shayan

مباحث و مشکلات مربوط به ترمز ABS پژو 206

1,178 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 11 ساعت قبل، Mohammad1990 گفته است :

سلام به همه ی اساتید و بزرگان گروه.

یک مشکل برای ترمز پیش اومده شرح میدم هر کسی میتونه کمک کنه ممنون.

چند وقت پیش چراغ چک و abs همزمان با هم روشن میشد به صورت ضربانی قطع و وصل میشد.همزمان با روشن شد همه ی عقربه های صفحه کیلومتر می افتاد.بردم دیاگ متوجه نشدن گفت abs سالمه خطا نداره بذار دائمی شه بیار.ترمز هام افتضاح شده بودن محسوس حس میشد.بعد از کمی توجه مشخص شد سر پیچ ها به سمت راست (فرمان ساعت گرد بچرخه)این روشن شدن چک و ای بی اس بیشتر رخ میده البته پیش اومده که توو جاده صاف هم بشه.سرچ زدم محتمل ترین دلیل سنسور ای بی اس اومد.خطا دائمی شد،اصلا فکر نمی کردم که چقدر خطرناک هست رانندگی در این شرایط ،که خوندم هر چراغی با ای بی اس روشن شه نباید ماشین و حرکت داد .نمیدونم چقدر صحیحه!جک زدم و هر چهار تا چرخ و باز کردم و سنسور هاشون و با انژکتور شور تمیز کردم و دوباره بستم.سر باتری و جدا کردم وصل کردم خطای دائم پشت کیلومتر پاک شد رفتم دیاگ هم زدم پاکش کردم.دوباره چند روز پیش سر پیچ به سمت راست که فرمون دادم چک و ای بی اس ضربانی روشن و خاموش می شد.احساس می کنم ای بی اس هم ندارم.ترمز هام به شدت ضعیف شده.به نظرتون چیکار کنم.

توو دیاگ مشخص میشه کدوم سنسور ای بی اس مشکل داره؟اگه از سنسور باشه که به نظر خودم یحتمل از سنسوره.

ممنون میشم کمک کنید.توو شهرستان که به هیچ تعمیرکاری اعتماد ندارم.

این رو هم بگم که خطای عدم ارتباط can و ای بی اس داشتم یه همچین چیزی بود.ممکنه از bsm باشه مشکل؟

سلام...دوست عزیز روشن شدن چراغ چک و ای بی اس و از کار افتادن عقربه های کیلومتر (گاهی تمام چراغ های پشت امپر روشن خاموش میشن) دلیلش وضعیف بودن باطری دینام یا اتصالاته این دوتا میتونه باشه با دیاگ زدن چیزی مشخص نمیشه باید اتصالو برسی کنید مخصوصا اتصال منفی...سر باطری هارو باز کنید و حسابی با سمباره و بنزین تمیز کنید و ببندید اتصال منفی ماشینو تقویت کنید به احتمال 90 درصد  مشکل حل بشه

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 2 ساعت قبل، nima.rhn گفته است :

سلام...دوست عزیز روشن شدن چراغ چک و ای بی اس و از کار افتادن عقربه های کیلومتر (گاهی تمام چراغ های پشت امپر روشن خاموش میشن) دلیلش وضعیف بودن باطری دینام یا اتصالاته این دوتا میتونه باشه با دیاگ زدن چیزی مشخص نمیشه باید اتصالو برسی کنید مخصوصا اتصال منفی...سر باطری هارو باز کنید و حسابی با سمباره و بنزین تمیز کنید و ببندید اتصال منفی ماشینو تقویت کنید به احتمال 90 درصد  مشکل حل بشه

ممنون انجام میدم نتیجه رو اعلام می کنم.

باتری سالمه

دینام هم سالمه

احتمال داره از سیم کشی باشه چون خطای  can داده بود.

Bsm باید چک شه.

تشکر میکنم

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان روغن ترمز ماشینو خودم میتونم خالی کنم عوضش کنم

Sdv8چهار چرخ abs

خیلی وقته عوض نشده ترمز خوبی ندارم پدال رو دوبار یا سه بار میزنم یکم بهتر میشه چرا؟؟

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، amirhosein_ گفته است :

سلام دوستان روغن ترمز ماشینو خودم میتونم خالی کنم عوضش کنم

Sdv8چهار چرخ abs

خیلی وقته عوض نشده ترمز خوبی ندارم پدال رو دوبار یا سه بار میزنم یکم بهتر میشه چرا؟؟

از هر چهار تا چرخ باید هواگیری کنی و از بالا به مخزن روغن جدید بریزی

لینک به ارسال

سلام دوستان. چند صفحه آخر رو خوندم چیزی یافت نکردم.
ماشینم مدل 90 هست. یهو بدون اتفاق خاصی چراغ abs روشن شد و هیچ چراغ دیگه ای روشن نشد. دستگاه زدم خطای قفل شدن موتور رو نشون داد. بعد فرداش خودش خاموش شد. تو این هفته چند بار این اتفاق افتاده. هی روشن میشه و چند وقت بعدش خاموش میشه بدون اتفاق خاصی. خاموش روشن شدنش سریع و پی در پی نیست. وقتی روشنه هرچقدرم محکم ترمز بزنم خبری از abs نیست (که خوب منطقیه) وقتی هم خاموشه abs میاد تو مدار و تق تق معروف رو دارم.

به نظرتون موتورش مرخصه ؟

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، saedbalf گفته است :

ماشینم مدل 90 هست. یهو بدون اتفاق خاصی چراغ abs روشن شد و هیچ چراغ دیگه ای روشن نشد. دستگاه زدم خطای قفل شدن موتور رو نشون داد. بعد فرداش خودش خاموش شد. تو این هفته چند بار این اتفاق افتاده. هی روشن میشه و چند وقت بعدش خاموش میشه بدون اتفاق خاصی. خاموش روشن شدنش سریع و پی در پی نیست. وقتی روشنه هرچقدرم محکم ترمز بزنم خبری از abs نیست (که خوب منطقیه) وقتی هم خاموشه abs میاد تو مدار و تق تق معروف رو دارم.

به نظرتون موتورش مرخصه ؟

سنسورا سالمن ؟

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، saedbalf گفته است :

به نظرتون موتورش مرخصه ؟

سلام

احتمال داره یکی از سنسور ها مشکل پیدا کرده باشه

دستگاه بزنید ببینید کدومش قطع شده

احتمال داره سیمی که به سنسور وصله مشکل پیدا کرده باشه 

لینک به ارسال

سلام دوستان. البته توی پست خودم هم عرض کردم خدمت دوستان. تنهای خطایی که تو دیاگ زده بود، abs - قفل شدن موتور  بود. یعنی امکان داره این خطا مربوط به سنسور بشه ؟!

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری