3,940 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 33 دقیقه قبل، cadilac گفته است :

خواهش میکنم

گیربکس خودش سواد میخود جمع کردن گیربکس به این راحتی نیستیه سری تنظیمات داره که زرف باید بلد باشه البته این گیربکس چیز خاصی نداره 

محور استاتور ما نداریم اینا چیزایی که میگن -استاتور فقط داخل تورک کانورتره و بین ایمپالر وتوربین نصبه ووباعث میشه کلاچ تورک کانورتر به یک طرف بچرخه روغن بین اون چرخش داره 

اگر گاز هرز داری از اون رینگ میشه --اخه کارخاصی نداره کاور عقب باز بشه رینگ ها مشخصه وتعویض میکنن اما اگر شفت دربیاد دیگه جداست و کلاچ ها وترمز ها و...را میتونی بررسی کنی 

egs گیربکس زیمنسه ؟

گیربکس ماشینت همون 2003 قدیمی هستش با سیستم خنک کاری قدیمی که رینگ اینا فرق داره 

ماشین شما دم نامبر نداره که گیربکس شناسایی بشه 

این عکسشه. ای سی یوش رو ندیدم تاحالا ولی خب مدل ماشین ۲۰۰۳ هست.

20180516_082706.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 1 دقیقه قبل، Death82 گفته است :

این عکسشه. ای سی یوش رو ندیدم تاحالا ولی خب مدل ماشین ۲۰۰۳ هست.

همین مدل که فهمیدم وقدمیه 20tp88 برای 2003 هستش با سیستم خنک کاری قدیمی رادیات 6پر ه و موتور ماشین باید NFU باشه نسبن دنده دف گیربکس 21*73 هستش -تعویض دنده ها هم باید در سرعت محدوده 10کیلومتر عوض بشه جدیدا بالاتر عوض میشه که ایران خودرو گفته اصطکاک قطعات کمتره وعمرش بیشتر میشه درصورتی که همچین چیزی نشده 

تعمیر کاراتومات کمه همه میگن ما بلدیم اما اورهال کردن این گیربکس ها مهارت وابزار وقت میخواد 

206باید بنزین سوپر بزنی تا اتکان سیلندر کامل باشه که ناک بوجود نیاد چون موتور هاشون اتکان RON 93میخواد 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، mahdi777 گفته است :

این گیربکس روی ۲۰۶ در صورت سلامت قطعات در شتابگیری و یه کله رانندگی کردن برای چندین ساعت  و در اتوبان و ترافیک مشکلی نداره، مشکلش در سر گاز(زیر دور موتور۲۰۰۰)  مخصوصا در سرازیری که سرعت ماشین نسبت به پدال گاز کمتره( که بیشتر در ۱ به ۲ پیش میاد) مشکل داره، اصل قضیش هم ظاهرا بخاطر قدرت کمتر موتور نسبت به گیربکس و ناهماهنگی موتور و گیربکس در دور پایینه، مثلا من اصلا در سردی و گرمی و کفی و سر بالایی حتی با گاز کم و ترافیک مشکل تقه کوچک ۱ به ۲ رو ندارم(حتی در ترافیک وقتی دما یک خط بالاتر از وسط هم باشه مشکلی نیست)

دوستان لطفا در سرازیری و دور پایین این قضیه رو روی ماشینشون تست کنن خبرشو بدن  ،،ممنون،،

شما اگه با دنده دستی هم تو سراشیبی یهو کلاچ بگیری ماشین یه حالت کله کردن پیدا می کنه. ماشین من تو سراشیبی هم خوب دنده میده، به شرطی که در حال گاز دادن باشم. توی ۱ به ۲ ها هم بیشتر اوقات متوجه نمیشم. خیلی به ندرت یه تکونی میخوره.

در 4 ساعت قبل، Death82 گفته است :

خب اینکه خیلی خوبه ولی من به چند نفر زنگ زدم البته بدون اینکه ماشینو ببینن اینجوری گفتن بهم. شما کسی رو میشناسی انجام بده؟

برای فعال کردن لیمیتر باید یه سیم از ایسیو اصلی موتور به پدال پنج سیم کشیده بشه. با پدال چهار سیم هم البته میشه لیمیتر رو فعال کرد که البته دیگه چون پدال میکروسوییچ نداره، با تخته کردن لیمیتر رو رد نمی کنه.

کیلومتر شما هم چون مدل پایینتر از ۸۵ هست، فکر نمی کنم کروز ساپورت باشه و عدد رو توی کیلومتر نمایش نمیده.

اما خود کروز قابل نصبه. فقط نصب می کنید و توی دیاگ فعال می کنید.

توی خیابون استخر، از بالا به پایین، نرسیده به پل زین الدین، آقای امامی یا چند تا مغازه پایینترش آقای حیدری انجام میدن برات.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Dariush-Es گفته است :

من از همه دوستان عذر خواهی میکنم برای پرسش مجدد این سوال 

من ادرس چند تعمیرکار گیربکس اتومات 206 میخوام

چون اکثر به من گفتن کاپ سرویس برون  اما برخی بهم میگن نرو اونجا 

تعدادی واچیک رو معرفی کردن 

ی عده هم تعمیرکار دیگه لطفا اگر امکانش هست ادرس پیام خصوصی لطفا ارسال کنید تشکر 

ی سوال دیگه هم کیفیت بنزین چه مقدار روی کار کرد گیربکس تاثیر مستقیم داره؟

پیشنهاد من اینه که بری پیش واچیک. اگرم نمیری کاپ سرویس رو از سرت بیرون کن.

بنزین سوپر روی کاغذ به گیربکس کاری نداره. اما چون کلا این موتور برای این گیربکس یه کن ضعیفه، با استفاده از بنزین سوپر، چون عملکرد موتور بهتر میشه، کلا عملکرد ماشین هم بهتر میشه.

اما به چگونگی تعویض دنده خیلی ارتباطی نداره.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

شما اگه با دنده دستی هم تو سراشیبی یهو کلاچ بگیری ماشین یه حالت کله کردن پیدا می کنه. ماشین من تو سراشیبی هم خوب دنده میده، به شرطی که در حال گاز دادن باشم. توی ۱ به ۲ ها هم بیشتر اوقات متوجه نمیشم. خیلی به ندرت یه تکونی میخوره.

برای فعال کردن لیمیتر باید یه سیم از ایسیو اصلی موتور به پدال پنج سیم کشیده بشه. با پدال چهار سیم هم البته میشه لیمیتر رو فعال کرد که البته دیگه چون پدال میکروسوییچ نداره، با تخته کردن لیمیتر رو رد نمی کنه.

کیلومتر شما هم چون مدل پایینتر از ۸۵ هست، فکر نمی کنم کروز ساپورت باشه و عدد رو توی کیلومتر نمایش نمیده.

اما خود کروز قابل نصبه. فقط نصب می کنید و توی دیاگ فعال می کنید.

توی خیابون استخر، از بالا به پایین، نرسیده به پل زین الدین، آقای امامی یا چند تا مغازه پایینترش آقای حیدری انجام میدن برات.

آها میشناسم. کارش خوبه. 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

با دنده دستی اگه یهو کلاچ بگیری که خلاص میشه اگرم یهو کلاچو ول کنی ماشین حالت دنده سنگین میشه و حالت ترمز با کله کردن، ولی تقه نمیزنه، نه فقط شما بلکه همه اگر در ترافیک و سراشیبی گاز بدن تقه ندارن(مشکل عدم هماهنگی با گاز کمه) ، مشکل خیلی از دوستان در اینکه میگن ماشین توی ۱ به ۲ و یا ترافیک ۵۰ ، ۵۰ هست همینه، مشکل اینه که فقط دما رو نگاه میکنن و سطح خیابون رو دقت نمیکنن که سربالاییه یا سرپایینی وگرنه هیچ ۲۰۶ اتوماتی در سربالایی و گاز کم تقه نداره، تمامشون تمامشون در سرپایینی گاز اروم تقه دارن نه گاز زیاد،(حالا تقه یا لگد یا هل و تکون محکم، این دیگه بستگی داره طرف چقدر دقت کنه چقدر فنی باشه یا چقدر صدای ضبطش کم باشه)

دوستان هم فقط اینجا ایراداتشونو میگن و فقط توی فاز خودشون هستن هیچکس ماشین رو توی شرایط مختلف تست نمیکنه و فقط میگن ماماشینمون بعضی وقتا بده و بعضی وقتا خوبه پس کجا بریم تعمیرگاه بریزیم پایین 

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، Death82 گفته است :

خب اینکه خیلی خوبه ولی من به چند نفر زنگ زدم البته بدون اینکه ماشینو ببینن اینجوری گفتن بهم. شما کسی رو میشناسی انجام بده؟

نه مطمئن باشید که نصب میشه فقط چون مدل ماشین پایینه احتمالا پشت کیلومتر عدد کروز رو نشون نمیده و باید با سرعت سنج ماشین تنظیم کنید که زیاد مسئله خاصی هم نیست

همون جایی که جناب خزلی معرفی کردن تشریف ببرید کارو دقیق براتون انجام میدن سمت خیابان دماوند سه راه تهران پارس هم یکی رو میشناسم اگه خواستید پیام خصوصی بدید که شماره و ادرس رو بدم

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، mahdi777 گفته است :

با دنده دستی اگه یهو کلاچ بگیری که خلاص میشه اگرم یهو کلاچو ول کنی ماشین حالت دنده سنگین میشه و حالت ترمز با کله کردن، ولی تقه نمیزنه، نه فقط شما بلکه همه اگر در ترافیک و سراشیبی گاز بدن تقه ندارن(مشکل عدم هماهنگی با گاز کمه) ، مشکل خیلی از دوستان در اینکه میگن ماشین توی ۱ به ۲ و یا ترافیک ۵۰ ، ۵۰ هست همینه، مشکل اینه که فقط دما رو نگاه میکنن و سطح خیابون رو دقت نمیکنن که سربالاییه یا سرپایینی وگرنه هیچ ۲۰۶ اتوماتی در سربالایی و گاز کم تقه نداره، تمامشون تمامشون در سرپایینی گاز اروم تقه دارن نه گاز زیاد،(حالا تقه یا لگد یا هل و تکون محکم، این دیگه بستگی داره طرف چقدر دقت کنه چقدر فنی باشه یا چقدر صدای ضبطش کم باشه)

دوستان هم فقط اینجا ایراداتشونو میگن و فقط توی فاز خودشون هستن هیچکس ماشین رو توی شرایط مختلف تست نمیکنه و فقط میگن ماماشینمون بعضی وقتا بده و بعضی وقتا خوبه پس کجا بریم تعمیرگاه بریزیم پایین 

آره خب، می دونم اتومات و دستی مکانیزمشون متفاوت هستن. اما اینم یادم افتاد که اصلا به جز یک به دو، هیچ دنده دیگه ای بدون گاز دادن تعویض نمیشه.

واقعیت رو بخوای، کیفیت و فرار روغن تو این قضیه خیلی مهمه. گیربکس من اولش خوب بود. بعد کم کم بد شد که فکر می کنم بخاطر کیفیت روغن پرو چینی داخلش بود و البته اینم که چهار سال خوابیده بود شاید بی تاثیر نبوده.

بعد از تعویض رینگ و سه لیتر روغن عالی شد. یعنی حتی تو سراشیبی هم به ندرت تعویض یک به دو رو حس می کردم. الان بعد از حدود ۶-۷ هزار تا کارکرد (بعد از تعویض رینگ و روغن) نمیگم بد شده، ولی قشنگ حس می کنم یه کم افت کرده. حدسم هم اینه که اون سه لیتر روغن فابریک کیفیتش خیلی پایین اومده. با توجه به ردلاین زدنای منم غیر محتمل نیست.

چند وقت دیگه سه لیتر روغن دیگه عوض می کنم. با توجه به چینی بودن گیربکس من، یه ذره فرار روغن از لای فیلتر روغن و اینا محتمله.

بنابراین، علت مشکلی که شما میگی رو من در کیفیت روغن و فرار اندک روغن می بینم. اگر لوازم گیربکس اصلی باشن و روغن هم با کیفیت باشه، نرم افزار موتور و گیربکس هم به روز باشن، بعید می دونم تو یک به دو تو سرپایینی هم تقه و تکونی مشاهده بشه.

تجربه و حدس شخصی بنده بود که عرض کردم.

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

آره خب، می دونم اتومات و دستی مکانیزمشون متفاوت هستن. اما اینم یادم افتاد که اصلا به جز یک به دو، هیچ دنده دیگه ای بدون گاز دادن تعویض نمیشه.

واقعیت رو بخوای، کیفیت و فرار روغن تو این قضیه خیلی مهمه. گیربکس من اولش خوب بود. بعد کم کم بد شد که فکر می کنم بخاطر کیفیت روغن پرو چینی داخلش بود و البته اینم که چهار سال خوابیده بود شاید بی تاثیر نبوده.

بعد از تعویض رینگ و سه لیتر روغن عالی شد. یعنی حتی تو سراشیبی هم به ندرت تعویض یک به دو رو حس می کردم. الان بعد از حدود ۶-۷ هزار تا کارکرد (بعد از تعویض رینگ و روغن) نمیگم بد شده، ولی قشنگ حس می کنم یه کم افت کرده. حدسم هم اینه که اون سه لیتر روغن فابریک کیفیتش خیلی پایین اومده. با توجه به ردلاین زدنای منم غیر محتمل نیست.

چند وقت دیگه سه لیتر روغن دیگه عوض می کنم. با توجه به چینی بودن گیربکس من، یه ذره فرار روغن از لای فیلتر روغن و اینا محتمله.

بنابراین، علت مشکلی که شما میگی رو من در کیفیت روغن و فرار اندک روغن می بینم. اگر لوازم گیربکس اصلی باشن و روغن هم با کیفیت باشه، نرم افزار موتور و گیربکس هم به روز باشن، بعید می دونم تو یک به دو تو سرپایینی هم تقه و تکونی مشاهده بشه.

تجربه و حدس شخصی بنده بود که عرض کردم.

سلام پیدا کردن روغن اصلی در ایران کار بسیار دشوار یا اصلا غیر ممکنه در برنامه دیوار به کسانی که ماشین از دبی و.... وارد میکنن توصیه کنید به مقدار لازم براتون روغن بیارن

حیفه این گیربکس تست روغن ایرانی بشه

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 22 دقیقه قبل، Mehdi.T گفته است :

سلام پیدا کردن روغن اصلی در ایران کار بسیار دشوار یا اصلا غیر ممکنه در برنامه دیوار به کسانی که ماشین از دبی و.... وارد میکنن توصیه کنید به مقدار لازم براتون روغن بیارن

حیفه این گیربکس تست روغن ایرانی بشه

من روغن وایکو استفاده می کنم. از یه اتومات کار مطمئن می گیرم. روغن ایرانی نمی ریزم.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری