محمود

مبـــاحث مــربوط به اکـسـل عـقـب 206

831 ارسال در این موضوع قرار دارد

در ۱ ساعت قبل، nestle گفته است :

سلام دوستان

ماشین من یه صدای برخورد دو تا آهن یا حلب از زیر  و صدای قیژ قیژ هم میده بعضی وقتا 

قبلا چند نفر این مشکلو گفته بودن کسی ماشینش اینطور نبوده بفهمه از چی هست. 

سلام،شب بخیر

اکسل بده جلوبندی ساز چک کن.

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1398/07/09, 01:22:34، mehdi.r.mehr گفته است :

عجیبه واقعا. دریغ از یه راهنمایی. 

داداش گلم سوالتون الان دقیقا چیه؟ 

شما خودتون آوردین پایین همونجوری هم ببرین بالا الان مشکلتون دقیقا چیه؟ نمیدونید چجوری میره بالا یا نمیتونید ببریدش بالا یا نمیره بالا؟ 

شما اول کمک کل عقب ماشین رو بزار رو خرک چرخهای عقبو باز کن سر پایین کمک رو باز کن کمک آزاد بشه بعد میل تعادل رو از جاش در بیار کامل نه فقط انقدی که سر جاش نباشه آزاد باشه بعد میل رام  هارو باز کن و در بیار بعد به هر اندازه ای که دوس داری و حس میکنی  خوبه خود ژامبون رو  بگیر و میل رام رو جا بنداز واسه دو طرف باید یا اندازه باشه باید با متر اندازه بگیری از لبه دیسک تا لبه گلگیر بعد میل تهادل رو جا بزن بعد کمکها بعد چرخها 

تو چیزی ابهام داشتی بپرس دوستان کمک میکنن

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/07/11, 19:53:38، hasaga3 گفته است :

مدتی هست چرخ عقب سمت شاگرد بالاش به سمت داخل رفته و گاهی صدای فلز و دبه خالی و قیژ قیژ توی موقعیت های مختلف

به تشخیص تعمیرکار ظاهرا بوش ژامبون خرابه که اجرت خودش میشه ۲۵۰ و اجرت تراشکار ۲۰۰ و قطعات هم حدود ۴۰۰

از طرفی رفتم خاورشهر اونجا اکسل عقب کامل تیپ ۵ با کالیپر و همه چیز از این جدیدا که کالیپرش رانایی بود رو میداد ۱۷۰۰

به نظرتون تعمیرش منطقی تره یا تعویض با تیپ۵

ضمنا خودروی من تیپ۲ مدل ۹۱ هست

حالا کاری به دستمزد خودش ندارم که یکم گرون گفته 

تراشکارهم همینقدا میگیره شایدم کمتر

ولی از رو چی گفت که بوش خراب شده باز کرد دید یا همینجوری گفت؟ 

قطعه فقط 2 تا بلبرینگ ژامبون داره که اونم دونه ای 40 تومنه نه 400 

شما وقتی قطعه خودت قابل تعمیره چرا باید یک میلیون پول اضافه بدین که چی بشه؟ 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/07/14, 23:16:37، keivanj گفته است :

داداش گلم سوالتون الان دقیقا چیه؟ 

شما خودتون آوردین پایین همونجوری هم ببرین بالا الان مشکلتون دقیقا چیه؟ نمیدونید چجوری میره بالا یا نمیتونید ببریدش بالا یا نمیره بالا؟ 

شما اول کمک کل عقب ماشین رو بزار رو خرک چرخهای عقبو باز کن سر پایین کمک رو باز کن کمک آزاد بشه بعد میل تعادل رو از جاش در بیار کامل نه فقط انقدی که سر جاش نباشه آزاد باشه بعد میل رام  هارو باز کن و در بیار بعد به هر اندازه ای که دوس داری و حس میکنی  خوبه خود ژامبون رو  بگیر و میل رام رو جا بنداز واسه دو طرف باید یا اندازه باشه باید با متر اندازه بگیری از لبه دیسک تا لبه گلگیر بعد میل تهادل رو جا بزن بعد کمکها بعد چرخها 

تو چیزی ابهام داشتی بپرس دوستان کمک میکنن

ممنون از راهنماییت دوسته عزیز. مشکل من نداشتن یه جک قوی بود که بتونم هر دوتا چرخو همزمان بیارم بالا. واسه همین اندازه درست در نمیومد. اهر سر بردم دادم جلوبندی ساز برام میزون کرد. تنها باری بود که واسه انجامه کاره ماشینم مجبور شدم ببرم پیش کسی دیگه. اونم ب خاطره نداشتن جک. بازم ممنون

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، mehdi.r.mehr گفته است :

ممنون از راهنماییت دوسته عزیز. مشکل من نداشتن یه جک قوی بود که بتونم هر دوتا چرخو همزمان بیارم بالا. واسه همین اندازه درست در نمیومد. اهر سر بردم دادم جلوبندی ساز برام میزون کرد. تنها باری بود که واسه انجامه کاره ماشینم مجبور شدم ببرم پیش کسی دیگه. اونم ب خاطره نداشتن جک. بازم ممنون

اصلا نیاز به جک قوی نیست 

با جک خود ماشین یک طرفشو میبردی بالا بعد زیرش خرک میزاشتی اون طرف دیگشم همینطور 

باز خدارو شکر که کارتون راه افتاد

کار انجمن هم همینه که به هم کمک کنیم 

من دیر پیامتونو دیدم وگرنه زودتر جواب میدادم

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان ماشیم من 55هزار راه رفته امکان داره اکسل عقب خراب شده باشه چون بعضی وقتا از چرخ عقب صدا میاد سرعتگیرارو میرم. صداش همیشگی نیست ولی بعضی وقتها میده. به نظر شما چیز دیگه ای هست صدای آهن بده از عقب. صداشم همیشگی نیست مطمینم برم مکانیکی صدا نمیده.

ویرایش شده در توسط nestle

لینک به ارسال
در در 1398/07/14, 23:24:36، keivanj گفته است :

دست گذاشت پشت چرخ ها و فاصله رو دید که متفاوت شده و گفت که یا بوش خرابه به احتمال بیشتر یا بلبرینگ ژانبون

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، hasaga3 گفته است :

دست گذاشت پشت چرخ ها و فاصله رو دید که متفاوت شده و گفت که یا بوش خرابه به احتمال بیشتر یا بلبرینگ ژانبون

خب بازش کن ببین بوش خط انداخته یا نه به هر حال تعمیرش به صرفه تره 

چون تا باز نشه معلوم نیست بوش خرابه یا فقط بلبرینگا خراب شدن تا زودتر بازش کنی احتمال اینکه بوش خراب شده باشه کمتره

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

در در 1398/07/14, 23:24:36، keivanj گفته است :

در 6 ساعت قبل، hasaga3 گفته است :

سلام باید باز شه تا باز نشه معلومنمیکنه اگه فقط رولبرینگ خورد شده باشه 4 تا رولبرینگ ژامبون میخواید هر طرف دو تا میخوره  و اجرت تراشکار و هزینه خرید شفت کم میشه و چون لازم نیست اکسل کامل بیاد پایین هزینه اجرت جلوبندیسازتم کم میشه هر چی زودتر ببرید ممکنه فقط با تعویض رولبرینگ درست شه ولی وقتی رولبرنگ خراب میشه و شما روش حرکت میکنید میزنه شفت رو هم خراب میکنه برای تعویض شفت باید کل اکسلو جلوبندیساز یا مکانیکت باز کنه ببره تراشکار دو تا شفت جدید بخره و جا بزنه اگه بردی تراشکار حتما بگو دو تا گریسخور هم برات رو ژامبون بزاره اینجوری هر وقت میری تعویض روغنی میتونی رولبرینگاتو گریسکاری کنی و عمرشون زیاد میشه 

اجرتهارم درست گفته تقریبا همینه ولی هزینه کاملشو گفته اگه با تعویض رولبرینگ ردیف شه قطعاتت نصف میشه هزینش هزینه تراشکارم نداری و اجرت مکانیکم حدود 50 تومنی کمتر میشه و با 350 حدودا ردیف میشه ولی این بین ممکنه برلبرینگ چرخی خراب باشه کمک یا بوش کمکی یا لنت یا کاسه چرخ و یا لوازم ترمز روغن زده باشه ... بسته به شانست چون تمام اینها باز میشه بایدسالم باشه که مکانیک ببنده اگه خراب باشه همونجا عوض کنی به نفع خودته

اکسلم فکر نمیکنم تیپ 5 و 2 فرقی داشته باشه  ولی اگهمنظورت اکسل sd هست که مثل اکسل ارسی دو تا بازویی داره خیلی خوبه و تعادل ماشینت بهتر میشه سر پیچها ولی هر کسی نمیتونه بندازه و باید منبع اگزوزعقب و همچنین جای زاپاس رو عوض کنی که دنگو فنگ داره و روی تیپ 2 ارزش نداره همچنین ترمزهای شما کاسه ایه  اگه میخوای کامل بخری یهودیسکها و کالیبرشم بخر تا لا اقل ترمز عقبات دیسک شه  که اینها به علاوه اجرت مکانیک  و منبع اگزوزو تغییرات  حد اقل 3 ملیون به بالا  اب میخوره  که تفاوتش با 400 تا 800 خیلیه البته شاید اکسل خودتم بتونی بفروشی  ولی چون خرابه خوب پایین میخرن

به هر حال خرید یه اکسل استوک مثل برای خودت حالا به اسم تیپ پنجی یا هر چی با قیمت 1.700 به علاوه اجرت که میشه نزدیک 2 ملیون هیچ توجیح اقتصادی نداره وقتی میتونی با 400-تا 800هزینه تعمیرش کنی تازه استوک هندونه دربستس یهو میبینی میندازی یه مدت بعد خراب میشه ولی تعمیر اکسل یکی از پر عمرترین  تعمیراته و بعد تعمیرش حد اقل 6-7 سالی کار میکنه مخصوصااگه گریسخور بزاری ودوره ای گریس بزنی 

ولی خوب اگه بخوای اکسل sd و ترمزاتو دیسکی کنی لا اقل یه دلیل منطقی داره برای هزینه کردن

ویرایش شده در توسط aidin1384
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

دوستانی که تجربه بازکردن اکسل رو داشتن سایز آچار لازم برای باز کردن اکسل رو میشه بگین؟

چون میخوام خودم بازش کنم که ظاهرا خیلی پیچیدگی خاصی نداره ولی توی تاپیک چیزی درباره سایز خود آچارهای مربوط به پیچ های خود اتصال اکسل به بدنه چیزی ندیدم

ویرایش شده در توسط hasaga3

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری