5,416 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام درود به دوستان

حدود سه ماه که 206 تیپ 6 خریدم و اولین ماشین اتوماتی هستش که سوار میشم از دوستان یه سوالی دارم اگه محبت کنید که اتومکانیک کار خوب میشناسن لطفا معرفی کنید ممنون میشم .

ضمنا چند باریست که ماشین سرده و در حال حرکت همزمان چراغ اسپرت ورزشی و حالت برف روشن میشن ماشینو که خاموش میکنم و دوباره راه میفتم مشکل حل میشه این ایراد چی میتونه باشه ؟ ممنونم از راهنمایی که میکنید ./

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام درود به دوستان

حدود سه ماه که 206 تیپ 6 خریدم و اولین ماشین اتوماتی هستش که سوار میشم از دوستان یه سوالی دارم اگه محبت کنید که اتومکانیک کار خوب میشناسن لطفا معرفی کنید ممنون میشم .

ضمنا چند باریست که ماشین سرده و در حال حرکت همزمان چراغ اسپرت ورزشی و حالت برف روشن میشن ماشینو که خاموش میکنم و دوباره راه میفتم مشکل حل میشه این ایراد چی میتونه باشه ؟ ممنونم از راهنمایی که میکنید ./

سلام

راجع به تمامی مشکلات شما در صفحات قبل بحث شده است.

مورد روشن شدن دو چراغ اسپرت و اسنو از ضعف شیر برقی های گیربکس هست که اطلاعات کامل تری در همین تاپیک موجوده.

لینک به ارسال

یه مگانه یهو تو دنده 3 گیر میکنه ارور گیربکس میزنه این از شیر برقی هاشه؟

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

بله 100%

دوستان عزیز ! یه کمکی به من بکنین

تیپ 6 دارم مدل 84 ! این گیربکس ما تو دنده 2 خوب عمل نمی کنه ، یعنی دنده 2 رو 4 بار میخونه بعدش میره به دنده 3

میخواتم ببینم ایرادش از کجاست ؟

چهار بار نیست دو بار هست که عادیه

سلام دوستان،

میخوام روغن ماشین رو عوض کنم یخواستم ببینم چقدر روغن میخواد؟ ۳ لیتر؟

روغن چی باید بریزم؟ لیتری چنده؟ آیا تقلبیش هم توی بازار هست؟

روغن مخصوص گیربکس AL4 با فرمول 4HP20 و برند ESSO باید بریزید که تقلبیش هم موجوده.

در مورد لیتراژ هم بهتره کسی که تخلیه می کنه تشخیص بده چون به طور دقیق مشخص نیست چه مقدار تخلیه میشه.

لینک به ارسال

بله 100%

تیپ 6 دارم مدل 84 ! این گیربکس ما تو دنده 2 خوب عمل نمی کنه ، یعنی دنده 2 رو 4 بار میخونه بعدش میره به دنده 3

سلام دوستان،

روغن مخصوص گیربکس AL4 با فرمول 4HP20 و برند ESSO باید بریزید که تقلبیش هم موجوده.

در مورد لیتراژ هم بهتره کسی که تخلیه می کنه تشخیص بده چون به طور دقیق مشخص نیست چه مقدار تخلیه میشه.

ممنون.

ليتري چند تومنه اصليش؟

و يه سوال ديگه اينكه واسكازين گيريبكس اتوماتيك هم بايد عوض بشه؟ ماشين ٨٤ هست با ٥٥٠٠٠ تا كاركرد.

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به ارسال

بله 100%

سلام دوستان،

ممنون.

ليتري چند تومنه اصليش؟

و يه سوال ديگه اينكه واسكازين گيريبكس اتوماتيك هم بايد عوض بشه؟ ماشين ٨٤ هست با ٥٥٠٠٠ تا كاركرد.

مطیمنی 54 هزارتا کارکرده ماشینت !! اونم مدل 84 !! کیلومترشو دستکاری نکردن ! عقلانی نیست !

بحرحال ...

از نمایندگی های ایرانخودرو بخری اورجینال هستن خیالتم راحته .

گیربکس اتومات واسکازین نداره همون روغن هستش .

لینک به ارسال

بله 100%

سلام دوستان،

ممنون.

ليتري چند تومنه اصليش؟

مطیمنی 54 هزارتا کارکرده ماشینت !! اونم مدل 84 !! کیلومترشو دستکاری نکردن ! عقلانی نیست !

بحرحال ...

از نمایندگی های ایرانخودرو بخری اورجینال هستن خیالتم راحته .

گیربکس اتومات واسکازین نداره همون روغن هستش .

بله مطمئن هستم.

ممنونم.يه سوال ديگه.تاريخ ساخت هم دارن روغن ها؟؟؟؟

لینک به ارسال

بله رو جعبه تاریخ حک شده .

لینک به ارسال

اتفاقا امروز تو نخ روغن گيربكس بودم. تهرانسر بودم قيمت هم گرفتم. هم يه سري اطلاعات دارم هم يه سري سوال كه اينجا مطرح ميكنم.

اصل ترين و بدون شك ترين روغني كه براي گيربكس اتوماتيك موجوده هميني هست كه عكسهاش رو مشاهده ميكنيد. روغن ها رو چندسال پيش از ايساكو گرفتم (عكسها از خودم هستن)

ocyhplgdoy86ajb8kkvh_thumb.jpgocyhplgdoy86ajb8kkvh_thumb.jpg<e>

336drcyo125xmannr7ed_thumb.jpg336drcyo125xmannr7ed_thumb.jpg<e>

yl70klo7nbgxl7r20inr_thumb.jpgyl70klo7nbgxl7r20inr_thumb.jpg<e>

2prk6l7r25rscm2ui501_thumb.jpg2prk6l7r25rscm2ui501_thumb.jpg<e>

سوال اول اينجا مطرح ميشه: همه ميگن روغن اصل براي گيربكس اتومات با مارك esso هست. اما رو اين قوطي نوشته MOBIL . هيچ جاي ديگش اثري از esso ديده نميشه. داستانش چيه؟ البته توي ويكيپديا نوشته شده كه In most of the world, the Esso brand and the Mobil brand are the primary brand names of ExxonMobil. واسه همين سوال تا حد زيادي برطرف ميشه. ولي روغني كه توي بازار مي بينيم بايد روش چي زده باشه؟ توي نت سرچ كردم روي تمام روغن هاي 1ليتري نوشته mobil و روي دو ليتري ها نوشته . esso)

چند وقت پيش ايساكو پرسيدم .اول اون روغن دو ليتري بهم معرفي كرد ولي گفت كه اورجينالش هم هست يه ليتريه كه گرونه و اورجينالش چيزي نبود جز يك ليتري mobil در قوطي جديد و ساخت آلمان.حرف ايساكويي رو قبول دارم چون از روز اولي كه اتومات خريدم همه گفتن روغن دو ليتري ها اصل نيست و دليل بعديش هم پاراگرف پايين عرض ميكنم. اينم عكس قوطي جديدش: (شماره فني ايساكويي اش هم فرق كرده. عكس مال همين انجمن خودمون هست گويا و از صاحبش پوزش ميطلبم)

8p3twmkeaxcgvlwwu8re_thumb.jpg8p3twmkeaxcgvlwwu8re_thumb.jpg<e>

سوال دوم: روغن اصل ساخت كدوم كشور هست ؟ آلمان ؟؟ فرانسه؟؟​ امارات ؟؟ همونطور كه تو عكساي روغن قديمي مشخصه برند mobil ساخت آلمان هست. روي روغن جديد هم زده بود آلمان. پس esso ساخت كجاست؟؟ توي بازار روغن تهرانسر يك بلبشويي برپا بود. اولا كه هيچكس MOBIL نداشت. اكثريت دو ليتري داشتن روش زده بود esso و ساخت امارات. يعني با كمال پررويي زده بود امارات. يه سري هم يه ليتري esso داشتن !! اونم زده بود امارات. يه جا هم يه ليتري esso داشت ولي روش زده بود فرانسه !! ميگفت وارادتيه . به نظر خودم همشون قلابي بودن. چون اصلا يك ليتري esso معني نداره.دو ليتري اماراتي هم يعني روغن پالم :grin2: دو سال پيش هيچكدوم نميدونستن روغن گيربكس اتومات چيه و همشون ميخواستن روغن هيدروليك توتال رو (به دليل وجود عكس دنده اتومات روي برچسب) بهت بفروشن !! فقط اون زمان يكيشون روغن MOBIL اونم با برچسب ايساكو داشت. حالا همشون روغن اتومات آوردن . معلومه روغناشون داستان داره ديگه.

نظر شخصي خودم اينه كه روغن هاي يك ليتري با برند mobil و ساخت آلمان (حالا چه قوطي جديد يه قديم) كه از ايساكو تهيه شه مورد اعتماد بيشتري نسبت به بقيه روغن ها هست.

مساله بعدي: شير برقي اورجينال رو از كجا تشخيص بديم و تهيه كنيم؟؟ ايساكو يه نوع داشت با جعبه سفيد و يه برچسب كه انگار داده بود پشت شهرداري سر همش كرده بودن !! اين يكي تابلو تقل بود. يه عده ميگن شيربرقي مگان از نمايندگي سايپا مطمئن تر هست. نظر دوستان چيه؟

ممنون از راهنمایی و تاپیک خوبتون.

میخواستم بدونم آپدیت ECU گیریبکس جدا هست؟

من الان ماشینمو دادم آپدیت کردن صحبتی از اینکه ECU گیریبکس هم آپدیت کنن نشد.یعنی مال گیریبکس جدا آپدیت میشه و مال ماشین جدا؟؟؟؟

خواهش ميكنم بالاخره يه تجربه آزار دهنده اي بود كه گفتم بقيه استفاده كنن و ثوابش برسه به ما :razz:

بله ecu گيربكس جدا هست و پشت باتري ماشين هست. آپديت اش هم مسلما جدا از آپديت ecu موتور خواهد بود.

لینک به ارسال

سلام. اقا يه 206 هست وقتي خيلي كار ميكنه و حسابي داغ ميشه،​ موقع ايست كامل و حركت مجدد گاز هرز ميخوره. خودم نشستم پشتش براي تست ديدم درسته. وقتي كه خيلي گرم ميشه اگر ايست كامل كني و توي D باشه يكم گاز هرز ميخوره وبا تقه دنده جا ميره. اگر هم خلاص كني و باز بزاريD ، مثل حالت نرمال ماشين يه تكون خيلي ريز ميخوره (يعني دنده جا رفته) اما بازم كه گاز ميدي گاز هرز ميخوره و تقه. اما اگر تو همون حالت دكمه snow رو بزني و ماشين بره دنده دو،​ ديگه گاز هرز نميخوره. داستانش چيه ؟​ كجاش دقيقا مشكل داره؟ (خطا نميندازه). در حالتي كه خيلي داغ نباشه اوضاعش نرمال هست و گاز هرز نميخوره.

لینک به ارسال

سلام. اقا يه 206 هست وقتي خيلي كار ميكنه و حسابي داغ ميشه،​ موقع ايست كامل و حركت مجدد گاز هرز ميخوره. خودم نشستم پشتش براي تست ديدم درسته. وقتي كه خيلي گرم ميشه اگر ايست كامل كني و توي D باشه يكم گاز هرز ميخوره وبا تقه دنده جا ميره. اگر هم خلاص كني و باز بزاريD ، مثل حالت نرمال ماشين يه تكون خيلي ريز ميخوره (يعني دنده جا رفته) اما بازم كه گاز ميدي گاز هرز ميخوره و تقه. اما اگر تو همون حالت دكمه snow رو بزني و ماشين بره دنده دو،​ ديگه گاز هرز نميخوره. داستانش چيه ؟​ كجاش دقيقا مشكل داره؟ (خطا نميندازه). در حالتي كه خيلي داغ نباشه اوضاعش نرمال هست و گاز هرز نميخوره.

رینگ های شفت مشکل داره که به اصطلاح فرار روغن میگن علت هم استفاده از خلاص هست!!!!

اگر تهران یا کرج هستی میتونم مکانیک ماهر و منصف معرفن کنم

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری