3,941 ارسال در این موضوع قرار دارد

دوستان کسی تخصصی یا تجربه ای در مورد توربین AL4  داره منو راهنمایی بکنه توربین ماشینم خراب شده

توربین استوک هست تو بازار یا همون توربین کهنه خودم تعمیر میکنن

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

میشه راهنمایی موقع تعویض روغن چقدر دقیقا خالی میشه ؟ 3 یا 3.5 یا کمتر ؟  شنیدم 2 خورده ای خالی میشه از پیچ تخلیه ؟ سه لیتر خالی نمیشه ؟

آموزش دقیقی هستش بشه راحت تعویض کنیم ؟

لینک به ارسال
در 24 دقیقه قبل، milad4 گفته است :

میشه راهنمایی موقع تعویض روغن چقدر دقیقا خالی میشه ؟ 3 یا 3.5 یا کمتر ؟  شنیدم 2 خورده ای خالی میشه از پیچ تخلیه ؟ سه لیتر خالی نمیشه ؟

۳ لیتر تخلیه میشه.

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، ebi1363 گفته است :

دوستان کسی تخصصی یا تجربه ای در مورد توربین AL4  داره منو راهنمایی بکنه توربین ماشینم خراب شده

توربین استوک هست تو بازار یا همون توربین کهنه خودم تعمیر میکنن

هم تورک کانورتور نو میتونی گیر بیاری که قیمتش خیلی بالاس، هم استوک و هم اینکه بدی تعمیر کنن، بستگی داره که چقدر هزینه کنی، توی این اشفته بازار هرکی یه قیمت میده باید کلی پرس و جو کنی قیمت در بیاری

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، milad4 گفته است :

حدود ۳ خالی میشه حالا ۵۰ سی سی بالا یا پایین، در کل بعدش باید گیج بزنی، اگه بیرون بدی برای ساکشن که بحثش جداس ولی اگه خودت بخوای از پیچ تخلیه تعویض کنی باید یه جای صاف مثل چال سرویس باشی، زیر گیربکس یه پیچی هست که اچار خورش ۴پر ۸ میلیمتریه( هم میتونی اچارش رو خودت بسازی و هم توی بازار هست)، اونو باز کنی یه مقداری روغن خالی میشه( کمتر از ۱ لیتر) بعد دوباره یه پیچ پلاستیکی دیگه داخلش هست که درست یادم نیست ولی فکر کنم اچار الن ۶پر سایز ۶ یا ۸ بود، اون پیچ رو هم باز کنی مابقی روغن توی کارتر هم خالی میشه که جمعا حدود ۳ لیتر میشه، موقع بستن هم پیچ پلاستیکی رو ببند ولی برای سفت کردن خیلی فشار نیاری که بشکنه بعد پیچ فلزی رو ببند و سفت کن، برای سر ریز روغن هم هواکش رو باز کن زیر هواکش و کنار سلکتور دنده باز یه پیچ مثل پیچ تخلیه ۴ پر هست که بازش کنی از اونجا سر ریز رو انجام میدی.

برای گیج زدن اندازه روغن هم: بعد سر ریز یه نیم ساعت صبر کن بعد ماشین در حالت روشن، دنده در حالت p و جای صاف دمای روغن گیربکس حدود ۶۰( چون دیاگ نداری که دمای گیربکس رو ببینی، وقتی ماشین سرده و روشن میکنی دمای اب پشت امپر وقتی ۷۰ شد دمای گیربکس حدود ۶۰ هست)، وقتی به این شرایط رسید بعد زیر گیربکس همون پیچ فلزی تخلیه ۴ پر رو باز کن باید اندازه یه باریکه کم روغن ممتد بریزه اگه زیاد بود که بزار بشه اندازه باریکه اگر کم بود و حتی چکه هم نکرد پیچو ببند خاموش کن ۳۰۰ تا ۵۰۰ سی سی سرریز کن بعد نیم ساعت دوباره مراحل بالا رو تکرار کن

درباره مقدار و سر ریز و روش گیج زدن بارها توی صفحه های قبل توضیح داده شده اگر کامل سرچ میکردید پیدا میکردید. موفق باشید.

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان گیربکس من خطاهای زیر را ثیت کرده است .دوستان یک راهنمایی بفرمایید

Intermittent fault .Slip (Clutch / Brakes)

Permanent fault.fault in pressure regulation - variation/recommendation

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، gharibeh_m گفته است :

سلام دوستان گیربکس من خطاهای زیر را ثیت کرده است .دوستان یک راهنمایی بفرمایید

Intermittent fault .Slip (Clutch / Brakes)

Permanent fault.fault in pressure regulation - variation/recommendation

اولی به نظر مربوط به فشنگی ترمز است

دومی هم فشارسنچ گیربکس

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سنسور فشار روغن زیر گیربکس را هم عوض کردم و یک مقدار روغن هم سر گیربکس ریختم باز هم با خطای قبل مواجه شدم.دوستان ممنون می شوم راهنمایی بفرماییید.

با این خطا گیربکس به حالت دنده سه میرود تیپ ترونیک کار نمی کند  ولی حالت N D R P نمایش داده می شود.

لینک به ارسال

دوستان عزیز و متخصصان سلام؛

مشکلی دارم که ممنون میشم کمکم کنید.

من یه 206 تیپ 6 مدل 90 دارم که گیربکسم جدیداً مشکل پیدا کرده.

تو اسفند ماه به شدت تقـــــــــــه میزد و فقط هم تو یک حالت این اتفاق می‌افتاد فقط وقتی که معکوس 2 به 1 می‌کشید مواقعی که پشت چراغ بودم یا به آرومی جایی می‌ایستادم. تقه به شکلی میزد که حس می‌کردم کسی از پشت زده بهم. بســـــــــــــــــــــــــــــــــــیار شدید ....

بردم تعویض روغنی که روغن موتور رو عوض کردم مشکل رو مطرح کردم و آقای تعویض روغنی گفت که از روغن گیربکست هستش.

روغن رو همونجا عوض کردم برند (پرو) و بعد از تعویض بســــــــــــــــــــــــــــــــــیار خوب شد.

کوچکترین مشکلی نداشتم دیگه 

به نرمی کامل تو تمام دنده‌ها تعویض انجام می‌شد.

الان 2 روزه که دوباره از هر 10 بار که سرعتم رو کم میکنم 1 بار همونجوری میشه.

از فروردین که روغن رو عوض کردم 4 ماه میگذره و حدوداً 3000 تا کار کردم.

آیا امکان داره بازم مشکل روغن باشه ؟  نکته اینکه مواقعی این اتفاق بیشتر می‌افته که ماشین گرم هستش و احتمالا دمای گیربکس هم بالا

آیا امکان داره مشکل دیگه‌ای باشه مثل حجم روغن و....

لطفاً کمک کنید.

ممنونم از همتون پیشاپیش

لینک به ارسال
در در 1397/05/22, 23:38:02، marssky گفته است :

دوستان عزیز و متخصصان سلام؛

مشکلی دارم که ممنون میشم کمکم کنید.

من یه 206 تیپ 6 مدل 90 دارم که گیربکسم جدیداً مشکل پیدا کرده.

تو اسفند ماه به شدت تقـــــــــــه میزد و فقط هم تو یک حالت این اتفاق می‌افتاد فقط وقتی که معکوس 2 به 1 می‌کشید مواقعی که پشت چراغ بودم یا به آرومی جایی می‌ایستادم. تقه به شکلی میزد که حس می‌کردم کسی از پشت زده بهم. بســـــــــــــــــــــــــــــــــــیار شدید ....

بردم تعویض روغنی که روغن موتور رو عوض کردم مشکل رو مطرح کردم و آقای تعویض روغنی گفت که از روغن گیربکست هستش.

روغن رو همونجا عوض کردم برند (پرو) و بعد از تعویض بســــــــــــــــــــــــــــــــــیار خوب شد.

کوچکترین مشکلی نداشتم دیگه 

به نرمی کامل تو تمام دنده‌ها تعویض انجام می‌شد.

الان 2 روزه که دوباره از هر 10 بار که سرعتم رو کم میکنم 1 بار همونجوری میشه.

از فروردین که روغن رو عوض کردم 4 ماه میگذره و حدوداً 3000 تا کار کردم.

آیا امکان داره بازم مشکل روغن باشه ؟  نکته اینکه مواقعی این اتفاق بیشتر می‌افته که ماشین گرم هستش و احتمالا دمای گیربکس هم بالا

آیا امکان داره مشکل دیگه‌ای باشه مثل حجم روغن و....

لطفاً کمک کنید.

ممنونم از همتون پیشاپیش

سلام

البته من متخصص نیستم

اگر در زمان گرم شدن این حرکات نمایان میشه ببینید که رادیاتور خودرو چی هست؟ احیانا برندش کوشش نیست؟

باز دوستان دیگر بیشتر میتونن کمک کنن شمارو..

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری