3,106 ارسال در این موضوع قرار دارد

الان گیربکس من هی تقه نمیزنه ، توی شرایط خاص میزنه اونم نه اون تقه ای که گاز هرز میخورد و میکوبید، تقش خیلی محلم نیست ، مثلا شما روی D هستی پارو از روی ترمز برمیداری اروم راه میافته توی این حالت دکمه اسنو رو بزنی که گیربکس بره روی ۲ تقه میزنه ولی وقتی گاز میدی و دنده میدی چون گاز پشتش هست نرم عوض میکنه 

در 6 دقیقه قبل، cadilac گفته است :

همون که گفتم اونا را تراش میده تا سایز کنه

کدوم شفت را میگی ؟

میل شفت ورودی گیربکس منظورته یا شفت کوتاه پیستون کاور عقب گیربکس ؟

اما اگر خواستی انجام بدی حواست باشه شفت ورودی را یه وقت تراش نداه تا جا بزنه چون این کار ها غیر استاندارده وطرف ممکنه با تراش وغیره نتونه اورهال کنه ه قظعات دیگه اسیب بزنه 

همین انتهای شفت که در پشت با رینگها داخلش قرار میگیره منظورمه ، نه با شفت کاری نداره میخواد رینگ هارو بندازه به پیستون درب پشت و روی شفت قرار بده امتحان کنه

ویرایش شده در توسط mahdi777
پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 49 دقیقه قبل، mahdi777 گفته است :

همین انتهای شفت که در پشت با رینگها داخلش قرار میگیره منظورمه ، نه با شفت کاری نداره میخواد رینگ هارو بندازه به پیستون درب پشت و روی شفت قرار بده امتحان کنه

در مورد تقه که دیگه معروف شده چون به روزنیست طرح قدیمیه و ....

چند تا رینگ برای شفت کاورعقب گیربکس خریدی ؟

اگر عوض کردی همون قبلیها را ازش بگیری بهتره 

و ببین رینگ قبلی تفلونی یا متال 

روی کاورگیربکس سال گیربکس  چی نوشته 2003 یا 2004؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 36 دقیقه قبل، cadilac گفته است :

در مورد تقه که دیگه معروف شده چون به روزنیست طرح قدیمیه و ....

چند تا رینگ برای شفت کاورعقب گیربکس خریدی ؟

اگر عوض کردی همون قبلیها را ازش بگیری بهتره 

و ببین رینگ قبلی تفلونی یا متال 

روی کاورگیربکس سال گیربکس  چی نوشته 2003 یا 2004؟

۳ تا رینگ بود ۲ تا بزرگ ۱ کوچیک

قبلیاش دست خودمه 

روی کاور ۲۰۰۴ نوشته

رینگهای قبلیش از این بود که توی دمای بالا گاز هرز میخورد میکوبید ۲به ۱:

IMG_20171207_005229.jpg

بنظر شما رینگ اصلی رو که واقعا مطمئن باشه از کجا میشه تهیه کرد? رینگ اصلیش هم میشه بازی در بیاره? نمیدونم اینی که گرفتم اصلیه یا فیکه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، mahdi777 گفته است :

3تا رینگ بود ۲ تا بزرگ ۱ کوچیک

قبلیاش دست خودمه 

روی کاور ۲۰۰۴ نوشته

رینگهای قبلیش از این بود که توی دمای بالا گاز هرز میخورد میکوبید ۲به ۱:

درسته 3 تا رینگ میخواد2تا پائین پیستون یکی بالا نصب میشه 

2004 باشه باید رادیات 11 پره نصب باشه 

این رینگ ها قدیمه نمیدونم چرا نصب شده البته این دلیل نمیشه به نظر نوع روغن وکیفیت هم مهمه چون غلظت روغن ممکنه کم وزیاد بشه و رد کنه 

در مورد رینگ ا صلی در بازار تقلبی یا جنس با کیفیت کمه چون دیگه الان بعضیها به فکر فروشهستن

باید از خارج از کشو خرید یا از دوست واشنا تهیه کرد 

حالا شما خردید مشکلی نیست از نوع قفل کننده هستش اما کیفیت اون چیه مشخص نیست روی باکس که زده درجه 1 اما ساخت و متال والیاژ و چی بکار برده معلوم نیست 

اینم مشکل پیدا نمیکنه مثلا اگر خیلی بی کیفیت باشه میشکنه چون باید حالت انعطاف پذیری داشته باشه 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، cadilac گفته است :

درسته 3 تا رینگ میخواد2تا پائین پیستون یکی بالا نصب میشه 

2004 باشه باید رادیات 11 پره نصب باشه 

این رینگ ها قدیمه نمیدونم چرا نصب شده البته این دلیل نمیشه به نظر نوع روغن وکیفیت هم مهمه چون غلظت روغن ممکنه کم وزیاد بشه و رد کنه 

در مورد رینگ ا صلی در بازار تقلبی یا جنس با کیفیت کمه چون دیگه الان بعضیها به فکر فروشهستن

باید از خارج از کشو خرید یا از دوست واشنا تهیه کرد 

حالا شما خردید مشکلی نیست از نوع قفل کننده هستش اما کیفیت اون چیه مشخص نیست روی باکس که زده درجه 1 اما ساخت و متال والیاژ و چی بکار برده معلوم نیست 

اینم مشکل پیدا نمیکنه مثلا اگر خیلی بی کیفیت باشه میشکنه چون باید حالت انعطاف پذیری داشته باشه 

بله رادیات ۱۱ پره هست 

ماشین خوابیده بوده من که گرفتم روی ۱۱هزار تا بود و روغن از ایساکو گرفتم قوطی ۱ لیتری پرو ، لیتری ۴۰ تومن حالا نمیدونم نکنه ایراد از روغنه ، روغنم که هرکی یه چیزی میگه ، یکی میگه فقط واسه خودشو باید بریزی چیز دیگه باشه میزنه داغون میکنه ، یکی میگه پرو و اسو اشغال تقلبیه zf باید بریزی ، یکی میگه mobil ، یکی میگه ادینول المان فلان مدلشو باید بریزی ، یکی میگفت اشتباه کردی ۳ لیتر با پیچ تخلیه عوض کردی باید با دستگاه ۶ لیترشو عوض میکردی ، حالا موندم چیکار کنم

ویرایش شده در توسط mahdi777
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 22 دقیقه قبل، mahdi777 گفته است :

بله رادیات ۱۱ پره هست 

ماشین خوابیده بوده من که گرفتم روی ۱۱هزار تا بود و روغن از ایساکو گرفتم قوطی ۱ لیتری پرو ، لیتری ۴۰ تومن حالا نمیدونم نکنه ایراد از روغنه ، روغنم که هرکی یه چیزی میگه ، یکی میگه فقط واسه خودشو باید بریزی چیز دیگه باشه میزنه داغون میکنه ، یکی میگه پرو و اسو اشغال تقلبیه zf باید بریزی ، یکی میگه mobil ، یکی میگه ادینول المان فلان مدلشو باید بریزی ، یکی میگفت اشتباه کردی ۳ لیتر با پیچ تخلیه عوض کردی باید با دستگاه ۶ لیترشو عوض میکردی ، حالا موندم چیکار کنم

دوست عزیز زیادی حساس شدی. گیربکست مشکلی نداره و تقه توپحالتدهایی که گفتی تا حدودی برای این گیربکس به ویژه مدل بالاها طبیعیه.

ماشین من صفرربود و پنج سالی خوابیده بود. واچیک روغنشو چک کرد و گفت اصلا دست بهش نزن که نوی نوئه و چیزیشم نشده.

اگرم خیلی روی تقه حساسی، بده واچیک برات تقشو بگیره. فکر می کنمپهمین رینگ ها رو می گفت، نمی دونم، شایدم باند. مواد خارجیرتهیه می کنه و خودشرسایز دلخواه می تراشه.

رویرگیربکسی که برام تعمیر کرد همینا رو نصب کرده بود. واقعا تقه های گیربکس خیلی ناچیز و قابل چشم پوشی بودن.

روغن اسو و پرو هم می گفت الان اصلیش بد گیر میاد. بایدذکننده باشی. من خودم تو یه تعویض روغنی دیدم که واقعا به اصلی نمی خورد.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، mahdi777 گفته است :

بله رادیات ۱۱ پره هست 

روغن فیک زیاد داره من خودم رفته بودن گمرگ دیدم گارارژ خلیلی شاگردان اندره اونجا یه مغازه اجاره کردن قبلا سعادت اباد بودن البته سنی ندارن بهشون در مورد روغن گفتم اونها هم گفتن فیک زیاد داره 

هر برند مهمی که اسم درمیاره بعد از یه مدت فیک میاد 

من که اصلا از ایساکو هیچی تا حالا نخریدم بدرد من نمیخوره 

فرانسه PRO و ESSO گفته که پارت نامبر داره البته در ایران کم پیدا میشه 

فرانسوی ها موبیل هم استفاده میکنن 

ZF هم چند مدل داره روغن هم میشه برای AL4 استفاده بشه اما در کل اون تفون ها یا رینگها با نوع روغن عملکرد خوبی داره 

3 لیتر تعویض کردن مشکلی نداره اما با ساکشن 6 لیتر خالی کردن با توجه به اینکه مقداری د جعبه ساعت ومقداری در تورک کانورتر بین ایمپالر وتوربین مونده چطوری خالی میشه مشکله 

من قبلا با پیاده کردن گیربکس با یه سرنگ روغن داخل تورک کانورتر 1 ساعت طول کشید روغنش را خالی کنم بیچاره شدم 

با چرخوندن استاتر داخل تورک کانورترمیشه فهمید کلاچ یکطرفه سالمه یا نه =

gugz_img_۲۰۱۶۰.jpg

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

دوست عزیز زیادی حساس شدی. گیربکست مشکلی نداره و تقه توپحالتدهایی که گفتی تا حدودی برای این گیربکس به ویژه مدل بالاها طبیعیه.

ماشین من صفرربود و پنج سالی خوابیده بود. واچیک روغنشو چک کرد و گفت اصلا دست بهش نزن که نوی نوئه و چیزیشم نشده.

اگرم خیلی روی تقه حساسی، بده واچیک برات تقشو بگیره. فکر می کنمپهمین رینگ ها رو می گفت، نمی دونم، شایدم باند. مواد خارجیرتهیه می کنه و خودشرسایز دلخواه می تراشه.

رویرگیربکسی که برام تعمیر کرد همینا رو نصب کرده بود. واقعا تقه های گیربکس خیلی ناچیز و قابل چشم پوشی بودن.

روغن اسو و پرو هم می گفت الان اصلیش بد گیر میاد. بایدذکننده باشی. من خودم تو یه تعویض روغنی دیدم که واقعا به اصلی نمی خورد.

بحث حساس شدن نیست ، یعنی برای شما هم لگد میزنه ? مثلا گیربکس شما در حالت کفی و خیلی سر گاز وقتی میخواد از ۴ به ۳ بیاد یه لگد میزنه? یا مثلا در دنده ۱ گاز بدید و گاز رو رها کنید وقتی میاد ۲ لگد میزنه?

اقای واچیک که میگید احتمالا همین رینگ هارو میتراشه وگرنه باند و یا صفحه که نمیشه دست ساز باشه، حالا لوازم هم میفروشه? چون اگر بفروشه من خودم رینگ هارو عوض میکنم ، و اگر قرار باشه بدم عوض کنن باید بالا سر ماشین باشم ، ایا همچین اخلاقی داره? چون همیشه  هر مدل ماشینی که داشتیم برای تعمیرش اشنا داشتم و خودم هم دست به اچارم و نمیتونم ماشینو دست غریبه بسپارم و برم چون قبلا هم از این اعتماد کردن ها ضربه خوردم

در 2 ساعت قبل، cadilac گفته است :

روغن فیک زیاد داره من خودم رفته بودن گمرگ دیدم گارارژ خلیلی شاگردان اندره اونجا یه مغازه اجاره کردن قبلا سعادت اباد بودن البته سنی ندارن بهشون در مورد روغن گفتم اونها هم گفتن فیک زیاد داره 

هر برند مهمی که اسم درمیاره بعد از یه مدت فیک میاد 

من که اصلا از ایساکو هیچی تا حالا نخریدم بدرد من نمیخوره 

فرانسه PRO و ESSO گفته که پارت نامبر داره البته در ایران کم پیدا میشه 

فرانسوی ها موبیل هم استفاده میکنن 

ZF هم چند مدل داره روغن هم میشه برای AL4 استفاده بشه اما در کل اون تفون ها یا رینگها با نوع روغن عملکرد خوبی داره 

3 لیتر تعویض کردن مشکلی نداره اما با ساکشن 6 لیتر خالی کردن با توجه به اینکه مقداری د جعبه ساعت ومقداری در تورک کانورتر بین ایمپالر وتوربین مونده چطوری خالی میشه مشکله 

من قبلا با پیاده کردن گیربکس با یه سرنگ روغن داخل تورک کانورتر 1 ساعت طول کشید روغنش را خالی کنم بیچاره شدم 

با چرخوندن استاتر داخل تورک کانورترمیشه فهمید کلاچ یکطرفه سالمه یا نه =

gugz_img_۲۰۱۶۰.jpg

چون ماشین خوابیده بود و چند بار گاز هرز خورد من روغن عوض کردم و رینگ بنظرم الان هرچی که هست از همین رینگ و روغن هست که هیچکدومشو مطمئن نیستم اصل بوده ، اگر ۱۰۰ درصد اصلشو پیدا کنم عوض میکنم فقط میخواستم بدونم سراغ ندارید? یا مثلا توی ترکیه هست? یا اونجا هم مثل ایران تقلبی داره

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، mahdi777 گفته است :

چون ماشین خوابیده بود و چند بار گاز هرز خورد من روغن عوض کردم و رینگ بنظرم الان هرچی که هست از همین رینگ و روغن هست که هیچکدومشو مطمئن نیستم اصل بوده ، اگر ۱۰۰ درصد اصلشو پیدا کنم عوض میکنم فقط میخواستم بدونم سراغ ندارید? یا مثلا توی ترکیه هست? یا اونجا هم مثل ایران تقلبی داره

من خودم قبلا پیگیر شدم منتهی حرف منطقی از دو نفر نشنیدم که بگن اصله چون خودشون هم میدونن بازار-- چه خبره 

روغنش که زرد رنگه 

حالا باز از یه نفر میپرسم بهت میگم چون رفیق هست قطعات میفروشه 

ترکیه را نمیدونم در ترکیه این مسائل کمتره 

من در مورد رینگهای مدل  TEFLON چند سال قبل پیگیر بودم و به شما بگم جا زدن رینگ TEFLON مهارت وابزار میخواد اینطوری نیست که مثلا رینگ را جا بزنیم وتمام --این رینگ چون نو هستش باید دور شیار شفت اببندی بشه یعنی یه مقدار بزرگتره باید با ابزار جا بزنه وبمونه واببندی بشه بعد دوباره خود پیستون را داخل درام جا بزنه و دربیاره و.....

در 20 دقیقه قبل، mahdi777 گفته است :

? یا مثلا در دنده ۱ گاز بدید و گاز رو رها کنید وقتی میاد ۲ لگد میزنه?

شما داری در اصل  حالت دنده را KICK DOWN انجام میدی

این کار رها کردن پدال گاز یعنی حالت KICK DOWN نه دنده 2

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 40 دقیقه قبل، cadilac گفته است :

من خودم قبلا پیگیر شدم منتهی حرف منطقی از دو نفر نشنیدم که بگن اصله چون خودشون هم میدونن بازار-- چه خبره 

روغنش که زرد رنگه 

حالا باز از یه نفر میپرسم بهت میگم چون رفیق هست قطعات میفروشه 

ترکیه را نمیدونم در ترکیه این مسائل کمتره 

من در مورد رینگهای مدل  TEFLON چند سال قبل پیگیر بودم و به شما بگم جا زدن رینگ TEFLON مهارت وابزار میخواد اینطوری نیست که مثلا رینگ را جا بزنیم وتمام --این رینگ چون نو هستش باید دور شیار شفت اببندی بشه یعنی یه مقدار بزرگتره باید با ابزار جا بزنه وبمونه واببندی بشه بعد دوباره خود پیستون را داخل درام جا بزنه و دربیاره و.....

شما داری در اصل  حالت دنده را KICK DOWN انجام میدی

این کار رها کردن پدال گاز یعنی حالت KICK DOWN نه دنده 2

ممنون از پیگیریتون

درسته همین حالتی که شما میفرمایی گاز رو رها کردن بالاخره اگر عمدی هم انجام ندم توی ترافیک پیش میاد ، 

یعنی بیخیالش بشم? یا پیگیر شم?رفته رو مخم

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری