shayan

مباحث و مشکلات مربوط به ترمز ABS پژو 206

1,178 ارسال در این موضوع قرار دارد

ماشین من ای بی اس تا ته که میگیری کر میکنی پدال ترمز داره به اسفالت کشیده میشه اصلا هم ترمز نمیگیره حالا میخام لنته ا رو عوض نم ببینم مشکل حل میشه روزای اول ماشین خیلی تیز بود ترمزش الان اصلا به درد بخور نیست

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اینطوره که همه میگن این مشکل وجود داره روی همه ماشینا ایران خودرو فقط کافی توی ترافیک روانی یک لحظه غافل شی ترمز هیچ کاری نمیکنه ....مطمئن هستی که میخوره به ماشین جلویی فکر کنم اگه دستی را بکشی ماشینو نگه داره.....

خیلی abs مزخرفی دارن.

من نمیدونم همه که میگفتن بهترین abs زیر 20 میلیون 206 داره!!!

اگه این خوبشه بدش چی هست؟..خدا میدونه

دوستان ایا ماشینای زیر مدل 85 هم این مشکل را دارن؟ یا فقط مال جدید ها هست؟

هیچ راه حلی داره؟ درست میشه؟ خوب اگه اینجوری باشه همون غیر abs که بهتر بود تو سرعت کم دیگه همه جا که نمیشه 100 یا 80 تا بری..همشم توی شهر ترافیکه.حتی سرعت 20 کیلومتر هم باشه ترمز عمل نمیکنه و میره جلو.

لینک به ارسال

من یکم وقت دوستان رو بگیرم

مشکلی که دوستان اشاره کردید برای خیلی از ما ها که ماشین با ABS سواریم پیش امده

همونطوری که همه در جریان هستیم سیستم ABS به معنی ضد قفل است و در واقع یک ماشین با ABS دارای ترمز معمولیست تا زمانی که شدت ترمز به حدی باشه که یک چرخ یا تعدادی از چرخ ها بخواهند قفل کنند و اون زمانه که سیستم ضد قفل عمل میکنه و جلوی قفل شدن چرخ رو میگیره...

از این جمله نتیجه میگیریم که هر کدوم از شما که زیر پاتون ضربات پدال رو حس کردین در واقع چرخ های ماشین شما در حال قفل شدن بودند و اگر فرض کنیم که تا لحظه برخورد ABS در حال عمل کردن بوده به این نتیجه میرسیم که تا اخرین لحظه چرخ ها در شرایط قفل شدن قرار داشتن

شدت و ضعف این قفل شدن میتونه از میزان اصطکاک بین جاده و لاستیک،جنس اسفالت،میزان قیر اسفالت، عاج لاستیک ، جنس و مارک لاستیک!! و و و باشه و شک نکنید که چرخ ها در حال قفل شدن بودن چون یکی از دقیق ترین بخش های این مجموعه،سنسور های چرخ و تشخیص استانه قفل شدن است

ماهیت ترمز ABS به این شکله و همواره جلوی قفل شدن چرخ ها رو میگیره حتی به قیمت چند برابر شدن طول توقف در شرایط خاص مثل برف و یخ

پس با این وضع ما با سیستمی طرف نیستیم که همیشه ثابت باشه و عملکرد یکسان در همه شرایط داشته باشه!

ولی در عوض تو سرعت بالا که همه اشاره کردید چه پاسخ قوی و دقیقی از خودش نشون میده این سیستم و اصل موضوع در سرعت بالاست که از توانایی این سیستم بهره ببریم

خلاصه هروقت ABS عمل کرد مطمئن باشین چرخ ها دارن قفل میکنن و اگر ABS نباشه تضمینی نیست که با سُر خوردن سریعتر متوقف بشین!

البته ایراداتی هم به ABS خودرو 206 وارد است از جمله یک پارچه بودن 4 کانال چرخ ها با پمپ و پدال ترمز که باعث میشه با عملکرد ABS برای یک چرخ،فشار ترمز در کل سیستم کم و زیاد بشه از جمله پشت پدال

ضمنا یادتون باشه در شرایط اضطراری باید پدال رو با تمام توان فشار بدین

خوشحال میشم بحث رو بیشتر ادامه بدیم

(پست من و کیوان جان همزمان شد)

لینک به ارسال

206 یا علی جان من خوشحال میشم که شما بیشتر از این نکات بگی و جواب سوالات ما را بدی....

ولی من اگر دیشب که تصادف کردم ترمز abs نبود مطمئن بودم که تصادف نمیکنم..! علی جان درسته که بهتره توی سرعت بالا اما توی هر ثانیه یک حدی داره که میره زیر بار و زیر پا میزنه و شروع به قفل و ازاد کردن میکنه .منظور من اینه که همین مدت ازاد شدن چرخ زیاده توی سرعت کم اگه یک لحظه قفل میشه یک لحظه ازاد میشه در صورتی که پا تا ته روی ترمزه ولی همین ازاد شدن هاش که دست ما نیست باعث میشه برخورد کنه...و مسیر توقفش زیاد میشه.

به عنوان مثال 405 ترمز های عقبش کاسه ای و abs نیست ولی به نظر خودم که slx دارم توی سرعت کم تقریبا بهتر عمل میکنه تا 4 چرخ abs البته من از روی تجربه شخصی خودم چیزی که دیدم را دارم میگم...

من فکر کنم تنها مزیت abs این هست که یکی فرمان کار میکنه و دوم توی سرعت بالا زود جلوی ماشین را میگیره و از نظر زمان توقف توی سرعت زیر 60 یا 50 کیلومتر خیلی خوب عمل نمیکنه و باعث تصادف هم میشه تنها شانست فرمون ماشین هست...البته من این را مثل اون دوستمون فقط روی 206 و پارس و 405 دیدم...

مثلا توی هیوندای ورنا صدای گرجی یا اهن بدی به گوش میرسه اما سرعت کم خیلی خوب ماشین را نگه میداره همینطور اوانته...

علی جان من فکر کنم این یک مشکلی در abs های ماشین های ایرانی هست وگر نه من ماشین خارجی ندیدم که اینطور باشه..

لینک به ارسال

پراید اینجوری نیست خیلی عمل کرد خوبی تو سرعت پایین داره البته تو ترعت بالا جالب نیست ماشین به درو دیوار میخوره از بس این ور اون ور میره .فقط ماشین هایه ایران خودرو اینجورین یکی از اقوام پارس صفر گرفته همین مشکل رو داره

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

البته که abs ها متفاوته هست با هم ...بله تمامی پژو ها و ماشین های ایران خودرو اینجوری هستن...!

علی جان لطفا اگه میشه یک راهنمایی بکنید که چرا به قول دوستمون پراید abs اینجوری نیست یا من خودم شخصا این مشکل را توی هیوندای ورنا یا اوانته ندیدم.

این را هم باید مد نظر گرفت که ایران خودرو روز به روز داره پسرفت میکنه ولی اسمشو میگذاره پیشرفت!raghs.gif

خوب هیچ ماست بندی هم نمیگه ماست من ترشه!!!Mrgreen.gif

ویرایش شده در توسط

لینک به ارسال

مدل ماشینتون چیه؟

ABS های MK70 دو مدل هستند، سری های اول ساخت المان و روش حک شده germany

سری های بعدی اگه اشتباه نکنم ساخت فیلیپین شدن(دقیقا یادم نیست) و البته تغییری تو عملکرد حس نشده(شخصا مخالفم)

لینک به ارسال

علی جان مدل ماشین که 89 هست من اسمی از garmany هیچ جای دستگاه abs ندیدم.

علی جان با چی مخالف هستی؟ با اینکه مثلا اوانته یا پراید یا سایر ماشین ها توی سرعت کم این مشکل را ندارند؟

من که به شخصه امتحان کردم و مقایسه و ندیدم که مثل 206 باشه. دوستان دیگه هم که میگن توی پراید abs این مشکل نیست!

لینک به ارسال

نه منقبول دارم، مخالف اینم که ABS های تولید فیلیپین کیفیتی مثل المانی ها دارند

ایراد توقف رو قبول دارم

لینک به ارسال

من تا حلا همچین مشکلی نداشتم

ترمز ها تو سرعت پایین هم خوب عمل میکنند

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری