال بهتون قول میدم مشکل اکسل رو نمیبینید

سلام مرسی که توضیح دادین 

اقا ایدین من خودم ماشین بازم و رو ماشین هم خیلی حساسم 

متاسفانه که مدل ماشینم 92 هست از این ایرانیزه ها

رانندگیم یه کمی تند و تیزه 

بعضی موقع ها هم یه کمی شیطون بازی میکنم مثل دستی کشیدنا اینا 

به خاطر اینا اکسل اس دی جواب گو نیست 

صندوق هم که پر هست و سنگین تر از جلو 

چون هم مخزن کپسول هست هم یه باکس ساپ که کل جعبه رو گرفته و عقب ماشین اونقد اومده تایین که 2 انگشت فاصله داره 

وسایل اکسل رو هم کمپلت عوض میکنم حتی ژانبون هم عوض میکنم چون حساسم نمیخوام چیزیکه باز شده رو دوباره ببندن رو ماشینم 

حتی یه بار هم از تهران اکسل ارسی گرفتم که استوک بود از فرانسه اورده بودن 

متاسفانه اونم بعد 8 ماه اینا سمت راننده کج کرد 😂

خلاصه این که میشه کمک کنید تا یه به جای اکسل یه طرح دیگه رو ماشین نصب کرد؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 21 دقیقه قبل، negar25 گفته است :

سلام مرسی که توضیح دادین 

چون هم مخزن کپسول هست هم یه باکس ساپ که کل جعبه رو گرفته و عقب ماشین اونقد اومده تایین که 2 انگشت فاصله داره 

وسایل اکسل رو هم کمپلت عوض میکنم حتی ژانبون هم عوض میکنم چون حساسم نمیخوام چیزیکه باز شده رو دوباره ببندن رو ماشینم 

شما کلا یا قید شیطون بازی و دستی کشیدن رو بزن یا ماشینتو عوض کن این احتمالا شاسی با اکسل نمیخونه تابی چیزی داره

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، tofan206 گفته است :

شما کلا یا قید شیطون بازی و دستی کشیدن رو بزن یا ماشینتو عوض کن این احتمالا شاسی با اکسل نمیخونه تابی چیزی داره

خب نمیشه یه چیزه دیگه بهش وصل کرد ؟

اکسل نباشه ۴ تا بازویی باشه که لاستیک عقب رو نگه داره 🤣🤣🤣🤣🤣

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، negar25 گفته است :
در 5 ساعت قبل، negar25 گفته است :

سلام مرسی که توضیح دادین 

اکسل نباشه ۴ تا بازویی باشه که لاستیک عقب رو نگه داره 🤣🤣🤣🤣🤣

LeafSpring1.jpg

به نظر من اینطور که شما میفرمایید باید دو تا از این شاه فنرهای ورقه ای بندازید که از زمان درشکه روی درشکه ها نصب میشد و به قدری کارامد بود که هنوز که هنوزه تمام کامیونها و اکثروانتها و خیلی از سواریهای سه چهار دهه پیش این نوع فنربندی رو برای عقب انتخاب میکردن واقعا سادستو هوشمندانه و با کمترین خرابی (البته شوخی میکنم:grin:)

به نظرم دوستمون پر بیراه نگفتن همونطور که میدونید 206 sd در اصل همون هاچبکه فقط براش صندوق گذاشتن وقتی سایپا اینکارو برای پراید کرد با سیستم تعلیق عقب خیلی به مشکل خورد تا ضعفهارو اصلاح کردن و ایرانخودرو چون فرانسه ام در کنارش بود و از سایپا ام درس گرفته بود نوع اکسل تقویت شده rc رو برای عقب انتخاب کرد ولی بلاخره همون ارسی هم برای هاچبک هست طراحیش ولی در کل دیگه 206 SD اون 206 هاچبک اسپرت و جمع و جورو چستو چابک نیست که شما بخواید باهاش دستی بکشید و عقب ماشینو بچرخونیدو ... به نظر منم اگه این مدل سواریو میپسندین و دوست دارید این کارهای نمایشی رو خودروتونو عوض کنید بهتره 

مخصوصا اینکه sd مدل 92 هم هستو دیگه کلیه لوازمش ایرانیزه و بی کیفیت 

چرخیدن عقب ماشینم خیلی به اکسل فشار میاره من یادمه یه بار یه تصادف کردن طرف از گوشه عقب زد بهم و ماشین من 2 دور دور خودش چرخید بعد که صافکاری کردم و داشتم سوار میشدم یهو دیدم عقب یه سمتش خوابید پایین وقتی رفتم جلوبندیساز گفت دستی کشیدی ماشین چرخیده گفتم نه ولی یه تصادف کردم ماشین دو دور چرخید گفت همون میل فنر عقب سمت شاگرد در رفته و بیرون زده یه سمت ماشین خوابیده حالا اون هاچبک بود حساب کنید اضافه وزن اس دی و کپسول گازو  دستیهای چرخشی شما کلی فشار به اکسل وارد میکنه و نتیجه این میشه که شما هر سال مجبور شی اکسل باز کنی اونم با این هزینه های سرسام اوذ

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری