2,955 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام

ماشین من مدل V9 اسفند 88 هستش و 42000 تا راه رفته. 10روز قبل در دمای هوای -3 بعد از ربع ساعت از شروع رانندگی در سرازیری اتوبان با سرعت 60 کروز ارور داد و روی نمایشگر پیغام automatic gear fault ظاهر شد. ماشین را خاموش روشن کردم و دوباره بعد از 5 دقیقه همان وضعیت تکرار شد. باز هم خاموش روشن کردم و مشکل حل شد و دیگه هم ازش خبری نبود تا امروز که دوباره توی سربالایی اتوبان با سرعت 60 ضربه گیربکس و خطا و ارور کروز همزمان با هم بوجود اومد که وقتی خاموش روشن کردم مشکل حل شد. اصل داستان از کجا آب میخوره چون با جستجو در اینترنت نتیجه ای نگرفتم و تو سایتهای خارجی هم علتهای مختلفی اومده بود.

لطفاً راهنماییم کنید. متشکرم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام خدمت مديران و دوستان عزيز

بچه ها من كارشناس فني يكي از نمايندگي هاي مجاز ايران خودرو هستم

برام يه 206 دنده اتومات اوردن كه چراغ sport(ورزشي) و snow(ّبرفي) روشن شده و

موقعي كه چراغ روشن شده دنده ماشين در همون حالت يعني دنده 3 مونده و تعويض نميشه

دستگاه كه ميزنمش و Ecu ميگه كه ايراد از فشار روغن هستش!

حالا ممكنه مشكل از پمپ و يا چيز ديگه اي باشه كه پالس ارسالي رو به Ecu ارسال ميكنه و اين اخطار رو ميده

من از دوستان خواهش ميكنم كه اگه تا به حال به اين مشكل و يا اطلاعاتي در اين مورد دارن راهنماييم كنن

ممنون

سلام

من پست شما رو ندیده بودم و احتمالا تا الان مشکل اون ماشین رفع شده

به هر حال... اول باید سطح روغن بررسی بشه(به واسطه پیچ تخلیه)

در درجه دوم احتمالا قفل شدن شیر برقی هم وجود داره

برای تست باید دنده روی D قرار داد و گاز و ترمز رو فشار داد

همزمان با نگه داشتن ترمز، باید گاز داد. در صورتی که دور موتور از 2500 تجاوز کرد مشکل در مدار روغن وجود داره

ضمن اینکه ماشین رو دنده 3 قفل نکرده در واقع وقتی ایراد اساسی در گیربکس پیش بیاد ، گیربکس به صورت خودکار روی دنده 3 میره و میمونه(emergency mode )

با سلام

ماشین من مدل V9 اسفند 88 هستش و 42000 تا راه رفته. 10روز قبل در دمای هوای -3 بعد از ربع ساعت از شروع رانندگی در سرازیری اتوبان با سرعت 60 کروز ارور داد و روی نمایشگر پیغام automatic gear fault ظاهر شد. ماشین را خاموش روشن کردم و دوباره بعد از 5 دقیقه همان وضعیت تکرار شد. باز هم خاموش روشن کردم و مشکل حل شد و دیگه هم ازش خبری نبود تا امروز که دوباره توی سربالایی اتوبان با سرعت 60 ضربه گیربکس و خطا و ارور کروز همزمان با هم بوجود اومد که وقتی خاموش روشن کردم مشکل حل شد. اصل داستان از کجا آب میخوره چون با جستجو در اینترنت نتیجه ای نگرفتم و تو سایتهای خارجی هم علتهای مختلفی اومده بود.

اگر دقیقا بعد از ضربه چراغ snow و sport روشن مشکل شما هم به احتمال زیاد مربوط به شیر برقی هست که مدار oil cooler رو باز نمیکنه(البته میتونه از موارد دیگه هم باشه بنده در جریان نیستم)

در لحظه توقف کامل هم ایا ضربه ای احساس میشه؟

لینک به ارسال

با سلام، من یه 206 مدل 83 تبپ 6 دارم که بعد از مدتها فهمیدم ماشینم تقرایبا 10000 کبلومتری بدونه روغن هیدرولیک تو گیربوکسش راه رفته! حالا هم وقتی میخوام پر گاز حرکت کنم یه صدایی مثله صدایه شدیده اگزوز از گیربکس میاد، ولی ماشین خیلی آروم شتاب میگیره، گازه هرز میده، میشه راه نماییم کنید که عیب از کجاست و هزینه تعمیرش چقدر میشه و کجا باید ببرم تعمیرش کنم؟ همه آدرس میدون سپاه رو میدن

لینک به ارسال

سلام ..

اقا منم همین مشکل و داشنم نترس چیزی نیست دنده فرایویل شل شده 50 تومان خرجشه گیربکسم در نمیارن از پشت چرخ راننده یه قسمتی از گیربکس و در میارن ... فقط فقط فقط باید بری خ شریعتی خ پلیس خ اجاره دار تقریبا انتها سمت راست که انتهای اجاره دار میخوره به میدان سپاه ..مرکز تعمیرات تخصصی گیربکس اتومات از شهرستان میان اینجا کارشون حرف نداره ...خواستی بری ساعت 7 صبح با کارت ماشین باید بری تو نوبت که تا شب تحویل بگیری .....موفق باشی

لینک به ارسال
با سلام

اگر دقیقا بعد از ضربه چراغ snow و sport روشن مشکل شما هم به احتمال زیاد مربوط به شیر برقی هست که مدار oil cooler رو باز نمیکنه(البته میتونه از موارد دیگه هم باشه بنده در جریان نیستم)

سلام

دومين باري كه مشكل بالا بوجود اومد يك لحظه چراغ snow و sport روشن و خاموش شد اما بارهاي ديگه فقط ارور automatic gear fault رو داد و كروز ارور داد و خاموش شد.

درلحظه توقف كامل ضربه اي احساس نميشه.

لینک به ارسال
با سلام

سلام

دومين باري كه مشكل بالا بوجود اومد يك لحظه چراغ snow و sport روشن و خاموش شد اما بارهاي ديگه فقط ارور automatic gear fault رو داد و كروز ارور داد و خاموش شد.

درلحظه توقف كامل ضربه اي احساس نميشه.

به نمایندگی های پایلوت گیربکس اتوماتیک و یا نمایندگی مرکزی گیربکس مراجعه کنین تا خطا های ثبت شده رو بخونن دقیقا چیا هست

لینک به ارسال

با سلام به همه دوستان

گیربکس AL4 که ساخت کمپانی پورشه است و روی ماشین دوست داشتی و بهترین تیپ 206 نصب شده از نوع گیربکسهای پیچیده در زمان خودش و همینطور حال حاضر در خودروهای تولید داخل است و با احترام به همه دوستان و نظرات علمیشون فکر میکنم تخصص خاص و البته ادوات تشخیص خودش را طلب میکنه

من هم با نظر ادمین عزیز موافقم که باید به متخصص تعمیر گیربکس اتوماتیک 206 مراجعه کنی

در حال حاضر فقط یک نمایندگی در ایران وجود دارد که گواهی و لایسنس این نوع تعمیات رو از خود پژو فرانسه دریافت کرده

من هم تو ماشین خودم ناگهان با مشکل ارور دنده اتوماتیک مواجه شدم و دنده بروی 3 قفل میشد ه این کاملا طبیعی است چون در مواقعی که مشکلی برای گیربکس پیش میاد این وضعیت تعریف شده

با مراجعه به این نمایندگی مطمعن باش مشکلت حل خواهد شد و دوباره لذت استفاده از دنده اتوماتیک رو ماشین خودت رو بازخواهی یافتkhande.gif

نمایندگی در تهران میدان سپاه خیابان اجاره دار هست و کارکنانش از هموطنهای ارمنی هستند که توی انجام درست کارها شهره هستند

امیدورام مشکلت حل بشه و موفق باشیgood.gif

لینک به ارسال

سلام. من 206 اتوماتیک مدل87 دارم که یکبار به علت نامعلومی مجبور به تعویض ecu و سوکت قهوه ای و خاکستری ان با نمونه استوک شدم که متآسفانه سوکت خاکستری(سوکت نزدیک به شیشه جلو خیلی خوب کار نمیکند.اخیرآ و بخصوص در مسیر خارج شهری ناگهان گیربکس تقه کرده و چراغ snow و sport باهم روشن شده و دیگر کنترلی روی دنده نیست و حتی دنده دستی نیز کار نمی کند ولی با خامش و روشن کردن مشگل رفع میشود اما اخیرآ تعداد این موارد افزایش یافته است.بگفته یکی از دوستان پس از قفل کردن تمام درها با ریموت به مدت 5 دقیقه سر باطری را برداشتم که با اینکار ظاهرآ ecu ریستارت شده و مشگل تا مدتی رفع شد ولی اکنون همان مشگل ایجاد شده است.کیلومتر ماشین 65000 است.لطفآراهنمایی کنید که عیب گیربکس است یا ecu یا سوکت ان. ممنونم

لینک به ارسال

سلام دوست عزيز

اگه الانم گيربكس ماشين موقع تعويض همه ي دنده ها تق تق ميكنه و لگد شديد ميزنه واسه همه ي دنده ها احتمالا گيربكس مشكل داره ولي اگه موقع تعويض دنده تق تق نميشنوي و ميره رو حالت snow مال همون ecu ماشين هست فكر كنم بازم اساتيد ميتونن نظر بدن

لینک به ارسال

بعیده مشکلت ربطی به تعویض ECU داشته باشه باید ببینی چه خطایی ثبت کرده گیربکسه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری