shayan

مباحث و مشکلات مربوط به ترمز ABS پژو 206

1,162 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 1 ساعت قبل، avast گفته است :

هرزگردی منظورم تیکاف هست دیسک و صفحه نو هستش ولی ماشین ایراد داره یا لاستیک ها چسبندگی ضعیفی ب جاده دارن یا ماشین ایراد توزیع وزن داره چون عقب ها توی ترمز گیری ها قفل نمیکنن

سلام ترمز های عقب گیرایی ضعیف تری دارن(حدود30 درصد) و نباید قفل کنن مگر در ترمز گیری های خیلی شدید... با علاٍِئمی ک  فرمودین مشکل شما بیشتر به لاستیک هاتون برمیگرده بنظرم جنس لاستیک هاتون خیلی خشک هستن و اون چسبندگی لازم رو ندارن ماشین بنده هم  تا حدودی این مشکلو داره 

دلیلش میتونه بد بودن جنس لاستیک و یا استفاد طولانی مدت از لاستیک و گذشتن بیش از سه سال  از تاریخ تولید لاستیک باشه 

ویرایش شده در توسط nima.rhn
پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان تیپ5مدل93 بعد از کارکرد 87 هزارتا احساس میکنم ماشینم ترمزش ضعیف شده .لنتش20 درصد مونده ولنتای فابریک کارخونس روش.ولی صدا جیز میداد همیشه وبعد اینکه اب میخورد صدا میفتاد . الان میخام لنتای جلو رو عوض گنم تکستار بگیرم یا برند دیگه ای؟؟؟؟؟250 قیممت تکستار هست امروز پرسیدم

لنتای فابریکیش ایرادش زوزه بود وگرنه ترمز گیریش عالیع حتی از سی3 که میرونم بهتر جمع میکنه

لینک به ارسال

سلام، بنده 206 v8 سال 90 دارم،  مشكل قفل شدن پمپ abs  داره، آيا كسي هست حرفه اي تعمير كنه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/11/19, 16:13:22، ariansamiei گفته است :

سلام دوستان تیپ5مدل93 بعد از کارکرد 87 هزارتا احساس میکنم ماشینم ترمزش ضعیف شده .لنتش20 درصد مونده ولنتای فابریک کارخونس روش.ولی صدا جیز میداد همیشه وبعد اینکه اب میخورد صدا میفتاد . الان میخام لنتای جلو رو عوض گنم تکستار بگیرم یا برند دیگه ای؟؟؟؟؟250 قیممت تکستار هست امروز پرسیدم

لنتای فابریکیش ایرادش زوزه بود وگرنه ترمز گیریش عالیع حتی از سی3 که میرونم بهتر جمع میکنه

بهترین لنت مارک فرودو هست که ایتالیایی هست و شما اینترنتی میتونید خرید کنید قیمتش هم با تکستار ایرانی یکی هست چون تکستار اصلی دیگه توی بازار نیست

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

من همیشه تکستار استفاده کرده ام تجزبه خودم را فقط می گویم که تکستار روی ماشین من همیشه صدا داشته است و دیگه به صدا اهمیت نمی دهم 

داستان صدا تو ماشین خیلی پیچیده است در زمانه وا مصیبتای امروزه بی خیال صدا باید شد 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/11/23, 17:09:06، majid924 گفته است :

من همیشه تکستار استفاده کرده ام تجزبه خودم را فقط می گویم که تکستار روی ماشین من همیشه صدا داشته است و دیگه به صدا اهمیت نمی دهم 

داستان صدا تو ماشین خیلی پیچیده است در زمانه وا مصیبتای امروزه بی خیال صدا باید شد 

تکستار ایرانی شانسی هست ولی صدایی که از ترمز ها میاد ممکنه از دیسک ترمز هم باشه.

من چند ساله از تکستار استفاده میکردم ترمز گیری نسبتا خوبی داره صدا بعضا اول نو بودن لنت صدا داره ولی بعد ۲ الی ۳ ماه رفتن صداش خوب میشد اما‌ معایبی که جنس خیلی خشکی داره که این مورد باعث کوتاه شدن عمر دیسک ترمز میشه و همچنین ترمز گیریش خوب هست ولی نه اون خوبی که توی موارد اضطراری بتونه ماشین رو نگه داره

این تجربه شخصی منه و نظر چند مکانیک هم اینه که تکستار موجود توی بازار تولید داخل هستن و کیفیت لازم رو ندارن ولی قیمت بالایی هم دار تقریبا هم قیمت لنت های خارجی که شما میتونید بخرید و کیفیت بالاتری هم دارن

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/11/23, 11:47:02، ghasemlou گفته است :

سلام، بنده 206 v8 سال 90 دارم،  مشكل قفل شدن پمپ abs  داره، آيا كسي هست حرفه اي تعمير كنه؟

سلام اگر خطای موتور گردشی داره

نحوه سرویس آن در انجمن موجود است

در در 1398/11/11, 08:30:47، Soosoo126 گفته است :

با سلام.من 206 تیپ دو مدل 91 دارم.چند روز پیش در هنگام استارت زدن چراغ abs و چراغ استپ بصورت چشمک زن روشن شدند و بعد از چند ثانیه خاموش.از اون روز چراغ ایربگ هم روشن شد.در هر بار اسنارت زدن روشن شدن abs به مدت چند ثانیه با چراغ استپ وجود داره. دیاگ زدم خطای اطلاعات سرعت خودرو واسه ایربگ ثبت شده و این ارور هم واسه abs 

Absence of can with abs/ esp ecu

بهم گفتن باید یونیت abs عوض کنم.خواهش می کنم اگر اطلاعاتی دارید در اختیار من بگذارید

سلام دوست گرامی

لطفا تا تایید پستهاتون تامل فرمایید

امروز بیش از 3 پست تکراری همین گزینه رو حذف کردم

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/11/11, 08:30:47، Soosoo126 گفته است :

با سلام.من 206 تیپ دو مدل 91 دارم.چند روز پیش در هنگام استارت زدن چراغ abs و چراغ استپ بصورت چشمک زن روشن شدند و بعد از چند ثانیه خاموش.از اون روز چراغ ایربگ هم روشن شد.در هر بار اسنارت زدن روشن شدن abs به مدت چند ثانیه با چراغ استپ وجود داره. دیاگ زدم خطای اطلاعات سرعت خودرو واسه ایربگ ثبت شده و این ارور هم واسه abs 

Absence of can with abs/ esp ecu

بهم گفتن باید یونیت abs عوض کنم.خواهش می کنم اگر اطلاعاتی دارید در اختیار من بگذارید

دوست عزیز مشکل شما از اتصالات باطری (بخصوص اتصال منفی) هست سرباطری هارو چک کنید و تمیز و محکم کنید سیم کشیو برسی کنید 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان لنت ترمزجلو206تیپ5مدل93سیستم ماندو هست الان رفتم بخرم میگن رانایی میخوره؟؟؟ از کجا بدونم رانایی هست یا نه

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، ariansamiei گفته است :

سلام دوستان لنت ترمزجلو206تیپ5مدل93سیستم ماندو هست الان رفتم بخرم میگن رانایی میخوره؟؟؟ از کجا بدونم رانایی هست یا نه

صد درصد رانایی هست . شما 2 تا گزینه بیشتر ندارید برای تعویض اول تکستار ایرانی و دوم ماندو جعبه آبی . همون تکستار مدل رانایی رو بگیرید بهتر هستش و اینکه به نظرم جفت دیست ترمز های جلو رو هم عوض کنید چون دیسک هایی که روی ایرانیزه ها نصب شده به خصوص مدل های 92 تا 94 هر لنتی نصب کنید صدای سوت داره . در صورتی که خواستید دیسک ها رو هم تعویض کنید اصلا ایرانی نگیرید 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری