shayan

مباحث و مشکلات مربوط به ترمز ABS

1,027 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

من 206 تيپ 2 مدل نيمه دوم 89 دارم و بعد از دياگ زدن متوجه شدم كه سنسور abs سيگنال براي ecu ارسال نمي كنه اما چراغ آلارم abs هم روشن نمي شه .عملكرد abs را بعضي وقتها حس مي كنم ولي بيشتر وقتها حس نميشه . به نمايندگي مراجعه كردم گفتند مشكلي نداره abs عمل مي كنه . دستش نزن . خواهش مي كنم راجب سنسورهاي مرتبط بيشتر توضيح دهيد .

باشكر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

کدوم سنسور؟ شاید خطای دائمی نبوده یکی از دلایلش گل گرفتگی چرخ دنده سنسور هاست خصوصا چرخ های جلو

بعد اینکه خطا رو پاک کردین چک کردین که خطا برگشته یا نه؟

لینک به ارسال

من همچین مشکلی رو داشتم دلیلش بستن زنجیرچرخ بود که زده بود سنسور ABS رو کنده بود!

کلا سنسور ABS جاش یکم بده و احتمال ضربه خوردن یا گیرکردن چیزایی مثل شاخه و... که از زیر چرخ در بره بهش تا درصدی هست

چون ماشینتون مدل نیمه دوم 89 هست احتمالش کمه که بخاطر کثیف شدن سنسور باشه...البته باید چک بشه

شما ببر دیاگ بزن ببین کدوم سنسور فالت میده بعد چرخ رو در بیار ببین اگه سنسور و بستهاش سرجاش بود شاید نیاز به تمیز شدن داره

این اتفاق زیاد افتاده...

الان شما اگه تو یه منطقه خیس ترمز بگیری یا کلا کاری کنی که ABS وارد مدار شه،متوجه میشی ماشین به یه طرف کشیده میشه که بخاطر همین فالت ABS هستش

لینک به ارسال

salam.gif

ایراد در سیستم ترمز میتواند خسارات جبران ناپذیری ایجاد نماید ، و سیستم ترمز نامطمئن و نا پایدار از عوامل مهم تصادفات میباشد.

خوشحال میشوم نظرات در خصوص نگهداری - شناسایی ، تعمیر و رفع ایرادات این سیستم را در این تاپیک مطرح کنند.

بعنوان پیش درآمد چنانچه در این مورد اطلاعاتی دارید ذکر فرمائید :

206 تیپ 5 در هنگام عبور از سرعت گیر چراغ ABS روشن میشود و از آن پس ABS از کار میافتد. چراغ ایراد ABS گاها خود بخود خاموش میشود و تکرار قضیه .

سیستم عیب یاب ، قفل شدن پمپ گردش در ABS را اعلام میکند. بنظر میرشد قطع شدن برق عامل اصلی آن در این قطعه است. این اشکال بدون استفاده از ترمز ها اتفاق میافتد. فقط یک بار پیغام خطا در سنسور چرخ جلو راست دیده شد . تمامی فیوزها و کانکتور های bm34 و کانکتور ABS با اسپری کنتاکت شود شسته شده اند.

بنظ شما اشکال از کجاست ؟ think.gif

لینک به ارسال

سلام,

دوست من چراغ زنون نصب کردید؟

لینک به ارسال

دوستان من نمیدونم این چه جور ترمزی هست که روی 206 میبندن و میگن بهترین نوع ترمز هست دیشب برای همین من تصادف کردم که خسارتی خیلی نیست چراغ و جلو پنجره شکست ....البته بیمه بدنه هستم

این از روز اول من حس میکردم همچنین روی سایر ماشین ها ی abs وقتی پات را تا ته فشار میدی حتی توی سرعت کم مثلا من دیشب سرعتم 35 تا 40 کیلومتر بود توی ترافیک روان که ترمز میگیرم همینجور تق تق میکنه و ماشینو نگه نمیداره و میره جلو هیچ تاثیری نمیزاره و فقط فرمان کار میکنه تا خورد به ماشین جلویی.. در صورتی که با ماشین غیر abs ماشین قبلیم که تیپ2 بود در چنین جایی در جا ماشین و نگه میداشت بدون اینکه چنین برخوردی بشه .....!

good.gif

چنین جایی ترمز معمولی ماشین را سر جاش نگه میداره در صورتی که abs تق تق میکنه و همینطور میره جلو و پات تا ته روی پدال هست هیچ کاری هم نمیشه بکنی.؟؟!!!! think.gif

ماشین من 206 تیپ5 و لاستیک 185 میشلن.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

همه ماشین هایه ایران خودرو همینجوری هستن یکی از دوستام روا سال داره و یکی دیگه 405 میگه تو سرعت بالا بگیری خیلی خوبه ولی تو سرعت کم مثلا همین 40 تا 60 تاثیر نداره واسه همین با یه پی کی تصادف کرد زد به عقبش با روا نمیدونم چرا اینجوریه. اخه ای بی اس باید تو هر ثانیه بین 15 تا 23 بار بگیره ول کنه نمیدونم چرا عمل نمیکنه فقط ایران خودرو اینجوریه .پراید ای بی اس این مشکل رو نداره که البته ترمز درست و حسابی نداره

لینک به ارسال

اره lipo جان سرعت بالا بهتر عمل میکنه اگر توی سرعت بالا بگیری و ول کنی چنان ترمزی میکنه که به جلو پرت میشی 405 هم همینطوره ولی سرعت پایین هیچ تاثیری نمیزاره ..انگار کار بیخودی و میره تا بخوره به مانع و وایسته...

این یه مشکل بزرگی هست روی ترمز سایر دوستان هم این مشکل را دیدند؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

اره دوستان واسه منم دو سه شب پیش پیش اومد با دوسم بودیم سرعتم پنجاه تا بود میخواستم جلو دوستم پز بدم بگم اینه ای بی اس درجا میخ میکنه چراغ قرمر بود ماشین خیلی دیر متوقف شد تق تق کرد و رفت جلو که با لبه یه پراید که در حال حرکت بود برخورد کرد جلو دوسم کلی ضایع شدم خدا رو شکر افسر نبود ماشین من که چیززی نشد فلاپ مشکی یه خورده سابیده شد ولی ده تومن دادم به پرایدیه راضی شد خدا رو شکر به خیر گذشت این مورد درسی شد که دیگه من رو ای بی اس ماشینای ایرانی زیاد حساب باز نکنم

لینک به ارسال

بله ، همونطور که دوستان گفتن در سرعت پایین این مشکل هست ...

(برای من هم اتفاق افتاده!)

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری