5,194 ارسال در این موضوع قرار دارد

دوستان یه مشکلی برام پیش اومده ماشین من مدل 84 تیپ 6 هست بعضی از مواقع خود بخ خود گاز میخوره معمولا زمانی که دنده میزارم بیشتر پیش میاد ولی تو حرکت هم چند بار شد که خودش گاز خورد. دستگاه هم زدم دریچه گاز مشکلی نداره وخطایی نداشت. تو حرکت هم دستگاه وصل بود ولی اون اتفاق پیش نیومد که دستگاه چیزی رو نشون بده. میخواستم ببینم مشکل از کجا میتونه باشه؟ میتونه از گیربکس باشه؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

وقت بخیر

در در 1398/05/13, 17:27:52، ANR گفته است :

سلام. 206اتومات مدل 87 دارم. دنده گیربکس به حالت دستی نمیره مکانیک باز کرده میگه سنسورش  را در آوردند از دوستان اطلاعات می خواستم. از کجا سنسورش را گیر بیاورم

تا اونجایی که بنده به یاد دارم ۲تا دکمه در زیرصفحه لیور دنده هست که تو قسمت M که قرار میگیره لیور با حرکت به بالا و پایین بهشون ضربه میزنه و یک مکانیزم هم روی گیربکس هست بصورت مثلث مشکی که تغییر حالات رو اعمال میکنه. کلاً از اول حرکت داخل تیرونیک نمیره؟ تو حرکت در وضعیت M قرار میدید دنده‌ای نمایش میده اصلاً ؟

در در 1398/05/13, 22:08:21، Ahmad.y گفته است :

با سلام. 

من تازه عضو شدم. یه 207 مدل 90 دارم. چند وقتیه که در حین حرکت صدایی مثل صدای اگزوز که سوارخ شده از سمت گیربکس ماشینم میاد. در هر دنده ای که باشه. البته بیشتر تو دورهای پایین، اولش فکر کردم صدای اگزوز هست، ولی ماشین که در حالت P یا N هست صدا کاملا عادی هست  ولی به محض حرکت کردن صدا میاد. و وقتیکه دور موتور در حالت حرکت بالا میره صدا عادی میشه. ممنون میشم راهنمایی کنید

حین حرکت در سرازیری یک لحظه در N قرار بدین بازهم صدا هست؟

فکر نکنم گیربکس صدایی داشته باشه جز یه حالت صدای الکتریکی که مربوط به شیربرقی‌ها هست. اگه توربین هم ایراد داشته باشه صدا ایجاد میکنه، تست توربین هم انجام بدید.

در 9 ساعت قبل، Amirsalehizadeh29 گفته است :

دوستان یه مشکلی برام پیش اومده ماشین من مدل 84 تیپ 6 هست بعضی از مواقع خود بخ خود گاز میخوره معمولا زمانی که دنده میزارم بیشتر پیش میاد ولی تو حرکت هم چند بار شد که خودش گاز خورد. دستگاه هم زدم دریچه گاز مشکلی نداره وخطایی نداشت. تو حرکت هم دستگاه وصل بود ولی اون اتفاق پیش نیومد که دستگاه چیزی رو نشون بده. میخواستم ببینم مشکل از کجا میتونه باشه؟ میتونه از گیربکس باشه؟

اگر برای دریچه گاز و پدال نیست و یکبار هم ریست کردید دریچه گاز و پدالُ و باز هم مشکل پابرجاست  میتونه از سنسور دور موتور هم باشه.

اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن..

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/05/16, 12:59:49، Amirsalehizadeh29 گفته است :

بزرگواری کنین؛ اون سه تا فیش رو ای سی یو رو ؛ محکم در جای خودش قرار بدین و بست هاش رو سفت کنین

اگر مطمئن هستین که محکمه؛ یک بار باز و بسته کنین و رسوب و زنگ ها رو از توی سوکت پاک کنین و مطمئن باشین محکم محکم توی جای خودش قرار گرفته

معمولا ایراد گاز نخوردن یا گاز خوردن بدون دلیل از متصل نبودن اتصالات برقی مابین دریچه گاز و ای سی یو هست

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان سلام

ماشینم تیپ 4 که به تازگی گیربکس رو تعمیر اساسی کردم   مشکل اینجاست که گاهی اوقا  تعویض دنده 3 به 4  با فاصله  یا انگار خلاصی کمی  انجام میشه  مابقی دنده ها  هیچ مشکلی ندارن

مشکل کجاست ؟

لینک به ارسال
در در 1398/05/16, 22:52:54، ..amir گفته است :

وقت بخیر

تا اونجایی که بنده به یاد دارم ۲تا دکمه در زیرصفحه لیور دنده هست که تو قسمت M که قرار میگیره لیور با حرکت به بالا و پایین بهشون ضربه میزنه و یک مکانیزم هم روی گیربکس هست بصورت مثلث مشکی که تغییر حالات رو اعمال میکنه. کلاً از اول حرکت داخل تیرونیک نمیره؟ تو حرکت در وضعیت M قرار میدید دنده‌ای نمایش میده اصلاً ؟

حین حرکت در سرازیری یک لحظه در N قرار بدین بازهم صدا هست؟

فکر نکنم گیربکس صدایی داشته باشه جز یه حالت صدای الکتریکی که مربوط به شیربرقی‌ها هست. اگه توربین هم ایراد داشته باشه صدا ایجاد میکنه، تست توربین هم انجام بدید.

اگر برای دریچه گاز و پدال نیست و یکبار هم ریست کردید دریچه گاز و پدالُ و باز هم مشکل پابرجاست  میتونه از سنسور دور موتور هم باشه.

اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن..

در در 1398/05/18, 01:30:24، alireza ataei گفته است :

بزرگواری کنین؛ اون سه تا فیش رو ای سی یو رو ؛ محکم در جای خودش قرار بدین و بست هاش رو سفت کنین

اگر مطمئن هستین که محکمه؛ یک بار باز و بسته کنین و رسوب و زنگ ها رو از توی سوکت پاک کنین و مطمئن باشین محکم محکم توی جای خودش قرار گرفته

معمولا ایراد گاز نخوردن یا گاز خوردن بدون دلیل از متصل نبودن اتصالات برقی مابین دریچه گاز و ای سی یو هست

سنسور دور موتور رو چک نکردم ولی اتصالات ecu رو باز کردم تمیز کردم دوباره بستم ولی همچنان مشکل باقیه. بیشتر زمانی اتفاق میفته که ماشین یا دنده داده یا یا دنده کم کرد در این دو صورت زیاد پیش میاد که سر خود گاز بده در حد ۳ الی ۴ ثانیه گاز میده باید ترمز رو داشته باشم تا گازو ول کنه. امکان داره از گیربکس باشه؟ ماشین نه ارور داره نه تقه میزنه

لینک به ارسال

وقت‌بخیر

دوستان اطلاع دارید کد آخرین ورژن نرم افزار گیربکس برای زیمنس چه رقمی هست؟

این آپدیت آخری که انجام دادم نمیتونم باهاش کنار بیام!

و دوستانی که گیربکسشون زیمنس هست دنده ۲به بعد در چه دور موتوری تعویض میشه در شرایط نرمال؟

خودرو بنده بعد از آپدیت آخری بعضی اوقات بعد از سربالایی یا سرپایینی شدید یه مدت که بین ۱دقیقه تا ۱ساعت متغییر هست دنده۲ به بعدُ در دور موتور ۳ عوض میکنه. 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان به نظرتون میشه نرم افزار 207 اتومات جدید رو روی ای سی یو گیربکس 206 مدل 90 ریخت؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 14 دقیقه قبل، sadeghmp گفته است :

دوستان به نظرتون میشه نرم افزار 207 اتومات جدید رو روی ای سی یو گیربکس 206 مدل 90 ریخت؟

بعید می دونم.

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، sadeghmp گفته است :

مگه چه تفاوتی در کارکرد اون با سری قبل هست؟

لینک به ارسال

به نظرم اونجوری که من احساس کردم عملکرد این جدیدا بهتره

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری