afshinv8

نوسان و ثابت نبودن دور موتور (استپر،دریچه گاز و...)

841 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 16 ساعت قبل، shahrak گفته است :

سلام دریچه گازی سیمی نوسان  داشت؟  نوسان به چه صورت بود؟  ایسیو سیمی اپدیت کردید 

آپدیت کردن ربطی به نوع دریچه گاز نداره ...  بله نوسان مختصری داشت که باعث لرزش میشد .. البته در مناطق شمالی کشور ولی در تهران مشکل نداشتم .. با این وجود بردم و بعد اپدیت هم شتابش بهتر شد هم صدای موتور و هم نوسان ... البته خیلی محسوس نیست این بهتر شدنا ... ولی حس میشه ...

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان

ماشین من 206 تیپ دو مدل 81 هست

مشکلی که چند روزه برام پیش اومده اینه که بعد از چند دقیقه کار کردن ماشین، در حالت خلاص ماشین برای خودش گاز میخوره

البته این گاز خوردن مقطعی است، یعنی یک ثانیه گاز میخوره دور موتور تا 2000 میره بالا و گاز رو ول میکنه و دوباره چند ثانیه بعد همینحوری گاز میخوره و ول میکنه

ماشین در حالات دیگه مشکلی نداره، راحت روشن میشه و راحت گاز میخوره و شتاب میگیره و فقط مشکل در حالت خلاص هست

استپر ماشین هم دیناپارته که دو سال پیش تعویض شده

بنظرتون مشکل از چیه؟ 100% از استپر هست؟

اینم بگم که استپرم از لحاظ ظاهری تمیزه و 6 ماه پیش که بازش کردم و سوزنشو در آوردم داخلشم تمیز بود و گیریسش خودش تمیز بود، برای همین کاریش نکردم و همونجوری مجددا بستم

چی پیشنهاد میفرمایید؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/09/21, 00:52:24، XSSS گفته است :

سلام دوستان

مشکلی که چند روزه برام پیش اومده اینه که بعد از چند دقیقه کار کردن ماشین، در حالت خلاص ماشین برای خودش گاز میخوره

البته این گاز خوردن مقطعی است، یعنی یک ثانیه گاز میخوره دور موتور تا 2000 میره بالا و گاز رو ول میکنه و دوباره چند ثانیه بعد همینحوری گاز میخوره و ول میکنه

ماشین در حالات دیگه مشکلی نداره، راحت روشن میشه و راحت گاز میخوره و شتاب میگیره و فقط مشکل در حالت خلاص هست

اینم بگم که استپرم از لحاظ ظاهری تمیزه و 6 ماه پیش که بازش کردم و سوزنشو در آوردم داخلشم تمیز بود و گیریسش خودش تمیز بود، برای همین کاریش نکردم و همونجوری مجددا بستم

چی پیشنهاد میفرمایید؟

دوست عزیز منم تقریبا مشکل شما رو دارم فقط صبح ها که با تک استارت ماشین روشن میشه تا وقتی که گرم نشده یکبار ماشین خاموش میشه

حالا میخام ببرم شستشوی انژکتور

لینک به ارسال

سلام

دوستان کسی پارامتر های لحظه ای j34 داره؟

دوم:"مرجع دمای آب " چیه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/09/21, 00:52:24، XSSS گفته است :

سلام دوستان

چی پیشنهاد میفرمایید؟

سلام اومدم بگم استپر که دیدم خودتم اشاره کردی در حالت درجا در دریچه گازهای سیمی دریچه گاز کامل بسته و استپر میزان هوای ورودی و گاز خوردن و تنظیم میکنه اگه شک داری که استپر سالمه يه دیاگ بزن هم وضعیت استپر رو برسی کن هم اینکه با دیاگ ميشه استپر رو تست کرد ولی اینکه میگید فقط بعضی وقتها اینجوری ميشه شاید توی تست هم درست نشون بده ولی احتمال داره یا خطایی ثبت شده باشه یا با دیدن پارامترها معلوم بشه که ایراد داره 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، m r گفته است :

سلام

دوستان کسی پارامتر های لحظه ای j34 داره؟

دوم:"مرجع دمای آب " چیه؟

سلام من اينو از گوگل پیدا کردم ولی برای value j34 نبود دوستانی که دیاگ دارن و پارامترهای نرمالو نوشته لطفا بزارن 

Diag_Parameters1.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

منم تو   نت هیچی از پارامتر های j34پیدا نکردم!

اصل مشکل من اینکه: 

اول صبح ماشین براحتی استارت میخوره و روشن میشه ،ولی بعد از 1.5ثانیه خاموش میشه(چه گاز بدم و چه گاز ندم)(دریچه برقی)

این حالت 2تا حتی 4بار تکرار میشه (یعنی استارت میزنم و روشن و سپس خاموش) ،تا در بالاخره روشن میمونه! 

پارامتر هایی که چک کردم شامل:

سنسور اکسیژن:کاملا واکنش داره بغیر از یک مکث یک 10هم ثانیه ای

زاویه دریچه گاز:هنگام استارت تا 7درصد میره و در دور آرام رو 2درصد ثابت میشه

فشار پمپ بنزین:با باز کردن سوییچ تا 2.5بار میره و بعد از استارت ،بیش از 3بار افزایش پیدا میکنه

عملیات ساسات:بعد از استارت ،دور موتور تا 1500 افزایش و بتدریج کاهش (بعد از گرم شدن)و روی 760تا 800 قرار میگیره

تنها چیزی که نمیدونم چیه و ایا ایراد هست:اینکه مرجع دمای آب عدد 24هست(حالا نمیدونم ایا این معنیو داره که دمای استارت 24درجه بوده یا چیزه دیگه ای)

ویرایش شده در توسط m r
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، m r گفته است :

اصل مشکل من اینکه: 

اول صبح ماشین براحتی استارت میخوره و روشن میشه ،ولی بعد از 1.5ثانیه خاموش میشه(چه گاز بدم و چه گاز ندم)(دریچه برقی)

این حالت 2تا حتی 4بار تکرار میشه (یعنی استارت میزنم و روشن و سپس خاموش) ،تا در بالاخره روشن میمونه! 

فشار پمپ بنزین:با باز کردن سوییچ تا 2.5بار میره و بعد از استارت ،بیش از 3بار افزایش پیدا میکنه

عملیات ساسات:بعد از استارت ،دور موتور تا 1500 افزایش و بتدریج کاهش (بعد از گرم شدن)و روی 760تا 800 قرار میگیره

تنها چیزی که نمیدونم چیه و ایا ایراد هست:اینکه مرجع دمای آب عدد 24هست(حالا نمیدونم ایا این معنیو داره که دمای استارت 24درجه بوده یا چیزه دیگه ای)

منم همچین مشکلی دارم ولی کمتر . صبح که روشن میکنم بعد از حدود 30 ثانیه ماشین خاموش میشه سری بعد دیگه خاموش نمیشه و ماشین که گرم میشه همچی اکی هست نمیدونم دلیل اینکه بار اول که سرد هست خاموش میشه چیه؟ ایا با شستشوی انژکتور حل میشه ؟

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، m r گفته است :

اصل مشکل من اینکه: 

سلام منم تیپ دو 89صد هزارتا کارکرد دقیقا همین مشکلو دارم حتی توی تابستونم تا یک دقیقه ماشین بد کار میکردولی از لحاظ مصرف و شتاب و نرم کار کردن موتور تا حالا تیپ دویی که مثل این باشه نداشتم و ندیدم چون این سومین تیپ دویی گرفتم این يه اپیدمیه برای تیپ دوهای برقی خیلی از مکانیکها ام ميگفتند عاديه و دست نزن سنسور اکسیژن ماشینتون چيه؟ باید حتما ntk اصل باشه و تا نود درصد اگه سنسور اکسیژن برند ديگه ای باشه ntk بندازن درست ميشه ولی من انداختم و سنسور قبليم بوش بود بهتر شد ولی درست نشد از کیپ بودن کاتالیزور هم ميتونه باشه ولی چون شتاب ماشینم خیلی خوب بود اگزوز ساز گفت اصلا بهش دست نزن خیلی ها ام بهم گفتن سنسور دوم نصب کنی و برنامه ای سيو رو یورو چهار بریزی درست ميشه خلاصه من ديگه باهاش کنار اومدم و بیشتر از این خودمو تو خرج ننداختم تا اینکه چند روز پیش روغن عوض کردم و روغن توتال 10 40 هفت هزار پلاستیکی ریختم تا نود درصد مشکلم حل شد الان فقط وقتی هوا خیلی سرده و ماشین دو سه شب استارت نخورده اينطوري ميشه ولی بد کار کردن تا یکی دو دقیقه استارت سرد کامل رفع شد خيليا توی تیپ دو 20 50 میریزن به دلیل اینکه تو دفترچه 20_50 هم توصیه شده برای تیپ دو ولی نه اینکه حتما باید 20 50 ریخته شه توی تهران به نظر من حتی تابستونم باید 10_40 ریخت قدرت استارت و روشن شدن خیلی بهتر ميشه 

کلا من خیلی دنبال این داستان رفتم دو یا سه تا استارت زدن یا یکی دو دقیقه بد کار کردن اونم وقتی که ماشین سرده و چندین ساعته استارت نخورده ارزش نداره خودتونو تو خرج بندازيد 

فقط اینکه چند وقته این ماشینو دارید تازه این مشکل پیش اومده؟  اگه چند وقته دارید توی تابستون یا زمستون پارسال مشکلی نداشتید؟  

اگه احیانا مشکل برطرف شد اینجا و به من بگيد 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سنسور اکسیژن روی ماشین که فابریک خودشه و داره درست کار میکنه(غیر از یک مکث ۱دهم ثانیه ای).با فرض اینکه سنسور اکسیژن خراب باشه،خود این سنسور نمیتونه باعث خاموش شدن ماشین باشه(البته من رفتم پیشاپیش ntk اصلی خریدم،ولی نصب نکردم)

2تا عامل تو این مشکل وجود داره:

یکی  اینکه اگر ماشین چند روز روشن نشه ،این مشکل ظاهر میشه

یکی دیگه اینکه وقتی هوا سرده ،ظاهر میشه

قطعاتی که با این عوامل درگیر هستند

بنظرم:فشار سوخت:(کاهش فشار ریل سوخت بعد از چند روز عدم استفاده از خودرو)

سنسور دما:چون میزان تزریق سوخت تو دمای مختلف با عملکرد این سنسور دخیله (یعنی همون ساسات تو خودروهای کاربرات)

احتمالا برم سنسور دمای آب رو تعویض کنم ،چون قیمتی زیادی نداره(تنها ایده ای که تا الان دارم)

در 9 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام منم تیپ دو 89صد هزارتا کارکرد دقیقا همین مشکلو دارم حتی توی تابستونم تا یک دقیقه ماشین بد کار میکردولی از لحاظ مصرف و شتاب و نرم کار کردن موتور تا حالا تیپ دویی که مثل این باشه نداشتم و ندیدم چون این سومین تیپ دویی گرفتم این يه اپیدمیه برای تیپ دوهای برقی خیلی از مکانیکها ام ميگفتند عاديه و دست نزن سنسور اکسیژن ماشینتون چيه؟ باید حتما ntk اصل باشه و تا نود درصد اگه سنسور اکسیژن برند ديگه ای باشه ntk بندازن درست ميشه ولی من انداختم و سنسور قبليم بوش بود بهتر شد ولی درست نشد از کیپ بودن کاتالیزور هم ميتونه باشه ولی چون شتاب ماشینم خیلی خوب بود اگزوز ساز گفت اصلا بهش دست نزن خیلی ها ام بهم گفتن سنسور دوم نصب کنی و برنامه ای سيو رو یورو چهار بریزی درست ميشه خلاصه من ديگه باهاش کنار اومدم و بیشتر از این خودمو تو خرج ننداختم تا اینکه چند روز پیش روغن عوض کردم و روغن توتال 10 40 هفت هزار پلاستیکی ریختم تا نود درصد مشکلم حل شد الان فقط وقتی هوا خیلی سرده و ماشین دو سه شب استارت نخورده اينطوري ميشه ولی بد کار کردن تا یکی دو دقیقه استارت سرد کامل رفع شد خيليا توی تیپ دو 20 50 میریزن به دلیل اینکه تو دفترچه 20_50 هم توصیه شده برای تیپ دو ولی نه اینکه حتما باید 20 50 ریخته شه توی تهران به نظر من حتی تابستونم باید 10_40 ریخت قدرت استارت و روشن شدن خیلی بهتر ميشه 

کلا من خیلی دنبال این داستان رفتم دو یا سه تا استارت زدن یا یکی دو دقیقه بد کار کردن اونم وقتی که ماشین سرده و چندین ساعته استارت نخورده ارزش نداره خودتونو تو خرج بندازيد 

فقط اینکه چند وقته این ماشینو دارید تازه این مشکل پیش اومده؟  اگه چند وقته دارید توی تابستون یا زمستون پارسال مشکلی نداشتید؟  

اگه احیانا مشکل برطرف شد اینجا و به من بگيد 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری