3,184 ارسال در این موضوع قرار دارد

توی دیاگ های ایرانی شنیدم TNM دیاگ خیلی خوبیه.

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 13 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

الان اون مقادیری که از نظر شما ایراد دارن کدوما هستن؟

وقتی ماشین داره درست کار میکنه، برم بگم ماشین چشه؟

این پارامترها هر کدوم از سنسور ها روش تست خاصی دارن با دیاگ ویا pps پارارمترها نشون داده میشه اما طرف باید بدونه که این اعداد کمتر یا بیشتر در هر سنسور ویا ولتاژ و...و در هر خودرو چقدر محاسبه میشه 

اینطوری باشه که همه pps وصل میکنن پارامترها را نگاه میکنن اما باید شخص این اعداد را محاسبه کنه تا بگه به این دلیل ولتاز کمه یا زیاده یا فشار منیفولد کمه یا .....این مساول سواد میخواد وقت میخواد و هر خودرو یی فرق داره جدول خاص خودشون را دارند 

خیلی ها را من دیدم نمیدونن فقط خطا هار را میتونن چک کن و قطه عوض کنن تازه باید بعد از تعویض قطعه هم تست مجددا انجام بشه ممکنه قطعه ایراد داشته باشه 

همون تست مپ سنسور فشار اتمسفر هوای جو بیرون با داخل انتیک منیفولد درچند روش تست باید انجام بشه تا متوجه بشیم مپ سنسور داره ولتاژ درستی ارسال میکنه یا نه --

تا بفهمیم سالمه یا ایراد داره چون میلی متری داره محاسبه میکنه امادر سیستم الکترونیکی خطا هایی هم هست مثلا چند میلی ممکنه خطا داشته باشیم اگر این ارسال سیگنال با اون اعداد درست نخونه مشخصا ecu اشتباه متوجه میشه در نتیجه =سوخت بیشتر 

حالا من قبلا با مولتی متر مقدار ولتاژ مپ سنسور را اندازه میگرفتم +این مقدار چون مولتی متر خطا داره با ضرب و تقسیم اعداد عدد درست را متوجه میشدم تا ببینم ایا درست عمل میکنه یا نه 

همین کار وقت میخواد سیسمهای مپ سنسور +-و..باید درست به مولتی متر وصل بشه تعمیرکار باید بلد باشه تا به من توضیح بده که این قطعه به این دلیل ایراد داره یا نداره

تازه این یه قطعه ساده هست بقیه موارد سنسورها و... بماند 

اعدادی که در پارامترهانشون داده یا کمتره یا بیشتره یعنی سیگنال درست عمل نمیکنه باید سنسورها با چند روش تست بشن تا نتیجه مشخص بشه 

اگر شما میگی خودرودرست کار میکنه پس حتما سیگنال ها دقیق عمل میکنن و مشکلی نداره 

اون دیاگ پروگرمر TNM 5000 هست 

9lfx_fuel-trim-normal.jpg

li1o_b1hp0vvp7777.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

شرمنده، اما من باز هم جوابم رو نگرفتم.

شما فرمودید که پارامترها نرمال نیستن.

سوال من اینه که شما از کجا این مورد رو تشخیص دادید و به کدوم موارد شک دارید که این رو گفتید؟

قطعا تمام پارامترها که مشکل ندارن. اگر اینجوری بود که اوضاع ماشین باید خیلی بد میشد.

اون مواردی که به نظر شما غیر طبیعی اومده کدوماست؟ تا من روشون کار کنم و ببینم ایراد از کجاست؟

لینک به ارسال
در 39 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

سوال من اینه که شما از کجا این مورد رو تشخیص دادید و به کدوم موارد شک دارید که این رو گفتید؟

قطعا تمام پارامترها که مشکل ندارن. اگر اینجوری بود که اوضاع ماشین باید خیلی بد میشد.

اون مواردی که به نظر شما غیر طبیعی اومده کدوماست؟ تا من روشون کار کنم و ببینم ایراد از کجاست؟

شما PPS زدید لیست پارامترها نشون داده شده

اما اون پارامترها واعداد هر کدوم محاسبه اعدد داره که ایا ارسال ولتاژیا .... مطابقت میکنه یادرسته یا نیست 

باید تعمیر کار متوجه بشه که این عدد ایا کمه یا بیشتره این هم خودش جدول میخواد وطرف باید سواد این موارد را طبق نوع خودرو داشته باشه 

اینطوری باشه که اعداد پارامتر نشون میده اما باید متوجه بشه که قطعات سالمه یا نه چون نمایش پارامترها کار خاصی نیست

این مسائل را من قبلا طبق جدول ها را میدونستم وروی ماشین انجام می دادم 

اینکه پرارمترها مشکلی ندارن عرض کردم باید در چند مرحله تست بشن با نشون دادن اون اعداد نمیشه نتیجه گرفت -مشخصا اوضاع ماشین در موقع  کارکردن ممکنه عادی نشون بده اما اون سنسورها وقطعات در پرارمترها معلوم میشه درست عمل میکنه یا نه شاید درظاهر موتور که نمیشه متوجه شد چون سیستم پیچیده ودارای سنسورهایی هست 

شما خودرو را ببرید پیش تعمیرکا باسواد تا بررسی کنه بهتون بگه که به این علت این سنسور ولتاز درستی ارسال نمیکنه و....

حالا اگرمشکلی نداره پس احتیاج نیست بررسی کنید 

0aqf_induktivnyi-datchik-chastoty-vrashc

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 3 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

دوست عزیز پارامترهای ماشین شما کاملا نرمال هست برای ماشین من هم دقیقا مشابه پارامترهای شما هست .  حتی فشار مانیفولد شما که دیده بودم 400 تا 410 بود  برای اتومات ایده آل هست .

cadilac

نمیدونم چرا افراد دنبال عیب ایراد گذاشتن روی ماشین های مردم هستن .

جالبه ماشین های ما همه ایراد دارن بعد برای شما ایراد ندارن !  همه دیاگ ها یا pps  ها مشکل دارن ... فقط ماشینه آقایون و دیاگ های ایشون بدون مشکل هست .

شما که اینقدر از زمین زمان ایراد میگیری میشه یه عکس هم از ماشین اتو مات  خودت اینجا بذاری ؟ از پارامترهای ایده آل pps  که میگی شما هم برای خودت بذار نه عکس سرچ از گوگل

ویرایش شده در توسط a.m.i.n
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، cadilac گفته است :

شما PPS زدید لیست پارامترها نشون داده شده

اما اون پارامترها واعداد هر کدوم محاسبه اعدد داره که ایا ارسال ولتاژیا .... مطابقت میکنه یادرسته یا نیست 

باید تعمیر کار متوجه بشه که این عدد ایا کمه یا بیشتره این هم خودش جدول میخواد وطرف باید سواد این موارد را طبق نوع خودرو داشته باشه 

اینطوری باشه که اعداد پارامتر نشون میده اما باید متوجه بشه که قطعات سالمه یا نه چون نمایش پارامترها کار خاصی نیست

این مسائل را من قبلا طبق جدول ها را میدونستم وروی ماشین انجام می دادم 

اینکه پرارمترها مشکلی ندارن عرض کردم باید در چند مرحله تست بشن با نشون دادن اون اعداد نمیشه نتیجه گرفت -مشخصا اوضاع ماشین در موقع  کارکردن ممکنه عادی نشون بده اما اون سنسورها وقطعات در پرارمترها معلوم میشه درست عمل میکنه یا نه شاید درظاهر موتور که نمیشه متوجه شد چون سیستم پیچیده ودارای سنسورهایی هست 

شما خودرو را ببرید پیش تعمیرکا باسواد تا بررسی کنه بهتون بگه که به این علت این سنسور ولتاز درستی ارسال نمیکنه و....

حالا اگرمشکلی نداره پس احتیاج نیست بررسی کنید 

0aqf_induktivnyi-datchik-chastoty-vrashc

در ۱ ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

دوست عزیز پارامترهای ماشین شما کاملا نرمال هست برای ماشین من هم دقیقا مشابه پارامترهای شما هست .  حتی فشار مانیفولد شما که دیده بودم 400 تا 410 بود  برای اتومات ایده آل هست .

cadilac

نمیدونم چرا افراد دنبال عیب ایراد گذاشتن روی ماشین های مردم هستن .

جالبه ماشین های ما همه ایراد دارن بعد برای شما ایراد ندارن !  همه دیاگ ها یا pps  ها مشکل دارن ... فقط ماشینه آقایون و دیاگ های ایشون بدون مشکل هست .

شما که اینقدر از زمین زمان ایراد میگیری میشه یه عکس هم از ماشین اتو مات  خودت اینجا بذاری ؟ از پارامترهای ایده آل pps  که میگی شما هم برای خودت بذار نه عکس سرچ از گوگل

من فکر می کنم یه سوتفاهمی اینجا پیش اومده.

واقعیت اینه که ماشین بنده مشکلی نداره.

دلیل اینکه پارامترها رو گرفتم و نوشتم، خرابی ماشینم نبود. آخه ماشینی که کلا ۱۵۰۰ تا راه رفته، احتمال خرابیش نزدیک به صفره.

دلیل نوشتن پارامترها، درخواست یکی از دوستان بود که ماشین خودشون رو با ماشین من مقایسه کنن. چون ماشین من نو بود، ایشون یه جورایی خواستن اینو ملاک و معیار یک ماشین سالم و نو قرار بدن.

اما یک جا من فکر کردم که آقا آرمین گفتن ماشینم نرمال کار نمی کنه. در صورتیکه اینطور نیست و شمر خدا ماشین مشکلی نداره.

فقط با توجه به نوع شمع هایی که انداختم و آقا آرمین گفتن گرمه و ممکنه مناسب نباشه، از ایشون می خوام پارامترهایی رو که مربوط به شمع و کوئل میشه یه نگاه بکنن و نظرشون رو بگن که آیا شمع های NGK LFR5AGP بنده تاثیر منفی روی کارکرد موتور داشتن یا خیر؟

که البته اگر این کار توی تاپیک شمع ها انجام بشه خیلی بهتره.

از همه دوستان ممنون

لینک به ارسال

بنده از جناب     endwaiter

خواستم لطف کردن پارامترهای ماشینشونو اینجا گذاشتن من هم با ماشین خودم مقایسه کردم دقیقا عین هم هستن .نمیشه که هم ماشین نو نرمال نباشه هم ماشین من که 170 تا کارکرده.

بعد از اینکه پارامترها رو مقایسه کردم با یه ماشین نو که میتونه مرجع مقایسه خوبی باشه دیگه خیالم از بابت ماشینم راحت شد که مصرف زیاد ماشین من مشکل ماشین من  نیست.

مشکل از من بود که قبلا ماشین رو با مدل 88 که کاملا فرانسوی هستش مقایسه میکردم

در هر حال دوستی که میگه نرمال نیست باید بگه از کجا تشخیص داد که نرمال نیست و پارامتر نرمال رو باید اعلام کنه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 20 ساعت قبل، a.m.i.n گفته است :

پارامترهای ماشین شما کاملا نرمال هست برای ماشین من هم دقیقا مشابه پارامترهای شما هست .  حتی فشار مانیفولد شما که دیده بودم 400 تا 410 بود  برای اتومات ایده آل هست .

اقای محترم

مپ سنسور فشار منیفولد اصلاع دارید چطوری کار مکنه  ؟

شما در منطقه ازاد هستی چه ارتباطی به هوای اتمسفر تهران یا مناطق دیگه داره؟

این فشار منیفولد منطقه به منطقه فرق میکنه شما اطلاعات وتجربه نداری فقط pps زدی یه نگاه به صفحه انداختی فکر کردید 400 تا 410یعنی دیگه همه چی نرماله درصورتی که اینطوری نیست 

اصلا پارامتر مپ سنسور ارتباطی به گیربکس اتومات ومنوال نداره کی گفته ؟

اجازه بدید براتون توضیح بدم =این مپ سنسور فشار هوای جو اتمسفر داخل وبیرون انتیک هوا را بررسی میکنه وسیگنال ارسال میکنه و فشار هوا در حالتهای تست مختلف فرق میکنه 

واقعا متاسفم

در 18 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

؟ از پارامترهای ایده آل pps  که میگی شما هم برای خودت بذار ن

مگه قبلا pps بود ؟

من یه مولتی متر از چند سال قبل دارم با همون تمام سنسور ها را اندازه گیری میکردم 

احتیاجی به pps ندارم 

این pps برای احتیاج شماست نه برای دیگران ---ما احتیاج نداریم 

موفق باشی 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 14 دقیقه قبل، cadilac گفته است :

اقای محترم

مپ سنسور فشار منیفولد اصلاع دارید چطوری کار مکنه  ؟

شما در منطقه ازاد هستی چه ارتباطی به هوای اتمسفر تهران یا مناطق دیگه داره؟

این فشار منیفولد منطقه به منطقه فرق میکنه شما اطلاعات وتجربه نداری فقط pps زدی یه نگاه به صفحه انداختی فکر کردید 400 تا 410یعنی دیگه همه چی نرماله درصورتی که اینطوری نیست 

اصلا پارامتر مپ سنسور ارتباطی به گیربکس اتومات ومنوال نداره کی گفته ؟

اجازه بدید براتون توضیح بدم =این مپ سنسور فشار هوای جو اتمسفر داخل وبیرون انتیک هوا را بررسی میکنه وسیگنال ارسال میکنه و فشار هوا در حالتهای تست مختلف فرق میکنه 

واقعا متاسفم

مگه قبلا pps بود ؟

من یه مولتی متر از چند سال قبل دارم با همون تمام سنسور ها را اندازه گیری میکردم 

احتیاجی به pps ندارم 

این pps برای احتیاج شماست نه برای دیگران ---ما احتیاج نداریم 

موفق باشی 

البته اون قسمتی که از زبون من نقل قول شده، در حقیقت سخن دوست دیگرمون هستش که من نقل قول کرده بودم.

بنده چنین چیزی نگفتم😁 

لینک به ارسال

در سیستم خودرو ecu یا egs گیربکس ما دو نوع پارامتر داریم

مرجع 

حسگرها

مرجع =پارامتری هست که برنامه egsیاecuثابت داره کد ثبت شده

حسگرها =پرارمترهایی هستن که به واحد کنترل الکتریکی ارسال سیگنا ل میکنن

مثلا حسگرها ی سلونوئید والو های گیربکس توسط برق 12 ولت فشار روغن را به EGS ارسال میکنن تا EGS اون پارامترها را با اعداد برنامه ثبت شده مقایسه میکنه بعد دستور عمل ایجاد میکنه

این وضعیت ها در حالت های دنده ها فشار روغن اونا فرق میکنه در حالت خاموش-روشن-RPM بالا ویا بالاتر اعداد پارامترها و فشار روغن متفاوته اگر حتی در یه لحظه این حسگرها ایراد پیدا کنن دیگه EGS نمیتونه درست عمل کنه 

پس شخص تعمیر کار باید بدونه که این چند حالت تست وضعیت و- وضعیت حالتهای دنده ها در PPS یا ...چقدر هست که ایا در D.R.P....فشار روغن دقیق مطابقت میکنه یا نه

در مورد ECU موتور هم همینطور هست

اعداد در سیستم برنامهIC اپیدرم برنامه ثبت شده و این حسگرها هستن که ارسال سیگنال میکنن در نتیجه با دستگاه باید ین اعداد در حالتهای مختلف بررسی بشه تا ایراد مشخص بشه اینطوری نیست که ما موتور را روشن کنیم دستگاه وصل کنیم ببینیم فشار منیفولد 400 یا 410 نشون میده پس مشکلی نداره

این یه عدد ثبت شده هست و منطقه به منطقه فشار فرق میکنه وهمینوطورباید در وضعیتهای مختلف بررسی بشه 

در 34 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

البته اون قسمتی که از زبون من نقل قول شده، در حقیقت سخن دوست دیگرمون هستش که من نقل قول کرده بودم.

بنده چنین چیزی نگفتم😁

نه اقا من میدونم

مشکلی نیست 

هر کسی یه شخصیتی داره مهم نیست :gol:

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری