3,746 ارسال در این موضوع قرار دارد

در هم اکنون، endwaiter گفته است :

من روغن وایکو استفاده می کنم. از یه اتومات کار مطمئن می گیرم. روغن ایرانی نمی ریزم.

وقتی داخل قمقمه حلبی شرکت ... نوشته میشه وبه بیرونش حتی نمیشه یک هزارم درصد شک کرد میشه به روغن داخلش شک کرد ؟

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 2 دقیقه قبل، Mehdi.T گفته است :

وقتی داخل قمقمه حلبی شرکت ... نوشته میشه وبه بیرونش حتی نمیشه یک هزارم درصد شک کرد میشه به روغن داخلش شک کرد ؟

فقط باید آدم مطمئن رو پیدا کرد. این بهترین راهه.

یکی هست که روغن و لوازم مصرفی میفروشه. ازش روغن موتور می گیرم. روغن گیربکس بیزول داشت، قوطیش با آدم حرف می زد.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

باسلام.

درمورد روغن نظرم رو عرض میکنم:

بیزول که سایت مشکوکی داره و گمان کنم روغن تصفیه شده داخلی باشه.

آدینول هم خب معروف هستش و نیازی به تعریف نداره اما من آخرم متوجه نشدم xn plus yellow وقتی تو سایت اصلی تولید کننده نیست از کجا تو ایران هست!!!

وایکو هم که اونجور که من دیدم تو گیربکس bmw  روغنی با برند bmw استفاده میکنن ولی قوطیش دقیقا شبیه به وایکو هست نمایندگی  یک سایت اینترنتی که قیمتش بالاتر از همه جا هست و خودش رو وارد کننده این روغن معرفی کرده. که خب چندتا از دوستان استفاده کردن و رضایت داشتن.

راونول رو هم که تو گیربکس خودم ریختن تو سایت اصلی دقیقا ذکر شده مناسب این گیربکس هست اما دیتا شیت درج نشده! اما فعلا رو گیربگس من خوب بوده.

این اطلاعات بنده برای حدود 5ماه پیش هست.

ولی بجز برندی که استفاده میکنین 3لیتر از یک برند و 3 لیتر از یک برند دیگه فکر نکنم درست باشه. کل 6لیتر از یک برند باشه فکر کنم صحیح تر هستش.

کلا هرکار میکنید سعی کنید حساس نشید و دچار وسواس فکری نشید..

اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن..

ویرایش شده در توسط ..amir

لینک به ارسال
در 40 دقیقه قبل، ..amir گفته است :

باسلام.

درمورد روغن نظرم رو عرض میکنم:

بیزول که سایت مشکوکی داره و گمان کنم روغن تصفیه شده داخلی باشه.

آدینول هم خب معروف هستش و نیازی به تعریف نداره اما من آخرم متوجه نشدم xn plus yellow وقتی تو سایت اصلی تولید کننده نیست از کجا تو ایران هست!!!

وایکو هم که اونجور که من دیدم تو گیربکس bmw  روغنی با برند bmw استفاده میکنن ولی قوطیش دقیقا شبیه به وایکو هست نمایندگی  یک سایت اینترنتی که قیمتش بالاتر از همه جا هست و خودش رو وارد کننده این روغن معرفی کرده. که خب چندتا از دوستان استفاده کردن و رضایت داشتن.

راونول رو هم که تو گیربکس خودم ریختن تو سایت اصلی دقیقا ذکر شده مناسب این گیربکس هست اما دیتا شیت درج نشده! اما فعلا رو گیربگس من خوب بوده.

این اطلاعات بنده برای حدود 5ماه پیش هست.

ولی بجز برندی که استفاده میکنین 3لیتر از یک برند و 3 لیتر از یک برند دیگه فکر نکنم درست باشه. کل 6لیتر از یک برند باشه فکر کنم صحیح تر هستش.

کلا هرکار میکنید سعی کنید حساس نشید و دچار وسواس فکری نشید..

اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح کنن..

در مورد تعویض سه لیتری مشکلی نیست. یعنی روغن گیربکس اینجوریه که اگه یه پارامترهایی شون یکی باشن، با هم مخلوط میشن. مثل بعضی روغن ترمزها که روشونم نوشته قابلیت حل شدن با فلان نوع روغن رو دارن.

در مورد اطلاعات سایت و موجودی هم ممکنه یه شرکت توی سایتش محصولاتی رو معرفی کنه که براش مهم ترن. یا مثلا یه محصولی رو فقط به سفارش یه عده تاجر و برای یه منطقه خاص بزنه. تو دنیای تجارت، احتمالات زیادی وجود داره.

من از این دو نفر (واچیک و حمید) که از اولی روغن وایکو و دومی روغن های دیگه رو تهیه می کنم، مطمئنم. اگر اینجوری نبود که تا الان هم موتور و هم گیربکسم به فنا رفته بودن.

در کل انقد خر تو خره که پیدا کردن روغن اصلی هم شده داستانی واسه خودش. نظارتی روی هیچ چیز نیست.

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، Death82 گفته است :
در 22 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

توی خیابون استخر، از بالا به پایین، نرسیده به پل زین الدین، آقای امامی یا چند تا مغازه پایینترش آقای حیدری انجام میدن برات.

اقا ی حیدری کارش خوبه بعضی ها رفتن وراضی بودن 

ATF وایکو ویسکوزیته بالاتری داره بخاطر همین بهتر از موبیل جواب میده 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، cadilac گفته است :

اقا ی حیدری کارش خوبه بعضی ها رفتن وراضی بودن 

ATF وایکو ویسکوزیته بالاتری داره بخاطر همین بهتر از موبیل جواب میده 

مهرداد حیدری تازه از امامی جدا شده. پیش همین امامی بود.

لینک به ارسال
در 19 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

مهرداد حیدری تازه از امامی جدا شده. پیش همین امامی بود.

معمولا مشکلاتی پیش میاد 

یا ممکنه میخواد برای خودش کار کنه 

موشیخ زرگریان هم تعمیرات میکنه اما یکم گرون میگیره ولی میگن کارش خوبه 
آدرس چهارراه مدنی (نظام آباد) - خ. گلبرگ غربی - انتهای کوچه ۱۳۴

لینک به ارسال

یه نفرهم بود 

جنت آباد شمالی، بین همت و نیایش، 35 متری گلستان، 16متری اول جنوبی، انهتی بن بست نصیری، تعمیرگاه قائم، آقای علیزاده. مرد مومن، منصف و کار بلدیه.

لینک به ارسال
در در 1397/02/25, 16:14:21، Death82 گفته است :

پس این که میگفت فرار روغن از گشادشدن محور استاتوره منظورش چی بود؟ شایدم من درست متوجه نشدم.

سلام

یه نمونه درام +توربین+شفت+ استیل +فرکشن کلاچ و...داشتم که یه بررسی کینم شاید مفید باشه 

توررک کانورتر را که از روی پمپ روغن جدا کردم اندازه گیربکس al4میشه بدون روغن کلی سنگینه 

blz_img_201805_11111.jpg

یه قسمت تورک کانورتر که از شفت رد میشه به استاتر تورک کانورتر فلش سمت چپ بالایی ویه قسمت به پمپ روغن فلش سمت راست متصل میشه که اون قسمت استاتر با انگشت کلاچش قابل تست هست=

8jpq_img_201805333333.jpg

FORWARD CLUTCH که شفتش معروف به توربین شفت هست مثل همون شفت AL4 میشه که شفت از لحاظ خط وتاب باید بررسی بشه که اینجا شفت در دوقسمت سائیده شده وکاسه نمدش باعث این کار شده یا پیچهای متصل فلایول به تورک کانور تر شل شده ومیل شفت کج شده وچرخیده =

gz4h_img_201800000.jpg

u1o5_img_201809990000.jpg

nztv_img_201805899999.jpg

درام یاREVERSE INPUT HOUSING هم سطح روی اون بررسی میشه اگر خط افتاده با سمباده قابل حله وچون باند ترمز دورش هست سائیده میشه و چرخدنده واسطه هم باید بررسی بشه که لبه یا سائیده نشده باشه =

7nzf_img_201222222.jpg

y3q9_img_20180522222.jpg

w6at_img_2018054444.jpg

این مجموعه forward کلاچه که میشه تقریبا E1وE2 AL4---توسط یه خار رینگی backing plate را نگه داشته و وقتی رینگ را درمیاریم backing plate هم درمیاد و زیر اون مجموعه استیل وفرکشن کلاچ هست =

lyef_img_2018055555.jpg

e0d2_ههههههههههههه.jpg

خلاصیصفحات باید توسط ابزار ساعت اندیکاتور چک بشه البته طرف باید مقدار عدد گیربکس را بدونه وبا این عدد خلاصی مقایسه کنه اگر زیاده backing plate را یکی دوسایز ضخیم تر میندازه واگر خیلی زیادتره استیل و فرکشن کلاچ نصب میکنه اینا را با کولیس باید اندازه گیری کرد اگر ابزار نباشه باید مهارت خلاصی را طبق تجربه بدونه =

up7d_img_2018066666.jpg

بعد از بیرون دراوردن backing plateصفحات فرکشن کلاچ اولی دو تا هست که مشخصه سوخته سیاه شده =

mr79_img_201805ججججججججججججج.jpg

وبعد استیل ها زیرش هست که یکی کلاچ ویکی استیل که پشت سر هم روی همدیگه قرار میگیرن -این استیل هم سطح اون سوخته وباید با سمباده میشه حلش کرد =

17kx_ثثثثثثثثثثثث.jpg

قسمت انتهای مجموعه روی پمپ روغن سوره که توسط مجراهای روغن روغنکاری میشه =

ryck_غغغغغغغغ.jpg

این روغن کاری نباید فراری داشته باشه که روی پمپ ما چند تا رینگ متال با دهانه پله ای شکل مثل گیربکس AL4 داریم -وقتی رینگ ها خراب بشن روغن کامل به صفحه کلاچ های از قسمت روزنه های مجموعه که گفتیم نمیرسه در نتیجه استیل ها وکلاچ ها به هم کامل نمیچسبن وقدرت خروجی کم میشه وگاز هرز داریم 

v3u3_تتتتتتتتت.jpg

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، Death82 گفته است :

ممنون از توضیحات خوبتون

خواهش میکنم

فقط یادم نیست این رینگ های پله ای سایزشون چند هست باید نگاه کنم ممکنه به گیربکس al4 بخوره که خیلی عالیه هنوز خراب نشده 50ساله داره کار میکنه 

قطعات درام میل شفت و...سنگینه واقعا الیاژ سختی داره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری