محمود

مبـــاحث مــربوط به اکـسـل عـقـب 206

835 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 8 ساعت قبل، hasaga3 گفته است :

دوستانی که تجربه بازکردن اکسل رو داشتن سایز آچار لازم برای باز کردن اکسل رو میشه بگین؟

چون میخوام خودم بازش کنم که ظاهرا خیلی پیچیدگی خاصی نداره ولی توی تاپیک چیزی درباره سایز خود آچارهای مربوط به پیچ های خود اتصال اکسل به بدنه چیزی ندیدم

سلام. آچارهایی که برای باز کردنه اکسل تیپ پنج نیاز هست بکسهای ۱۳. ۱۹. ۲۱. اگه بخوای سیلندر ترمز هم باز کنی ۱۷ و آچار تی ۶۰ اگه اشتباه نکنم. واسه جدا کردنه اکسل از بدنه هم چهارتا پیچ هست ک آچار مخصوص میخواد بکس ستاره ای بهش میگن. سایزشم ۱۴

پسند شده توسط 5 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام به همه دوستان گل

چند سالی بود اکسل عقب گاهی صدا میداد و این صدا فقط موقعی شنیده میشد که تو جاده ‌ای که سنگ ریزه داره رانندگی میکردم یه لق لقی میکرد و تموم میشد

الان حدود دو هفته است که برای کاری اومدم شمال و  چون به سرعتگیرهای اینجا آشنایی ندارم و معمولا سریع رانندگی میکنم از روی چندتاشون بدجوری پریدم

از دیروز این صدا وحشتناک شده و کاملا مشخصه یه چیزی به شدت لق یا خورد شده

ماشین تیپ ۵ مدل ۸۴ هست و ۲۰۰ هزار تا کارکرد داره تا حالا هم اکسل باز نشده

حالا چندتا سوال دارم که ممنون میشم راهنمایی کنین

مورد اول: اکسل تیپ ۵ با تیپ ۲ تفاوتی داره؟

مورد دوم: با توجه به این صدا که توی سرعت پایین به شدت احساس میشه و انگار یه چیزی کاملا لق شده میشه باهاش تا تهران رفت؟ ( از نظر خطر) چون بدتر از این نخواهد شد و کاملا نابود شده

مورد سوم: تو یکی از نمایندگیهای ایساکو دیدم که اکسل کامل هاچ بک و sd رو داشت که روی پالت بود، بنظرتون تعمیرش کنم یا کامل عوض کنم؟ حدود هزینه رو هم در بیشترین حالت که تمام قطعات با بهترین جنس بازار تعویض بشه رو هم لطفا بفرمایین

در ضمن زاویه کمبر و کستر اصلا نداره و کاملا از این نظر سالمه

:hello:

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 22 ساعت قبل، ramin_gm گفته است :

سلام به همه دوستان گل

چند سالی بود اکسل عقب گاهی صدا میداد و این صدا فقط موقعی شنیده میشد که تو جاده ‌ای که سنگ ریزه داره رانندگی میکردم یه لق لقی میکرد و تموم میشد

الان حدود دو هفته است که برای کاری اومدم شمال و  چون به سرعتگیرهای اینجا آشنایی ندارم و معمولا سریع رانندگی میکنم از روی چندتاشون بدجوری پریدم

مورد دوم: با توجه به این صدا که توی سرعت پایین به شدت احساس میشه و انگار یه چیزی کاملا لق شده میشه باهاش تا تهران رفت؟ ( از نظر خطر) چون بدتر از این نخواهد شد و کاملا نابود شده

مورد سوم: تو یکی از نمایندگیهای ایساکو دیدم که اکسل کامل هاچ بک و sd رو داشت که روی پالت بود، بنظرتون تعمیرش کنم یا کامل عوض کنم؟ حدود هزینه رو هم در بیشترین حالت که تمام قطعات با بهترین جنس بازار تعویض بشه رو هم لطفا بفرمایین

سلام. اکسل تیپ پنج تفاوت داره با تیپ دو. اصولاً خرابیهایی ک تو اکسل رخ میده ب ترتیب: کمک فنرها. بلبرینگ ژامبون. و بوشهای اکسل هستن ک نیاز ب تعویض دارن. که ایراده ماشینه شما می‌تونه یکی یا دوتا از موارده بالا باشه. اکسل کامل خیلی سخت پیدا میشه. اکسل رو تعمیر کنید. جدا از کارهایی ک جلوبندی ساز باید انجام بده اکسل رو پیش تراشکار هم باید ببرید. از قیمتها اطلاعی ندارم. دوستان راهنمایی میکنن.ضمنا رانندگی با این شرایط و هوای بارونی ریسک بزرگیه. حتما درست کنید ماشینو بعد بیاید تهران

ویرایش شده در توسط mehdi.r.mehr
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در در 1398/08/04, 01:11:30، ramin_gm گفته است :

سلام به همه دوستان گل

سلام 

اکسل عقب یه جفت رولبرینگ داره  که حالت برلبرینگی به اکسل بده و راحت بالا پایین شه و کمک فنر  بازی کنه  وقتی این رولبرنگ خوردمیکنه کمی چرخ کج وای میسه و گاها با صدا تو دست اندازها و بالا پایین شدن عقب ماشین همراهه 

اگه زود به دادش برسی و اکسلوباز کنی فقط یه اجرت به جلوبندیساز میدی و یه جفت رولبرنگ میخری ولی چون چرخ باز میشه احتمالا یه قطعاتی مثل لنت لوازم چرخ عقب کاسه چرخ یا برلبرینگ چرخ کمکها بوش کمکها  هم چون باز میشه در صورت ایراد عوض میشه حالا اگه تیپ 2 باشه که کاسه چرخ تیپ 5 باشه که دیسکه 

ولی اگه یه مدت همونجوری روش سوار شی چونگاها صدای زیادی هم نداره ایر رولبرینگ خورد شده وقتی اکسل بالا و پایین میشه میزنه شفت اکسل رو خراب میکنه برای تعویض شفت دیگه کار جلوبندی ساز نیست ولی جلو بندیساز باید اکسلو کامل باز کنه هم اجرتش بیشتر میشه چون اکسل کامل باز میشه و هم اجرت تراشکار اضافه میشه و هم خرید شفت اکسل  اگه فقط با برلبرینگ سروته قضیه هم بیاد و قطعه دیگه ای نخواد  من فکر میکنم حدود دونه ای 40 رولبرینگات شه که 4 تا میخوای و جنس ارزون و گرونو خوبو بد داره معمولیشو گفتم 150 تا 200 هم اجرت  و اگه اکسل کامل باز شه و تراشکار بره حد اقل 250 مکانیک 200 تا 250 تراشکار و دو تا ام شفت اکسل دونه ای 80 تا 100  وحدود 800  هزینه میشه حالا فکرشوکن لنتمثلا اخراش باشه یا کمک ایراد داشته باشه یا بلبرینگ چرخات روون نباشه هزینه بالاتر میره ولی اگه تراشکار فرستادی حتما بگودو تا گریسخورم رو اکسل قرار بده تا هر وقت میری تعویض روغنی برات اکسلو گریس تزریق کنه و عمر رولبرنگات خیلی بیشتر میشه

در ضمن سیستم اکسل عقب جوریه که میله های فنریش  هر دو چرخ با هم یکیه و برای باز کردن یه چرخ چرخ سمت مقابلم باید باز کرد به همینخاطر همیشه اکسل هر دوسمت با هم باز وتعمیر میشه حتی اگه یه سمت چرخت بربرینگ خورد کرده باشه

حالا اکسل کامل بگیری که چی شه اکسل وقتی رولبرینگها و شفتش عوض شه چیزی نداره 

تفاوت اکسل تیپ 5 و 2 رونمیدونم ولی اکسل sd طراحیش برای اکسل 206 rc هست دو تا بازویی بیشتر داره و هم مستحکمتره هم تعادل عقبماشین خیلی بهتره بعضیا روی هاچبکم اکسل ار سی یا sd نصب میکنن ولیبرای جا گرفتن اون دو تا بازویی باید تغییراتی تو منبع اگزوز عقب داد مثلا منبع کوچکتر نصب کرد  و همچنین زاپاس رو مقداری جاشو تغییر داد

باز اگه وعضت خوبه ومیخوای هزینه بیشتر کنی اکسل sd بندازی توجیه داره و خیلی ماشین بازها اینکارومیکنن برای تعادل بهتر عقب ماشین

این تایپیکم مطالعهکنی تفاوتهای اکسل sd و هاچبکو توضیح داده همچنین تجربهبچه ها

ویرایش شده در توسط aidin1384
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/08/05, 06:08:45، aidin1384 گفته است :

سلام 

اکسل عقب یه جفت رولبرینگ داره  که حالت برلبرینگی به اکسل بده و راحت بالا پایین شه و کمک فنر  بازی کنه  وقتی این رولبرنگ خوردمیکنه کمی چرخ کج وای میسه و گاها با صدا تو دست اندازها و بالا پایین شدن عقب ماشین همراهه 

اگه زود به دادش برسی و اکسلوباز کنی فقط یه اجرت به جلوبندیساز میدی و یه جفت رولبرنگ میخری ولی چون چرخ باز میشه احتمالا یه قطعاتی مثل لنت لوازم چرخ عقب کاسه چرخ یا برلبرینگ چرخ کمکها بوش کمکها  هم چون باز میشه در صورت ایراد عوض میشه حالا اگه تیپ 2 باشه که کاسه چرخ تیپ 5 باشه که دیسکه 

ولی اگه یه مدت همونجوری روش سوار شی چونگاها صدای زیادی هم نداره ایر رولبرینگ خورد شده وقتی اکسل بالا و پایین میشه میزنه شفت اکسل رو خراب میکنه برای تعویض شفت دیگه کار جلوبندی ساز نیست ولی جلو بندیساز باید اکسلو کامل باز کنه هم اجرتش بیشتر میشه چون اکسل کامل باز میشه و هم اجرت تراشکار اضافه میشه و هم خرید شفت اکسل  اگه فقط با برلبرینگ سروته قضیه هم بیاد و قطعه دیگه ای نخواد  من فکر میکنم حدود دونه ای 40 رولبرینگات شه که 4 تا میخوای و جنس ارزون و گرونو خوبو بد داره معمولیشو گفتم 150 تا 200 هم اجرت  و اگه اکسل کامل باز شه و تراشکار بره حد اقل 250 مکانیک 200 تا 250 تراشکار و دو تا ام شفت اکسل دونه ای 80 تا 100  وحدود 800  هزینه میشه حالا فکرشوکن لنتمثلا اخراش باشه یا کمک ایراد داشته باشه یا بلبرینگ چرخات روون نباشه هزینه بالاتر میره ولی اگه تراشکار فرستادی حتما بگودو تا گریسخورم رو اکسل قرار بده تا هر وقت میری تعویض روغنی برات اکسلو گریس تزریق کنه و عمر رولبرنگات خیلی بیشتر میشه

در ضمن سیستم اکسل عقب جوریه که میله های فنریش  هر دو چرخ با هم یکیه و برای باز کردن یه چرخ چرخ سمت مقابلم باید باز کرد به همینخاطر همیشه اکسل هر دوسمت با هم باز وتعمیر میشه حتی اگه یه سمت چرخت بربرینگ خورد کرده باشه

حالا اکسل کامل بگیری که چی شه اکسل وقتی رولبرینگها و شفتش عوض شه چیزی نداره 

تفاوت اکسل تیپ 5 و 2 رونمیدونم ولی اکسل sd طراحیش برای اکسل 206 rc هست دو تا بازویی بیشتر داره و هم مستحکمتره هم تعادل عقبماشین خیلی بهتره بعضیا روی هاچبکم اکسل ار سی یا sd نصب میکنن ولیبرای جا گرفتن اون دو تا بازویی باید تغییراتی تو منبع اگزوز عقب داد مثلا منبع کوچکتر نصب کرد  و همچنین زاپاس رو مقداری جاشو تغییر داد

باز اگه وعضت خوبه ومیخوای هزینه بیشتر کنی اکسل sd بندازی توجیه داره و خیلی ماشین بازها اینکارومیکنن برای تعادل بهتر عقب ماشین

این تایپیکم مطالعهکنی تفاوتهای اکسل sd و هاچبکو توضیح داده همچنین تجربهبچه ها

مرسی آیدین جان

امروز بردم پیش مکانیک، بوش لاستیکی کمک سمت راست پاره شده بود و کمک از جاش در اومده بود و با تعویض بوش لاستیکی مشکل حل شد

اما اون صدای چند ساله همچنان بود به مکانیک گفتم یه دور بزن ببین این صدا رو میشه کاری کرد یا مال اکسله و باید کامل باز بشه

همین که سوار شد ۵ متر رفت جلو دوباره اومد رو چال

و رفت زیر ماشین ۴ تا پیچ خود اکسل رو یکی یکی باز کرد و زیر هر کدوم یه چیزی مثل ضربه گیر لاستیکی گذاشت کل این فرایند ۵ دقیقه نشد...آقا ماشین لال شد! اصلا انگار نه انگار که صدایی وجود داشته کلا هم ۵۰ تومن اجرت گرفت

من بیچاره چند سال این صدا رو تحمل کردم بیخودی و فکر میکردم حتما باید کل اکسل بیاد پایین و دوباره جمع بشه

درکل باورم نمیشد به همین سادگی اون صدا از بین رفت

محلی که ضربه گیر لاستیکی گذاشت رو تو عکس زیر مشخص کردم شاید روزی به درد کسی خورد

البته عکس مربوط به ماشین من نیست امیدوارم صاحب عکس راضی باشه

20191031_161840.jpg

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری